Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ért valaki a bibliográfiához? Kellene egy kis segítség... fórum

Ért valaki a bibliográfiához? Kellene egy kis segítség... (tudásbázis kérdés)

2011. nov. 1. 21:40
Köszönöm a segítséget!
7. Per (válaszként erre: 3. - Vviki2)
2011. nov. 1. 20:23
Természetesen a besorolandó szavakba nem számít bele a címkezdő névelő pl.: Az emberi test - ez az E betűhöz kerül. Ha van szerző, akkor elsődleges besorolási adat a szerző egységesített neve (pl. Albert Einstein Einstein, Albert, Bolyai János pedig Bolyai János alakban van egységesítve), ha nincs (szerkesztő, közreadó, egyéb közreműködő, vagy ezek nélkül), akkor a címadat a besorolandó.
2011. nov. 1. 20:21
Ahogy nekem kellett csinálni: névelő nélkül íratták le velem, és amikor így ABC-sorrendbe került, a névelőt elégépeltem.
2011. nov. 1. 20:20

Köszi:-)

Gyanús volt, hogy a szakszerű bibliográfia úgy hozta...;-)

2011. nov. 1. 20:17
szerintem sem kell figyelembe venni a névelőt
2011. nov. 1. 20:12

Szakirodalmat kellett gyűjtenem, amit meg is tettem. A bibliográfiát úgy sorolta fel a könyvtár weboldala, hogy az ABC sorrendbe a névelővel kezdődő (A) kiadványcímeket névelő nélkül sorolta be. Pl.:

Altatás a családban

Apukák a családban

A békés család titka

Borús családok...stb.


Ez csak példa volt, nem valós könyvek, csak azt akartam szemléltetni, hogy mire gondolok. Én a "A békés család titka" c. (ál)könyvet tenném elsőre ABC sorrend szerint, de a bibliográfia figyelmen kívül hagyja a címben szereplő A-t és csak a kezdőszó első betűjét rendezi. Remélem érthető ahogy leírtam...

Kérdésem az, hogy akkor most hogy helyes?

Én sorrendbe tettem ahogy én gondoltam, minden betűt figyelve, de akkor lehet, hogy rosszul csináltam.

Hamarosan le kell adnom a suliban, aki tud segíteni írjon!

2011. nov. 1. 20:06
szakdolgozat végére kéne?
2011. nov. 1. 20:02
Ért valaki a bibliográfiához? Kellene egy kis segítség...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook