Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni ha mindentől puffadok? fórum

Mit lehet tenni ha mindentől puffadok? (tudásbázis kérdés)


22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2022. máj. 10. 21:13
Annyira durva egyébkent, hogy meg kell tanulni ezzel élni. Nem lehet kikezelni? Vagy ez már a korunkkal jár?
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2022. máj. 10. 21:12

Elég nehéz időszakban vagyok, emellett pajzsmirigy túlműködésem van kb 10 éve, ami időnként okoz enyhe depressziót.

Sajnos ez más mint a sima hasmenés, legalábbis én másnak vélem.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2022. máj. 10. 21:10
Nem vittem túlzásba, soha nem szedem, csak most pár napja mert már nem volt más ötletem.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2022. máj. 10. 21:09
Köszönöm, utánanézek!
2022. máj. 10. 18:09

Mindenképpen emésztőszervrendszeri kivizsgálást javasolnék.

Milyen a lelkiállapotod? Sokat stresszelsz, észlelsz-e magadon némi depressziót?

Vagy ezen a téren minden rendben van?

Nekem 2004 körül volt hasonló problémám, mikor egy elég nagy változás történt az életemben. Akkor volt olyan, hogy napi 6-7 alkalommal is meg kellett látogatnom a mellékhelyiséget.

Akkor IBS-t állapítottak meg nálam a kivizsgálás után.

Sajnos mostanság sincs ezen a téren minden rendben nálam, de elfogadtam, hogy nekem ez a gyenge pontom és próbálok vele együtt élni.

Mikor megyek valami rendezvényre, máig odafigyelek az étkezésre. Leginkább semmit nem eszek aznap délután, nehogy meglepetés érjen és gyorsabban kelljen futnom, mint Zalánnak. :)

17. Sirga
2022. máj. 10. 16:39

Jobb lenne, ha doki mondana véleményt.

Ettől függetlenül: Édesanyámnak volt olyan problémája, hogy evés után 20 percen belül wc-znie kellett. Laktózintoleranciára adott gyógyszert a doki, és bevált.

A puffadásos problémákra: nem lehet IBS? Nekem a gasztros doki adott egy diétát, ami rendkívül szigorú és hosszú, de segít kiszűrni, mi okoz gondot. FODMAP. Ha gondolod, nézz utána, ártani nem fog. (Viszont, mivel tényleg nehezen tartható, mindenképp a dokit javaslom.)

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 16:16

A puffadás, a gázok az emésztéskor létrejövő melléktermék, amik a baktériumoknak köszönhető.

Nem szeretnék hülyeséget mondani. Nem vagyok orvos. De nem lehet esetleg, hogy a túlzott probiotikum szedés felborított?

15. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 12:59

Orvos vagyok, amit javasolnek az gasztroenterologus, kivizsgalas IBS iranyba (meg persze amit o fog majd javasolni ha megnez es kikerdez).

Esetleg megprobalhatod az Alflorex nevu probiptikumot kifejezetten IBS-re van, nem gyogyszer, recept nelkul kaphato, bajt nem csinalsz vele, de sokaknak csak ez hasznal. (Symbiosys Alflorex IBS kapszula neven van Magyarorszagon) Elvileg ket het minimum mire hat, de sokan vannak akik par nap alatt mar erzik a hatasat.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 11:42
Állítólag még akkor is puffadunk, ha kapkodva, sietve eszünk, és ezért az egyes kanál, vagy falat között sok levegőt szívunk magunkba... nem véletlenül mondják, hogy nyugodtan, alaposan megrágva együnk. Ki tudja? Nézesd meg magad, a többi csak feltételezés.
13. bnedora (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 11:35

Talán pont ezeket nem kellene enned, főleg nem este.

Amúgy a fiam évek óta bajlódik hasonló problémával. Neki azt mondták, hogy laktózérzékeny, de én már nem hiszek ebben. Mivel felnőtt ember, így nem tudom befolyásolni, hogy mit tegyen. Tanácsként neked csak azt tudom mondani, hogy fordulj minél előbb orvoshoz. Jobbulást!

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. máj. 10. 11:10
Elég rendszertelenül étkezek, mert váltott műszakban dolgozom, kb akkor eszek amikor épp időm van. Igy van, hogy vacsorára eszem a vén marhát :) és rádobok egy banánt. Eddig ezek nem okoztak különösebb problémát, persze lehet hogy most feszült túl a dolog.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Fakata)
2022. máj. 10. 11:08
Nincsenek epetüneteim. Úgy érzem, a belekben van a gond. Persze ettől még más is okozhatja.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Csemár)
2022. máj. 10. 11:07
Ez a koplalós ötlet nagyon jó. Köszönöm, megpróbálom.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2022. máj. 10. 11:07

Este vacsorára csak sima párolt szalonnát ettem, magában. Előző este csak banánt.

Ugyanúgy puffadtam mindkét étkezés után.

8. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 10:49

Gasztroenterológus.

Kimondottan a zöldség gyümölcs ami puffaszt vagy hústól kezdve bármi?

Mert ha csak zöldség gyümölcs akkor nekem a fruktóz jut eszembe ami okozhat ilyesmit.

7. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 10:30

A helyedben és azonnal orvoshoz fordulnék.


Addig is, míg az orvos megállapítja a baj okát, megpróbálkoznék azzal, hogy 24 órán át koplalnék. (Hogy megpihenjen az emésztőrendszer.)

2022. máj. 10. 10:27

Epe téren lehet valami gond. Engem ilyen puffadásos tünetek után műtöttek, kivették az epehólyagomat. Nem voltak görcseim.

Én is orvost javasolnék. Esetleg valami epeműködést segítő szert.

2022. máj. 10. 10:27

Ezen a szinten már valóban orvosi segítség igénybevétele látszik célszerűnek.

Mellé azért nem árt (meg)ismerni az egyes ételféleségek emésztési idejét, hogy azok figyelembevételével segítsük a szervezet emésztőrendszerének munkáját.

Ugyanis, a vörös húsokat a szervezet (marha, sertés) 5 óra alatt képes megemészteni, addig ott lebzsel a bográcsos marha a gyomorban. :)) Ha ezek után megeszünk egy fürt szőlőt, vagy hasonlót, amit max. fél óra, 1 óra alatt megemészt, de nem tud távozni, mert útját állja a vén marha. Ez esetben a gyümölcs elkezd erjedni a gyomorban, és természetes, hogy puffadást okoz...

Lehetőség szerint ezeket az emésztési időket figyelembe véve igazítjuk étkezésünket... talán valamicskét segít


[link]


Itt találsz akár táblázatokat, és sok hasznos infót is. Érdemes átböngészni és akármit is mondanak a dokik, ezeket az infókat mellé rakni, ártani biztosan nem árt.

2022. máj. 10. 10:21
Csak azt tudom tanácsolni, mint az előttem szólók. 2 hete tart, mindenképp menj dokihoz.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 10:17
Szerintem is komolyabb dolog lehet a problémád mögött, mint hogy egy fórumon találgassunk. Én mielőbb gasztroenterológushoz mennék...
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 10:08

Erre azért mégis csak orvos kéne, megállapítani mitől vagy ilyen.Aztán már diagnózis tudatában kezelni ,,mert így csak vakon tapogatózol.

Sajnálom.

2022. máj. 10. 10:03

Kérem aki úgy gondolja, hogy ilyen témáról nem "illik" beszélni, az ne szóljon hozzá. Ez is hozzátartozik az élethez, és sajnos néha igen kellemetlen nagy problémát is okozhat.

Ha nem múlik és nem hat semmi házi szer, orvoshoz is fogo fordulni, de ha valaki tud tuti házi módszert, szeretettel fogadom! Vagy ha hasonló tünetekkel szenvedett valaha is, hogy mi segített neki!

A gondom az, hogy egyébként is sok ételre érzékenyen reagáltam mindig is. Hüvelyesek, káposzta stb ami a legtöbbünknél puffadást okoz, ha megettem, iszonyat csikaró hasfájás és 2-3 napig tartó szelesség követett.

Az utóbbi időben is voltak olyan időszakaim amikor szine mindentől puffadtam, és 2-3 napig egyfolytában szeles voltam, szinte emberek közé menni sem mertem. Nem segített az espumisan vagy a köménytea sem.

Most lassan 2 hete meg megint elfogott valami, de mostmár a vécézésre is kihat. Vagyis az egyik probléma, hogy szó szerint MINDENtől puffadok, alig hogy leér a kaja, már hangosan vartyog a hasam és rögtön szelel is, a másik probléma meg hogy ahányszor megyek pisilni, mindannyiszor jön nagyvécé is. Vagyis naponta akár 10szer is egy kicsi.

Szedek probiotikumot, nem változik semmi. Pár napja kerülöm a tejtermékeket, élesztős dolgokat, nem eszek zöldségfélét, semmi hatás.

Tud valaki valamit tanácsolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook