Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvői és minden, ami ezzel jár fórum

Esküvői és minden, ami ezzel jár (beszélgetős fórum)


8. Mynamino (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2022. okt. 17. 08:56

Nálunk mi finanszírozzuk az eskübőz nem a szülők!


Ahogy a mondás is mondja "pénz beszél kutya ugat" sokszor persze attól is hogy mit engedhetünk meg magunknak anyagilag mert ugye főleg most nagyon sok a kiadás de ilyenkor ugye az ember azt nézi hogy a lehető legtöbb minden beleférjen és hogy olyan helyen legyen az esküvői helyszín ami beleillik a ifjú párnak az elképzeléseibe tehát nem minden a pénzről szól meglehet oldani kis pénzből is hogy olyan helyszínt válasszon az ember magának egy kis esküvőhöz vagy akár egy nagy hoz ahol úgy érzi hogy ott el tudnál képzelni az esküvői szertartást.


Nálunk az volt a fő cél hogy a természetben legyen az esküvői szertartás legyen benne egy templomi szertartás és egy polgári szertartás. Mi sem szeretnénk nagy esküvőt hanem meghittebb és egy egyszerűt de legyen benne torta legyen benne templomi legyen benne polgári szertartás. Illetve úgy szervezzük a helyszínt hogy a helyszínen tudjuk megtartani a nászútunkat is ez is fő szempont volt.


Úgy gondolom hogy a szülőknek is lehet beleszólása az esküvőbe de csak addig amíg az nem korlátozza a fiatal párnak az igényeit.


Illetve szerintem vannak olyan szülők tényleg le a kalappal akik támogatják a fiatal pár elképzeléseit és itt nem csak a pénzről beszélnek illetve tennék említést ha nem arról is hogy a megvalósításban is nagy szerepet játszanak!

7. Mynamino (válaszként erre: 5. - Bichi)
2022. okt. 17. 08:49

Szia igen mi fizetjük az esküvőnket sőt az előző esküvőmet is én fizettem nem az édesanyám de akkor is beleszólt volna ahogy most is csak az a véleményem hogy ez nem az ő esküvője hanem a miénk az enyém és a vőlegénye tehát itt a.


Ami azt illeti szerintem a szülőknek is be kell látni hogy ez nem rólunk szól ez a nap ha nem a menyasszonyról és a vőlegényről és az ő nagy napjukról!

6. Flóra76 (válaszként erre: 4. - Jooeva)
2022. okt. 17. 07:29

Ugyanez.:)


Mi szerveztük, mi rendeztük, mi fizettük. 60-an voltunk, mindez 2003-ban.

5. Bichi (válaszként erre: 2. - Mynamino)
2022. okt. 17. 07:14

A legfontosabb, hogy ki fizeti az esküvőt. Ha ti, akkor nem kell hagyni senkit beleszólni, és a véleményüket is csak akkor kell kikérni, ha titeket tényleg érdekel is.

Ha viszont a szülők, és pont olyan típusúak, akkor bizony hajlamosak elfelejteni, hogy ez nem az ő eseményük.

Pont a fentiek miatt áldom a lehetőségünket, hogy mindent önerőből hoztunk létre, így soha semmibe nem tudott senki beleszólni. Igaz az én családom soha nem is akart volna, de a férjemé már annál inkább...

2022. okt. 17. 06:04

Mi nem engedtünk, hogy bele szóljanak. Hagytak is minket érvényesülni szerencsére.

26 és 34 évesek voltunk, mindkettönk első és remélhetőleg egyetlen házasságkötése volt ez 2003-ban🥰🥰

2022. okt. 17. 05:57

Ti milyen esküvőt szeretnétek?

Ki finanszírozza?

Ezeket kell eldönteni, utána már talán könnyebb.

Felénk 20-30 éve a nagy "parasztlagzi" volt az elfogadott: sok vendég, vőfély, magyarnóta, magyaros ételek. Minket ettől kirázott a hideg! Pont nem az ifjú párról szól szerintem.

Mostanság voltunk pár esküvőn, ezek tetszenek: nincs sok vendég, szolid ceremóniamester, dj, fotós, a pár ízlése szerint.

A miénk 9 fős volt ugyan, de volt fotós, fehér ruha, torta, ebéd, nekünk tökéletes volt. Szülőknek először nem tetszett, de elfogadták. Mi fizettünk mindent. Rokonságból páran megsértődtek, a többiek megértették.

2022. okt. 16. 23:10

Közel két éve vagyunk együtt a vőlegényemmel.

Egy szeptemberi mapon kérte meg a kezemet.

Ami hihetetlen volt hogy nem

Is sejtettem hogy mire készül.

Hiszen aki engem ismer elég nehéz meglepetést okozni, mivel mindenre hamar rájövők 😀legutobbira persze hogy nem ... Kiváncsi vagyok kinek milyen élménye illetve tapasztalatava van esküvővel illetve azzal kapcsolatban hogy viszonyulnak a családtagok a nagynaphoz meg azzal kapcsolatos dolgokhoz😀

2022. okt. 16. 23:04

Sziasztok!


A fórumot azzal a célal nyitottam hogy választ illetve ötletet tanácsot adjak kapjak esküvői nehézségekkel kapcsolatban !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook