Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvői népszokások fórum

Esküvői népszokások (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

10. maya80
2008. aug. 24. 20:26
Kár, hogy már nem aktív a cikk...
9. Suhi
2007. okt. 6. 14:14
Jól összeszedett cikk :)
2006. ápr. 29. 20:05
Nagyon érdekes,és jó a cikked,habár én nem házasodom,de elovastam. Nálunk unokatesóm esküvőjénél olyan is volt, hogy a mennyasszonynak a vőlegénye nadrágjában körbe kellett vezetnie egy nyers tojást.
7. Courage (válaszként erre: 4. - Beatrix)
2006. márc. 31. 11:48

Gratulálok:) Akkor azért már készülődsz gondolom:)

D a ruhádat nehogy meglássa a vőlegény:))

2006. márc. 31. 11:47
Meg lehet jegyezni ennyi szokást???:P
2006. márc. 29. 16:05

Kimaradt a menyasszontánc a listából.:) Van ahol csak a menyasszony táncol, de vannak olyan vidékek ahol a vőlegény is. Nálunk menyecsketánc volt, vagyis már pirosba átöltözve táncoltam. Ez azért is volt jó, mert a menyecskeruhám már könnyebb, kisebb volt.:)


Nagyon szép lehet a gyertyfény keringő, amit elvileg még átöltözés előtt kell a menyasszonynak az édesapjával eltáncolnia búcsútáncként.


Máshol komoly próbákat kell kiállniuk a házasulandóknak pl.: el kell fürészelni együtt egy fát, vagy kimosni együtt egy koszos pelenkát, van ahol porcelán tányért törnek össze és együtt kell összeseperni.


A menyasszonyi torta felvágásakor pedig akinek a keze felül van az lesz a főnök a családban:)


Új szokás, hogy a házasulandók csinálnak a vendégeknek köszönő ajándékot. Ez valami apróság lehet. (Nálunk sk. készített mandulás fehércsoki volt, tüllbe csomagolva. Finom volt, és szépen is nézett ki:))


Mi csináltunk esküvői albumot, amibe az esküvő alatt a vendégek irogathattak minden szépet:), a sógornőm csinált rá szép borítót anyagból, meg ugyanabból az anyagból csinált gyűrűtartó párnát is.


Az esküvői meghívókat én csináltam:), komoly szervezést igényelt a szétosztásuk, sajnos volt akinek csak postán tudtuk elküldeni.:(


Van ahol szokás, hogy a menyasszony ölébe kisgyereket ültetnek, hogy gyorsan jöjjön a baba.:)

2006. márc. 28. 20:49

Halihó.

Igen,a mondás igaz.Egy régit,egy újat,egy kölcsönt,egy kéket.

Nekünk július 8-án lesz a nagy nap :)))

2006. márc. 28. 11:16

Én ugyan nem készülök férjhez menni, de azért elolvastam:) Legalább ezek még szép szokások:)

De nem úgett fel kéket is:)y van, hogy viselni kell valami régit, újat, kölcsönbe kapotatt meg valami kéket?

Nekem a barátnőm vett fel kéket is:)

2. ilda
2006. márc. 28. 10:33
Olvasom a naplókban,fórumokon,hogy többen tervezgetik az esküvőt, házasságkötést .Hátha tudtam ötletet adni nekik, vagy a vendégeknek . :)))))
1. ilda
2006. márc. 28. 10:27
A hagyományok és szokások mindig is rányomták bélyegüket a házasságkötésekre, részben babonából, részben pedig megszokásból. Ezeknek manapság már nem tulajdonítanak jelentõséget, mégis szívesen élnek velük abból a célból, hogy az esküvõi ünnepet színesebbé tegyék.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook