Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Értelmi sérült gyermekek kreatív foglalkoztatása fórum

Értelmi sérült gyermekek kreatív foglalkoztatása (beszélgetős fórum)


6. Tütter (válaszként erre: 4. - 039801b2f6)
2010. okt. 28. 16:42
Köszönöm, de nem saját ötlet. DEákné B katalin: Anya, taníts engem c könyvéből való. Belelapoztam, hogy hátha találok több érdekes dolgot is, ami papirhoz köthető, de nem volt több időm, csak ezt találtam. Majd ha lesz még időm olvasgatok belőle. Egyébként mindenkinek csak javasolni tudom a könyvet, nagyon hasznos dolgok vannak benne csecsemőkortól egészen nagy gyerekeknek
5. youlcsi (válaszként erre: 1. - 47e1558c02)
2010. okt. 28. 15:23

szia!

mindenféle (színes vagy fehér) papírt gombóccá összegyűrni, aztán felnőtt segítségével cérnára/damilra felfűzni.

közeledik a karácsony... egész biztosan örülnének a szülők/rokonok a csemete által készített füzérnek a fán :)

4. 039801b2f6 (válaszként erre: 2. - Tütter)
2010. okt. 28. 14:14
Már bocsánat, hogy beleszólok, de ez nagyon aranyos:-) Nincs a közelemben sérült kisgyerek, de ez nagyon jó ötlet:-)
2010. okt. 28. 10:34
Elsősorban szeretném ajánlani alapítványokat, főleg a Katona Klári is foglalkozik ezzel. Értelmi sérűlt gyermekek is tudnának kézügyességet kifejleszteni. Van közeledben Családsegítő, akik ilyenekkel kapcsolatosan tudnának informácíót nyújtani. Én tegnap voltam kézműves szakkörön és merem ajánlani fakanálból egy tündéri cicát készíteni olyan mókás és aranyos igaz kicsit hosszan tart, de az idejüket nagyon is lekötné.Tudom számos ötlet létezik még, aki ebben szakember és türelemmel szeretettel végzi ezt a munkát. Kívánok sok szerencsét és kitartást neked Tisztelettel és üdv.Ágnes
2010. okt. 28. 10:27

Nagyméretű csomagolópapirra fektesd rá a gyereket, és rajzold körbe. Majd együtt nézzétek meg a testrészeket mutassa meg ezt- azt, rajzoljátok be a szemet- szájat, orrot...stb. Lehet rá kalapot, fülbevalót, nyakkendőt, nadrágot rajzolni, vagy ragasztani kiegészitésképpen. HA nem végeztek vele, fel lehet ragasztani a falra, és később folytatni...

Bár ezt kisebbeknek ajánlja a könyv, nem biztos, hogy korban hozzá illik...

2010. okt. 28. 09:59
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen ötletetek van arra vonatkozóan, hogy értelmi sérült gyermekekkel (8-9 évesekkel) milyen kreatív jellegű foglalkoztatást lehet csinálni, ami nem túl bonyolult, amit 35-40 perc alatt meg tudnak csinálni? Gondotlam például papírajándékdoboz hajtogatásra, az szerintem jó lenne, mert jó nagyok és élesek a hajtásvonalak. De ezen kívül milyen ötletetek van? Leginkább a papírra kellene, hogy kihegyezzük a témát. Köszi mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook