Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érzékeny, férfi arcbőrre keresnék natur- vagy bio after shave terméket. Tipp? fórum

Érzékeny, férfi arcbőrre keresnék natur- vagy bio after shave terméket. Tipp? (beszélgetős fórum)


22. Rescue
2013. nov. 26. 10:48
Sanoll
2013. nov. 26. 10:42

Szia!


Én ezt ajánlom. Mióta (kb. 8-9 hónap) áttértünk a bio (igazán bio, vagy inkább bionom!) cuccokra a férjem ezt használja, és nagyon bevált neki. Ne tévesszen meg a neve, borotválkozás után is jó, olvass utána az oldalon, ha érdekel.


[link]


Ja, és persze tiszta, vegyszermentes szappant használ borotválkozáshoz. Most ez a kedvence:


[link]


Mióta tiszta termékeket használunk, sokkal szebb a bőrünk. A férjem álla és nyaka azóta nem pattogzik ki borotválkozás után. Egyszóval neki nagyon beváltak, és nem cserélné le őket semmi pénzért.

Kérdezz bátran, ha gondolod, de az ajánlott oldalon sok infót találsz, ha kicsit érdekel és utánanézel.

Mosolygós szép napot mindenkinek! :-) Alma

2011. júl. 3. 12:44

[link]


Na ezt figyeljétek! :D

2011. jún. 15. 14:31

Először is leszögezném, hogy nem vagyok orvos, sem kozmetikus, csak egy átlagember, aki az utóbbi hetekben egyre többet kezdett el foglalkozni biokozmetikumokkal, illetve ezzel a témakörrel. Már jó pár előadást hallottam, sokat olvastam utána ezeknek a dolgoknak. Legelőször is vannak a natúrkozmetikumok, ezen belül, már egy leszűkítettebb csoportban vannak az ellenőrzött natúrkozmetikumok. Ennek egy pici részét alkotják az úgynevezett fitokozmetikumok, illetve a biokozmetikumok. Valóban a mai világban bármivel megetethetnek minket, bármit eladhatnak nekünk, átlagembereknek. Olyan flancos latin neveket adnak az összetevőknek, hogy egy orvoson vagy kutatón kívül senki nem fog rájönni, hogy az mi fán terem. Egész Európában még szabályozatlan ez az ipar, valóban vannak szervezetek, amelyek kontrolálni próbálják a gyártókat, de addig, amíg megfelelő törvényes vonzata nincs annak, ha valaki pl. bio címkézést használ, egy "kamu" samponon, addig nem fog előrébb menni ez a dolog. Sok gyártó bevizsgáltatja a termékeit, és jogosan kap bio minősítést, de olyan feltételeket szabnak ennek a tanúsítványnak, ami szerintem jogtalanul érdemli meg a bio jelzést. Szerintem az a termék, ami kevesebb mint 20% ökológiai termelésből származó alapanyagot tartalmaz, még nem nevezhető bionak. Szerintem a bio ott kezdődik, amikor egy tusfürdőt úgy állatanak elő, hogy az nem tartalmaz szintetikus anyag, nem tartalmaz állati zsíradékot, vegyipari szennyet, csak természetes hatóanyagokat, sőt organikus anyagokat. Magyarországon már szigorúbbak a körülmények, itt csak 95%-tól adnak bio minősítést egy terméknek. De mivel nincsenek kötelezve a gyártók, sem itthoniak, sem a behozott termékek gyártói, így senki nem fog ezért pénzt kidobni. Végül a csoportosítás legutolsó pici halmaza a Demeter kozmetikumok, amelyek demeter tanúsítvánnyal rendelkező (demeter - egyensúlyban lévő gazdaságból származó alapanyagok) termékek. Ezek a termékek már nem egy, hanem két tanúsítványon esnek át, mire megkapják a demeter jelzőt. 66% fölötti biodinamikus alapanyagot kell tartalmaznia. Majd újra kell tanúsíttatni a terméket. Nem néztem utána, hogy ma Magyarországon hány ilyen termék van, de szerintem ezek száma közelít a nullához. Azért én tudnék mondani egyet kapásból, de ez nem a reklám helye. (ráadásul megfizethető áron)

Felháborítónak tartom, hogy átvágják az embereket nap mint nap, hogy minél több pénzt csikarjanak ki belőlük. Nem elég, hogy az életvitelünk, a táplálkozásunk nem megfelelő, az élelmiszereink már szinte megbízhatatlanok. De a mindennapi használatban lévő tisztálkodási szerekben sem bízhatunk meg, abban sem, amit ilyen-olyan szervezet tanúsít.

Az elmúlt 10 évben 1millió anyagot jegyzett be a kozmetika ipar összetevőként. Hogy párat említsek, sodium lauril sulfat, mely erős tisztító, zsíroldó hatása miatt gyárakban használják, de mivel olyan előnyös tulajdonsága van, hogy remekül habzik, így gondolták beleteszik ezt a tusfürdőkbe, lemosókba, babaápolókba, samponokban. Olcsó előállítani, viszont lenyelve nem tesz annyi károsodást, mint a bőrön keresztül felszívódva. Más a gyárakba használja, sokan meg az otthonukban. És a legrosszabb az egészben, hogy szinte minden kozmetikum első öt összetevőjének egyike, amely azt jelenti, hogy a legnagyobb mennyiségben tartalmazza. Májkárosodást, szürkehályogot okoz. De egy ember nem gyanakodna egy ilyen betegség kapcsán, hogy ezt a tisztálkodószere miatt alakulhatott ki. Ott van a jól ismert alumínium. Erős pórusösszehúzó hatása miatt remekül használják a dezodorokban. Nem izzadunk, nem lélegzik a bőrünk. Pedig a testünk legnagyobb felületének az a feladata, hogy lélegezzen, hogy a méreganyag valahol távozzon a szervezetből. Erre mi mit csinálunk? Eldugítjuk dezodorral, mert hát ciki az izzadás. A méreg anyag nem jut ki a szervezetből, befele kezd elindulni. Károsítja a nyirokrendszert, anyatejjel a csecsemő agyát, és melldaganatot okoz. Nekem a legmegdöbbentőbb az volt, mikor megtudtam, hogy minden negyedik melldaganatos férfi, és ugyan úgy megcsonkítják a mellkasukat, mint a nőknél. Ezek után mondják azt a férfiak, hogy ők nincsenek veszélyben. Illetve említenék még egy összetevőt, a fluoridot. Mindenki nagyon jól ismeri, a fogkrém egyik fő hatóanyaga. Valóban fehéríti a fogakat, de azt minden fogkrémgyártó elfelejti mondani, hogy nyálkahártyán keresztül felszívódva agydaganatot, gyomorrákot okoz. Ha valaki tud úgy fogat mosni, hogy nem érintkezik a fogkréme nyálkahártyával, kérem jelezze! Nyilván senki nem fog ezekre az anyagokra gondolni, mikor valamilyen rákos, daganatos betegséget kap. Illetve a gyártókat sem fogja érdekelni, hogy 100-ból x ember ezektől lett beteg. Mert senki nem fogja felelősségre vonni őket. De az az x ember, akinek mindezt át kell élnie, szerintem egy életen át tartó leckét kap, a hozzátartozóival együtt. Feltéve, ha utánajár a kialakulás okának. Kívánom, hogy egy kicsit legyen mindenki körültekintőbb, figyelmesebb! És jól nézze meg, hogy mit vásárol, illetve honnan.

Magyarország olyan szerencsés helyzetben van, hogy vannak neves kozmetikusok, kutatók, akik már dolgoztak, dolgoznak azon, hogy az embereknek ne kelljen félniük egy-egy ilyen megbetegedéstől a mindennapi tisztálkodás kapcsán.

2011. jan. 21. 14:16
Én bio <a href="http://biokedvenc.hu/borotvalkozas">after shave</a>-et használok. Szerintem keress olyat, biztos jó az érzékeny arcbőrre is
2011. jan. 17. 23:19

Senki nem tud ajánlani semmit? :(

Logona? Biola? Weleda? Sante? Alverde? Alterra? Stb?

16. b486c9cf7d (válaszként erre: 10. - Beata21bea)
2010. dec. 11. 08:37
Attol az meg natur, hogy nem birja a borod.
2010. dec. 11. 08:12

Akkor ott az Ilcsi nénis, amit mondtam. Nem szilárd szappanra kell gondolni.:)Flakonban van, ki kell nyomni.

Vagy van még egy, ami több jótékony hatása mellett borotválkozás utánra is jó.A parajdi sószappan.Jó allergiára, kiütésekre, csípésekre, ekcémára, bőrgombára, pattanásos bőrre, érzékeny bőrre.

Ez egy szilárd szappan alakú só tömb.Ezt bele kell helyezni épp annyi vízbe amennyi ellepi, benne hagyni egy olyan 5-10 percig, majd azzal a vizzel kell áttörölni az érintett bőrfelületet. Olyan aknés bőrt is helyrehoz, amire bőrgyógyász gyógyszert ír fel, vagy olyan allergiát is meggyógyít, amire krémeket kellene venni. Ha nincs ismerősöd, ilyet neten is lehet rendelni, de én a netes árnál ólcsóbban veszem itt a lekhelyemen egy emberkétől a fürdősóját.ha gondolod tudok küldeni neked innen is. a postaköltség úgyis ugyanannyi.

2010. dec. 10. 17:11
Köszönöm a tippeket, de csakis natur- vagy biokozmetikumot szeretnék venni. Elhiszem, h jó valakinek a márkás is, én megpróbálok azok káros anyagitól tartózkodni.
13. f8528030f9 (válaszként erre: 5. - Anthico)
2010. dec. 10. 17:06
A párom a niveaq10 revitalizáló krémet használja.Neki is elég kényes a pofija.Én ezt tudom ajánlani.
12. sunshine24 (válaszként erre: 2. - Anthico)
2010. dec. 10. 12:27
Douglasban nézelődj. Például Clarins. Nagyon jó termékeik vannak, de nem olcsóak.
11. beata21bea (válaszként erre: 9. - Ivettke85)
2010. dec. 10. 11:01
:-)
10. beata21bea (válaszként erre: 8. - B486c9cf7d)
2010. dec. 10. 11:01
ne én nem akartam reklámot, de ezt a termékcsaládot nem bírja a bőröm :-(
9. Ivettke85 (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2010. dec. 10. 11:00
én is ezt javasolnám. a férjemnek nagyon bevált!
2010. dec. 10. 10:57
A Weledanak van ilyen termeke.
7. 2ed619333f (válaszként erre: 6. - Anthico)
2010. dec. 10. 10:55

elég csak borotválkozás után.

De aknés bőrre is nagyon jó.

Ráadásul teljesen bio.

6. Anthico (válaszként erre: 4. - 2ed619333f)
2010. dec. 10. 10:52
Ez lényegében egy szappan, amivel át kell mosni az arcot borotválkozás után? Vagy napi szinten?
5. Anthico (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2010. dec. 10. 10:52

Mindenképpen csak bio- vagy natur krémet akarok venni, azokban nincs semmi vagy csak minimális káros anyag.

Nekem beváltak, én több mint 1 éve ilyeneket használok és Páromat is próbálom "rávezetni" :)

2010. dec. 10. 10:47

kipattogzik a bőre borotválkozás után?

én az Ilcsi nénis fekete szappant ajánlom, nagyon nagyon jó.nagyon sok férfi vendégem használja. fodrász, kozmetikai kellékesben kapsz. nem olcsó, de megéri az árát. 30 mlis van olyan 2000 körül, de elég sokáig elég.

2010. dec. 10. 10:46
csak egy jó tanács: én a saját arcomra vettem bio krémet és úgy ég tőle a bőröm, meg kivörösödött, hogy nem is tudom elhasználni, csak a kezemre... A Nivea krémeket viszont bírja. Miért nem próbáljátok annak a sensitive (fehér) verzióját?
2010. dec. 10. 10:43
Lehetőleg olyat keresnék, amit nemcsak webshopban lehet megrendelni, hanem Szegeden is lehet kapni natur boltokban.
2010. dec. 10. 10:42
Érzékeny, férfi arcbőrre keresnék natur- vagy bio after shave terméket. Tipp?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook