Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő szűk körben-kontra család fórum

Esküvő szűk körben-kontra család (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 3. 12:58

Hali

Mi is nagggyon szűken, 2 tanúval tervezzük.

52. Anka71 (válaszként erre: 43. - Bungalló)
2010. aug. 1. 19:59

Nagyon tetszik az okfejtésed. Mi is hasonlóan (nem ugyanígy, de hasonlóan) voltunk, mondjuk nálam a család sem szerető és elfogadó, de a lényeg, hogy két tanúval esküdtünk + kislány a pocakomban:))


Amúgy ami nekem fura az írásodban, hogy a szülők úgy beszéltek bele a dolgokba, hogy a Ti pénztárcátokból. Ez már durva:(((

Még csak olyat hallottam, hogy a szülő beledumál ugyan, de finanszírozná is, mégsem kell a fiataloknak, mert a saját elképzeléseikhez ragaszkodnak, ez is más.

De az, hogy a Ti zsebetekből szerveznék meg (jól értettem???) az egész felhajtást.

Na de ügyesen megoldottátok.

51. fhybi (válaszként erre: 50. - Bungalló)
2010. aug. 1. 19:27
Persze, minden eset egyedi. Ha most mindenki elégedett, akkor jól csináltátok.
50. bungalló (válaszként erre: 47. - Fhybi)
2010. aug. 1. 11:01

Mi örömet szereztünk egymásnak.Én és a párom is boldog,és a szülők sem kevésbé boldogok,mert tudják hogy mi azok vagyunk.

De ennek is meg volt ám az eredménye.Ami az volt,hogy a gyerekeim keresztelőjén már ott volt mindenki akit az esküvőre is elhívtam volna,mert ott már tudtak csöndben maradni,és ránk bízni mit hol hogyan szervezzünk.

Az esküvőt meg ha egy egészen más szemszögből nézem,akkor én megúsztam egy borsos étterem bérlést,etetést,zenészeket, a rokonság meg megúszta hogy kényszerből pénzeljenek az ún, menyasszonytánc miatt.(ami nálunk megint úgy ment volna, hogy megnézik ki mennyit dob bele és a másik család rá kontrázik....)

NEm kötözködöm,értem mit mondasz,de vannak esetek amikor úgy érzem nem hagyhatom magam sodródni az árral,és ki kell állnom a családdal szemben.Azt hiszem mostanra megtanulták,hogy felnőtt önálló döntéseket hozó ember lettem.

49. bungalló (válaszként erre: 48. - De7b885b74)
2010. aug. 1. 10:55
Akkor már csak sok sikert és boldogságot kívánhatok:D
2010. júl. 30. 19:24
azt hiszem a megoldás megvan, szűk családi körben egy vacsorával:)
47. fhybi
2010. júl. 29. 19:54
Én sem azt mondom, hogy rá kell a gyerekekre bármit erőszakolni.Persze, hogy úgy intézik, ahogy szeretnék. De elkeserít, hogy ami régen igazi családi esemény volt, az mára csatározás lett, aztán titkos házasság. Már nem tudnak az emberek egymásnak örömet szerezni, mindenki megy a maga feje után, és képtelenek nyugodtan leülni, megbeszélni dolgokat, és kompromisszumra jutni.
46. bungalló (válaszként erre: 44. - Fhybi)
2010. júl. 29. 19:29

ma is lehetne ez mindenkinél családi esemény ha a szülők és mindenki más belátná hogy az ő esküvőjük lecsengett(vagy lefog) és nem máséba kotnyeleskedne bele.Bezzeg amikor családi históriákat mesélnek,biza szapulták ők is egymás belekotyogós szüleit:D Már most rettegek attól,hogy én sem leszek jobb :S

Én is szeretnék ott lenni a gyerekeim esküvőjén,de azt is tudom,hogy annak az az ára,hogy én csak megkérdezem mikor hova menjek és a többibe nem belepofázás.-ha csak nem kérnek tanácsot/segítséget.

45. de7b885b74 (válaszként erre: 43. - Bungalló)
2010. júl. 28. 07:59
Köszönöm a gondolatmeneted, egyetértek Veled, tegnap az enyémekkel beszéltem, elmondtam mit szeretnénk, a párom is ezt fogja tenni, ha nem megy akkor majd mi ezt csináljuk:)
44. fhybi
2010. júl. 27. 23:13
Ez régen családi esemény volt, ma 2 ember eseménye. Teljesen jellemző a világra is. Ha az én fiam, megtenné, hogy vasárnap, csak úgy mellékesen közli velem, hogy házas lett, lehet kiborulnék.
2010. júl. 27. 22:09

Hát többeket cáfolnék :)


Nekem nagyon jó kis össze atartó családom van..imádok hellyel-közzel mindenkit DE!!!!!!!

Amikor teherbe estem nekem estek,hogy esküvő,lagzi nászút...trallalala...meghívunk majd ezt azt a szomszédot, meg a CSabit az oviból...és ott szállt el az agyam.bólogattunk a párommal mint két agyatlan,de ahogy kocsiba ültünk és mentünk haza egyszerre mondtuk: KIZÁRT!mindent sutyiba lerendeztünk,két családtól független barátunkkal egy pénteki napon,és szombaton családi ebédnél mondtuk,hogy be lehet fejezni a stresszes készülődést,mert már túl is vagyunk rajta.Mert úgy szervezkedtek,hogy a szüleink egymást próbálták túl licitálni a mi pénztárcánkból persze.


Szóval,nekünk ez bejött,és lehet hogy a szülőknek nem esett jól,de nekünk sem,hogy ők találták ki mi lesz meg kik lesznek.

ÉS így még vidáman is álltam az oltár előtt és nem azt kellet lesnem,ki fotóz,ki videóz,ide csíz oda csíz..NEm kell felhajtás oda ahol nem szeretik. Ha lehetett volna beszélni velük,hogy szűk közvetlen vérszerinti rokonok,akkor úgy lett volna..de mindig jött valaki akit nem lehet kihagyni...


HIDD EL VALAKI ÚGY IS ROSSZUL ÉRZI MAGÁT(vagy a szülők, vagy egy régi jó barát aki nem fér a rokon körbe de jobban szereted mint pl a nénikéd,stb)!NEM HISZEM HOGY NEKED KÉNE VÁLLALNOD EZT BORÚS A SZEREPET A NAGY NAPON.

NEked élvezned kell,boldognak lenned,főleg,hogy egyúttal már a pocaklakó is házasodik apával vagy anyával :D


Ha ez önzőség,légy az! :D

42. de7b885b74 (válaszként erre: 41. - Spinneli)
2010. júl. 26. 10:52
Igen, szerintem is és köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat.
41. spinneli (válaszként erre: 26. - C95c921ae7)
2010. júl. 26. 10:47
Szerintem egy esküvőn lehet engedni a család kedvéért pár dologban, pl. díszítés, menü stb. ami nekik örömet okoz, nem arról van szó, hogy csak és kizárólag amit a pár akar, de maga az esküvő formája egy olyan alap dolog, amit az a jó, ha azok határoznak meg, akik megesküdnek.
40. flasch (válaszként erre: 39. - De7b885b74)
2010. júl. 26. 10:41
hát igen, sajnos sok helyen igy van. próbálnak a gyerek életének irányitásával kompenzálni. csak igyekeznek eközben arról viszont elfeledezni, hogy az a gyerek, már egyáltalán nem gyerek.
39. de7b885b74 (válaszként erre: 38. - Flasch)
2010. júl. 26. 10:34
Ezt én sem, de nagyjából mindenhol ez van.A legjobb azt hallani anyámtól, hogy minek hogy kell lennie, mikor elvált apámtól, tehát hiába volt eljegyzés, szép esküvő, 25 évet igencsak kínlódtak és még szépen fogalmaztam.Nem beszélve arról, hogy akivel most él azzal is jó szar a kapcsolatuk.Amúgy nagyon szeretem anyukám és sajnálom is, de most túl lőtt a célon.
38. flasch (válaszként erre: 37. - De7b885b74)
2010. júl. 26. 10:31

na, ez legalább plussz pont nekik :)

nem is értem, hogy a szülők miért akarják a saját vágyaikat kiélni(ráerőltetni) a gyerekeikre?!

37. de7b885b74 (válaszként erre: 36. - Flasch)
2010. júl. 26. 10:30
Igen ebben bízok én is, hogy most kicsit elgondolkodik mindenki.Bár a párom oldaláról is lesz nem tetszés mert ők meg nagy esküvőt szeretnének:)De ott van egy tesó is, majd neki szervezhet anyuka nagy esküvőt, ők valszeg azt is szeretnének.A babának örülnek szerencsére:))
36. flasch (válaszként erre: 35. - De7b885b74)
2010. júl. 26. 10:27

addig még talán családilag is rendeződnek a dolgok, nem? és akkor, ahogy a többiek is mondják, a szűk körben tartott összejöhet szépen.

és a babához hogy viszonyul a család?

35. de7b885b74 (válaszként erre: 34. - Flasch)
2010. júl. 26. 10:26
Év vége felé, nincs pontos ideje még, az elején vagyunk mindennek.
34. flasch (válaszként erre: 33. - De7b885b74)
2010. júl. 26. 10:24
és mikor esküdnétek?
33. de7b885b74 (válaszként erre: 32. - Flasch)
2010. júl. 26. 10:16
Nem valószínű, nem pörgöm túl a házasság intézményét.De szívesen megyek hozzá a páromhoz ettől még.
32. flasch (válaszként erre: 29. - De7b885b74)
2010. júl. 26. 10:12
azért ne hagyd magad elbizonytalanitani!!!! azt nem szabad! egyébként nem mennél férjhez most, ha nem lennél "babás"?
31. de7b885b74 (válaszként erre: 30. - Anka71)
2010. júl. 26. 10:11
Köszönöm és igen azért szeretném megadni a módját egy vacsorával.
30. Anka71 (válaszként erre: 29. - De7b885b74)
2010. júl. 26. 10:09

Pedig szerintem menjél férjhez:)

Tartani kellene Magadat a "szűk családi körben egy vacsora" variációhoz, szerintem ez itt egy nagyon is jó megoldás lehetne (amíg persze annyira ki nem akasztanak, hogy már ehhez sem lesz kedved, mert akkor tényleg elmentek két tanúval.)

Kitartást kívánok!

29. de7b885b74 (válaszként erre: 28. - Flasch)
2010. júl. 26. 10:06
Végül is mindenki számára emlékezetes lehet, csak nem egyformán:)Tegnap már azon gondolkodtam késő este hogy nm is megyek férjhez:)A baj csak az hogy akkor valahol a gyerekemmel szúrnék ki, akármilyen divat is manapság, hogy nem házasságba születnek a gyerekek, azért mégiscsak úgy kerek.
28. flasch (válaszként erre: 23. - Anka71)
2010. júl. 26. 10:03
hát igen, az utolsó mondattal egyetértek, de ez bizony nem mindenhol adatik meg, sajnos. akkor meg nincs más választás, mint hogy dönteni kell, a párnak, vagy a családnak legyen-e emlékezetes a nagy nap.
27. de7b885b74 (válaszként erre: 25. - Anka71)
2010. júl. 26. 10:02

Hát kb igen, mert a párom 25 km.

-re lakik Szegedtől és én hozzá költöztem, de azóta is azt hallgatom hogy vissza kellene mennünk Szegedre, ott kellene élnünk,stb.Igen én is azt szeretném majd, de egyenlőre ez van és hiába mondják folyton az érveiket én is tudom, de nem olyan egyszerű ez ezt ők is nagyon jól tudják szerintem és minden alkalommal ezzel jönnek, már kicsit uncsi.

26. c95c921ae7 (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2010. júl. 26. 10:00
Persze, igaz. Én nem gondolkodtam ennyire végletekben. Ha ennyire nehéz a helyzet, akkor persze jobb ha a saját érdekeiket nézik.
25. Anka71 (válaszként erre: 24. - De7b885b74)
2010. júl. 26. 09:58
A jövőbeni életeteket is meg akarják szervezni?
24. de7b885b74 (válaszként erre: 23. - Anka71)
2010. júl. 26. 09:57
Igen bár az utóbbiban élnénk, de sajnos nem és ahogy látom elég ritka is a mai világban.Azért ez szomorú, nem is nagyon térek észhez tegnap óta:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook