Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő utáni összejövetel, ha nem tartunk bulit fórum

Esküvő utáni összejövetel, ha nem tartunk bulit (beszélgetős fórum)

17. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Nagykatica)
2017. jan. 30. 07:10
Nálunk is csak ebéd volt. 2-re mentünk az étterembe, és 6-ig maradtunk, mert kiadták még arra az estére a termet. Senkinek nem volt belőle kellemetlensége. Az étterem még fel tudott készülni az utánunk jövőkre, nekünk meg elég volt ennyi idő. Ha nincs buli, nem igényelnek több ücsörgést az emberek. Szerintem ezen ne aggódj. Az étteremmel meg lehet beszélni. Ha meg nem, akkor mentek máshova. Ha mégis olyan jó a hangulat, hogy maradnátok tovább, ki kell találni egy alternatív programot, ahova mehettek utána.
16. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2017. jan. 30. 06:48
Szia. Unokaocsem nősült tavaly előtt. Ők egy külső helyszínt bérletek egy kastély kertjét. Az esketes is ott volt, kora délután. Utána egy keteringes cég adta a svédasztalos fogadast. Hogy mennyire jó volt el nem mondható. Senki nem itta magát butara. Volt egy kellemes zene de nem táncolt senki. Beszélgettünk ettünk a tortabol és vége. Fél 3kor kezdődött 6ora után már oszlott a tömeg. A fiatalok és szüleik utána vacsorázni mentek egy vendeglobe. Elegáns volt és kB fele annyiba került mint egy egész estés lagzi. Pár szék volt hogy az idősebbek le tudjanak ülni. Jó ötlet az állófogadás.
2017. jan. 29. 18:15

Köszönöm a tanácsokat.

A hely felkapott és elegáns...

Akkor mielőbb beszélünk velük.

Amúgy van negatív tapasztalatom, igaz, szülővárosomban (dunántúli megye), és osztálytalálkozóval. Ott az volt, hogy megbeszéltük, a szervező előleget is fizetett, (mondjuk májusi időpontra, és hajnalig tartóra). Aztán jött az étteremnek egy lagzi ajánlat, és visszaadták inkább az előleget, mi pedig csinálhattunk, amit akartunk:( (És nem csak mi jártunk így, ezért már esküvői szezonon kívülre tesszük az osztálytalikat.

De akkor ezek szerint nem mindenhol jellemző ez az inkorrekt viselkedés az étterem részéről, gondolom.

Szerintem mielőbb bemegyünk és átbeszéljük.

14. reload (válaszként erre: 13. - Gabbbicica)
2017. jan. 29. 17:26
Persze, de úgy értettem, hogy ha valaki most lefoglalja mondjuk fél napra szeptember 30-ra, és mondjuk 2 hét múlva lefoglalná egy dínom-dánomos is ugyanarra a napra, akkor a félnapost nem fogják visszamondani.
13. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Reload)
2017. jan. 29. 16:47

dehogynem mérlegel, mert pénzből élnek Ha felkapott étterem, akkor nyilván megéri nekik egy hajnalig tartó dínom-dánom, vacsora, éjféli kaja és hajnalig tartó italfogyasztás. Az azért jóval nagyobb bevétel, mint egy ebéd.


szerintem is minél előbb foglaljátok le, mert felkapottabb éttermek szezonbeli helyeit sok helyen 1 évvel előtte le kell foglalni, hogy tuti legyen hely... :S

12. globus (válaszként erre: 11. - Reload)
2017. jan. 29. 16:36
Én is így gondolom. Minél előbb le kell foglalni, aki később jelentkezik, az majd kap időpontot másik napra, vagy egy héttel korábbra-későbbre.
11. reload (válaszként erre: 10. - Nagykatica)
2017. jan. 29. 16:22

Szerintem ilyen szempontból nem mérlegel az étterem, hanem elsősorban érkezési sorrend van. Ha meg van a dátumotok, akkor érdemes már mostanában egyeztetni az étteremmel, amíg nincs lefoglalva másnak.

Ha le nem is foglaljátok, de érdeklődhetsz ott, hogy hogy is van ez :)

2017. jan. 29. 15:21

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tanácsokat.

Még az a dilemmánk (de ezt gondolom az adott étteremmel kell majd megbeszélni), hogy mivel szezonban lesz az esküvő, így lehet, hogy ilyen formában szombati napra nem adják ki (mert az tény, hogy délután 5 után már úgysem tudnák kiadni más társaságnak). És akkor nyilván ha választhat az étterem, akkor egy hajnalig tartót vállal be.

Szóval jó bő lére eresztettem, a lényeg, hogy akkor lehet, hogy ilyen formában csak pénteki napra vállalja az étterem... (Akkor péntek délben lesz az esketés legfeljebb).

Mazsumazsu, Neked is köszi, de tényleg ilyet szeretnénk, amit írtam. Nem az van, hogy nincs kedvünk táncolni, csak szimplán mi ilyen típusú emberek vagyunk. Nem anyagi oka van, rá tudnánk szánni, (hajnalig terembérlés, zenekar, vendégeknek panzió,stb),ha az lenne a vágyunk. Csak hát mi ilyen kis elegánsat álmodtunk meg.

Köszönöm Mindenkinek még egyszer:)

9. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 8. - B598e4912b)
2017. jan. 29. 14:44
másképp értettem. úgy gondoltam ha rövidebb ideig maradnak az is klassz, de ha meggondolják magukat és szeretnének még maradni mert úgy alakul ne kelljen elhagyniuk korán a termet hanem maradhassanak ameddig szeretnének. de mindegy.
8. b598e4912b (válaszként erre: 7. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 29. 14:35

akkor sem értem miért kellene ott lenniük éjfélig, ha éjszakába nyúló esküvőt szeretnének, akkor nem délben lenne a szertartás, hanem délután 5 körül.

de legyen neked igazad meg amit csak akarsz

a kérdezőnek meg olyan esküvője, amilyet megálmodott!

7. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 5. - B598e4912b)
2017. jan. 29. 14:13
akkor úgy látom nem tudod mi az a menyecsketorta. Az esküvői torta az esküvői torta amit ugye ott vágnak fel amikor az esk. kaja stb. van. A menyecske torta az egy külön műfaj nem ugyanaz mint az esküvői torta, azt akkor vágják fel, amikor éjfélkor a menyasszony átöltözik menyecske ruhába, éjfél után. A kettő teljesen más.
6. globus (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2017. jan. 29. 12:44

Beszéljétek meg az étteremmel, szerintem rugalmasak lesznek. Mi csak ballagási ebédet tartottunk, de egész délután ott ülhettünk, beszélgettünk, tulajdonképpen akkor jöttünk haza, amikor eluntunk magunkat. Ebéd után az általunk korábban leadott süteményeket hozták ki, bőven elég volt azzal az itallal, amit rendeltünk.

Sok boldogságot! :)

5. b598e4912b (válaszként erre: 2. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 29. 12:17
Délben esküvő, majd ebéd! Várjon a tortával éjfélig vacsora nélkül???? ez butaság! Legyen a torta a desszert, majd kávé és kész.
4. b598e4912b (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2017. jan. 29. 12:15

Ilyen esküvőnk volt :D

Úgy oldottuk meg, hogy amikor átadtuk meghívót elmondtuk, hogy 15:00kor indulnunk kell a nászútra.

11:00 or ceremónia 12:00től ebéd és délután 3kor oszolt a csapat. Nagyon jó hangulatú ebéd volt és minden vendégnek elég is volt ennyi. Senki sem hőbörgött, hogy na még egy sört, vagy még egy szelet tortát. Mi 25en voltunk és ha újra szervezhetném, akkor is ilyen lenne :)

3. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2017. jan. 29. 12:05

szerintem foglaljátok le legfeljebb este 7-8 óráig. Abba a különterembe, aznap már oda úgysem megy más, legfeljebb meghosszabbitjátok a foglalást, de 4-5 órán ak elégnek kell lennie.

De szerintem ha most lesz az ismerkedés, 4-5 óra bőven elég, ha nem lesz tánc, mulatás, új házasok szívatása stb.


Nálunk minimális volt a család amikor férjhez mentem, 4 szülő és 2 tanú, de másfél óra bőven elég volt. Persze, ők már ismerték egymást.De talán az ujonnan megismert családtagok annyira nem is tudnak kibontakozni az első alkalommal.


Mi különben nem foglaltunk, csak elmentünk egy vendéglőbe.

2017. jan. 29. 11:57
nálunk nem így volt, de szerintem attól függetlenül, hogy van e kedvetek táncolni vagy nincs foglald hajnalig a termet, mert az már anyagilag túl sokat nem oszt nem szoroz egy esküvőnél viszont ha mégis nagyon jól összebarátkozik a két család és ellennétek ott még sokáig és ötkor kitesznek az nagyon nem jó és sosem tudhatod hátha mégis kialakul egy kellemes ha nem is buli de egy hajnalig tartó rendezvény. a másik akkor nem lesz éjfélkor menyecskeruha átvétel menyecske torta stb? mert azzal viszont meg kéne várni az éjfélt.
2017. jan. 29. 11:44

Jövő nyáron lesz az esküvőnk, kb. 25-30 vendég lesz. Amit talán rendhagyó, hogy délben esketés, és hogy utána egy ünnepi ebédet szeretnénk egy étteremében (különteremben persze). Az oka, hogy sem én, sem a vőlegényem nem vagyunk sem táncoslábúak, sem bulizósak (és egyikünk családja sem.)

A meghívottak listáját is úgy tervezzük, hogy rokon, barát, ismerős, de mindenképpen valami módon közel álljon hozzánk .

A kérdésem inkább az lenne, hogy (akinek ilyen volt), ilyenkor hogy szokták: Pl. az étteremben fél egytől kb. meddig foglalják le a különtermet? A terv az, hogy ünnepi ebéd, utána halk zene mellett kötetlen beszélgetés, kávézás, sütizés, iszogatás. A két család is akkor fogja megismerni egymást.

Mondjuk délután ötig foglaljuk le?

(Fehér ruha, fényképész, ilyesmik lesznek, csak mi nem szeretnénk bulit.)

Esetleg akinek volt ilyen felállás, írna pár sort?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook