Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esésnél, fejre mért ütésnél mikor kell orvoshoz vinni a gyereket? fórum

Esésnél, fejre mért ütésnél mikor kell orvoshoz vinni a gyereket? (tudásbázis kérdés)


23. Bichi
2015. nov. 22. 23:09
Én mindig azt mondtam magamnak, hogy inkább kétszer viszem feleslegesen, mint egyszer ne vigyem, mikor kéne. Pedig nem vagyok egy aggódó anyuka, de sosem bocsátottam volna meg magamnak, ha később kiderült volna, hogy egy röntgen kiszúrt volna egy esetleges elváltozást. ÉN ha a fejét verte durván, akkor mindig elvittem...
22. Arumn (válaszként erre: 21. - Aac131dc75)
2015. nov. 22. 14:07
:)
21. aac131dc75 (válaszként erre: 20. - Arumn)
2015. nov. 22. 11:59
Hidd el nekem,ez semmi ahhoz képest,mikor megtanul 2 keréken bicózni!
20. Arumn
2015. nov. 22. 11:57

Motorozás már megy. Volt is egy esés, jól felsértette a száját, ömlött a vér. :(

Otthon lemostam, akkor néztem, hogy ilyen pici sebből ennyi vér???

19. aac131dc75 (válaszként erre: 17. - Arumn)
2015. nov. 22. 06:35

És akkor hol van még a rollerezés a bicózás...

Hatalmasakat fog még esni,hidd el nekem!

18. Anyagi (válaszként erre: 17. - Arumn)
2015. nov. 21. 20:41
Gondolj arra, hogy most még közel van a gyerek súlypontja a földhöz, most kell megtanulnia esni, nem amikor 170 centi lesz, mert akkor nagyot fog zakózni tudás híján! :)
17. Arumn
2015. nov. 21. 20:30

igen, első gyerek.

Kislány, de nagyon eleven. :)

Eddig szerencsére megúsztuk kisebb balesetekkel.

Próbálok rá figyelni, hogy ne fogjam vissza, csak azért mert féltem.

Ha túrja a homokot a játszik mantrázom magamban, hogy "kell a kosz-kell a kosz" belül pedig halálra idegeskedem magam. :)

16. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - Arumn)
2015. nov. 21. 18:44

Figyelj, első gyerek, gondolom, hát azzal mindig agyon aggódja az ember magát.

De, soha nem lesz egy perc nyugtod sem, míg élsz, mindig aggódni fogsz.

Csak túlzásba nem szabad vinni, mert azon felül, hogy neked is árt, félreneveled a gyereket.


Esnek, potyognak, sérülnek, de ez minden gyerekkel együtt jár.

Ha kisfiú, főleg.


Amennyiben nincs akadálya az egészségednek, szülj egy másik babát, a kicsinek és neked is jobb lesz.

Egykének nem egyszerű lenni.

15. Arumn (válaszként erre: 14. - Arumn)
2015. nov. 21. 17:20
lehet át kéne párolnom a lelki segély topikba :)
14. Arumn
2015. nov. 21. 17:13

Néha tényleg úgy érzem, hogy bedilizek. :)

Most pont beteg szegény...hát ettől is mindig ideges vagyok, milyen gyógyszer, jó lesz e, miért nem viszi le a lázát stb... :(

13. aac131dc75 (válaszként erre: 12. - Arumn)
2015. nov. 21. 17:05

Pedig felesleges!

Egyébként nekem az a tapasztalatom,hogy otthon nagyobb esések/balesetek fordulnak elő mint a bölcsiben/oviban.

De ezen nem kell stresszelni,mert bedilizel!

12. Arumn (válaszként erre: 11. - Kisj)
2015. nov. 21. 16:59
hát igen...pont ezen szenvedek, hogy már minden miatt ideges vagyok...pedig lassan bölcsi, ott mi lesz?!
11. kisj (válaszként erre: 4. - Arumn)
2015. nov. 21. 16:46
Nem szabad túlaggódni a gyerekkort, továbbá, aki kíváncsi az hamar megöregszik:/
10. Arumn (válaszként erre: 9. - *Csajszi*)
2015. nov. 21. 16:30

köszi :)


tényleg hajlamos vagyok mindent túlaggódni, ezért szoktam ilyen esetben inkább a férjemre hallgatni, ő nem pánikol. :)

9. *Csajszi* (válaszként erre: 7. - Arumn)
2015. nov. 21. 16:04
Igen.
8. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Arumn)
2015. nov. 21. 15:48

Orvoshoz akkor kell, ha felszakad a fejbőr és vérzik, varrni kell vagy elájul, esetleg zavartan viselkedik vagy fáj a feje (nem az ütés helye).

de szerintem sem kellett volna vele orvoshoz rohanni, hiszen jól volt. Én ilyenkor széles pengéjű kést hideg víz alatt lehűtök és erősen rányomom. Addig, addig, amíg a dudor valamennyire le nem megy.

Egyszer a lányom esett el kisbicajjal utcán és a járda széle betonba fejelt homlokkal, a közeli kisboltból hűtött üveges üdítőt vettem és annak az alját nyomtam rá neki. Akkor amikor nyomtam, persze sírt, de utána már sokkal jobban volt :)

Egyszer a fiam fejelte le a radiátort és az bizony felszakadt. Na akkor rohantunk, mert a fejseb nagyon vérzik. 2 öltés a helyi érzéstelenítés után és egy kicsi "masni", amit talán 1 hét után vettek le, a varratokat meg ki.

Ha eleven a gyerkőc, bizony lesznek még esések. :)

2015. nov. 21. 15:24
ezek szerint tényleg csak túlaggódtam?
6. aac131dc75 (válaszként erre: 3. - 3b097083af)
2015. nov. 21. 14:50

Még fog esni,ahogy mondod!

Én akkor rohantam vele a balesetire mikor úgy neki szaladt a kocsiajtó élének,hogy felszakadt a feje.

3 öltéssel varrták össze.2 éves volt akkor.

És a "poén",hogy még enyhe agyrázkódása sem volt.

2015. nov. 21. 14:49
Amit a masodik hozzaszolasban irtak + ha nem sir fel rogton ( nyilvan nem arra gondolok mikor meg levego utan kapkod es azert nem jon ki hang a torkan) ha felsir, de az eses utan nagyon hamar elalszik.
2015. nov. 21. 14:43

Ez már pár hónapja volt, csak kíváncsi vagyok a későbbiekre nézve.

Azóta már egyszer leesett a kanapéról, a minap álmában lefordult a franciaágyról. :(

2015. nov. 21. 14:40
Csak akkor, ha kesobb etvagytalan, levert, gyenge szedul, esetleg hany. Annyiszor fog meg esni... hajajj...
2015. nov. 21. 14:40
Szédülés, hányás , kettős látás, ájulás esetében biztos.
2015. nov. 21. 14:33
15 hós gyermekem nekiszaladt az épp nyíló ajtónak. Beütötte a fejét, rögtön felsírt, úgy 10-15 perc után sikerült megnyugtatni Fején lett egy púp illetve egy kis kék folt körülötte. Orvoshoz akartam vinni, de férjem lebeszélt róla. A gyerek 20 perc múlva már nevetve szaladgált. Nem volt zavart, nem hányt utána. Mi a véleményetek, mikor szükséges az orvosi vizsgálat hasonló esetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook