Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érzékeny, kisebesedő mellbimbó fórum

Érzékeny, kisebesedő mellbimbó (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Érzékeny, kisebesedő mellbimbó

2008. dec. 14. 09:17
Nekem szerencsém volt a kórházzal, Sz.fehérváron szültem. Nagyon segítőkészek voltak a nővérek, és végig velem volt a kisfiam. Az én mellbimbóm is kisebesedett. A bimbóvédő krém abszolút nem vált be. Nekem az segített, hogy szoptatás után anyatejjel bekentem és hagytam rajta megszáradni. (Ezt anno egy szoptatási tanácsadó mondta.)
2007. márc. 31. 14:41
Az elso hetekben en is sokat szenvedtem,nagyon kisebesedett az egyik mellbimbóm,szoptatni gyáltalán nem tudtam belole.Mivel a korházban volt egy nagyon szupi mellszivo amit hasznalhattunk,gondoltam bérelek egyet,es azzal minden megoldodik.Igen ám csak a bérelheto gép mar egyáltalán nem volt annyira szuper,nemhogy javitott volna a helyzeten,még tovább rontotta.Vettem egy kis tolcseres kézi fejot,ami szerencsére bevált,es amig aránylag be nem gyógyult a mellem,addig abból csak fejtem,és cumisuvegbol adtam a lanyomnak.Szerencsem volt,mert elfogadta uvegbol is a tejet,de mellette szopizott is.Sok olyan babát hallottam,aki ha megszokta a cumit tobbet nem volt hajlando szopni.Most 8 hónaposak vagyunk,ott tartunk,hogy meg mindig szopizik,fejni mar reg nem fejem,potolni mg nem kellett,igy az uvegbol csak vizet iszunk.Mindenkinek kitartast,mert az elso hetekben nem leanyalom a szoptatas,de megeri atkinlodni azokat a heteket.
2006. aug. 18. 21:37
En maniakusan kerestem a megfelelo korhazat, a MAV korhazban szuletem Pesten, ott ejjel-nappal velunk voltak a babak. Azota Debrecenbe koltoztunk, de szerencsere itt is van bababarat korhaz, itt sem tapszerezik a gyereket es ejjel-nappal velem lehet. Ez nalam alapkovetelmeny. Persze teljesen mas ha nincs mas lehetoseged mert mondjuk csak 1 korhaz van a kornyeken. De ez annyira nem fair!
5. norahhh (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2006. aug. 18. 13:12

Szerencsés vagy! Biztosan jó korházban szültél.

Amikor én megszültem Manóinat, mindíg úgy hozták le szoptatni, hogy aludtak mint a bunda, amikor sikerült felébresztenem Őket akkor büfögött belőlük a sok tej, ugyanis az újszülött osztályon jól beetették Őket!

Mikor belövellt a tejem, bármennyire is fontos lett volna a kolosztrum miatt szoptatnom, csak fejni voltam képes, mert mindig jóllakatva hozták le.

Otthon normálisan beállt a szopás, de akkor már nem tehettem meg, csak 5 percig adom oda Nekik.

Lehet, hogy a Te módszered bevált volna, ha nem Kecskeméten szülök.

2006. aug. 18. 12:53

En probaltam a kisebesedest megelozni es sikerult is. A lenyeg az volt, hogy a vedono tanacsara amig be nem lovellt a tej, addig 5-6 percnel tovabb nem hagytam cicin a babat. Szules utan az elso 24 orat szepen vegigaludta a fiam, masnap rendesen 3 orankent ebredt, 5 percet cicizett es visszaaludt, 3. napra megjott a tejem. Sebes sosem volt, kicsit kipirosodott az egyik, ennyi. Nekem ez valt be.


Hozzatartozik hogy igazi mintagyereket kaptam, aki nem raplizott ha 5 perc utan lecsatlakoztattam. A kovetkezovel lehet hogy nem lesz ilyen mazlim.

3. norahhh (válaszként erre: 2. - Hatsepsut)
2006. aug. 18. 10:36

Szia Hatsepsut!

Minden ember más, mindenkinek másképp reagál a szervezete bizonyos dolgokra.

Nála például a kenőcs egyáltalán nem vált be!

Kezdődött azzal, hogy a kórházban hiába könyörögtem a "csodaszerért"! Nagyon nehezen sikerül kicsikarni az osztályosokból!

Mikor meglett, elkezdtem kenegetni, de semmi változást nem jelentett.

A végén magától jött helyre a kisebesedés, ugyanis "megszokta", és beindult a szervezet öngyógyító képessége.

Én mindkét szülés előtt flottírtörölközővel "edzettem" a mellbimbómat. Így nem vettem annyira vészesen a dolgot.

2006. aug. 18. 10:20

Ez a cikk nem tetszett, ugyanis csöppet sem értek egyet a "Mit ne tegyél?" tanácsaival.

Három gyermekem van, és mind a háromnál kisebesedett a mellbimbóm az elején - úgy látszik, én ilyen érzékeny vagyok.

Az elsőnél hamar átvészeltük ezt az időszakot, és egy évig szopott.

A másodiknál mindent megpróbáltam, de vért szopni nem akart a baba - vajon miért? Ez a kisbabám már a harmadik napon 120-at szopott, az a gyanúm, ezt a hirtelen terhelést nem bírtam.

A harmadiknál ismét kezdődött a sebesedés, de az a cicikenőcs, amit használtam (igaz, nem hámosító) segített, hogy kevésbé fájjon, és találtunk egy jó bimbóvédőt (Avent Mini, pillangó alakú). Ettől kevésbé fájt (bár nem volt teljesen fájdalommentes) a szoptatás, és pár napon belül be tudott gyógyulni alatta a cicim. Meg vagyok győződve róla, hogy enélkül megint nem sikerült volna a szoptatás.


Ja és azóta semmi gondunk, tehát nem hiszem, hogy azzal lenne a gond, hogy rosszul tettem mellre a lányokat.

2006. aug. 14. 12:17
Az első gyereknél még nincs felkészülve a mell a szopás igen erőteljes fizikai igénybevételére. Szopás közben a baba nyelve úgy súrohatlja a mellbimbót, akár egy finom kis smirgli. És ez bizony néhány nap múlva komolyan fájhat. Az a legfontosabb, hogy kezdettől fogva helyesen tedd mellre a babát. Ha jól kapja be a mellbimbót, kicsi az esélye annak, hogy sérülést okozzon.

Ugrás a teljes írásra: Érzékeny, kisebesedő mellbimbó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook