Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érzelmi hűtlenség fórum

Érzelmi hűtlenség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
105. Mézes-Krémes (válaszként erre: 103. - Vekni)
2016. jún. 9. 14:16

Hmmmmm.... Igazad van! De tényleg mindig utólag látod tisztán a dolgokat. :) Én nem mondom, hogy a jelenlegi lenne az igazi. Egyrészt azért nem, mert sajnos vannak problémák. Igaz, rajunk kívül álló okok miatt.

De ha minden tökéletes is lenne, akkor is az élet igazolja, hogy mi az, ami életre szóló és igaz. :) Nem?

2016. jún. 9. 14:12
Lényeg, hogy megálltál, és meg tudtátok beszélni.
103. vekni (válaszként erre: 101. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:10
Azért kérdeztem, mert azt tapasztaltam a korábbi kapcsolataimból, hogy nem feltétlenül az kell nekem, amit gondolok, elvárok és hiszek. :) Hogy egészen más típusú férfival tudtam igazán jó nőnek, társnak, önmagamnak lenni, mint azt gondoltam addig. Bármelyik korábbi kapcsolatom is kitarthatott volna a mai napig, mint egy "jó" kapcsolat, amiben szeretjük egymást és jól megvagyunk, de mégsem lenne jó. Ezt csak utólag látni tisztán.
102. Mézes-Krémes (válaszként erre: 100. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 14:07

Én bummoltam sajnos. :( De nem feküdtem le az illetővel. Viszont csókolózni csókolóztam vele... De soha többé nem tettem meg, és az első dolgom volt színt vallani. Ez nem mentség, csak mondom. :)

Egyébként nagyon elsöprő erejű hatással volt rám a másik, nem sok ilyet tudok megemlíteni rövidke életem során.

101. Mézes-Krémes (válaszként erre: 99. - Vekni)
2016. jún. 9. 14:05
Namármost, az akkori az a jelenlegi is. :) Ezért annyira nagyon mélyen nem is mennék bele... Meg hosszú is lenne. Nyújtja nekem azt, ami kell, és szeretem is. Nagyon jó a kapcsolatunk egyébként. Bár az tény, hogy bizonyos dolgokat nem tudunk együtt megvalósítani, amit én szeretnék.
100. e8da813d29 (válaszként erre: 97. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:02

Te bummoltál, vagy a partner?

Nem személyeskedni akarok, csak a helyzet értése miatt...

De végülis mindegy, mert akkor az nem volt igazi megfelelő kapcsolat :/

99. vekni (válaszként erre: 97. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:01
És biztos vagy abban, hogy az akkori párod azt adta neked férfiként, társként, ami neked tényleg kell, és nem "csak" egy általánosan elvárt komoly kapcsolatban volt megfelelő?
98. e8da813d29 (válaszként erre: 96. - Vekni)
2016. jún. 9. 14:01
Egyetértünk:)
97. Mézes-Krémes (válaszként erre: 93. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 13:58
Háát figyi, nekem van egy ilyen saját tapasztalásom sajnos... :(
96. vekni (válaszként erre: 93. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 13:55

Én is így gondolom, ha szeretek valakit, hozzá tartozok, akkor semmiféle nagy bumm nem jöhet. Lehet őrült nagy szexuális vagy másféle vonzalom, de az önmagában semmi, hacsak nem meztelenül fekszem az ágyában, és ott érzem, de ahhoz már tennem kellett.

Ha nagy bumm jön, akkor a párom nem igazán a párom, akkor az csak egy sima járogatás, egy felületes kapcsolat, amit bármikor meg lehet szakítani.

95. vekni (válaszként erre: 92. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 13:53
Sosem léptem félre, de nekem például attól is férfi a férfi, hogy hódító, sármos, egyéniség. Ha valaki nagy dumával vagy érzelgősséggel akarja lehúzni rólam a bugyit, miközben retteg, nehogy a barátnője vagy a felesége megtudja, az nem férfi, az kis pöcsike. :)
94. Mézes-Krémes (válaszként erre: 89. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 13:52
Senki nem kövez meg. :) Szégyenleni sem kell szerintem. Te csak magadnak tartoztál magyarázattal, nem másnak. A lelkiismeretével nekik kellett elszámolni később...
93. e8da813d29 (válaszként erre: 92. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 13:51

Akkor én vagyok nagyon naív, ha azt gondolom, hogy miféle nagy bumm, ha maradok, aki voltam, kívül-belül, ha szeretettel várom haza, ha boldog közös programjaink vannak, ha megfelelünk egymásnak mindenben?

Milyen bumm jöhet akkor?

92. Mézes-Krémes (válaszként erre: 85. - Vekni)
2016. jún. 9. 13:47

Szerintem csak szimplán érdekli a téma. És érdekes is. Mert annyian gondolunk sokfélét erről. :) Már ezért is érdekes erről beszélgetni!


Soma könyvében olvastam egyszer... Azt írta, hogy addig nem nagy kunszt hűségesnek lenni, ameddig nem jön a nagy bumm. De ha jön, mert hozza az élet, onnantól kezdve lesz kihívás. És milyen igaza van. :)


Amúgy igazad van, a helyzetet két ember teremit meg. Ritkán pedig az élet... De tényleg személyes döntés kérdése, hogy belemész-e.

91. vekni (válaszként erre: 89. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 13:46

Nem köveztelek meg, csak azért írtam, meg kellett volna várnod, míg szakít a menyasszonyával, mert akkor biztos lehettél volna abban, hogy szeret, veled akar lenni és nem használ ki minden alkalmat mással.


Nekem sem nagy erkölcsösség miatt volt mindig tabu az a férfi, akinek barátnője vagy felesége volt, hanem mert nem volt számomra potenciális jelölt, és nem is tartottam volna semmire, ha félrelép. Annyira sosem kellett a szex, hogy foglalttal is, akinek hazudozni és bujkálni kell a szexért, az olyan szánalmas.

90. e8da813d29 (válaszként erre: 89. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 13:44
De azt mondtad, most a férjed miatt aggódsz, hűséges marad-e.
89. PöttyösPanka (válaszként erre: 85. - Vekni)
2016. jún. 9. 13:42
Azért értékelem át, mert akkor még nem tartottam nagyra a hűséget. Bár én sosem léptem félre, simán belefért lefeküdni valakivel, akinek volt barátnője. Ezt azért nem árt újragondolni szerintem. És kérlek, ne kövezzetek meg ezekért, nem vagyok büszke rá, csak nem tagadom le.
88. Mézes-Krémes (válaszként erre: 86. - Vekni)
2016. jún. 9. 13:42
Igen, volt olyan kapcsolatom, ahol a másik betegesen féltékenykedő volt. Szerintem klinikai eset volt. És szerintem is ebből fakad, súlyos problémák saját magaddal.
87. PöttyösPanka (válaszként erre: 84. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 13:39
Teljesen egyet értek veled! De ezt pár éve még nem tudtam. Valahogy nem olvastam ezt a részt a Hamupipőkében, így saját tapasztalatból kellett rájönnöm ;)
86. vekni (válaszként erre: 81. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 13:34
Sok irreálisan féltékeny férfi és nő van, de ez belső bizonytalanságból fakadhat. Akkor két nem összeillő ember kerül össze, mert az egyik kevésnek érzi magát a másikhoz.
85. vekni (válaszként erre: 83. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 13:32

De ezt a dolgot miért értékeled át? A hűtlenségnek sok oka lehet, meg is lehet érteni, átérezni, de én nem tudnám elfogadni. Nem vagyok egy erkölcsi bajnok, de bennem a párkapcsolati érzés erős. Jöhettek problémák, hullámvölgyek vagy kívül-belül vonzó férfi, nem léptem volna át sosem egy határt. Ha párom volt, nem volt szükségem más férfira se szexuálisan, se máshogy. Ha megromlott a kapcsolat, azt próbáltam rendbe tenni vagy szenvedve lezárni, és utána is idő kellett, míg nyitott voltam újra.


Érezhetsz más iránt erős vonzalmat és hogy jó a közelében, de azt a helyzetet is két ember teremti meg kölcsönösen, hogy történhessen valami, aminek nem kellene.

84. Mézes-Krémes (válaszként erre: 83. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 13:22

Szerintem teljesen irreális dolog azt gondolni, hogy a szerelem, a lángolás az egy életen át tart. Idővel elmúlik, és vagy oda a kapcsolat, vagy a társaddá, a pároddá válik a másik. Akit szeretsz, aki mellett kitartassz. Ez még bőven nem jelenti azt, hogy nem jöhet olyan ember az életedbe, aki megérint, akitől meghűl benned a vér... És akivel újra érezhetnéd AZT a bizsergést.


És innentől kezdve már a kezedben van a döntés... Hogy belemész-e, és csinálod, vagy szereted-e annyira a másikat, hogy tudatosan nemet mondj a dologra, és kihátráljál belőle. Szerintem a Te esetben erről lehetett szó a kollégádnál.


Azt gondolom, hogy a hűség az igazából döntés és elhatározás kérdése.

2016. jún. 9. 13:16

Bármennyire hihetetlen, nem csalt meg a férjem sem érzelmileg, sem testileg, és nem görcsölök semmin, csak kíváncsi vagyok mások véleményére. Főleg, mert ahogy telik az idő, én is változom, és a dolgokról alkotott véleményem is, és sok régi helyzetet újraértékelek. Ma már persze sose mennék bele egy ilyen szituációba. Ti ketten nagyon jó dolgokat írtatok:) Pont erre vagyok kíváncsi.

(A csókolózást ő kezdeményezte, álmodni sem mertem akkor arról. Sőt, a beszéljük meg végre, mi van köztünk-et is ő hozta fel. Én csak ezekre válaszolván hívtam fel.)

82. e8da813d29 (válaszként erre: 81. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 13:14

Nekem is.

Semmiképpen sem egy érett felelős kapcsolat jellemzője.

81. Mézes-Krémes (válaszként erre: 80. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 13:09
Nekem furcsa, hogy van, aki annyira uralkodni akar a másikon, hogy ha tehetné, akkor még a gondolatait is ellenőrizné és egyenesen kisajátítaná.
80. e8da813d29 (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 13:04

Bevallom, nem olvastam el az egész topicot, csak görgettem, és a Te hozzászólásodat olvastam el.

Ezzel kapcsolatban lettek gondolataim.

Azt egyenesen nevetségesnek tartom, hogy "ha másra gondol, akkor ... " :D

Ahányan vagyunk, annyiféleképpen láthatunk dolgokat, de most is csak azt tudom mondani, ami a meggyőződésem: ha ápolod a kapcsolatod, akkor jöhet bármennyi ribi, és a mának kell élni szeretetben, nem a jövőn görcsölni.


(Ja, a csókolózást nem ő kezdeményezte, ha jól emlékszem, te vitted bele valamibe, amire ő végülis nemet mondott.)

79. vekni (válaszként erre: 77. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 13:04

Pedig az gyakori barátok között vagy munkahelyen, hogy valakihez vonzódsz, flörtölsz, de nem lépsz tovább. Jó beszélgetni vele, megosztasz vele olyasmit, amit a pároddal nem.

Én flörtölni sem szoktam mással, mert biztatásnak vehetik, de nincs is igényem rá.

78. vekni (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 13:02

Miért foglalkoztat ez a téma? Megcsalt a párod egy "csak szex", "nem jelentett semmit" partnerrel, és vigasztalod magad, hogy érzelmi vagy más megcsalás mindenkinél előfordulhat?


Én egyiket se tudnám elfogadni, mert ha szeret a párom, akkor miért lép félre, hiszen tudja, hogy ha kiderülne, mit veszít, mennyire megbánt, főleg hogy nem jelent semmit. Ha érzelmileg érintett másnál, még ha nem is szerelmes, az pedig azt jelentené, hogy valami nagy gond van a kapcsolatunkban.

77. PöttyösPanka (válaszként erre: 75. - Vekni)
2016. jún. 9. 12:58
Én is gondoltam rá, hogy az érzelmeimet vetítettem ki rá. Lehet, hogy így volt, de ha megtudnám, hogy a férjem heteken keresztül minden nap keresi egy másik nő társaságát, akihez fizikailag is vonzódik, és ilyen személyes témákat osztana meg vele a hátam mögött, nos az nekem eléggé fájna.
76. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 12:52

Te egész másképp látod, mint itt néhányan. Vannak olyan hozzászólások ebben a topicban, hogy ha másra gondol, az már megcsalás. Amúgy félre értés ne essék, nem akarom magamhoz láncolni a Társamat, és nem ezen rágódom napokat, csak felmerült bennem egy kérdés, amit gondoltam, megosztok. Másrészt azért ha csókolózol valakivel, az már nem az "oh, csak szellemesnek találom" kategória. Idézek neked az ellenvélemények közül:


15. Betandi 2010-02-03 19:05

"Engem az érzelmi hűtlenség jobban zavar, mint a fizikai. Én a társa akarok lenni a mellettem élő férfinak, aki megosztja velem az örömeit, a gondjait és nem csak a - lesarkítva - állandó szexpartnere. Ha más a bizalmasa, ha más a lelki társa az durvább megcsalás, mintha spiccesen lefekteti a pincérnőt, vagy az edzőterem recepciósát..."

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook