Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő és ott alvás fórum

Esküvő és ott alvás (beszélgetős fórum)

16. alidamolnar (válaszként erre: 15. - Bared)
2011. máj. 22. 15:03
Ja, tényleg, a szüleinél, erre nem is gondoltam.
15. bared (válaszként erre: 12. - Alidamolnar)
2011. máj. 22. 14:57
ebben csak az a gáz, hogy nyilván ha innen költözik el, itt lesz majd kinél aludnia...
14. kisj
2011. máj. 22. 12:33

Én elmennék, hiszen mégiscsak a barátnőmről van szó, de az esküvő után szépen elbúcsúznék az ifjú pártól.

(nászajándékot nem igen adnék, legfeljebb valami formális dolgot)

13. spinneli (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2011. máj. 22. 11:59
Hát, szerintem vagy mindenkinek fizeti a pár, vagy sekinek.
12. alidamolnar (válaszként erre: 6. - Nagyreni)
2011. máj. 22. 11:54
Ebben igazad is van. Unokahugoméknál is egy-két éven belül esküvő lesz. Na, az ominózus barátnő most le is költözik a férjéhez 300 km-re. Tehát akkor ő majd onnan fog idejönni az unokahugom lagzijára, és akkor majd igen, az unokahugom sem fogja "sajna" fizetni az ő szállásukat (a másikakét meg igen, merthogy fél éve a másik párcska lagzijában unokahugomék is ott aludtak, és fizetve is volt nekik).
2011. máj. 22. 11:23

Én is mondtam az unokahuginak, hogy nem mennék, és nem azért, mert 13 ezer Ft-ot nem tudnék kifizetni (ennyi lesz a szobájuk), hanem azért, mert ez elvi kérdés.

Inkább úgy érzem, hogy ez a menyasszony "barátnő" hogy is mondjam, bemutatót akar tartani flancolásból, és ehhez kell neki a közönség.

(Én mondtam unokahugomnak, hogy nem kell elmenni, és ha nincs közönség, akkor nincs előadás sem.)

10. alidamolnar (válaszként erre: 7. - Ennész)
2011. máj. 22. 11:21
A kérdés, hogy tényleg olyan jó barátnők, bennem is felvetődik, és már unokahugomban is:(
2011. máj. 22. 11:13

A legnagyobb szemtelenség a vendéglátótól, hogy különbséget tett a meghívott vendégek között. Én az unokahúg helyében visszafordultam volna és még az ajándékot is visszavittem volna azért, hogy vegye észre magát.

Üdvözlettel: Ágnes

2011. máj. 22. 11:09

Eléggé bunkó dolog.

Hotelben dolgoztam hosszú éveken keresztül.

Ahány lagzink volt, minden úgy volt, hogy vagy fizették mindet, vagy egyet sem, nem volt fele így, fele úgy...ez már eleve a kicsekkolásnál is ciki, pláne mikor a vendégek egymás mellett csekkolnak ki, és hallják, látják...

2011. máj. 22. 11:08
Ekkora inkorrektséget már rég hallottam!!! Engem vérig sértene a dolog, és nem mennék el. Persze nem azt mondom, hogy az unokahúgod ezt tegye. Egyébként én a harmadik barátnő helyében is beleszólnék a dologba. Az tuti, hogy felajánlanám, hogy akkor a fele összeget én fizetem az unokahúgodék szállásának vagy valami hasonló megoldást keresnék... Ha tényleg olyan nagy a barátság... De tényleg olyan jó barátnők???
6. nagyreni (válaszként erre: 3. - Alidamolnar)
2011. máj. 22. 11:03

Mi mindenkinek fizettük a szállását, aki messziről jött, akár ott aludtunk a lagziján, akár nem. És nekünk is fizették a szállásunkat olyanok, akik nem volt ott a mi lagzinkon, mert akkor még nem is ismertük egymást.

Nagy bunkóság így különbséget tenni.

Ha az unokahugod szeretné megtisztelni a barátnőjét azzal, hogy részt vesz az esküvőjén, lenyeli a békát, és kifizeti a szállását.

Aztán ha az ő esküvőjére kerül a sor, ők sem fizetik ki az ominózus barátnőjéét, és akkor majd rájön, hogy gondolkodhatott volna kicsit előre...

2011. máj. 22. 11:02
ja még valami: nem vagyok szarrágó, nem erről van szó... mindössze ez becstelenség...
2011. máj. 22. 11:02

én ezek fényében nem is mennék el..nem azért, mert az enyémet nem fizetik, hanem mert a másikét igen...

ez olyan undorító...

ha én elmegyek lagziba, és adok 30 ezret, ő aztán eljön az enyémbe, és csak 10et tud, vagy csak akár egy képeslapot, ez alapján kellene utána hozzá állnom???!!!

továbbá... senki nem kötelezhet arra, hogy plusz kiadásba verjem magam, mert ő meg akarja ünnpeltetni magát!

2011. máj. 22. 10:59
Tényleg nem akarok védő ügyvédje lenni az unokahugimnak, de mondom, azért csak megkérdezem ezt, hogy kinek mi a véleménye.
2011. máj. 22. 10:56
tahóság... és érthetetlen....://
2011. máj. 22. 10:56

Mi a véleményetek erről?

Unokahugomat és párját meghívta a barátnője az esküvőjére, (ami 300 km-re lesz), és az azt követő lagzira is. Ők hárman vannak jó barátnők, vagyis a menyasszony, az unokahúgom, és még egy lány, hárman sülve-főve együtt szoktak lenni, mióta párjuk is van, fiústól is összejárnak.

Amiért írtam, hogy a menyasszony mondta az unokahugomnak, hogy sajna az ő szállásukat (vagyis unokahugomét és párjáét) nem fizetik, tehát a lefoglalt szálláshelyen nekik maguknak kell finanszírozni.

A másik párocskának (vagyis a menyasszony másik barátnőjének és annak a párjának) viszont fizetik. Az indok: azoknak fél éve volt a lagzijuk, és azok is meghívták őket és fizették az ottalvásukat.

Szerintem ez bazi nagy tahóság, mert unokahugoméknak MÉG nem volt lagzijuk, tehát ez a különbségtevés szerintem nagy bunkóság.

Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook