Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Esküvői hagyományok Plauenben (Németo., Sachsen) fórum

Esküvői hagyományok Plauenben (Németo., Sachsen) (beszélgetős fórum)


2009. júl. 5. 09:59
Öööö... Dirndl-nek hívják... :S
2009. júl. 5. 09:51
Azt tudja esetleg valaki, mi a különbség a Drindl és a Trachtenkleid között? Vagy az előbbi az osztrák neve az utóbbinak?
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - C066a749d7)
2009. júl. 5. 09:43

Kacérkodom a gondolattal, hogy egy Drindl legyen a menyecskeruhám... Olyan szépek! Bár ha pirosat akarok, az elég furcsán fog majd kinézni a vörös hajammal...

Most majd megyek "haza" nyaralni a szülővárosunkba, és anyóspajtinál fogok lakni. Majd beszélgetek vele ezekről a dolgokról, hátha neki lesz valami épületes ötlete... :) A német rokonságot úgyis ő írja össze, mert párom kijelentette, gőze sincs, kit kéne/illene meghívni...

2009. jún. 26. 10:32
:) akkor csak te aggódod túl? Pedig szerintem is jó lenne bele vinni egy kis németet. Biztos meglepődnének és jól esne nekik
8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - C066a749d7)
2009. jún. 25. 22:13
Hát, nem nagyon. Párom elintézte annyival, hogy ne törjem magam, a német rokonok tiszteletben fogják tartani a magyar hagyományokat. De szerintem aranyos dolog lenne... Nah, majd meglátjuk... :)
2009. jún. 25. 08:55
van azóta vmi ötlet?
6. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - C066a749d7)
2009. jún. 18. 23:16
Még csak halvány elképzeléseim vannak, mit is akarok... Igazából még ráérünk, soká lesz még a nagy nap...
2009. jún. 18. 18:11
Szívesen, még nézelődtem de máát nem nagyon találtam már, remélem ezzel is tudtam valamit segíteni. Átöltözésnél nem akartok esetleg német népviseletben/tiroliban lenni? Az bizti tetszene nekik és szerintem is jó kis ruhák,nekem is van :)
4. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - C066a749d7)
2009. jún. 18. 15:53

Jujj, nagyon köszike!

A fordítással tényleg nem lesz gond, nagyjából értem, az apraját meg majd Apára bízom! :D

2009. jún. 18. 15:24

a lonk lemaradt

[link]

2009. jún. 18. 15:24

Szia! Próbálok segíteni és keresgélni neked neten a témával kapcsolatban, bár nem sok sikerrel...de azért amiket találok, azt belinkelem,hátha tudsz belőle hasznosítani dolgokat.


[link]


Találtam még egy oldalt ahol le van írva az összes esküvői hagyomány, persze németül, de jó kis dolgok vannak...gondolom ha a rokonság egy része német,akkor le tudjátok fordítani ;)

2009. jún. 18. 14:32

Sziasztok!

Az esküvőnket tevezgetjük. A vőlegényem édesanyja Plauenből származik, és az ottani rokonságból is fogunk meghívni embereket. Belegondoltam a helyzetükbe és rájöttem, hogy ennyivel arrébb biztosan nagyon más minden, ezért szeretnék egy kis nekikhazait (de szép szó:) ) is belecsempészni a mi nagy eseményünkbe. Ha jól meggondoljátok, országhatáron belül is mekkora különbségek vannak! (Pl. tudtommal Zalában a leves és a főétkezés között rétest adnak, míg Hajdú-Biharban töltött káposztát...) Akinek van ezirányú tapasztalata, kérem, írja meg! Igazából annak örülnék a legjobban, ha a régi hagyományokról tudna valaki írni, mondjuk úgy a mai 60-70 évesek fiatalkorában volt szokásokról, de máskorit (akár mait is) elfogadok, hisz nem hiszem, hogy minden tizedik fórumozó Sachsenbe jár lagziba... :D

Jah, és minden érdekel ezzel kapcsolatban: kaja, italok, ceremóniák, asztaldíszítés, ruha, meg mittomén...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook