Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő 2015 fórum

Esküvő 2015 (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. máj. 26. 14:04

Nincs infóm arról a szalonról, én Makóról kölcsönzök ruhát. Egy szegedi szalonban voltam, ahol nem tudtak adni a méretemben, így nem nagyon próbálkoztam.


Annamari23, akkor ti már célegyenesben vagytok! :-) Már nekem is összerándul a gyomrom, ha belegondolok, hogy már csak 4 hónap.


Rákeresek a Faragó Printre, jó lenne már dűlőre jutni.

2015. máj. 24. 07:44
Sziasztok! Mi minden zenekartól olyan ajánlatot kaptunk amiben benne volt , hány órán át játszanak, mikor van szünet, szükségük van e öltözőre, áramra, van -e teljes saját felszerelésük, mennyi a plussz dijja ha túl lépjük az időkeretet, mennyi az útiköltség ha külön kérnek, mennyi az előleg, kajára,ásványvíz kávé, és az irányár. Neveket nem mondhatok gondolom itt, de pl a 4 tagu zenekartól kaptunk 230, előleg 40en, de volt olyan aki bár több tagu de 300-500, ig. Egy sima szintetizátorost is ajánlottak, de én olyat nem szeretnék az 100 ezer volt.
2015. máj. 22. 19:46

Viszont kívánok sok boldogságot Mindenkinek! :)))

Időnként bekukkantok majd! Egy pár dolgon már túl vagyunk, de még van olyan ami nincs lefixálva...

454. Flóra17 (válaszként erre: 452. - Annamari23)
2015. máj. 22. 19:33

Óóóó, de "kedvesek" , hát nem semmi. A lényeg, hogy sikerült egy megfelelőt találni!

Mi is egy sokkal kedvezőbb ajánlatot kaptunk az egyik zenekartól, akik kb 60 km-ről jönnek, tapasztaltak , és nincs időlimit náluk, mint egy helyitől, akik ráadásul elég frissek.

Megéri utána olvasgatni és szimatolni.

A ruhás procedúrát nagyon sajnálom, elhiszem, hogy kimerítő.

Már a célegyenesben vagytok, sok boldogságot Nektek! :)

453. Annamari23 (válaszként erre: 446. - Timi1202)
2015. máj. 22. 19:17

Timi nekünk is szegedi lagzink lesz, csak egy hónap múlva. :)

Én voltam kétszer az Aphrodite-ban, de csak kiegészítőket néztem. Első alkalommal nem volt túl segítőkész a hölgy, másodjára már nem ő volt.

Én vettem egy ruhát használtan, azt varrattam át, de még egyszer nem csinálnám végig. Nagyon sokszor kell menni és elég stresszes. Ha előről kezdeném inkább kölcsönöznék egyet.

452. Annamari23 (válaszként erre: 445. - Flóra17)
2015. máj. 22. 19:13

Szia!

Az egyik szegedi zenekar "baráti áron" 280E-ért jött volna hozzánk, úgy hogy helybéliek. Az orosházi hangulat együttes minimum 350E, a mi zenekarunk 190E lesz, és Kiskunlacháziak.

451. Flóra17 (válaszként erre: 449. - Anubaba)
2015. máj. 22. 19:12

Hát én úgy vagyok vele, hogy inkább most stresszelek, mint esküvő előtt 4 hónappal, addigra szeretném, ha minden fix lenne, és ha akkor becsúszik 1-2 váratlan dolog, azzal könnyebben megküzdök, mintha mindent akkor kéne intézni. A Balaton parton nem lehet olyan későn elkezdeni az intézkedést, vannak olyan éttermek, vőfélyek, fotósok, akik már most le vannak foglalva jövő évi dátumra.

Azóta befutott még pár ajánlat zenekaroktól, és érdekes módon tudnak árat, idő korlátot írni, szerintem mégiscsak korrektség kérdése (is). Nekem legalábbis jobban tetszik a tiszta játék, mert nem vesztegetjük egymás idejét.

A helyzetet megnehezíti, hogy mivel esküvő előtt csak 3x megyünk Magyarországra, ezért az adott dátumokig kell felderítenem a szolgáltatókat, esetleg találkozót megbeszélni velük stb. ez is oka a stressznek nálam. De ez van.

Csináltunk költségvetést, klasszikus papír formában és excel táblázatban is vezetjük a dolgokat. :) Azt is, hogy mi mennyit tudunk szánni az egyes dolgokra és az ajánlatokat is lejegyezzük.

Könnyebb így átlátni a dolgokat. (:

450. anubaba
2015. máj. 22. 16:46
Sztem ez nem korrektség vagy nem korrektség,hogy nem mond árát.így tudsz alkudozni ami sztem tök jó dolog :) a legtöbben úgyis le akarnak húzni.
449. anubaba (válaszként erre: 445. - Flóra17)
2015. máj. 22. 16:42
Eléggé stresszelsz már most mindenen pedig egy év van meg,zenekart és jó fotost is lehet 4 honappal az esküvő előtt találni neked meg van meg egy eved. Tájékozódjon mennyibe került egy zenekar,amilyet te akarsz és hány órára. És akkor nndj egy árát amennyit te hajlandó vagy kifizetni. Sokan mondanak ilyeneket.én is mondtam egy árát amit a zenére szántam,az alapján kerestem fotost és zenekart. Hasznos excel táblázatban költségvetést készíteni ha számít mire mennyit akarsz kolteni. Az egész esküvő attól függ te mit szeretnél és mennyi pénzed van rá,vagy mennyit vagy hajlandó kifizetni.ahogy ruhákban, van 20 szeret és 200 ezerért,úgy van a többi szolgáltatóval is.
448. Flóra17 (válaszként erre: 446. - Timi1202)
2015. máj. 22. 13:47

Na az szuper akkor ha lesz segítséged! :)

Képzeld el, a meghívó amit mi kinéztünk egy szegedi cég csinálja, sokféle van náluk, ha gondolod nézz szét. Ha ott lesz az esküvőtök, akkor személyesen is tudod csekkolni, és postaköltséget sem kell fizetnetek. Faragó print.


Értem én a zenekar "üzletpolitikáját", csak jelen esetben nem tartom korrektnek, hiszen ők a szolgáltató és én fizetek... Talán a választás joga megilletne. Amúgy hallottuk már őket egy esküvőn, azért is tetszettek meg, mert minden tekintetben tetszettek, de ez a húzás elbizonytalanított. Azért majd dobok nekik egy válasz összeget, aztán meglátjuk, bár jelen esetben nekem a korrektség megér pár garassal többet.


Jajj Timi, ha már Szeged, Neked van valami infód az Aphrodité szalonnal kapcsolatban? Főleg varratás téren? Honlapról nagyon tetszenek,profinak ,készségesnek tűnnek, csak nem tudom megéri-e leutaznom majd ha eljön az ideje...

447. timi1202 (válaszként erre: 445. - Flóra17)
2015. máj. 22. 12:42
Én hagynám ezt a zenekart a te helyedben, így látatlanban eléggé el lehetnek szállva maguktól...
446. timi1202 (válaszként erre: 437. - Flóra17)
2015. máj. 22. 12:42

Megkértem az egyik barátnőmet, hogy segítsen a dekorban, úgyhogy így már kicsit megnyugodtam. Nem lesz nagy dekor, mert csak egy vacsi lesz, úgyhogy az is lehet, hogy ha szépen megkérem az éttermet, akkor felteszik ők.


Most a meghívók vannak napirenden, abban sem egyszerű a döntés, ami nekem tetszett, az a páromnak nem...


Nekünk amúgy szept. 19. és Szeged :-)

2015. máj. 22. 11:12

Na Lányok, erre varrjatok gombot: az egyik zenekar akiktől kértünk árajánlatot egy fantasztikus lehetőséget dobott vissza nekünk, miszerint: "Mennyit fizettek?"

Ilyenkor mit lépjek vajon? Ennek így kell működnie? lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de konkrét árat és feltételeket vártam, nem éppen ezt a választ. Valakinél hasonló szitu volt már? Ilyenkor mégis milyen árat mondjak nekik? Egyáltalán mennyi az átlagár amit elkérnek? Teljesen bestresszeltem! :/


*Mango* én sajna nem hallottam még ezekről a márkákról,úgyh nincs velük tapasztalatom.

444. Nitus Sweet (válaszként erre: 443. - Anubaba)
2015. máj. 21. 22:52
köszi megnézem őket :) :)
443. anubaba
2015. máj. 21. 21:01
Én tudok ajánlani zenekart.1;2;3 személyes kívánság szerint. Van női,ferfi énekes,ki mit szeretné. A rock zenen kívül mindent eljatszanak.retro,mulatos,country,keringot,akármit. Nekünk ok voltak és tényleg bármit kértünk eljátszották,amit szerettünk volna betanultak.nagyon ruglmasak,jó áron, 15 évig hajón zeneltek,én hajón dolgoztam,tudom h zenészeket akiket felvesznek,nagyon kell tudni. Hátránya,hogy az egyik pasinak az angol akcentussal eléggé magyaros,de nem zavaró egyáltalán. Nekünk hatalmas bulit csináltak. Marathontrio.hu
442. *mango* (válaszként erre: 441. - Flóra17)
2015. máj. 21. 09:34

Kedden ejjel szall le a gep , ugyhogy 3 egesz napon van meg szombatig . De meg a polgarmesteribe is be kell mennunk elotte szoval irto keves az ido. Szerintem egy ruhat fogok rendelni a netrol marcsak kivancsisagbol is , de nagy remenyeket nem fuzok hozza. Itt a kolcsonzesi ar 300 -400 fontnal kezdodik ...igazabol jobb lenne sajat , de megvenni meg sokkal dragabb . Szoval gozom sincs mi legyen egyenlore.

Tata mellett azert dontottunk mert az en varosomban( nincs messze ) nem igazan van szep hely fotozkodasra . Lagzink , jatekok stb . nem lesz , de uszo lotuszviragokat veszek majd es sotetedes utan vizre tesszuk oket :) Ha csak nem lesz rossz ido , bizom benne :)


Linea Raffaelli ill. Brinkmann markakat ismeritek ? Latott mar vki kozuletek valahol ?

441. Flóra17 (válaszként erre: 440. - *mango*)
2015. máj. 20. 18:07

Szia!

Na vagyunk akkor egy páran, akik táv-szervezkedünk. :)

Nekünk április a dátum és talán Füred, de lehet ezügyben még szimatolunk, az ital-téma nagyon elbizonytalanít engem. :/

Hűha, akkor Te aztán végképp nehéz helyzetben vagy ruha téren. Elhiszem, hogy próba nélkül nem mersz rendelni, én sem merném bevállalni. Mi más megoldás lehet még a rendelésen kívül? Esküvő előtt mennyivel mentek haza? Ha esetleg akkor körbenézel? Mondjuk ez elég frászos, nekem kihullana a hajam az idegtől az utolsó pillanatra hagyni. Esetleg külföldön ahol vagytok körbenézni? Jobb ötletem nincs sajnos.

Én tuti a biztosra mennék, és így a Te paramétereiddel, hogy már nincs lehetőséged Mo.-n keresgélni, lehet, hogy szétnéznék kint.Hátha bemákolsz egy kedvedre való ruhát.

Amúgy Tata miatt irigyellek nagyon. :) Apukám meg akar győzni minket is, h oda szervezzük, dehát az a vendégeinknek nagyon nagy macera lenne. Gyönyörű kis hely.

440. *mango*
2015. máj. 20. 13:58

Sziasztok csajok :) Csatlakozhatnék én is ?

Nekünk szeptemberben lesz az esküvőnk , hasonlóan Timiékhez szintén kb. 30 emberkés vacsorával .Külföldön élünk ami roppant izgalmassá teszi a szervezkedést :)) A nagy napig már nem megyünk Mo- ra...

Április elején jelentkeztünk be , helyszínt is lefoglaltuk . Fotós is meg van. Amivel bajban vagyok a ruha. Neten sok oldalt találtam ahonnan lehet olcsón rendelni de ugye próba nélkül rizikós. Szalonokat nézegettem de nemigen van rövid ruhajuk pedig en olyan szeretnék.

Kinek hol lesz az esküvője es mikor ?

Nekünk szept.12. Tata :)

439. Flóra17 (válaszként erre: 438. - Nitus Sweet)
2015. máj. 20. 12:56

Valahogy lehet képet feltölteni, a saját adatlapodra egészen biztosan.

Arra gondolsz, aminek szép nagy , tömött virága van, nem? Nagyimnak a kertjében volt 2 bokor és mindig valamikor a nárcisz és tulipán után vagy azokkal egyidőben virágzott. Az egyik halvány, olyan babarózsaszín féle volt, a másik pedig sötét, kicsit olyan bordósabb, vagy lilásabb rózsaszín.

Azt hiszem tapsot érdemlek a fantasztikus színmeghatározásért. :D

Ezeket a pompomokat én is néztem, de fogalmam sincs mennyi kellhet belőle, mármint a selyempapírból. Úgy szép ha tömött és nem kókad le. De halvány lila sejtelmem sincs, hogy egy darab pompomhoz hány darab s.papír kellhet. Az epaper oldalon (is) nézegettem, jó árak vannak és sokféle szín.

Nekem még azok a nagy gömbök tetszenek, azt hiszem lampion gömb a nevük. :)

438. Nitus Sweet (válaszként erre: 436. - Flóra17)
2015. máj. 19. 21:36
Köszi Flóra, dehogy veszem rossz néven, konkrétan fogalmam nincs meddig van pünkösdi rózsa csak nagyon szeretem. lehet ide képet feltölteni? megmutatnám nektek mire gondolok. A másik dekor ötletem az selyempapírból készült pompom amit megtudok csinálni én is, nem kell db-áért fizetni 500-800 ftkat. Bár először a helyszín legyen meg, megnézem náluk milyen dekor van, külön kell e fizetni stb. aztán jövök a saját ötletemmel,segítőim lesznek mert van 3 hugom :) meg ügyeskezü anyukák.
437. Flóra17 (válaszként erre: 435. - Timi1202)
2015. máj. 19. 16:13

Esetleg barátnőket nem tudod megkérni, hogy segítsenek a dekorációt intézni?

Mikor mi érdeklődtünk az egyik étterem kikötötte, hogy náluk nem lehet délelőtt elintézni a dekorálást és ők is csak késő délután intézik a terítést.... Szóval ez is étterem függő.

De ha nem sok a dekor, akkor lehet, hogy lesznek olyan készségesek, hogy felteszik az asztalra. A emberség és segítőkészség nagyon eltérő.


:D Egyébként nálam is káosz van, nyugi, talán az lenne a csoda, ha nem lenne.

2015. máj. 19. 16:08

:) Na hát akkor nálatok is lesz helye a pénznek.

Legpraktikusabb dolog, és szerintem a vendégeknek is egyszerűbb, mert nem kell találgatni, hogy vajon mire van szükségetek, meg nem kell nekik utána járkálni sem.


Viszont a virággal kapcsolatban, eléggé most van a szezonja a pünkösdi rózsának és egy júliusi-augusztusi esküvőre nem biztos, hogy a legkézenfekvőbb választás lenne. Bocsi, nem beleszólni akarok, csak ötletelek. Nekem a gyöngyvirág a kedvencem, de április végi esküvővel nem tervezhetek vele. Szóval sztem guglizd majd meg, h mik az aktuális növénykék a választott időszakodban, vagy pl az állandó virágok közül is tudsz választani, nekem is az egyik a frézia lesz, szép, szolid, nagyon szeretem és megfizethető.


Bevonuló zenének szerintem válassz olyat,amit Te nagyon szeretsz és közel áll hozzád! én is a 2 örök kedvencem között gondolkozom, de egyik a bevonuláskor lesz, a másik meg mikor a tanúkkal aláírjuk a papírt. :)

2015. máj. 19. 16:05

Nekünk nem lesz nagy lagzink, csak polgári szertartás és utána egy vacsora max. 30 fővel. Az étterem le van foglalva, a ruhám megvan, fotós van. Most a meghívók következnek.


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de az én fejemben egyelőre káosz van, hogy hogy fog zajlani a nagy nap, illetve az előző nap. Ha magatoknak csináljátok a dekorációt, akkor azt mikor viszitek oda az étterembe? Aznap ilyenre valószínűleg nem lesz idő. Fél 6-kor lesz a szertartás, de előtte 2-től már fotózkodni megyünk.

2015. máj. 19. 15:54
Én már alig várom hogy a nászúton végre fellélegezve andalogjunk, vmi jó meleg romantikus kis vidéken, és utána mi is babát tervezünk, úgyhogy nálunk is igazából ilyesmire költenénk a pénzt, vagy egy szép nászút, vmi emlékezetes helyen, vagy esetleg lakás átalakítás, bár a babaszoba már megvan, csak bútor kell majd. Zenekarokat aki már túl van az esküvőjén tud esetleg vki ajánlani? Nekem a szempont hogy ne 1 szintetizátoros legyen, de ne is 8 tagu együttes, és a mulatóson kívűl játszanak pl. Pálinka Dalt, retró zenét, és 1-2 esküvőre való mai zenét. Én még a szertartásra keresek bevonuló zenét, ugyanis nekem azt is meg kell szerveznem így hogy külön szertartásvezetőnk lesz. Úgyhogy még 1 plusz feladat :D Na megyek dolgozni egy pár órácskát, szép napot csajok:)
2015. máj. 19. 15:37

Az tuti, hogy át kell gondolni az italokat, mert szerintem is sok helyen behúznak a csőbe a csomagokkal és valamit "elfelejtenek" megemlíteni.

Kíváncsi leszek, milyen részletes és tételes ajánlatot kapunk majd ezzel kapcsolatban.


Ez tetszik amit belinkeltél. :) jópofa. Viszont rákerestem a tojásgörgetésre, hát az nálunk is felejtős. Nem szeretném magunkat kellemetlen helyzetbe hozni, és a mi vendégeink között lesznek konzervatívabbak. Amúgy is izgulós vagyok, nem szeretek a középpontban lenni, de egy ilyen feladattól tuti kifeküdnék.

Menyecske ruhát én szeretnék, de én sem a hagyományosat. Amiket a szalonom oldalain látok egyáltalán nem az én stílusom. Itt aztán már végképp az lesz a fontos számomra, hogy kényelmes legyen.

Dekorban nekem nagyon tetszik az úszógyertyás - téma olyan nagyobb fajta üveg "akváriumban". egy díszen belül meg van oldva a virág és a gyertya, az étteremben is preferálták az ötletet, mert nem kell minden apró kis dekor követ meg szirszart arrébb lökdösni, hogy le tudják tenni az asztalra a kaját.


A csokornál én megnéztem, hogy melyik virágnak lesz szezonja éppen, és melyik az, ami nem hervad el 1-2 óra alatt és még tetszik is. Szerencsére van virágos ismerős és segített, így 3 virág maradt a kosárban. A liliomért fáj picit a szívem, de mondta, hogy agyvérzést kapok ha összeporozza a ruhámat.

A tortánkat és a sütiket is ismerős cukrász csinálja, családi barát szintén,mint a virágos úgyhogy vele is szerencsénk van.


Az ajándékkal mi is így vagyunk, hogy pénzt kérünk majd! 5 éve együtt élünk, úgyhogy amire szükségünk volt az már régóta megvan,ami cserére szorul az is folyamatban van és inkább magunknak intézzük pontosan az ízlés miatt. Esetleg egy saját lakás jönne jól, de gondolom azt meg nem venne senki. :D Úgyhogy a pénz a legjobb megoldás, mi hamarosan Babát szeretnénk, úgyhogy lesz hova tenni.

2015. máj. 19. 14:54
igen én is gondoltam erre a skypolásra :)szerencsére nekünk a torta kipipálva, az is egy vagyon egyébként és nem is biztos hogy finom :D az aprósütikért is legombolnak rendesen, de ahol be lehet vinni, az jó mi keresünk pékséget, vagy lehet ki lesz adva feladatnak a család ráérősebb részének hogy süssön pogit, apukám nagyiparban szokta csinálni 20 tálcányit simán. Én mindig sajnálom a virágot, na meg amit elkérnek érte, mikor utána meg úgyis elhervad. Nekem a pünkösdi rózsa remélem jót mondok, tetszik nagyon ilyen egyszerű kis rezgővel vagy vmi szép réti virág kis egyszerű szép kompozícióban.
431. R_e_G
2015. máj. 19. 13:38

Egyébként az ital mellett a virág és a torta/sütik is elég alattomos dolog. Iszonyat összeget elkérnek egy menyasszonyi csokorért vagy tortáért.


Az ajánlatkéréstől nem kell félni, semmire nem kötelez. És aki komolyan gondolja, az benne lesz egy skypeon történő egyeztetésben is, az már majdnem olyan, mintha személyesen találkoznátok.

430. R_e_G
2015. máj. 19. 13:28
Sajnos az ital tényleg sokba kerül, kb a vacsora ára. Csak külön az ital csomagokat nem biztos, hogy érdemes összehasonlítani (mondjuk én korlátlan fogyasztás párti vagyok, mert akkor fix összeggel lehet számolni előre), mert lehet egy csomó rejtett költség a kedvező csomag mellett (terembérlet, felszolgálási díjak stb.)
429. Nitus Sweet (válaszként erre: 428. - Flóra17)
2015. máj. 19. 13:12

Nekem is az ital kérdés okoz gondot, az egyik helyen így szól az ajánlatunk:

Ital:

Ha mindent mi adunk, korlátlan fogyasztással 3800-3900 Ft/fő (összes röviditallal együtt pl. Jager, whiskey, stb.) Ha a rövidet és a bort behozzák, akkor korlátlan fogyasztással 2900-3000 Ft/fő.

Nincs külön költsége a behozott italnak.


Mi adjuk:

- csapolt sör - üveges sör - alkoholmentes sör

- Cola, Fanta, Tonic, Gyömbér

-Rostos : Sió őszi-, narancs-, almalé

- ásványvíz + szénsavas és mentes

- kávé, cukor, tejszín,cappucino


a másikon így :

Italok:

1, Korlátlan italcsomag (12 óra): csapolt sör, szénsavas és rostos üdítők(Coca és Cappy termékek), ásványvizek, kávék, (bor és rövidital behozható, vagy bolti áron vásárolható rajtunk keresztül)

18 év feletti vendégek részére: 3.500 Ft/fő

18 év alatti vendégek részére 2.800 Ft/fő

12 óra után, minden további óra + 35.000 Ft/óra létszámtól függetlenül


2, Az italokat rajtunk keresztül bolti áron megvásárolhatják. Az italpult kezeléséről gondoskodunk. A felszolgálásért és hűtésért 400 Ft/fő díjat számolunk fel. A bontatlan italokat visszavásároljuk.


Szerintem az ital viszi el mindig a pénz nagyrészét, de nem tudom hogy hogy érdemes választani. Az első amit írtam az szimpibb volt, de szerintem vmi buktatója biztos van :D ezért várom az augusztust a személyes találkozóra.


A játék amit írtam ehhez hasonló :

[link]

szerintem jópofa , vicces

esetleg még egy papucs eskü, répa eskü mind1 csak vicces legyen, nehéz fiatalos vőfélyt találni aki nem elcsépelt régimódi, és jó hangulatot csinál. MOndtam én ilyen tojásgörgetést nem vállalok ott mindenki előtt:D Nekünk sem csárda hangulatú lesz, ahogy te írtad inkább letisztult. Egyébként nincs bajom a paraszt lagzival, de nem a mi és a család stílusa, nem lenne összhangban velünk. Alapból így hogy mi külön kategória vagyunk, már a szertartás szempontjából is, meg a nehéz szervezés miatt, így

nálunk szerintem semmi nem lesz olyan hagyományos. Én pl sokáig nem akartam menyecskeruhát sem, ha már megveszem majd jópénzért az esküvői ruhát, és alig lesz rajtam, ez a kérdés még mindig nem eldöntött nálam hogy lesz-e vagy sem. Mert eddig elég bénákat láttam, mivel én csak 25 éves vagyok, inkább közelebb áll hozzám egy tűz piros ruha piros tüllel amit vki már írt itt a fórumban, vagy egy olyan ruha amit később is tudok majd hordani, nem is feltétlen piros. Olyan határozott vagyok, vagy mégsem :D

Nekem a vőfély, a zenekar az amir kényes vagyok, de pl ilyen hogy virágok meg dobócsor, autódísz ilyesmi nem igazán, mivel mi már szerintem ott leszünk a helyszínen így szerintem felesleges pl a szép méregdrága autó dísz, max 1-2 masni, virágból is max a csokromba szeretnék vmi kis egyszerűt, az asztalokra se akarok orhideát ami a helyet foglalja, inkább vmi kis mécsest, vagy gondoltam befőttes üvegre ami bevan vonva organza anyaggal vagy vmi egyszerűvel amit én megcsinálnék, és abba vágott virágot tennénk pl rezgőt vmi kis üde színnel, bár ez a nagy pünkösdi rózsa a kedvencem. Szóval ilyeneken szerintem lehet spórolni. MOndjuk én óvónéni vagyok, szeretek is kézügyeskedni. Ajándékkal ti hogy vagytok, mi pénzt szeretnénk gyűteni, mert még sosem voltunk együtt nyaralni így abból mennénk nászútra. Mivel együtt élünk amire szükségünk van azt már megvettük, és nem biztos hogy a nagynéni pl. tudja milyen szinű tányérkészlet illene hozzánk, vagy ilyesmi.

2015. máj. 19. 12:23

Köszi R_e_G, valószínűleg azért küldök majd egy képet és kérek árajánlatot Piroskától is, valóban nincs vesztenivalóm.

Igen, azt tudom, hogy időben be kell jelentkezni ha próbálni szeretnék, és hallottam a próba díjról is, azt azért ha lehet elkerülném.


A netes rendelés nálam kilőve, tuti belenyúlnék a "tutiba". :) Egyik ismerősöm rendelte e-bayről a ruháját, hát rendesen megszívta vele, klasszik történet, nem is olyan volt mint a képen, a méret sem volt megfelelő,szóval szép kis összeget kellett még ráfordítani.


Üdv itt Timi! Haladtok szépen a szervezkedéssel?


Nitus, mi Nürnbergtől még jóval északabbra vagyunk. :)

Csak a polgári szertartástól szeretnénk mi is a vőfélyt.Húú, a lánykikérést én sem szeretném!ezt nagy izgalmamban el is felejtettem mondani Neki. Egyébként 62 lesz a miénk. Ez volt az egyik ok, amiért mi is ragaszkodtunk hozzá, mert nem az a klasszikus ahogy Te írtad magyaros pocakos pödört bajszu bácsi, hanem lendületes, fiatalos és nagyon jó hangulatot csinált. Az éttermet is úgy választottuk, hogy kicsit modernebb a berendezés, nem az a csárda fíling. Ami egyébként szuper, meg szívesen megyek egy csárdába kajálni otthon, de az esküvőre picit letisztultabb környezetet szeretnénk.


Na az zenekart ne is említsd, attól vagyok leginkább frászban, mert jah, meghallgatni nincs lehetőség, maradnak az ajánlások és a YT.-os videók, amik alapján választhatunk. Még nem volt bennem annyi bátorság, hogy árajánlatot kérjek. talán az egyik leghúzósabb összeg az éttermi vacsi után. :/


Értem a koncepciódat a ruhával kapcsolatban. én sem gondolnám, hogy bérelnék! vagy varratás lesz vagy vásárlás, ez a legmegnyugtatóbb nekem.


Olvastam egy oldalon tanácsként a meghívóval és vendégekkel kapcsolatban, hogy érdemes csinálni egy A és egy B listát. Egyikre felírni a szívesen meghívott vendégeket, másikra pedig a "meg kell hívni, mert illik" vendégeket. és ha az A csoport visszajelzett és úgy alakul, hogy van még hely, akkor kiküldeni a B csoportnak a meghívót. Ez így első olvasatra lehet, hogy bunkón hangzik, de belegondolva én pl. szívesebben látom vendégül a közeli barátokat, mint mondjuk a 20 éve nem látott harmadunokatestvéremet.

Úgyhogy, én szeretnék ilyen dolgokat mihamarabb tisztázni, mert esküvő előtt 2 hónappal már nyugiban szeretnék lenni, és lehetőleg arra koncentrálni, hogy boldogan várom a nagy napot, nem pedig azon görcsölni, hogy Gézuka idegesít, mert nem hívtam meg a nagynénje kutyáját...


Jajj, igen, az étteremben mi is maximális létszámot mondtuk, így tuti, hogy elférünk kényelmesen és a kaja-pia is csak kevesebb lehet. Engem is ez a fajta számolás jobban megnyugtat, mert így tudom, hogy több biztosan nem lesz. Mi majd kb 2 hét múlva szeretnénk a menüt összeállíttatni, meg az italokat megbeszélni, onnantól könnyebben tudunk majd számolni, ha meglesz hogy egy emberre mennyit fizetünk.

Ezt az éjféli kajálást én első alkalommal elutasítottam, gondoltam mi a fenének, ha 7 körül vacsi, közben süti, meg még éjfél körül a torta,vajon ki fog torta után enni? De több helyről javasolták, hogy bizony kell, mert szokták igényelni a vendégek. A szüleim keresztfiuk esküvőjén hideg kaja volt éjfél után, azt mondták anyukámék, hogy minden elfogyott. A barátainkén fél éve pörkölt volt, egy szempillantás alatt elfogyott az is. :D

Úgyhogy végül mi is úgy döntöttünk, hogy lesz valami éjjel, csak még nem tudjuk, hogy mi.

Az étterem nekünk a sültek visszatálalását javasolta és hozzá 2-3 féle salátát. de mondták, hogy akár töltött káposztát vagy pörköltet is csinálnak, amit csak szeretnénk. Úgyhogy itt majd még számolunk. A salátás megoldás nekem szimpatikus, ha vacsora úgyis főtt étel.

Egyébként igen, iszonyat nehéz olykor a legegyszerűbb dolgokat is átlátni és mindenre gondolni, főleg úgy, hogy jó is legyen, szép is legyen, meg még az ár is elfogadható legyen.

Nekem az ital okoz még fejfájást, nem tudom mi a jó megoldás? Bevinni pl. a rövideket és fizetni egy minimális dugó-díjat, vagy összeget meghatározni, hogy mennyiért fogyaszthatnak a vendégek?


Őszintén szólva fogalmam sincs, milyen játékok vannak és melyiknek mi a neve. XD Gondolom a vőfély előtte elmagyaráz majd mindent, aztán szólhatunk ha valamit nem szeretnénk.

Nekem az a cipő/fakanál feltartásos tetszik nagyon, mikor háttal ülnek egymásnak a friss házasok, a vőfély állításokat mond, és azt a cipőt emeled fel, amelyikőtökre jellemzőbb.

Erről a kettőről amit írtál fogalmam sincs melyikek. XD Itt az újabb feladatom, ennek utána nézegetni. :D

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook