Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esernyőre csukható sport babakocsit 15kg-ig terheltétek? fórum

Esernyőre csukható sport babakocsit 15kg-ig terheltétek? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. csakazért (válaszként erre: 37. - Csakazért)
2012. jún. 27. 12:32
+ kis helyet foglal!
37. csakazért (válaszként erre: 36. - Homern)
2012. jún. 27. 12:30

Éééés végre megvan az esernyőre csukahtó járgányunk!


Hírtelen felindulásból vettünk egy Pierre Cardin PS586 márkájú kocsit.

Amilyen lendülettel beszereztük, olyan gyorsan vittük vissza másnap...

Rossz a tolókar elhelyezése, rövid is ráadásul. Folyton a kocsit rúgdostam, plussz rá kellett görnyednem a kocsira. Nagyon kényelmetlen volt!

Nem is értem, h az üzletben ez miért nem tünt fel nekem...

Itthon egy rövid sétát tettünk vele, akkor derült fény ezekre a dolgokra.


Lényeg: becseréltük egy Espiro Metro-ra!

(igaz, nem az az árkategória, amit az elején belőttem, de azt mondom, h ez a kocsi megéri az árát)

Ez volt álmaim babakocsija!

És még mindíg az, mert egyszerűen remek!!!

Imádom!

Könnyen hozzáférhető és nagy az alsó "kosár"; hevederes, így olyan fokba állítom be a háttámla szögét, amilyenbe szeretném; hátul a kupolán zseb, cipzárral; a lábtartó tökéletes helyen van, nincs túl hátul; volt hozzá esővédő és lábzsák; állítható a tolókar hosszúsága; könnyű! ; és nagyon tetszik, csini kocsi! :))

És Andris is nagyon szereti! Kényelmes számára.


Mindenkinek csak ajánlani tudom!

36. homern (válaszként erre: 33. - Csakazért)
2012. máj. 5. 16:14

Köszönjük :) néha sikerül pár jó fotót csinálni róla,de általában menekül ha meglátja nálunk :D

Milyen édes az a vigyorgós kép a picurodról :D én nem tudtam ilyet csinálni az enyémről,már születése óta tart a kamerafóbia,ha előkerült rögtön abbahagyta a nevetést :S


majd írd meg mire jutottál,kíváncsi vagyok melyik kocsi lesz a befutó :)

35. Timicicaanyuka (válaszként erre: 7. - Csakazért)
2012. máj. 5. 08:23
Nekünk is ilyen van narancssárgában. Célnak megfelel, de nehéz benne tolni, mert könnyen elakad. Most 19 hónapos a lányom, remélem már nem kell sokáig használni.
2012. máj. 5. 00:54

Én voltam a 2. hsz., csak közbejött egy jó hosszú skype..

Szóval már kaptál bőven választ :)

Az én fiam is 11-12 kg volt 1 évesen, most 3 évesen meg már 19..

Már nem használjuk a kicsi esernyőkocsit, csak max. ha mondjuk olyan helyre megyünk, ami hosszabb út (állatkert, stb..) akkor nagyritkán beleültetjük, ha elfáradt.

Nekünk touragoo esernyőkocsi van Brendonból, 3 kg-nál alig több. Elég alap, de egy napfénytető azért van rajta. Mi szerettük, meg majd a kicsinél is használjuk.

Van egy baby design sprint is, az is nagyon jó, de az már lapracsukható, nagyobb.

33. csakazért (válaszként erre: 31. - Homern)
2012. máj. 5. 00:01

Aztaaaa, de gyönyörű, nagy szemek! Most kattintottam az adatlapodra.

Nagyon jó fotó!

Köszönöm mégegyszer a hozzászólásokat, tanácsokat!

32. homern (válaszként erre: 29. - Csakazért)
2012. máj. 4. 23:59

akkor lesz eleged a babakocsiból,amikor azzal mentek valahova,és azt veszed észre hogy egy percet sem ült bele pedig jó sok utat megtettetek,csak "koloncnak" volt ott :) nálunk ilyen még nem volt.

vagy ha látod,hogy már simán kibírná kocsi nélkül,de nem hajlandó sétálni mert minek,ott a kocsi.

31. homern (válaszként erre: 27. - Csakazért)
2012. máj. 4. 23:56

na,most kicsit akkor megzavarodtam,a karfa és a védőkar között mi a különbség?


mi még bőven használjuk a babakocsit.az egyik ok,hogy abban viszem olyan helyre ahol tudom hogy nem fogok tudni utána rohangálni(ügyintézés,ilyesmi..lehet én csinálom rosszul,de ha azt mondom neki hogy most ott vár a lábamnál a bankban fél órát,akkor nem vár ott :) )

a másik,hogy kinn lakunk a város szélén,nem bír még annyit sétálni hogy elinduljak kocsi nélkül,odafelé még ok,de hazaúton már nagyon fáradt.

még egy ok,hogy szeretünk mászkálni,kirándulni,7-8 km-t szintén nem bír még lesétálni,a hátiban pedig azért van súlya,meleg is,ha olyan a terep visszük a kocsit inkább.

akkor is kell ha valami program érinti az alvásidőt,mert az ölemben ugyan tud aludni,de azért ahhoz nem vagyok elég erős,megint kocsi :)

2012. máj. 4. 23:52
Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat!
29. csakazért (válaszként erre: 28. - Egypt)
2012. máj. 4. 23:48

De ez hogy van?

Vannak gyerekek, akik szívesen sétálnak és vannak, akik nem?

Komolyan kérdem!


Egyenlőre azt gondolom, h imádom a babakocsit, hiába van hordozókendőnk...Pakolok bele, rá! Nem cipekedek, max. a lépcsőn, de azt kibírom.

Eljön az idő, amikor azt gondolom, h "elegem van a babakocsizásból"?

28. egypt (válaszként erre: 26. - Csakazért)
2012. máj. 4. 23:45
Szerintem ez totál egyéni és rengeteg dologtól függ. Én 2 éves kor után már nem nagyon szeretném használni a kocsit, a fiamnál is kb. eddig volt.
27. csakazért (válaszként erre: 24. - Egypt)
2012. máj. 4. 23:44
bocsi, az általad említett védőkarra gondoltam!
26. csakazért (válaszként erre: 23. - Homern)
2012. máj. 4. 23:42

A kisfiam lehet, h a korából kifolyólag igényli a karfát...sokszor előre dől, a kezei szinte a lábát érik, és úgy nézelődik.

Meddig "kell" babakocsit használni?

Általában mennyi idős korban jön el az, h sétálva megyünk erre-arra?

2012. máj. 4. 23:40
kislányom 12kg,kutya utazik velünk 9kg,táska 2-3kg,motor ...semmi baja:) és ez egy ócska,buszozós kocsi!
24. egypt (válaszként erre: 23. - Homern)
2012. máj. 4. 23:39
Ezt megerősítem, a gyereknek abszolút semmi szüksége karfára. Sőt én azt az elöl lévő védőkart vagy micsodát is leszedtem, mert semmi funkciója nem volt, és a lányom arra használta, hogy beakasztotta a lábát, és kibújt a cipőjéből, és meguntam.
23. homern (válaszként erre: 19. - Csakazért)
2012. máj. 4. 23:34
hát,annyira nem lehet kicsi ha most vettem meg a 2,5 évesemnek :D nem,nem hiányzik a karfa.a másik 2 sportkocsimon van( a bbc és egy tcm),de nincs jelentősége.
22. Reno77
2012. máj. 4. 23:33
Espiro Magic 4.
21. Reno77
2012. máj. 4. 23:33

16 kg körül van a fiam és a babakocsira én még ráakasztom a kb. 4 kg-os pelenkázó táskát is és még vásárolok is bele, sőt a kismotor is sokszor a tetején landol.

Semmi baja.

20. homern (válaszként erre: 18. - Egypt)
2012. máj. 4. 23:32

De jó,érdekes ,jól kitalálták akkor maguknak :)


Nálunk az volt a fő szempont,hogy lehajtva kényelmesen tartsa a lábát az alsó lábtartó :)

Most az onyx minden szempontból egy profi kocsi,nagyon szeretem,de hiányzik az óriáskupola.Azt adtam fel a jó lábtartóért :)

19. csakazért (válaszként erre: 12. - Homern)
2012. máj. 4. 23:30

Ezt a fajta cybex-et mutatták ma nekünk!

Tetszett is, viszont borsos az ára.

És hiányoltam a karfát!

Nektek nem hiányzik?

Az ülőrészét elég tágasnak találod?

18. egypt (válaszként erre: 15. - Homern)
2012. máj. 4. 23:29

Hát nekem mindegyik úgy ült.:)

Pont így volt kényelmes nekik. Sokszor felhúzták a lábukat vagy lelógatták (kb. térdhajlatnál van a felhajtó vége), de egyik sem viselte el, ha lehajtottam.

17. egypt (válaszként erre: 14. - Csakazért)
2012. máj. 4. 23:26
Az az alsó szerintem lényegtelen, nekem egyik gyerekem sem szerette, ha lehajtottam a lábas részt.
16. Lemi09
2012. máj. 4. 23:25

Nálunk is 16 kilós a gyerek, és elbírja.

Amúgy egy kereskedelmi multinál dolgozom. Tartunk 2 embert arra, hogy minden szabvánnyal tisztában legyenek. Mikor sport babakocsit vettem, az idősebbet kérdeztem, annak az egész MSZ EN a fejében van... már lökte is, hogy 23 kilóra tesztelik a babakocsikat. Annyit kell, hogy kibírjanak, különben nem lehet őket forgalomba hozni.

15. homern (válaszként erre: 10. - Egypt)
2012. máj. 4. 23:25
Na ezt nem tudom,még nem láttam gyereket felhajtott lábtartóval ülő sportkocsiban :D úgy hogy tudja a térdét behajlítani? vagy kinyújtott lábbal ül?
14. csakazért (válaszként erre: 9. - Homern)
2012. máj. 4. 23:25

Igen, kicsi a kupola.

Ez lenne benne a komproisszum! :)

Viszont láttam élőben és bazi nagynak tünt a pakolósa, legalábbis a mostanihoz képest.

A lábas résznél pedig azt figyetem, h viszonylag nagy az a felhajtható rész, amin a baba lába van, ha alszik.

Az alsó gumi lábtartót nem is vettem figyelembe.

Köszönöm az észrevételed!

13. egypt (válaszként erre: 11. - Csakazért)
2012. máj. 4. 23:24

Vannak lapra csukható babakocsik, azoknál általában átfordíthat a tolókar, csak több helyet elfoglalnak összecsukva.

Nem tudom, milyen esővédőtök van, próbáld rá egy esernyőkocsira, hogy rá lehet -e tenni.

12. homern (válaszként erre: 8. - Egypt)
2012. máj. 4. 23:23

ez nem teljesen igaz,nekem a bébé confort streety esernyőkocsimon úgy le lehet hajtani a kupolát,hogy kibontatlanul áll a szekrény tetején a napernyő.leárnyékolja a térdéig.

most vettem egy cybex onyx -ot (szintén esernyő,ez kisebb mint a bbc) ,ennek sem kicsi a kupolája,de simán a gyerek szemébe süt a nap :( vagyis nem,mert napszemüveg van rajta :) bkv szempontjából jobb,de nem olyan komfortos mint a másik.

11. csakazért (válaszként erre: 8. - Egypt)
2012. máj. 4. 23:21

Na, ezzel ma szembesítettek az eladók! Mármint azzal, h nem átfordítható a kar ezeken a járgányokon.

A mostani kocsin is csak az ülést lehet fordítani, nem is szeretem ezt a tulajdonságát. Gondoltam, majd a következő kocsinkon ilyen lesz. Hát nem lesz... :)

Van ilyen bundazsákom, sport babakocsiba való.

Az esővédő nem ilyen univerzális?

Van egy, ami minden kocsir rátehető. Legalábbis az első multifunkc. kocsihoz ilyet vettünk.

Az esernyőkocsikhoz más esővédő kell?

10. egypt (válaszként erre: 9. - Homern)
2012. máj. 4. 23:20
Amíg kicsi, addig úgyis úgy fog ülni, hogy fel lesz hajtva a lábtartó, mikor meg akkora lesz, hogy leér a lába és lehajtva lesz kényelmes, addigra már úgy is jó lesz vagy nem is kell neki kocsi. Nekünk legalábbis ez a tapasztalatunk.
9. homern (válaszként erre: 7. - Csakazért)
2012. máj. 4. 23:16
ennek pici a kupolája és nem kényelmes a lábát rátenni a tartóra,mert majdem egy vonalban van a lehajló résszel,plusz pici a kosara :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook