Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő 2015 fórum

Esküvő 2015 (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. máj. 19. 09:37
Flóra de örülük, akkor tényleg egy csónakban evezünk:) Németországon belül merre felé laktok, mi Nürnbergben. Én Vácon néztem szalonokat, mert elég nagy árbeli eltéréseket fedeztem fel Vác környéke és Pest között, és jobban is tetszettek a váci szalonos ruhák. Sajnos nekem is ez az idő hiány elég szar, mi konkrétan Januárban voltunk otthon 1 hetet, akkor házasodtunk össze, és ha minden jól megy most augusztusban megyünk 1 vagy 2 hétre, nekem legalábbis mindenképpen haza kell utaznom, mert a barátnőm is férjhez megy és én leszek a tanu, anyukám 50 éves lesz, és szervezni kell az esküvőt, hogy a helyszínt lefixáljuk végre. Mi most ott tartunk, hogy van 3 helyszínünk, akiktől bekértünk ajánlatot, de persze mindegyikben volt vmi amin én egyezkednék. PL. A mi esküvőnket úgy szeretnénk hogy legyen egy virágkapus kinti szertartás délután 5-6 körül, utána fotózás stb. és valószíűleg nekünk már az esküvő helyszínén lesz a szertartás így nem kell a vendégeknek ingázni, és az idő se megy. A vőfélyt akit kinéztem 100 ért vállal esküvőt, de én úgy értelmeztem ez a szokásos lánykikéréstől kezdve minden, ami nálunk meg nem lesz, így ezen szerintem spórolhatnánk hogy nem egésznapra igényeljük. A zenekarokkal azért vagyok bajban mert nekem nagy igényem lenne személyes találkozóra, de így baromi nehéz innen kintről még lebeszélni is. De egyenlőre nem is tudok igazán jó zenekart, és sajnos senki nem házasodik mostanában akinek az esküvőjén meghallgathatnék 1-et, mindenesetre írtam 1-2nek,és lehidaltam az áraktól :D Én itt kint nem néztem még ruhát, inkább otthon szeretnék venni, a kölcsönzést macerásabbnak érzem, ráadásul nekem az alakom vékony derék ehhez 165 cm és széles csípő, jelenleg 60kg vagyok, de sajnos ez mindig ingadozik és addig még van egy év. Szóval ha vennék egy ruhát akkor legalább néha beletudnék bújni hogy jó-e,és mindig látom, ha viszont bérelek se időm nincs, és kitérnének a hitükből a ruhaigazítók :D Bár ettől függetlenül ha tudok lehet hogy bérelek, de erre kevés esélyt látok. Szóval nekem ilyen szóba se jöhet hogy rendeljek netről mert tuti nem úgy fog állni, aztán meg nem tudok vele mit csinálni. Így hgy a mi esküvőnk délután kezdődne úgy érzem sokmindenen tudunk spórolni, és talán nem leszünk hulla fáradtak sem. Talán :D Nálunk a vendég létszám szintén hasonlít a tiétekhez Flóra nekünk 50- 80 között mozog. A férjemnek vannak Erdélyi rokonai, de köztük van idős, anyós itt lakik, az én családom otthon szanaszét, a barátok egy része külföldön, úgyhogy érdekes lesz :D De ez tényleg az utolsó pillanatban dől-e mikor mindenki szól, hogy jön-e vagy sem és hoz e kísérőt. A helyszínnél a max létszámot mondtuk akkor tudom, hogy annál csak kevesebb lesz így valszeg olcsóbb is. Bár így is ott tartunk, hogy 2 helyszín ami tetszik kaja, pia, dekor, 1 millió között van, bár én pl nem kérnék éjfélkor töltött káposztát ha a vacsora 7kor kezdődik és laktató lesz, éjfélkor szerintem mi tortázunk, szerencsére apukám cukrász így ez a probléma itt meg is oldódott :D és esetleg éjfél után vmi hidegtálos svédasztalos dolgot kérnénk ha vki éhes tudjon enni. Kicsit nehéz átlátni néha mi lenne a jó, amellett hogy határozotnak érzem magam. Én most ha augusztusban hazamegyek nézek ruhákat, megyek a fodárszhoz és a sminkeshez, hogy kb mire gondolok és milyen áron csinálnák meg hogy is állna. Szerencsére ezeket nem kell keresgélnem így az árakban is biztos vagyok,mivel évek óta hozzájuk járok, és közel is vannak, a leendő helyszínhez, és tudom hogy nem gombolnak le rólam 10-20 ezer forintokat. Amugy én kicsit kritikus vagyok a személyzettel kapcsolatban, mint pl. vőfély :D nekem fontos,hogy fiatalos legyen, és jó hangulatot csináljon, tőlem távol állnak ezek az igazi magyaros pocakos pödört bajszu bácsik, meg a tojásgörgetés :D de pl. a hintós játék az nagyon tetszik, ha egy fiatalos jófej vőfély adja elő :D Ti hogy vagytok ezzel?
2015. máj. 19. 08:47

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok. Szeptemberben lesz az esküvőnk és szervezkedünk ezerrel. :)

425. R_e_G
2015. máj. 19. 08:32

Esetleg nem gondoltatok neten rendelős ruhára? (ebay, meska és társai).

Én miután megtaláltam a ruhát még legalább 3 alkalommal voltam a szalonban (azt nem számolom, hogy nem azonnal foglaltam le): volt egy méretvétel, egy igazítás utáni próba (nem lett jó a méret, meg a hosszt még véglegesen be kellett állítani) +1 próba, hogy a segítőm lássa hogy kell rám adni a ruhát és feltűzni a szoknyát (ekkor már elhoztam a ruhát), nem vettem meg minden kiegészítőt, szóval +1 futás esküvő előtt az apróságokért (bolero, fátyol, abroncs és társai), majd esküvő után ezeket vissza kellett még vinni.

424. R_e_G (válaszként erre: 419. - Flóra17)
2015. máj. 19. 08:26

Nem akartalak lebeszélni a varrónőről. Egy próbát megér. Írj neki, vesztenivalód nincs.

Áprilisig rengeteg időd lesz még ruhát nézni.

Nem tudom mennyire vagy benne a témában, de a legtöbb helyen előre kell időpontot foglalni a próbára, és van pár hely, ahol felszámolnak 3-5 ezer Ft-ot érte. Nem árt előre informálódni, nehogy ott érjen a meglepetés.

423. Flóra17 (válaszként erre: 422. - Nitus Sweet)
2015. máj. 18. 23:38

Szia!

Üdv a klubban!

Abszolút 100%-ban átérzem a helyzetedet, hasonló cipőben járunk! :) Mi is Németországban élünk, és kb. háromszor lesz lehetőségünk az esküvőig hazamenni. Nem kis kihívás innen szervezkedni.

Templomi nekünk sem lesz, a jegyesoktatás miatt sem, plusz a Drágám amúgy sem volt elragadtatva az ötlettől.

Otthon gondoltad a ruha vásárlást vagy itt kint? Ha otthon, akkor gondolom Neked Bp. a legkézenfekvőbb, valami nagy szalonban szétnézni. Boglárkát ajánlják sokan, nekem személyes tapasztalatom nincs, de kifutó modellek 50-60 ezer körül vannak, bár a minőségük állítólag nem mindig megkérdőjelezhetetlen, de mondom, ezeket én is csak olvastam.Lehet, hogy egy próbát megér., vagy legalább a honlapjukat megkukkantani.

A sógornőm 8,5 éve itt ment férjhez, itt No.-ban vette a ruháját is, de mesélte, hogy elképesztően drágák voltak, és már majdnem feladta, mikor egy kis eldugott utcában talált egy pici helyet, nem volt sok ruha, de ott lett meg neki az igazi 300 €-ért.Hát elképzelésem sincs, hogy ennyi idő elteltével milyen mértékben nőttek az árak.

Őszintén szólva én még nem mertem itt nézelődni, félek, hogy lesokkolnának az árak.

Meg bízom benne, hogy elég lesz a 3 alkalom Magyarországon, akár varratok, akár vásárlom a ruhát.

A vőfélyt, akit mi választottunk egy esküvőn ismertük meg, és nem volt kérdés, hogy Őt szeretnénk, Vele már le is fixáltuk a dolgot. Csak ajánlani tudom, ha esetleg nem találsz közelebbit.(veszprémi)

2015. máj. 18. 21:39
sziasztok csajok:) én még új vagyok itt, de az esküvő témát már jóideje tervezem,mi Németországban élünk, és a polgárin már túl vagyunk, de szeretnénk egy igazi fehérruhásat is családdal barátokkal, no meg egy jó kis lagzit persze. Nálunk nem egyszerű a helyzet mert nekem is elváltak a szüleim, és a férjemnek is, ráadásul mivel külföldön élünk nem tudunk jegyespároktatásra járni, így a templomi esküvő már kilőve, a polgári ugye meg már megvolt. Ezért hál isten, mintha nekem találták volna ki, rábukkantam egy szertartásszervező cégre, ahol személyre szabható ki milyen zenét szeretne, legyen -e gyűrűhúzás, fogadalom, vmi extra kívánság, nekem nagyon szimpatikus. Jövő nyárra tervezzük az esküvőt július 8. vagy augusztusi dátumra gondoltunk, és mindenképpen péntekre. Kb 3 helyszínünk maradt, amit megnézünk és fixálunk ha nyáron hazamegyünk. Vőfély és zenekar kérdésben viszont bajban vagyok, mennyaszonyi ruhát meg nem tudom mikor tudok egyátalán próbálni, így hogy németországban élünk, és nem igen járunk haza. Tudtok vmit tanácsolni? arra gondoltam hogy a kiutó modellekből vennék és azt tudom alakítattni ha szükséges, nem kell bajlódni a kölcsönzéssel, késpbb pedig eltudom adni. Mi egyébként Vác - Göd környékiek vagyunk ha mond vkinek vmit. :)
421. Flóra17 (válaszként erre: 420. - Anubaba)
2015. máj. 18. 20:25
Áprilisban.
420. anubaba (válaszként erre: 419. - Flóra17)
2015. máj. 18. 19:56
Mikor lesz az esküvőd?
2015. máj. 18. 16:35

Hát a szerencse rám férne! Nagyon kötött a ruha, amilyet szeretnék, ezért (is) gondolom, hogy jobban járok a varratással, mert iszonyat nagy mázli kéne , hogy találjak olyat készen.

Vagy tényleg sok szalonba kéne ellátogatnom, hogy meglegyen a megfelelő ruha kedvező áron kombó.

Azt hiszem én is nagyon mereven ragaszkodom a ruhára szánt kerethez, majd kiderül, hogy ez mennyire okoz problémát.

Azt számolgattuk mi is, hogy 3x lemenni Szegedre, nem kis összeg, viszont nem okoz gyomorgörcsöt,hogy na még hány helyre kell elmennem és még mindig nincs meg a ruha. Ezenkívül ha szerencsénk van akkor az öltönyt is tudnánk ott intézni. Ha meg még belekalkulálom a kísérők útiköltségét is, akkor már mondhatni mindegy, hogy 3x Szeged, vagy bejárom lutrira Veszprém, Fejér, és Pest megye szalonjait.


Ez eléggé úgy hangzik , mintha meg akarnám győzni magam. :D Van még szerencsére pár hónapom, mire el kell dönteni, olvasgatok még,hátha találok szimpatikusabbat. Sajnálom ezt a Kucsák Piroskát, még nem döntöttem el, hogy mitévő legyek vele kapcsolatban.

418. R_e_G
2015. máj. 18. 11:43

Passz, azt nem ismerem.

Én végül egy helyi (vidéki) szalonból vettem a ruhámat, pont azért mert számolgattam, hogy hiába olcsóbb a ruha egy másik városban, de ha hozzáveszem az utazások költségeit (ideális esetben is minimum 3 alkalom), akkor ugyanott vagyok és még az időm is megy vele.

Végül olyan 8 szalonban voltam, de sokan azt mesélik, hogy az első helyen megtalálták a tökéletes ruhát, szóval lehet Neked is ilyen szerencséd lesz. (Én lehet már túlzottan is tartottam magam az elképzelésemhez és a a költséglimitemhez)

417. Flóra17 (válaszként erre: 416. - R_e_G)
2015. máj. 18. 10:46

Ohh, ez nem jó hír!Pedig olyan meggyőző volt számomra a honlap... Próbálok inkább csak 2-3 helyet kinézni, és úgymond biztosra menni. Tutira kifeszülök ha 20 szalont kell végigjárnom.... Nem is tudom tényleg, hogy mi lenne a jó koncepció. :/

Már annyi lehetőség végigfutott az agyamon.

Utolsó kérdés (egyelőre :D ) : aphrodite szalon Szegeden? Tudom, tudom, közelebbit nem is találhattam volna. XD Viszont ha ez jó, akkor még mindig jobban kijövök, ha ide megyek 3x, mintha pestre 10x, meg Székesfehérvárra 5x... stb.

416. R_e_G (válaszként erre: 415. - Flóra17)
2015. máj. 18. 10:31
Neki is írtam, de ő egyáltalán nem válaszolt :(
415. Flóra17 (válaszként erre: 414. - R_e_G)
2015. máj. 18. 09:46
Nem, nem Várpalota! Budapestet adja meg a honlapon és Kucsák Piroska a tervező -varrónő neve.
414. R_e_G (válaszként erre: 413. - Flóra17)
2015. máj. 18. 08:15

Ő van Várpalotán?

Én írtam neki, egy elég részletes árajánlatot küldött, de nagyon sokára. Addigra már megoldottam a ruha kérdést. Szóval ha felveszed vele a kapcsolatot ne lepődj meg, ha 3-4 hétig nem érkezik válasz.

2015. máj. 17. 10:11

Anyukám is ezt javasolta, hogy kérdezzük meg, hátha beszerzi a futót. Bár nem tudom számolna-e fel valami pluszt.... mindenesetre egy kérdést megér.

Találtam egy pesti varrónőt, nekem nagyon szimpatikus az oldal, viszont sehol nem találtam róla értékelést és véleményeket! Dian@ Esküvő Műhelye, hallott róluk valaki valamit?

2015. máj. 16. 07:33
411. R_e_G
2015. máj. 15. 09:07
A dekoros nem szerzi be a kinézett színben a dekorációt? A szalvéta úgyis a hulladékba megy, mindenképp vennie kell, a futó meg később az ő készletét gazdagítaná.
2015. máj. 14. 16:45

Hűha, micsoda léleksimogató dolgok ezek. :/ Hát egyeseknek van bőr a képükön.

Szerencsére azért van választási lehetőség, csak kisebb helyeken végesek a lehetőségek.


Sajnos az általunk nézett éttermekben nem ajánlották fel a dekorálást, úgy tűnik ez felénk nem szokás. :/ Csak az abroszt és a fehér damaszt szalvétát, de az nálunk bukó, mert sötétkék szalvétát szeretnénk. Egyébként találtam egy tök jó oldalt, ahol lehet szép szalvétákat és futókat rendelni, sokféle szín van, biztos tudjátok, az a textil hatású cucc. Azzal szemezgetünk most, de még rágódunk rajta.

409. R_e_G
2015. máj. 14. 09:08

Nem nagy összegről lett volna szó, de azért hülyének ne nézzenek.


De az egyik ismerősünk azt mesélte, hogy náluk a dekor vagy a virág? került a végén dupla annyiba, mint amennyiben megegyeztek. És az nem csak pár ezer forint volt.

408. R_e_G (válaszként erre: 407. - Flóra17)
2015. máj. 14. 08:58

Nálunk minden rendben ment. (Pár apróság okozott kellemetlenséget, pl a kocsiba ki és beszállás kivitelezése, de ennyi belefér)


Az étterem nem dekorál? Nálunk a székszoknya-szalvéta-asztali futó + egyéb díszítések az ő feladatuk volt, és nem kellett semmit nekünk vinni hozzá. (Volt felára a dolognak, de lényegesen kevesebb, mint egy dekorost fogadni, konkrétan a fényfüggöny árad bőven fedezte volna a mi dekor költségeinket).


Minket a virágkapura akartak rábeszélni meg a torta tűzijátékra, de nem engedtünk belőle.


A jegyzetelés nagyon fontos! Ha teheted a szolgáltatókkal is inkább írásban kommunikálj, így nem lesz félreértés.

Nekünk volt, aki letagadta, hogy egy szolgáltatásért alacsonyabb árat mondott volna (másodjára konkrétan a duplája lett az ár, mint az előzetes megbeszélésekkor). Mondanom sem kell, nem kértünk belőlük.

2015. máj. 13. 22:29

Szia!


Gratulálok Nektek! Nálatok minden rendben ment?

Éppen ma néztem ki két újabb helyet, ahol varrnak, azt hiszem az lesz nekem a legmegfelelőbb. Alacsony vagyok,túl rövid a hátam, úgy meg legalább rám lesz szabva. Nekem eddig sehol nem említették a régebbi modell lehetőségét, mindig az új kollekciót akarják tukmálni, hiába mondom, hogy sem a legújabb, sem a legtrendibb nem érdekel, a saját stílusomnak megfelelő ruhát keresem és nem zavar, ha régebbi.


Megvan már a helyszín, a dekoráció azért fontos, mert talán kevésbé rendhagyó a téma, amit szeretnénk és elég határozott elképzeléseink vannak. Gondolkoztunk mi is sokat , hogy szükséges-e dekoros vagy sem, de a székszoknyák miatt mindenképp kell, és mégiscsak jobban tud masnit kötni , mint én, meg felteszi-leszedi, amire nekem nem lesz időm a nagy nap délelőttjén. Szóval a székszoknyán kívül, a kis asztaldíszeket, a gyertyatartókat és valami felső díszítést szeretnénk tőle. De pl. az ültetőkártyákat , a hátterünket mi magunk szeretnénk csinálni. A futót és hozzá passzoló szalvétákat is kinéztük egy honlapon. Fölösleges költségeket nem hagyom, hogy ránk beszéljen. (volt, aki fényfüggönyt akart ránk erőszakolni 60 ropiért, na mondom persze...)


Készítettünk költségkalkulációt, hogy mennyi a keret és szépen tételesen leosztottuk, hogy mire mennyit tudunk szánni. Ennek megfelelően keressük a dolgokat, de természetesen rászámoltunk egy biztonsági tartalékot, mert mindenhol azt olvasom, hogy 99%-ban túl szokták lépni a keretet. Véletlenül sem szeretném lekövetni azt a hibát, hogy valahol megcsússzunk, kényszeresen jegyzetelek mindent. Előre tervezek és viszonyítok. Ha valami túl sok, akkor keresek mást, ez az egyik ok, hogy már most tájékozódom.


Köszi a segítséget!

406. R_e_G
2015. máj. 13. 16:51

Sziasztok!

Mi már túl vagyunk a nagy napon :)

Ruhával kapcsolatban: ragaszkodj az elképzelésedhez, ha valahol erőszakosak ott kell őket hagyni, rengeteg más hely is van, nehogy már ők diktáljanak! Én azt tapasztaltam, hogy a kifutó darabokhoz egész emberi áron hozzá lehet jutni, csak arra kell figyelni, hogy sok helyen nem vállalják a ruha átalakítását/felhajtás stb/, ha megveszed.

Szerintem a dekoron ráérsz akkor agyalni, ha már meglesz a helyszín, akkor már látni fogjátok mi illik oda és mi nem. (Bár szerintem felesleges a dekoros, egy szép terítés, pár virág az asztalon pont elég, de ez csak az én véleményem).

És ha a költségeket kézben akarod tartani, akkor mindent írj le, köss szerződést és akkor nem tudnak olyan könnyen átverni.

405. anubaba (válaszként erre: 404. - Flóra17)
2015. máj. 11. 20:16
Én azt mondom lesz ez meg durvabb is.sztem pihenj egy pár hónapos rengeteg időd van még.ha megvannak a főbb dolgok étterem fotós zene akkor kell kicsit lepihenni mert nagyon rastresszeltel.az utolsó hetekben akkor fel fogsz robbanni.mindenki majd mást akar mindenki valtoztatni fog sztem nagyon korai dekoron aggódni.a deport én csinálom teljesen,biztos nem fizetnék neki.az én véleményem fel év alatt szinte mindenben valtozott folyamatosan,de lehet ez ember függő.ha nem szimpi valaki keress mást,hiszen ez a ti napotok.
404. Flóra17 (válaszként erre: 403. - Anubaba)
2015. máj. 7. 16:37

Hát ha lehetne én már most lefixálnám az egészet minden apró részletével együtt. Tudom, vagyis gondolom, hogy még az utolsó pillanatban is lehetnek változások, de amin nem muszáj nem stresszelnék. Ezért gondoltam, hogy egyszerűbb már most konkretizálni pl. a vőfélyt, cukrászt, fotóst, hiszen ezek talán nem változnak.

Az éttermet is úgy választottuk, hogy ne legyen baj, ha éppen 70 embernek kell beférni, bár őszintén szólva én csak örülök, ha kevesebben leszünk. Tudom, ez bután hangzik, de nem szeretek a középpontban lenni, totál zavarban leszek, hogy mindenki engem figyel majd.

A dekorossal vagyok bajban, mintha nem érezné a stílusunkat.Nagyon ünnepélyes irányba vinné el a dolgokat, mi pedig pont egy picit lazább esküvőre gondoltunk, nem olyan merevre. Kértem nála új időpontot, mert ez a neten való kommunikálás nekem nem jön be. Majd mutogatok neki képeket, remélem ráérez.

Ti 100%-ban rábíztátok a dekorálást? nálunk van 1-2 dolog amihez mindenképp ragaszkodnánk, de sértődést nem szeretnék. Pl. nincs nála olyan futó, amit kinéztem, ilyenkor? kössek kompromisszumot? vagy fel lehet ajánlani, hogy én beszerzem az anyagot és meg is varratom?

Lehet, hogy ezeken csak én problémázok ennyit. :)

Egyébként amit észrevettem, hogy tök nyugodt és kiegyensúlyozott voltam, amíg a jobbik felemmel tervezgettünk és tájékozódtunk. De most, hogy felvettük a kontaktokat, mindenki le akar beszélni vagy éppen rá valami másra, de ugyanakkor minden szolgáltató megemlíti, hogy a menyasszony akaratát kell figyelembe venni. ÁÁÁÁÁ , akkor miért "hajlítgatnak" ?


Na bocsi, megint a litániáért, de talán itt találok leginkább megértést.


Irinával kapcsolatban elbizonytalanítottál Anubaba. :/ én már letettem arról, hogy Vp. megye összes szalonjába ellátogassak, ezért gondoltam 3 pesti helyre. De most megint totál elbizonytalanodtam. Varratás vagy készen vásárlás? nagyon megoszlanak a vélemények.

403. anubaba (válaszként erre: 402. - Flóra17)
2015. máj. 3. 20:34
Sztem felesleges aggodnod már most.ha ennyire be vagy stresszelve egy évvel előtte mi lesz 1 hónappal előtte?a létszám meg az utolsó héten is modosulhat,tapasztalatbol mondom.tehát simán nezhetsz 40-70 fő körüli helyeket. Ruhát sztem november környékén érdemes nézegetni. Mi fel év alatt szerveztük meg,de meg most is úgy gondolom rengeteg időnk volt rá.ráadásul az utolsó honapba fog sűrűsödni minden.de ez az én véleményem én így csinaltam.irinaektol van a ruham nekem is.előszörre rossz ruha jött másodszorra teljesen elszabtak hogy plusz 10000be került annyira megvarrni a varrononek hogy megalljon rajtam.de most se tökéletes...
2015. ápr. 29. 15:19

Köszi!

Igen, igyekszem időben intézni mindent, nem szeretnék a szükségesnél többet stresszelni. :)


Balaton parti (kisebb városban) lesz a móka, ott élnek a szüleink, így nekünk az a legkézenfekvőbb. Voltunk anyakönyvvezetőnél, de nem igazán volt szimpatikus a házasságkötő terem,illetve a hölgy is elég gépies volt, így ezügyben még futunk egy kört. A kilistázott éttermeket is körbejártuk, 2 maradt a kosárban, tőlük még szeretnénk kérni egy részletesebb költségkalkulációt. Ez csak azért okoz fejfájást, mert a vendéglistánk nagyon instabil. Vannak idősek, távol élő rokonok, néhány protokollból meghívott személy, az étteremben meg olyan hülyén veszi ki magát, mikor megemlítem, hogy 40 és 70 fő között leszünk. :D De valahogy mégis megnyugtatna, ha kicsit konkrétabbat tudnánk. Sajnos a piszkos anyagiakat figyelembe kell vennünk, magunknak finanszírozzuk az esküvőt minden részletével, így azért nem mindegy, hogy 5000 vagy 12000 Ft a kaja fejenként. :/

A cukrászt már lefixáltuk és a vőfélyt is. Jajj meg a virágost is.Fotós után is érdeklődtünk és efelől nyugodt vagyok.

Ami miatt viszont nagyon pánikolok az a zenekar. Sokkoló árakat láttam. Na meg a dekoros. Olyan dolgokat mondott, amiről azt sem tudtuk, hogy létezik. :)


Nagyon nem szeretnék anyagilag sehol megcsúszni, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Szívesen veszek tippeket, hogy mire kell figyelni.


Nem Irináékra gondoltam, de rájuk kerestem és fel is írtam. Szimpatikus, hogy díjmentes a ruhapróba és még fotózni is lehet. :) Pár hete még az volt a terv, hogy több szalonba ellátogatok, próbálok, hogy meglegyen a tuti ruci, de annyira elvették a kedvemet,némely szalonban olyan erőszakosak, hogy pillanatnyilag a varratást favorizálom.

Úgy felhergeltek , hogy "de mindenképp várjam meg az őszi kollekciót" meg a másik, hogy "ne akarjak olyan ruhát, aminek válla esetleg ujja van, mert a boleró jobb"... Lányok, azt hittem kifutok a világból.


Na de Bea, nagyon köszi a tippet mégegyszer, akkor Irináékhoz bejelentkezem majd (remélem jót néztem, Erzsébet krt. ugye?) Gondolom még ráérek, jövő április közepe-vége a tervezett időpontunk. Csak szeretném időben kitapasztalni, hogy jól áll-e az a fazon, ami tetszik. :)

Akikre én gondoltam az esküvői ruha plázások.

Sajnos eléggé rá tudok feszülni a dolgokra, tudom, hogy röhejes, de amit lehet, már most lefixálnék, nem szeretnék az utolsó hónapokban azon idegeskedni, hogy mi maradt el.

401. XDBeaaaXD (válaszként erre: 400. - Flóra17)
2015. ápr. 29. 14:19

Szia Flóra!


Gratulálunk neked is!


Szerintem nagyon időben elkezdted a szervezést, ennél hamarabb nem is kell. A ruhán ne parázz, azon nem kell aggódni, mert rengetek szép ruha van, biztosan megtalálod a számodra tökéleteset.

Szerintem sokkal fontosabb így egy évvel az esküvő előtt a dátum és a helyszín. Persze ezt nagyban befolyásolja, hogy hol szeretnéd tartani. Azt vedd figyelembe, hogy ha nagyvárosban, népszerű helyen, népszerű időpontban (nyáriszüneti szombatok) szeretnéd akkor minél hamarabb ejtsd meg a foglalást, mert azok nagyon hamar elkelnek. Én tavaly júliusban foglaltam le a lakodalom helyszínét idén nyára, és szerencsém volt h a kívánt hétvége még szabad volt, már 50%ban foglaltak voltak a szombatok. Persze ehhez minimum tudni kell egy kb vendég számot. A helyszíneket is járd körbe jól akár többet is.

Ha kisebb városban, vendéglőben akarod tartani, akkor ezek viszont ráérek. Talán a anyakönyv vezetőnél foglalj időpontot ha a hivatalban akarod tartani a polgárit.


A ruhára visszatérve, gondolom az érdekel a legjobban. :) Nem tudom kire gondolsz de ha Irinára és Kiss Júliára gondolsz akkor ők tényleg jók. (ha nem, keress rá a googleben) Végül én is tőlük rendelem, rengeteg nagyon szép, van mindenképp érdemes időpontot kérni tőlük, rászánni a próbára azt a 2 órát. Persze ott majd úgyis te döntesz! De egy csomó ruhát felpróbálhat és lefényképezhetsz, otthon újra gondolhatod.

2015. ápr. 29. 11:53

Sziasztok!


Először is Babóka fogadd őszinte részvétem! Borzasztó dolog. :(


A többieknek pedig gratulálok!


Frissebb fórumot nem találtam esküvő szervezéssel kapcsolatban.

Engem most ért utol a pánik. Jövő áprilisra tervezzük az esküvőt. Nagy vonalakban elterveztünk mindent, hónapok óta tájékozódunk a lehetőségekről. Múlt héten elkezdtük felvenni a kapcsolatot az éttermekkel, dekorosokkal, ruhaszalonokkal és őszintén szólva, mintha gránátot robbantottak volna a fejemben. Azóta alig alszom és hihetetlenül feszült vagyok. 1-2 elképesztően erőszakos és olyan stílust enged meg magának, hogy ledöbbentem. Rám akarják erőltetni a legfrissebb -még meg sem jelent- ruhákat,csakmert "az új kollekció a tuti" , meg sem kérdezik, hogy milyen keretbe kell beleférnem. ...és ez még csak a menyasszonyi ruha kérdése. Nade nem panaszkodni szeretnék, hanem tanácsot kérni. Találtam a neten egy oldalt, aminek a nevét gondolom nem írhatom le. A lényeg, hogy vannak saját ruháik is, illetve bármilyen elképzelést teljesítenek. Garantálják, hogy a megálmodott ruhát megvarrják 100.000 Ft alatt (-ból). Azt írják, hogy van egy kis bemutató termük, ahol vannak ruhák, ott meg lehet győződni a minőségről és lehet próbálni is.


Ismeritek ezt az oldalt? Van valakinek bármiféle tapasztalata velük?

399. Babóka88 (válaszként erre: 398. - Jaffa87)
2015. ápr. 8. 21:42
Koöszönöm :(
398. Jaffa87 (válaszként erre: 397. - Babóka88)
2015. ápr. 8. 09:30
Részvétem Babóka! :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook