Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Értékesítői állásra jelentkeztem és a tapasztalataimról kellene beszélnem, hogyan kezdjek neki? fórum

Értékesítői állásra jelentkeztem és a tapasztalataimról kellene beszélnem, hogyan kezdjek neki? (tudásbázis kérdés)

1 2
13. álmodozó hölgy (válaszként erre: 9. - 09d0a2c098)
2014. márc. 1. 15:13
Köszönöm! Valami ilyen lökés hiányzott!!! Sajnos elég maximalista vagyok,és minden esetben kishitü! bocs a helyesírásért, angol klaviaturát használok. Szóval nem bizok saját képpességeimbe,és ráadásul,ha sikerül is egy mondatott összeállítani, akkor jön a gyerek valami nagyon fontos kérdéssel,és máris kizökknet a gondolatvilágomból! Kedves vagy, hogy segítettél.Koszonom!
12. iosys (válaszként erre: 10. - 9892d65728)
2014. márc. 1. 15:08
Ott a jó megoldás.
11. iosys (válaszként erre: 9. - 09d0a2c098)
2014. márc. 1. 15:07

Ha egy ilyen kirakat CV-vel odajönne hozzám dolgozni, aztán csetlene-botlana, mert LÁTOM, egy hét után úgy rúgnám ki, hogy kivinné a menetszél a haját.

Jó, nekem is igen szegényes volt az önéletrajzom a kezdeteknél, de őszinte volt, a szintemhez mérhető, nem valami feltupírozott valami, amit a netről szedtem össze. És ez nem ledegradáló, hanem őszinte.

Én még mindig azt tartom itt a legjobbnak, ha vesz egy nagy levegőt és elkezd írni, aztán az eredményen úgyis látja, hogy min érdemes javítani. Inkább legyen egy "rongyos" önéletrajza valakinek, mint egy 90% hazugság, amit összegooglézott!

10. 9892d65728 (válaszként erre: 2. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 1. 15:05

előttem már profi útmutatást kaptál...


nálam úgy működik, hogy írok valamit, ami elsőre igaznak tűnik, és még meg is merném mutatni...

aztán kinyomtatom...

többször elolvasom, ízlelgetem, mennyi marhaságot írtam..öt-tíz javítás, némi füllentéssel spékelve, már-már (majdnem) tökéletes..

fontos, hogy írott fehér papíron lásd, mit is írsz magadról..

...és legyen formája is...aztán már csak magolni kell, lehetőleg hihetően...


sok szerencsét!

9. 09d0a2c098 (válaszként erre: 2. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 1. 14:53

Pedig nagyon egyszerű.

Írd össze időrendi sorrendbe minden eddig munkakörödet.

Neten nézz utána, vagy ha megy magadtól is az adott munkaköri leírásokat kerekísd ki.

Emeld ki ezekből a lényeget, állásonként.

Amikor meg van pár mondatos összegzést kapsz minden eddigi munkád mellé, mint szakaszok a szakmai önéletrajzban szokás.

Az már nagyon jó alap arra, hogy egy komplett CV alapja legyen, és ennek segítségével ha kitöltöd plusz mondatokkal, már ezeket az interjú alatt is felhasználhatod bemutatásra.

Ha egyszer megírod, onnantól kezdve fejből menni fog.

Gyakorolni kell, nekem sem ment egyből...

Egy kis munka, és infó kutatás, de google jó barátja mindenkinek, használd bátran.


Lényeges, hogy vannak szakszavak, fogalmak, amiket jó ha kiemelsz, vagy azok köré csoportosítod a keretet.

Értékesítői munka esetében, a kommunikáció, mobilitás, önálló munkavégzés, de a csapatmunkában való tapasztalat kiemelése is lényeges lehet.

Korábbi tapasztalatokat akár kisebbeket is gyakran érdemes kiemelni, van amikor ennyi is sokat dob.

Informatikai ismeretek, nyelv tudás, programok ismerete, tárgyalás technika, meggyőző kézség, üzleti felfogás, vállalkozó szellem.

Továbbá ezeket is szeretik visszaolvasni, persze ezek a szavak köré, jó ha ott van a tapasztalat mint hivatkozás.

De... Ha valami nincs meg, valami hiányzik, akkor sem gond.

Mint egy motivációs levélben, tedd hozzá, viszont ebben és ebben kevés tapasztalatom van, viszont megfelelő tovább lépésnek tartom, az önök cégénél való karrierem, hozzátéve, hogy ezt-azt fejlődésként szeretnél, és milyen célokat tűztél kimagad elé.

Ha ambiciózus légvételűre sikerül az, amikor a hiányosságokat is beleírjuk, sokszor ez is egy nagy plusz pont, mert akkor azt látják ismered a gyengeségeid, és nem félsz javítani rajtuk a jövőben, akár mint új munkatársuk.


Szóval itt a mankó, szedd elő minden előző munkád, írd körbe mit csináltál, és a google-ben keress rá, milyen elvárások, feltételek szükségesek, ezeket emeld ki, hivatkozz és mutass a jövőre nézve is terveket benne.

Nekem ezek mindig bejöttek.


Sok sikert!

8. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 1. 14:51

Hogy írhatna bárki a Te eddigi munkatapasztalataidról?????


( "főltetését" szó meg nincs is a magyar nyelvben)

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2014. márc. 1. 14:34
...írni? Lemaradt a végéről, bocs.
2014. márc. 1. 14:33

Egyetértek gatto-val. Még elképzelésnek is csak annyit írtál a fogalmaznivalóról, hogy klassz dolog legyen. Ha a kommunikáció a gerince annak a munkának, akkor szerintem hessegesd el, amit elképzeltél, mert csak összetöröd magad.

Egyébként egy munkáltató rögtön kiszúrja a túl jól megfogalmazott motivációs leveleket, mert az bűzlik, nem igazi. Főleg, ha a jelentkező élőben nem azt a míves beszédet nyújtja, mint leírva. Bizalmatlan lesz veled és még jobban oda fog figyelni a viselkedésedre. Szóval ez sehogy se jó út, én nem vennélek fel, kiszagolom az ilyet 50 méterről. Írd le magadtól az őszintét, az már egy jó alap kollegális kapcsolatnál, meg egyébként is.

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 1. 14:33
Hogy akarsz értékesítő munkakörben dolgozni, ha magadat nem tudod bemutatni, és a tapasztalataidról nem tudsz értelmesen?
4. agnes89 (válaszként erre: 3. - Gatto4)
2014. márc. 1. 14:31
Egyetértek...
3. gatto4 (válaszként erre: 2. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 1. 14:14

Szia!

Ne haragudj, hogy kötözködöm, de ha értékesítői állásra jelentkezel, az azt jelenti, hogy kommunikálnod illetve fogalmaznod is kell majd, ha ilyen munkát szeretnél szerintem nem szerencsés, ha más fogalmazza meg az eddigi tapasztalataidat...

2014. márc. 1. 14:10

Arról lenne szó, hogy egy értékesítői állásra jelentkeztem, és kérik, hogy beszéljek az eddigi munka tapasztalatomról! Nagyot jót szeretnék írni, eddig biztosítóztam, anno, és web oldalak hirdetés főltetését csináltam direkt értékesítőkén. Volna közöttetek olyan angyalka, aki írna erről valami klassz dolgot. Majd én hozzáteszem amit szeretnék..csak kell egy kis segítség!

Előre is köszönöm!!! Minden válasznak örülök!!

2014. márc. 1. 14:07
Sziasztok! Tud valaki jól fogalmazni? Nagyon fontos lenne!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook