Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - rövid határidő? fórum

Esküvő - rövid határidő? (beszélgetős fórum)


25. timycat (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2019. jan. 20. 18:54

Kis esküvő volt, hatalmas előny volt hogy nem kellett helyszínt bérelni. Egyedül a fellépő volt necces, elfoglaltak és kicsi volt nekik a buli, de ragaszkodtam a személyes találkozóhoz. Volt némi ismeretségem/előnyöm az ügynöküknél és nagyon meggyőző tudok lenni. Így jöttek, maradtak, buliztak és elmondásuk szerint imádták.

A fotós ismerős volt, aki egyébként profi fotós. A DJ úgyszint. Ők ezt adták ajándékba. Csokrom nem volt, dizájn home made. Smink, fodrász, ruha, koszorús lány cucc, meghívó, vőfély nem volt. A ételt, édességet, étkészletet, asztalt, széket felszolgálást, minden nyavalyát kiadtuk egy étteremnek, szintén ismerősök és vérprofik. Minden szuperül ripsz-ropsz megvolt és a fellépőt nem számolva aprópénzbe került.

2019. jan. 20. 18:44

Esküvő előtt 2 hónappal kértünk időpontot. Tehát, két hónapunk volt mindent leszervezni.

31-en voltunk. Élőzenés lakodalmunk volt. Esküvő meghitt volt, belevittük azt is, hogy rockerek vagyunk, persze romantikusan. Megvolt a körmöm, hajam, sminkem is. Csokrokat is elintèztük. Foglaltunk szállást rokonoknak, két tortánk volt. Habos-babos mennyasszonyi ruhám és tüllös vörös menyecskeruhám volt. Készítettünk fotós ajándékot, minden meghívott családnak. Meghívónk pink szalagos volt, rockos szöveggel, hetekkel előtte szétküldtük, postai úton. Még mennyasszony rablásom is volt.

Ma sem csinálnàm másképp. Semmivel nem kapkodtunk, mégis elejétől a végéig bőven elég volt a szervezésre, két hónap.

23. Sopianae (válaszként erre: 22. - Artmami)
2015. jan. 22. 06:48

3 gyerek mellett nem telik fotósra, főleg, hogy az egyik értelmi fogyatékos. Egyébként túlhordtam nyáron a fiam és 40. héten túl is másztunk hegyre, de olyan helyre, ahol a mentőhelikopter le tud szállni :)


Sorsjegy? Tudod, akinek az Aranyparton van szállodája, klubja, 2-3 hónapokat tölt egyhuzamban Dubaiban, Indiába.... annak azért van sütnivalója...

22. artmami (válaszként erre: 20. - Sopianae)
2015. jan. 21. 16:46

Hát azért ez nem semmi amit megálmodtál… Az 5 helyszín szerintem kicsit durva.. nagyon fárasztó lesz az összeset végigcaplatni.. elkapni mindenhol a legjobb pillanatot.

Hulla fáradtak lesztek a végére és az a képeken is meg fog látszani szerintem. Fura, hogy ezt a fotós nem mondta.. nekünk mondta anno, hogy 2 max 3 helyszín, de inkább kettő… aztán egy sem lett, de ez már más lapra tartozik :(


Ruhát meg nézz neten is.. olx stb. A kölcsönzői ruha is volt már máson és azt több pénzért fogod bérelni mintha megvennéd magadnak…


A sorsjegy dolgot nem értem. Mi direkt azt kértünk.

1 nem akartuk, hogy a családunk sokat költsön, mert ez a mi esküvőnk

2 mert egész nászúton ezeket kapargattuk és vicces volt…


De persze ahány ház annyi szokás :)

21. Zonne (válaszként erre: 20. - Sopianae)
2015. jan. 21. 15:09
Szerintem a fotósnak mindegy, hány helyszínre kell mennie (feltéve ha biztosítjátok a fuvart). A mi fotósunk 130 ezerért volt ott 12 órát, és Budapest mellett tartottuk az esküvőt. Általában amolyan óradíjban számolják a költségeket, plusz utiköltség, ha messzebb van a helyszín. A fotósok között is érdemes körülnézni és ajánlatot kérni tőlük.
2015. jan. 21. 09:59

Ha Kaposváron lenne, akkor ingyen lenne profi fotósunk, de itt Pesten senkit nem ismerek és egy vagyonba kerülnek a fotósok.

Tegnap megegyeztünk, hogy 5 helyszín lesz.Mind az 5 szép és számunkra csodálatos emlék. 2 hegycsúcson, ahova autóval nem lehet menni, 1 réten, 1 tónál és egy repülőtéren, repülő roncsoknál és barnák lesznek az ott készült képek. Ezekért egy fotós nem csak 200 ezret kér el. És ugye még ott van a házasságkötő terem....


Hétvégén összeírjuk a vendégeket és lehet nem lesz hiper-szuper meghívónk, hanem saját magam készítem el.


Az bor, pálinka meg van rendelve (házi és egyedi feliratozású)


Itt a közelbe egy ruhakölcsönző van :S

Hát benézek, de nem hiszem, hogy olcsó lenne, mivel nincs konkurenciája.

A gond az is, hogy 5 hónapja szültem és napról napra fogyok le. Szóval majd igazgathatják a ruhám, hogy jó legyen :)


Páromnak is kell öltöny, gyerekeknek koszorúslányruhák, de azt később, mert 2-5 és 6 évesek és gyorsan nőnek. Lehet a párom lányát el sem engedi az anyja. A fiamnak is kell öltöny, aki akkor lesz 11 hónapos.


Amint meglesz, hogy kiket hívunk meg, eldöntjük milyen ételeket szeretnénk és árajánlatokat kérünk tálakra.


Csak az én szüleimre számíthatunk anyagi támogatásba, szóval nekünk tuti nem fogja visszahozni az árát a dolog. Párom családja.... hááát... A párom bátyja anno a keresztapjától 100db sorsjegyet kapott nászajándékba. Na az meg már milyen dolog?


Virágot mi állítjuk össze, ez nem volt kérdés és a díszeket is mi csináljuk, lufikat mi fújjuk fel és tesszük fel.


Annyi cécó van ezzel, hogy legjobb lenne 2 tanu és punk tum. Csak a lányom szeretné, ha hercegnő lennék és ő is az lenne :)

19. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 19. 15:56
mi 5 hetet hagytunk rá :D :D bőven elég volt.
18. Zonne (válaszként erre: 17. - Artmami)
2015. jan. 19. 12:40
:-))) Sokaktól hallottam már, hogy befürödtek a családi fotózással. Igen, egyébként lehet, hogy abba nem árt belefektetni, mert az fotók csodás emlékek, amik megmaradnak :-)
17. artmami (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 19. 11:19

Óhhh 5 hónap alatt a világot meg lehet váltani. Mi egy hónap alatt raktuk össze nászúttal együtt.

Amit máshogy csinálnánk az a fotós. Apósom és a tesóm is tud fotózni, van is profi gépük. Mégsem lettek olyanok a képek mint amiket szerettünk volna… családon belül meg elég nehéz reklamálni.

És így utólag azt mondom, hogy nagyon jó döntés volt, hogy én kötöttem a csokromat. Virágpiacon megvettük és szépen megcsináltuk a dekort is meg a csokrot is előző este.

Arra a 20 percre amíg a kezemben volt tökéletesen megfelelt.. :)

Rengeteg felesleges pénzt lehúznak a párokról… érdemes észnél lenni. Mi inkább az utazásra akrtunk költeni.. és nem bántuk meg :)

16. Zonne (válaszként erre: 14. - Sopianae)
2015. jan. 19. 09:28
Lehet, hogy nem árt egy-két helyről árajánlatot kérni, nagyobb tételben már lehet hogy jobban megéri rendelni. És az esküvőd napján pedig minden perc számít, az utolsó dolog amivel foglalkozni fogsz szerintem, az a főzés :-)
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Kriszta773)
2015. jan. 19. 05:20
Tisztában vagyunk mindennel,csak még nem voltunk bejelentkezni.
14. Sopianae (válaszként erre: 11. - Kriszta773)
2015. jan. 18. 18:18

Nyáron mindig vannak nagyobb összejövetelek 30-35 emberrel... Szóval duplázni nem nagy ügy. Szomszédok segítenének sütni stb stb stb...

3 tűzhelyünk van, max mind3 egy szinten lenne és gázpalackkal. Igaz előtte a húsokat előkészíteni, utána mosogatni... De kiszámoljuk melyikkel hogy jövünk ki. 3 gyerek mellett minden pénz számít.

1 fix: lesz légvár, mert rengeteg gyerek lesz

13. kriszta773 (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2015. jan. 18. 18:05
jobb, mint fordítva, ha nem lenne meg a rucid az időpontra :))) nem találtok időpontot, vagy még konkrétan nem is érdeklődtetek?
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Sopianae)
2015. jan. 18. 17:56
Én nem aggódok..bár a ruhám lehet előbb meglesz mint az időpont kitűzve :D
11. kriszta773 (válaszként erre: 4. - Sopianae)
2015. jan. 18. 16:49
hát legalább a baráti zenészeket meg kéne kérdezni, hogy aznap lesz-e bulijuk, vállalják-e :) 50-60 emberre akarnál sütni-főzni? persze lehet nagy grillparti is :)
10. Sopianae (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2015. jan. 18. 16:28
Mi sem, ne aggódj... Novemberbe akartunk, de az anyakönyvezetőnek nem volt 2015-ös naptára.... na de könyörgöm, nem a 12. századba vagyunk... Digitalizálás egy városba, ami a második vagy a leggazdagabb város.... pffff
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 18. 16:05
Ugyanmár..mi 3 hónap múlva szeretnénk,és be sem vagyunk jelentkezve :D és ez komoly :)
2015. jan. 18. 15:48
Szóval akkor lehetséges... Köszike nektek
7. 3a5c305959 (válaszként erre: 6. - 3a5c305959)
2015. jan. 18. 15:40
A romantikus resze hogy mar akkor is egy osregi, angliai templomben akartam a hazassagkotesemet amikor meg meg sem fordult a fejemben hogy kikoltozzek.. es nem is vagyok vallasos, a ferjem meg muszlim. Vegul megis megvalosult ez az almom.
6. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 18. 15:35
Mi juliusban kezdtuk el szervezni az augusztusi eskuvonket. Fenykepesz az egyik baratunk volt, a "vofely" a ferjem nagybatyja. O vitte a kb 20 fos nasznepet inni a templomi ceremonia utan (hivatali nem volt, mert itt azt nem kell). A szukebb csalad meg otthon koccintott illetve tortat vagtunk, mert ugye azt azert kell. Kicsi eskuvo volt, de kellemes emlek mert nem volt semmi parazas, idegeskedes. Penzugyileg meg nagyon jol jottunk ki, mert mindenkitol penzt kaptunk, igy a vegen kb 300 ezret "kerestunk" a dolgon. Ja varjal, annyi idegeskedes volt hogy a ruhamat az internetrol rendeltem es az utolso pillanatban erkezett meg. A kiskabat resze nem volt jo, viszont anyukam hozott egy regi feher gyongybol fuzott bolerot, igy az lett a "something old" :-)
5. Szeplakisz (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 18. 15:35

Szia!

Mi tavaly januárban döntöttünk úgy, hogy összeházasodunk. Május 2-án volt a lagzi és addig le is szerveztünk mindent. Szóval nem is volt rá csak 4 hónapunk.

Étteremben volt, vőféllyel, zenésszel, fotóssal, dekorációval és szerencsére mindent sikerült megszervezni. 50-en voltunk mi is, de nagyon jól sikerült.

4. Sopianae (válaszként erre: 3. - Kriszta773)
2015. jan. 18. 15:24
Kb 50-60-an leszünk. Asztali díszeket, székszoknyákat stb stb stb.... Minden olyan lenne, mint egy terembe csak a terem bérlését megspórolva és a zenészeket is (bár lehet jó barátok ingyen vállalják, ha aznapra nincs bulijuk).
3. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 18. 15:16
ha csak elmentek összeházasodni, aztán haza vacsizni, ahhoz nem kell nagy szervezkedés :) gondolom, nem sok vendéget hívtok, valószínűleg jobb lenne rendelni kaját, legalább azzal ne kelljen törődni ezen a napon
2. Zonne (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 18. 15:15
Szerintem ha ügyesen csináljátok, nem vagytok elkésve. Mi novemberben álltunk neki a májusi esküvőnk szervezésének, tehát kb. fél évvel korábban. Ha nem lesz nagy dínomdánom, ennyi idő szerintem pont elég. Sok boldogságot :-)
2015. jan. 18. 15:13

Sziasztok


5 hónap múlva lesz az esküvőnk és eddig hiába mondtam a páromnak, hogy álljunk neki szervezkedni, korainak tartotta. Most nézeget fotósokat és minden mást.

Hozzáteszem: Itthon lesz a vacsi, de még nem tudjuk, hogy rendelünk e vagy sem... Így is szűk a keret. kb 500 ezer ft.

Persze fotós nem kell, mert van profi gépünk... Se vőfély, se zenekar...

De jó lenne már tudni, hogy kiket szeretnénk meghívni és a meghívókat kiküldeni :s


Ki mennyivel előre kezdett el szervezkedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook