Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvőszervező akarok lenni!? fórum

Esküvőszervező akarok lenni!? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Zsanika88 (válaszként erre: 35. - Zsofibabus)
2021. okt. 19. 23:42

Szia!

Azòta eltelt pàr èv

Vègülis sikerült a tanfolyam ?

Dolgozol ebben ?

Hogy ment / megy ?

2010. nov. 8. 16:22

Néhányan elég nagy hülyeségeket írtatok már bocsánat!


Az esküvőszervező normál esetben semmi plusz költséget nem jelent!

A szolgáltatóktól kap jutalékot a PIACI árból.

Nem emelik meg az árat azért mert még a szervezőnek is kell a jutalék.

Nyilván ki lehet fogni nem normális szolgáltatókat is, de alapjába véve nem erről szól a szakma.


Az megy hogy így nem Te szervezed a saját esküvődet. Hát dehogynem! Mindent Te tervezel meg, az esküvőszervező csak megkönnyíti a dolgodat. Bármi probléma van azt Ő intézi. És az esküvőd napján se neked kell azon izgulni hogy minden rendben van e.


Egyébként én most járok esküvőszervező tanfolyamra ami nagyon jó, szeretnék később ezzel foglalkozni és szerintem mindenképp van jövője.

2010. márc. 4. 21:22
én tudom, hogy van jelene, jövője pedig pláne :)
33. 874eb11dfd (válaszként erre: 24. - Brad)
2010. febr. 4. 10:52

húdevárom már ,hogy a válság elmúljon!! :D

Amúgy meg nagyon szép szakma, ezen én is gondolkodtam már, régebben, de aztán lemondtam róla..inkább kozemtikusnak tanultam ( annyira sok kozmetikus van, hogy azzal mág óceánt is rekeszteni lehet).

Ha jól megtanulod a szakmát,és van is hozzá tehetséged, akkor szerintem iszonyatosan meg lehet belőle élni. Hogy Mo-n meglehet -e azt nemtom, de pl Amerikában... ;)

Amúgy arra is gondoltam, hogy elmegyek profi sminkesnek és esküvőn sminkeket válalok...

32. Myrthil (válaszként erre: 24. - Brad)
2010. febr. 4. 10:45

Csak azt se felejtsd el, hogy sok nőnek az az élete legszebb időszaka, amikor az esküvőt szervezheti - persze a gyerekek után :)-.

Én se adnám át senkinek sem a legfontosabb dolgokat.

Olyan jó érzés pl. esténként együtt szerkesztgetni a meghívót a párommal. Tudom, elég lenne két kattintás, és meg tudnám rengeteg helyről rendelni, de akkor így milyen emlékeim lennének az egészről???

31. Brad
2010. febr. 4. 10:37
Lehet megpróbálom a kutyakozmetikát :D
30. Brad (válaszként erre: 29. - Myrthil)
2010. febr. 4. 10:37

Elsősorban szeretnék Gratulálni Nektek és Sok Boldogságot Kívánni az elkövetkező jónéhány évhez :D


Ez igazán szomorú amit mondasz. :( És biztos igazad is van. Épp most olvastam egy szervező honlapján, hogy sokan ingyen ajánlgatják szolgáltatásaikat, amik amúgy nem ingyenesek, mert beépítik máshova az összeget! SZóval nagy átverések vannak itt is... gondoltam ez egy tiszta szakma. :(

Lehet lemondok erről az álmomról is, nem csak a fórum unszolására, hanem a család javaslatára is. Pedig nagyon gyönyörű szakma. :)

2010. febr. 4. 09:32

Szia!


Én most szervezem az esküvőmet, ezért megosztanék veled pár gondolatot.

Több fórumon is tartom a kapcsolatot mennyasszonyokkal, de a társaságból senki sem vesz/vett igénybe ilyen szolgáltatást.

Próbálkozások természetesen voltak, részükről is, részemről is.

Az első esküvőszervezőt, akinél voltam, gyorsan lekoptattam. Miután vázoltam, mit és mikor szeretnénk, feltett pár kérdést. Eddig nem is volt semmi baj, majd megütközött azon, mikor mondtam, a végleges helyszínt foglalás előtt szeretnénk megmutatni a szülőknek. Csupán azért, mert ha beszállnak anyagilag, ennyi legalább járt volna nekik. Kiakadt, hogy miért kell mindenről tudni a szülőknek. Na már hadd én döntsem el, kinek mit mondok az esküvőről. Talán abba reménykedett, a fiatalokat könnyebben tudja befolyásolni.

A másodiknál ez a dolog nem okozott problémát. Az viszont igen, hogy mi olyan helyet kerestünk, ahova italt be lehet vinni. Megesküdött minden rokonára, ilyen ebben a városban nincs. Mi pedig hosszú utána járással találtunk, már szerződésünk is van.

Többet hozzá se mentem vissza.

A következőnél szintén a helyszín okozta a vitát. Egy olyan helyszínt próbált ránk erőltetni, ahova a fele társaság be sem fért volna. Pedig elmondása szerint nagyon szép, jól főznek, csak épp tánctér nem maradt volna.

Az utolsó próbálkozásnál a helyszínt már nem is erőltettem. Fotóst ajánlott, akit már korábban felhívtam, adott is árajánlatot. Azért, mert a szervező ajánlotta, rögtön a duplájára emelte az árat, mondván, neki is ki kell valamiből fizetni a jutalékot. Mellette egy szalont is nagyon dicsért. A hölgy rám adott egy ruhát, anélkül, hogy megkérdezte volna, milyen is szeretnék, majd elkezdett sopánkodni, milyen gyönyörű vagyok benne, és mintha rám öltötték volna. És ha akkor, rögtön lefoglalom, még pár ezret enged is az árból. A ruha abszolút nem tetszett, el is áll mindenhol, mellesleg olyan koszos volt, majdnem rosszul lettem.


Lehet, vannak normális szervezők is, csak én nem találkoztam velük. Tudom, nekik is meg kell élni valamiből, de amit csinálnak…. 2-3 céggel leszerződnek, és azt erőltetik, mert csak onnan jön be nekik pénz.


Ezzel csak azt szerettem volna neked elmondani, manapság divat felfogadni esküvőszervezőt, csak a tapasztalat az, nem sokkal később meg is bánják. Rengeteg plusz költséget jelent, amit pár körüzenettel meg lehetne spórolni.


Én biztos nem vágnék bele egy ilyen dologba, mert nem tudnék megélni belőle.

A tapasztalat mégis az, sorba jönnek létre az ilyen cégek, szinte minden utcában találni egyet. Csak miért, azt nem tudom. Hogy aztán tönkremenjenek…..

28. frutty (válaszként erre: 1. - Brad)
2010. febr. 3. 19:21

az nagyon komoly,munka!

sok siker!

27. Brad (válaszként erre: 25. - Hte23)
2010. febr. 3. 19:16
mint én :D
26. hte23 (válaszként erre: 24. - Brad)
2010. febr. 3. 19:14
Én a Te helyedben belevágnék, csak ne várjatok gyors eredményt. És legyen TŐKE. És mellette vállaljatok mást is. (pl.gyerekzsurok stb.)
25. hte23 (válaszként erre: 22. - 9925394c3b)
2010. febr. 3. 19:13
Nincs kötelező foglalkoztatás, és nincs elég munkahely. Sok a diplomás tulképzett ember.(sokan bolti eladőként,szalag mellett dolgoznek megélhetés miatt)
24. Brad
2010. febr. 3. 19:05

LÁtom van hideg-meleg vélemény!

Én abból indultam ki, hogy manapság baromi kényelmes életet élünk. A válság idővel, de el fog múlni. Ismét mernek az ember többet költeni pl. esküvőre.

Ha én házasodni vágyó hölgy lennék, kényelem szempontjából és időmegtakarításból jó ötlet az esküvőszervező. Elmondja az ő elképzeléseit és azt, hogy mennyi pénze van rá, én utána nézek a dolgoknak és úgy kalkulálunk.

Nem feltétlenül a Budai Várban kell az esküvőt megszervezni. Jó magam is vidéki vagyok, szeretem a vidék szabad teres esküvőket, jó kis disznotoros töltött káposztával. A lényeg lenne az, hogy megmutassam az ifjú párnak, hogy kevés pénzből is lehet igényes és álomszép esküvőt rendezni, akár vidéken egy paraszt lakodalomról legyen szó, vagy egy arisztokrata esküvőről!

POnt ez lenne a lényeg, a kreativitás, az anyagiak kikalkulálása úgy, hogy mind a kettőnknek megfeleljen, hisz ez az üzlet lényege! Nem akarok én milliókat lehúzni senkiről! Nem ez a szándék!

Lenne egy barátnőm aki beszállna a vállalkozásba ő művelődésszervező szakon végzett, fotós saját lenne, mármint úgy saját, hogy hivatásos fotós barát a MOME-ról. Szintén a MOME-ról egy divattervező barátnő és két designer csajszi is csatlakozna, ha ÉN magam bele mernék vágni. Csak valakinek el kell kezdenie...

Egyedül nehéz lenne, de így többen...

2010. febr. 3. 18:15
Jobb ha mást választasz. Majd 30-40 év múlva talán szerényen megélhetsz belőle.
2010. febr. 3. 18:13
nem a népességszám nőtt,hanem a bérek csökkentek és az adók nőttek
21. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 20. - Hte23)
2010. febr. 3. 17:49

akkor nem tudom :S mintha hirtelen ugrásszerűen nőtt volna a népességszám, nem értem hogy régen miért nem volt ekkora nyomor mostanában már örül az ember ha utcát sepregetni felveszik. Irdatlan munkanélküliség, meg válság de azért a plázák minden hétvégén tömve vannak. Hogy is van ez??

És tényleg..a munkaügyinél dolgozó ismerősöm mondta, hogy még egy takarítónői állásra is tízszeres a túljelentkezés több százan pályáznak. Lassan már ritka szerencsés az aki dolgozhat..

20. hte23 (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 3. 17:44

Már könyvvizsgálóval is Dunát..............


És az rengeteg felelősség, nagyon sok tanulás, borjárkodás mint az ügyvédeknél stb.

19. hte23 (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 3. 17:41

Könyvelővel Dunát lehet rekeszteni. Állás sincs.

Tudom. Felhigult a szakma. Bocsi, de a sok tudatlan Diplomással, aki még csak papiron sem tud semmit.(max.idegen nyelvet)

Mükörmös, kozmetikus, lakberendező, fodrász szintén.


Ha van tőke (nagyon sok ) akkor van jövöje az esküvőszervezőnek. De sok év türelem kell hozzá.

2010. febr. 3. 17:34

s szerinted mennyit tudsz lehuzni egy hazasodni keszulo parrol?

szamoljunk csak. ha kivaltod az iparengedelyt, havi 70000 forintot fizethetsz be az allamnak. meg nem kerestel semmit. tegyuk fel. havi 8 eskuvot le tudsz rendezni. minden hetvegere 2. nem keves loti futi, benzinkoltseg telefon egyebek. szerintem lesz ugy 150000-200000 koltseged havonta. ebbol meg egy fillert nem koltottel magadra. mennyit szeretnel keresni? 200000 eleg? egyenlore.

ez igy akkor mar 400000 forint havonta. plusz meg adozni is kellene a bevetel utan. szerinted mennyit lehet lehuzni egy eskuvorol ha te szervezed? es minden honapban lesz 8 eskuvod? ha kevesebb akkor kevesebbol kellene mindezt a penzt kitermelni. szerintem nagyon kevesen engedhetik meg maguknak hogy szerveztessenek eskuvot. foleg hogy az meg tobb penzbe kerul. hisz gondolom te nem iskola etermeben , vagy valami hasonloan olcso helyszint valasztanal. nem a legolcsobb fotost ajanlanad. es ezeken az apro dolgokon tobb szazezer forint all vagy bukik.

2010. febr. 3. 17:33

Én csak magamból tudok kiindulni, esküvő előtt állok kb másfél évvel, de eszem ágában sincs esküvő szervezőt fizetni.

Ahhoz, hogy ezzel jól tudj keresni,be kell kerülni egy olyan körbe, egy már jól működő céghez, az, hogy sajátot alapíts az szerintem marha nagy befektetést igényel.

16. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 6. - Brad)
2010. febr. 3. 17:31

Sajnálom. :S Azt hittem ott azért jobb a helyzet bár én nem ismerem az említett drogériát. szomorú, ami ebben az országban megy. nekem sincs halvány lila gőzöm se mit kéne tanulni ami megéri és normálisan meg is lehet élni belőle

Itt olvastam valamelyik nap mennyit keres egy műkörmös. Hát ha jól megy a bolt a fél millát közeliti havonta. Persze ebből 150-200 marad nettóban na de az is milyen jó! Kedvet kaptam, de kézügyességem 0 úgyhogy végülis kiesett..

15. e642ac5487 (válaszként erre: 1. - Brad)
2010. febr. 3. 17:29
Semmennyire. Ha pénzt szeretnél keresni ezt a szakmát felejtsd el. Én is ennek szerettem volna tanulni, de Mo.-n és napjainkban semmi esély rá, hogy jövedelmező legyen.
14. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 11. - Brad)
2010. febr. 3. 17:23
könyvelőből sok lenne?? Hm.. ezt nem tudtam. Pont ezt akartam javasolni mert szerintem viszonylag jól el lehet vele helyezkedni. Ha továbbképzed magam könyvvizsgálónak (ez ma hazánkban a legmagasabb számviteli végzettség) de tutira nem lesznek anyagi gondjaid. Közgazdászból van rengeteg
13. gigi28 (válaszként erre: 1. - Brad)
2010. febr. 3. 17:21
Szerintem van!Kapásból tudok 5-6 céget akik 5-10 éve működnek. A Party servicénél az esküvő szervezők elég jól keresnek. Igaz nehéz bekerülni közéjük ! Dekoratívnak kell kinézni jó beszédkéség minimum középfokú angol ,jogsi + kocsi .A travel rendezvény suli vizsga 150000 + tandíj .Írjam még?
12. 84882672dc (válaszként erre: 11. - Brad)
2010. febr. 3. 17:16

Nekem a műkörmös jutott eszembe vagy sminkes... ezekre szerintem mindig lesz kereslet és kell a kreativitás is...


?!?!

11. Brad (válaszként erre: 9. - Noncsi18)
2010. febr. 3. 17:10

A ruhatervezés nem az én világom! Volt egy év amikor tök nagy lelkesedéssel indultam neki, aztán rájöttem, hogy elég béna vagyok. :D Illetve nem vagyok béna, de voltak nálam jobbak! :D Azok most amúgy ott vannak az iparon! Tessék a munkáikat megnézni! (egy kis ingyen reklám nekik!:D)

A lakberendező meg olyan, mint a könyvelő... dunát lehet belőlük rekeszteni... :(


A harmadik gondolatom a kutyakozmetika volt. De ott is félek, hogy anyagilag belebukom! Nincs pénzem több tanfolyamra, csak egyre és nagyon meg kell gondolnom, hogy mit választok!


Amúgy felvettek kertészmérnöknek a Corvinus egyetemre, de az is fizetős és most halasztok... aztán teszem félre rá a pénzt... de akkor is kell egy szakma!

10. Noncsi18 (válaszként erre: 4. - 9bc5015697)
2010. febr. 3. 17:05
Igen ez meg a másik, hogy sajnos pénzük se nagyon van rá......
9. Noncsi18 (válaszként erre: 6. - Brad)
2010. febr. 3. 17:05
És ruhatervező? Vagy lakberendező? Ezek is elég kreatív szakmák..... Meg szerintem még nézz körül!
8. Brad (válaszként erre: 5. - Noncsi18)
2010. febr. 3. 17:05
én is ott voltam idén és tavaly is
2010. febr. 3. 17:04

mindenhol a házasulandó kedv csökkenéséről hallani, kevés gyerek születik és az okosok azon filóznak mi lehet az oka... fogalmuk sincs!!

nekem van. ha a kormány nem elvenne hanem adna talán változtna a helyzet. de igy...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook