Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvői napi program -Neked hogy volt? fórum

Esküvői napi program -Neked hogy volt? (beszélgetős fórum)


13. MMea
2010. ápr. 8. 06:40
Valaki, még megosztaná a nagy nap esküvői forgatókönyvét?
12. vvicus (válaszként erre: 11. - MMea)
2010. ápr. 7. 11:16
Ok, bekukkantok! :-)
11. MMea (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2010. ápr. 7. 10:50
Május 22. Vezetek naplót is a készülődésről, ha van kedved nézd meg.
10. vvicus (válaszként erre: 9. - MMea)
2010. ápr. 7. 10:11

Szívesen! ;-)

Nektek mikor lesz a Nagy Nap?

9. MMea (válaszként erre: 8. - Vvicus)
2010. ápr. 7. 06:38

Sajnálom, hogy vihar volt az esküvőtökön, de ahogy olvasom, ennek ellenére nagyon jól sikerült és jól éreztétek magatokat. Ez a lényeg. :-)

Köszönöm, hogy leírtad!

2010. ápr. 6. 21:21

Szia!

Reggel fodrászhoz mentem, kábé fél12re értem haza. Egy gyors mosakodás (zuhanyozni már nem tudtam a fátyoltól), aztán jött a barátnőm, aki kozmetikus, és kisminkelt. Eközben érkezett a fotós és a videós, akik rögzítették a készülődést, életem legszebb képei azok lettek rólam, amik sminkelés közben készültek. :-) Vőlegényhez ment a vőfély, ott volt búcsúztatás, aztán jöttek hozzánk. Vőlegény két utcára tőlünk átszállt a lovashintóra, és hozzánk már azzal érkezett. Megérkeztek, apukám engedte volna be, de anyukám közbeszólt, hogy ne már ilyen könnyen, aztán persze inniuk kellett. Bejöttek, feljött a vőfély, levitt egy öregasszonyt függönnyel eltakarva, aztán barátaink 13 éves lányát, végül engem. Rátűztem vőlegényre a kitűzőt, felkötöttem a vőfély botjára a szalagunkat, megkaptam a csokrom, utána jött nálunk is a vendégek traktálása sütivel, fasírttal, üditővel, piával. Amikor ettek-ittak, engem is elbúcsúztattak, és mentünk hintóval mi elől a templomhoz. Sajnos akkor már jöttek utánunk a tavalyi év legnagyobb viharának vihafelhői. Bementünk a parókia kertjébe, próbáltunk csinálni képeket, de már tombolt a szél, szóval két értelmes kép lett belőle. Aztán jött a templomi, azt hiszem, fél4kor, 4ig tartott. Aztán iszkiri volt a helyi kastélyhoz, mert már olyan orkán erejű szél volt, hogy fákat csavart ki, pár autó sajnos meg is sérült. A teraszon lett volna a polgári, de elmosta a vihar. Mi ketten éppen betettük a lábunkat a kastélyba, amikor leszakadt az ég. Fél5kor kezdődött a polgári, iszonyúan tombolt kint a vihar, amikor én mondtam ki az igent, hatalmasat dörgött az ég, de akkor észre sem vettem, csak a videón. Nekünk a polgári közben volt szülőköszöntés. Amikor lement a köszöntés, fogadtuk a gratulációkat,és mivel volt olyan, akit csak szertartásra hívtunk, volt egy kis fogadás süteménnyel, pezsgővel, ezért külön kellett fizessünk azokra is, akik vacsira nem jöttek. Eztán kimentünk csoportképre, de még szemerkélt, és csináltunk néhány képet családdal, sajnos kettesben nem igazán készült, nagyon szar volt az idő, július 18-án ebben az időben 12 fok volt kint, esett és fújt a szél, mit fújt, tombolt...:-S De már beletörődtem, hogy nekünk nem lett sok szép beállított képünk a parkban. Aztán lementünk, helyet foglaltunk, elmondták a pohárköszöntőket, a vőfély bemutatta a vendégkönyvünket, és kért mindenkit, írjon bele, és jött a nyitótáncunk. Nyitótánc után még kicsit mi felmentünk, hogy kamerázzanak minket a parkban, és egy-két kép még készült, de egyre hidegebb volt, meg nem akartam összesarazni magam. Addig lent már ment a tánc. Visszamentünk, jött a vacsi 7kor. Ez elég sokáig tartott, kb. 1.5 óra. Utána újra táncoltunk, buliztunk. fél11körül volt torta. A vőfélynek nem nagyon kellett beavatkoznia, megbeszéltük vele, hogy csak akkor jöjjön a játékokkal, ha punnyad a társaság, és ez hála Istennek, nem így volt. Nálunk volt cipőlopás, utána "rámás" csizmában kellett táncolnom (egy gumicsizmára ráma margarinos papírokat ragasztott rá a vőfély), közben húzták ezt a nótát, utána férjem kapott egy felcsatolható cicit, és neki meg az add ide a didit ment. Vonatozást mi nem akartunk. És annyi volt még, hogy egy cserepben földet kellett locsoljak, nászéjszaka sikerének jóslásaként, amiből kibújt egy óvszer. Éjfél után volt menyasszonytánc, mi leléptünk átöltözni, és amikor visszajöttünk, onnantól fogva fél6ig mulattunk. Életem leghatalmasabb bulija volt, élveztem minden percét!!! :-D

7. MMea (válaszként erre: 5. - Manul)
2010. ápr. 6. 20:13

Köszönöm, hogy leírtad.

A polgári utáni részt leírnád részletesebben? Hogy mikor volt a vacsi, a nyitótánc a játékok, milyen játékok voltak...

Köszönöm!

6. MMea (válaszként erre: 3. - Anatita81)
2010. ápr. 6. 19:46
:-) Olvastam a könyvet.
2010. ápr. 6. 18:02

Reggel nekem fodrász,smink,vendégfogadás a saját családomban.A férjemnek szintén vendégfogadás a saját családjában.

Először őt búcsúztatták el a szülőktől testvérektől,és miután mi 5 háznyira laktunk egymástól gyalog sétáltak át értem,ahol engem is elbúcsúztattak.

Ez után bérelt buszokkal felmentünk a Mátyás templomba,ahol először fotóztak minket majd elkezdődött a ceremónia.

A boldogító igenek után a templom ajtajában megdobáltak rizzsel én pedig hozzájuk vágtam a csokromat!:DDDDDD(dobócsokrot csináltattam nem a sajátom volt)

És itt kezdődtek a bonyodalmak!!!!!

A Polgári esküvő Dunaharasztin volt kicsit bele kellett húzni,hogy időre odaérjünk.

Elől ment a menyasszonyi kocsi utánunnk a két busznyi násznép de az egyik busz lemaradt és éppen az,amelyik vidékről jött és nem tudta az utatt.Persze se perc alatt eltévedtek az Örömanyával és az Örömapával együtt.

Az polgári esküvőt külső helyszinen tartottuk.Az anyakönyvvezető percenként hívott,hogy mikor érünk oda,mert nem tud tovább várni.

Na odaértünk,nagy nehezen a násznép is és a szüleim is megérkeztek,közben fényképezkedtünk az étterem parkjában.

Miután megvolt a polgári esküvő,a szülők kaptak virágot és bort,koccintottunk pezsgővel,elkezdődött a vacsora.Volt mindenféle program,tánc,móka kacagás,éjfélkor menyasszonytánc,utána átöltöztünk,felvágtuk a menyasszonyi tortát és mulattunk hajnalig.

Összességében jó volt leszámítva hogy 5 évet öregedtem azon a napon!:DDDD

4. manul (válaszként erre: 1. - MMea)
2010. ápr. 6. 17:46

Az esküvőnket mi pontosan megszerveztük percről percre!Mindent!

Semmi sem úgy történt!

Én szivesen leírom Neked,de az emberek alakítják az eseményeket és nem az események az embereket!:DDDD

Életem legszörnyűbb és legszebb napja is volt egyben!

2010. ápr. 6. 14:51

Szia, 20 hetes várandósan nem volt nagy faxni, reggel smink, fodrász - ezalatt a férfiak az autót intézték - öltözés anyuméknál, lánykikérés, onnan fényképész. Egyszerű polgári szertartás (ott mindenre fel vannak készülve, ajánlottak ezer féle "szolgáltatást") majd egy ebéd.

Az Esküvő c. könyvet érdemes átlapozni, rengeteg jó ötlet, hagyomány van benne leírva!

2. MMea
2010. ápr. 6. 08:46
Valaki?
1. MMea
2010. ápr. 5. 21:21
Segítséget szeretnék kérni. Párommal most állítjuk össze a nagy nap programfüzetét, eseményeit. Olyanoktól várnék egész napi programleírást, akiknek már volt esküvője vagy szervezett. Pl.: polgári után rizsszórás, szülőköszöntő, köszöntés, csokordobás... vacsora, ... torta...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook