Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő édesapa nélkül, unoka nagypapa nélkül fórum

Esküvő édesapa nélkül, unoka nagypapa nélkül (beszélgetős fórum)


10. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 11:21

Legyél boldog és vidám az esküvődön, hiszen Édesapád is ezt szeretné látni.

Nálunk a családban több gyerek is a nagyszülőkre hasonlít inkább, mint a szülőkre. Talán nálatok is "visszajön" a Papa.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 07:20

"Nem tudom milyen érzések lennének a helyesek."

Nem igazán lehet az érzelmeknek, érzéseknek megparancsolni, hogy mikor melyik jöjjön az öröm, vagy a bánat?

Készülj örömmel, mert az esküvő egy csodálatos dolog, és örök életedre bánni fogod, ha azon a napon utat engedsz a gyásznak, a bánatnak. Gondolj az előtted álló boldogságra, a születendő gyermekedre. És gondolj az édesapádra is, tudd! hogy ott van és veletek együtt örül.

8. Sirga (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 06:44

Milyen érzések lennének helyesek? A Te érzéseid azok. Tökéletesen értem a kettősséget. Hiszem, hogy ott lesz és Veletek örül. Büszke lesz Rád. :)

Érthető, hogy hiányzik, ez teljesen természetes. De próbáld átadni Magad a pillanatnak, és élvezni a történéseket, a vendégek örömét, a Ti napotokat! Édesapádat is az tenné boldoggá, ha Téged boldognak látna. :)

Sok boldogságot!

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 22:48
Sajnálom és részvétem. Az esküvő csak egy dolog. Leélt 75 évet, és együtt töltöttetek 32-t. Erre gondolj. Az én édesapám hat évvel volt idősebb nálad, amikor elment. Tudom, ez neked nem vigasz, csak mondom. Legalább látta, hogy felnősz.
2021. okt. 3. 22:40

Nálunk a férjem apukája halt meg 8 hónappal az esküvőnk előtt. Nekem is (hát még férjemnek) folyton az járt a fejemben, hogy ő már nem élheti ezt meg. Férjem családjában generációk óta senki sem ismerte az apai nagyapját, mivel a férfiak mindig későn házasodtak. Férjem szerette volna, ha a mi gyerekünk ismeri a nagyapját és apósom is megérheti az unokáját. Sajnos a betegség közbeszólt. 😔


Hidd el, a szervezés alatt még sokat fogsz erre gondolni, de az esküvő napján annyi minden fog történni, hogy nem ez lesz a legfőbb gondolatod. Eszedbe fog jutni és lehet, hogy egy-egy pillanatra elszorul majd a szíved, ezt sajnos nem tudod elkerülni. De apukád is annak örülne, ha jól éreznéd magad a ti napotokon. Ne hagyd elhatalmasodni a szomorúságot.

2021. okt. 3. 20:47

Köszönöm szépen a kedves szavakat.

Nem tudom milyen érzések lennének a helyesek.

2021. okt. 3. 19:58
Szívemből szóltak az előttem szólók. Biztosan fájni fog majd a hiánya, ezt kár is lenne letagadni, de akkor, ott próbálj meg az örömre koncentrálni. Biztos vagyok benne, hogy édesapád is ezt szeretné, és örülne, sőt örül is odaátról az örömödnek.
2021. okt. 3. 19:48

Nem csak fentről fog figyelni és örülni neked, nektek, de én hiszem, hogy ott is lesz veled, veletek. Majd érezni fogod a jelenlétét, mert ott lesz.

És ha most azt mondod, hogy ez hülyeség, akkor ne feledd: te az ő véréből születtél, és a gyermeked is rajtad keresztül hordozza az ő vérét, az ő személyét, az ő személyiségét. Ezen az alapon a gyermeked a pociban is őt képviseli, általa az édesapád is ott lesz.

Arra gondolj, hányszor vagyunk annak tanúi, hogy egy csöppség valamelyik nagyszülőre jobban hasonlít, mint a saját szüleire. Gyermekedben ott van ő is. Hát ne sírj, mert ő örökké veled marad.

2. 5da510b93b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 19:28
Részemről én abba kapaszkodnék, hogy fentről lát engem és mindent tud és örül nekem, az esküvőmnek, az unokájának...
2021. okt. 3. 19:16

Tavaly nyáron vesztettem el az édesapámat. Rettenetesen hiányzik Ő nekem. 75 éves volt. Én egy 32 éves nő vagyok.

Szombaton lesz az esküvőnk a vőlegényemmel. Tudom hogy boldognak kéne lenne, de állandóan azon kattog az agyam, hogy ezt apa már nem láthatja, hogy nem Ő fog bevezetni. Ahogy ezt írom megszaporodtak a könnyeim.

Mit tegyek hogy ez egy boldog nap legyen? Hiszen boldognak kéne lennem! Imádom a páromat, jobb férfit nem is kívánhatnék. Minden barátnőmnek él meg az apukája és látta az esküvőjüket. Nagyon fáj, hogy az enyém nem láthatja. Ráadásul 9 hetes várandós vagyok. Nagyon sokáig szingli voltam, 29 évesen ismertem meg a páromat. Édesapám mindig attól tartott, hogy nem lesz unokája, mert nincs senkim. Hát most itt van a pocakomban az unokája. Kár, hogy ő ezt már nem tudja és nem fogja látni a csöppséget.

Annyira elkeserítenek ezek a dolgok. A baba és a házasság is egy örömteli dolog...Mégis fáj.

Remélem hogy nem voltam félreérthető.

Köszönöm, hogy kiírhattam magamból. Ha szeretnél hozzászólni, tanácsot adni, tedd nyugodtan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook