Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős, görcsös menstruáció, hányingerrel, nagyon erős vérzéssel mitől lehet? fórum

Erős, görcsös menstruáció, hányingerrel, nagyon erős vérzéssel mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jún. 17. 16:09

Sziasztok!


Csak jelezni szerettem volna, hogy már biztos, hogy a pajzsmirigyem okozta ezeket a problémákat!


Műtét után minden megszűnt. Azóta szinte észre sem veszem, hogy megjön. :)

46. Kolett1980 (válaszként erre: 45. - Viki77_2)
2014. márc. 11. 13:01
Szerintem csak TSH-t kért és egyéb alapvető dolgokat. :)
45. Viki77_2 (válaszként erre: 44. - Kolett1980)
2014. márc. 11. 12:41

Oké, hát akkor majd meglátjátok nem e autoimmun ugye az ATPO-ból meg ATBG-ből.

T3 és T4-et már sajnos csak endós kérhet, HO nem. Érdemes lenne azért, látni egyszer.

Keresd meg itt a hoxán a pajzsmirigyes fórumokat, profik a csajok. Meg fészen is van pár ilyen csoport, sokat tudnak sztem segíteni.

44. Kolett1980 (válaszként erre: 43. - Viki77_2)
2014. márc. 11. 12:38

A TSH-m decemberben volt 0,3. Azóta voltam pm ultrahangon, meg van nagyobbodva és van a bal lebenyben egy 2 cm-es göb.


Tegnap voltam vérvételen, egy hét múlva lesz meg az eredmény. Nem tudom, hogy miket néznek pontosan, de a T3 és T4 nem volt beixelve. :(


19-én megyek izotópos pm vizsgálatra, ott kiderül minden. Utána úgyis elküldenek remélem egy normálisabb vérvételre.


Egyébként a TSH értékem csak minimálisan van a normális alatt, viszont a pm nagyobbodás és a göb okozhatja a bajokat állítólag.

43. Viki77_2 (válaszként erre: 42. - Kolett1980)
2014. márc. 11. 12:35

Szió,

na, örülök hogy megtalálták, igen, akkor pajzsmirigyes vagy, az bezony okozhat androgén túltengést (az IS).

TSH-d mennyi? ATPO-t, ATBG-t néztek már? T3 és T4 hogy alakul?

42. Kolett1980 (válaszként erre: 40. - Viki77_2)
2014. márc. 11. 10:12

Szia Viki!


Úgy néz ki a pajzsmirigyem okozhatja mindezt. Meg van nagyobbodva és van benne egy két centis göb is. Az elkövetkezendő hetekben folytatódnak a vizsgálatok a göbbel kapcsolatban. Legalább idáig már eljutottam.


Köszönöm a segítséged!!!

41. Kolett1980 (válaszként erre: 40. - Viki77_2)
2013. nov. 15. 08:22
Köszönöm szépen, hogy leírtad. Mindenképpen le fogok ülni egy orvossal, és elmondok neki mindent. Az a baj, hogy eddig akárhányszor elkezdtem, félbeszakítottak, hogy nekik nincs erre idejük, és szinte elmebetegnek gondoltak, meg hipochondernek. Ezért is nehéz megint belekezdenenm ebbe az egészbe. :(
2013. nov. 14. 21:41
Bocsi, nem megijeszteni akartalak semmiképp :S Ha nem néhány hónap alatt lettek hirtelen a szőrösödéseid, meg a többi, hanem kifejlődött az évek alatt, akkor majdnem biztos hogy nem erről van szó. Az ilyen daganatok nem is túl gyakoriak se állítólag.
2013. nov. 14. 15:40
Figyi, írtam neked a másik topikodon, amit indítottál az androgén túltengős problémáidról, ha azok gyorsan támadtak fel és hirtelen viszonylag, és nagyon progresszívek voltak (szal néhány hónap alatt pl. vagy egy év), akkor összevéve ezekkel a bajaiddal kéne keresgélni esetleges hormontermelő tumort sztem.
2013. nov. 14. 14:59
Ezért nem nagyon szeretnék már orvoshoz járni, mert mindig rosszul döntöttem...
37. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 33. - Kolett1980)
2013. nov. 14. 14:56
Úristen! Ezt még olvasni is szörnyű!!! Sajnálom! :((( Sok a felelőtlen orvos, pedig emberéletekkel játszanak!!!!
2013. nov. 14. 14:08
25 évesen volt olyan, hogy nem akart elmenni a mensim. Hetekig vérezgettem, a végén már két lábon járó zombi voltam, de a doki azt mondta, hogy nincs baj. ÍRt fel egy cseppet, ami tönkrevágta a gyomrom, és szerinte meg is lett oldva. Majd egy nap nagyon bevéreztem, bekerültem a kórházba, és eü kaparást kellett csinálni, mert már cudar rossz volt a vérképem. :( Vonzom a hülyéket...
2013. nov. 14. 14:05
Jesszus... Nem semmi. :(
2013. nov. 14. 14:03
Műtét közben kiderült, hogy egy eret is elnyomott, ami a daganat eltávolítása után a hirtelen újra meginduló nyomás miatt szétdurrant... majdnem ottmaradtam. Azonnal érsebész, stb... (utólag mesélték el nekem) Állítólag 21-en voltak bent a műtétemen, ami végül 7 órás lett. :( Ja... és még előtte megkaptam azt is, hogy hipochonder vagyok!
2013. nov. 14. 14:01

Egyébként valamiért én mindig is szerencsétlen voltam az orvosokkal. Találtam egy csomót a fülem mellett, amit ha megnyomtam, akkor megszédültem. Elmentem vele a dokimhoz. Közölte, hogy kimerültség, stressz, nyugtató, pihenés.


3 hónap múlva lett egy ínhüvelygyulladásom, amivel elmentem céges dokihoz (aktuális munkahelyemhez tartozó). Ha már ott voltam mutattam neki a csomót, ami addigra nőtt is, és egyre kellemetlenebb volt. Megvizsgált és közölte, hogy ne rémüljek meg, de beutal a Kékgolyó utcába onkológira, mert neki ez nagyon nem tetszik.

Nos... másnap kiderült, hogy nyálmirigy-daganatom van. Azonnal mindenféle vizsgálatok, MRI, szövettan, stb. Kiderült, hogy már beszőtte az egész nyálmirigyem és a nyálvezetékem egy részét is. Nagyon rossz helyen van, azonnal műteni kell.

32. Kolett1980 (válaszként erre: 31. - Viki77_2)
2013. nov. 14. 13:55

Igen... ráadásul vissza kellett mennem kontrollra, de aznap a dokim nem jött be... helyette egy másik orvos volt. Mondtam neki, hogy miért jöttem, odaadtam az előző vizsgálólapot is... majd közölte, hogy: Ok. Van panasz?

Mondtam, hogy mi... közölte, hogy menjek haza, pihenjek.

Mondtam neki, hogy nem néz meg ultrahanggal?

Közölte, hogy az drága mulatság, és nem látja indokoltnak, viszlát. :)

31. Viki77_2 (válaszként erre: 28. - Kolett1980)
2013. nov. 14. 13:52

Pontosan úgy is hangzik. Meg sztem megint bejött az a bizonyos "komolyabb vizsgálatot már nem vagyunk hajlandóak végezni " jelenség.

Írták itt lejjebb a méhtükrözést, meg a többit, sztem nyomd a csengőt náluk ezerrel, valamelyik csinálni fog valamit.

30. Kolett1980 (válaszként erre: 29. - Mothertiger)
2013. nov. 14. 13:46
Ne is mondd! :(
2013. nov. 14. 13:43
Az orvosod elég felületesnek tűnik. :(
28. Kolett1980 (válaszként erre: 27. - Viki77_2)
2013. nov. 14. 13:36

Volt vérvétel, vizelet, hormonlabor, rákszűrés.

A hormonomban kicsit több volt a férfihormon, de azt mondta a doki, hogy még belefér. A hüvelyi ultrahangon vette észre a felritkulást, és egy 3centis cisztát is az egyik petefészkemben. Majd hasi ultrahangon is lehetett látni a felritkulást. Kaptam fogamzásgátlót először a görcsök miatt, hogy rendezzenek, de attól meg nem jött meg a mensim és a 4. havi adag után elkezdtek megint pattogni az ereim, fájni a fejem, stb. Szóval abba kellett hagynom. Kezdtem azt érezni, hogy kísérleteznek velem. :(

27. Viki77_2 (válaszként erre: 26. - Kolett1980)
2013. nov. 14. 13:32

EGy jó maszek nőgyógy kéne. Olyan aki hasonlóknál eredményes, nem néztem hol laksz de itt hoxán is biztosan találsz. Sok nőgyógy csak nyomja a nagykönyvit, meg talán azért nem foglalkoznak veled, mert még "csak" 3 hónapja van. Persze nem tom mire várnak, de sokszor ilyenek.

Ha ott volt hogy teljes nőgyógy kivizsgálást kér, akkor nem volt hüvelyi UH, kikérdezés, vizsgálatok ilyen irányban, stb?

26. Kolett1980 (válaszként erre: 25. - Viki77_2)
2013. nov. 14. 13:29
Év elején mensi előtti napon el is ájultam. Nem fájt semmim, csak hányingerem volt, émelygés, rosszullét. Beléptem a postára, megálltam az egyik sorban és abban a pillanatban szürkült minden én meg összerogytam. Bekerültem az ügyeletre, ahol megmérték a vérnyomásom és hazaküldtek aludni. Másnap még mindig nagyon rosszul voltam. A háziorvosom azonnal kórházba küldött, de mentő nem vihetett, így taxival mentem. A beutalóra rá is írta, hogy azonnali nőgyógyászati vizsgálat javasolt. Nos... ott voltam estig, de vizelet-vér-EKG vizsgálaton kívül semmi nem történt. Bezzeg mozgás és reflexvizsgálat volt. Az után is ilyen borzalmas erős mensi jött. Természetesen azzal sem foglalkozott senki... szóval én már totál feladtam.
25. Viki77_2 (válaszként erre: 23. - Kolett1980)
2013. nov. 14. 13:24
Azzal sajnos nem vagy egyedül... De tényleg gyorsan menj máshoz, ne várj tovább ezzel, bezzeg a dokinak lennének ilyen panaszai ő szirénázna a leghangosabban. Döbbenet hogy erősen görcsölsz és össze-vissza vérzel és csak legyint rá.
24. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Kolett1980)
2013. nov. 14. 13:22
amúgy meg a legmegbízhatóbban hiszteroszkópiával tudják megvizsgálni
23. Kolett1980 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2013. nov. 14. 13:22

Hm... ezek szerint én vonzom a hozzánemértő dokikat... csodás.

Köszönöm az infót!!!

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Kolett1980)
2013. nov. 14. 13:21
dehogynem... sóoldattal a méhet feltöltik, és UH-gal ellenőrzik, mit csinál ez az izé ott. Fájdalmatlan vizsgálat
21. Kolett1980 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2013. nov. 14. 13:14
Azt mondta, azt nem lehet csak úgy megvizsgálni. Látszik a felritkulás, egy hónap alatt nem nőtt, szerinte hagyjuk.
2013. nov. 14. 13:13
Jövő héten elmegyek orvoshoz, mert ez már tényleg brutális. Szerencsére most már alig van meg, de tegnap egész nap 10 percenként rohantam a wc-re, mert úgy ömlött, hogy éreztem ahogy kilökődik a tampon és átázik a betét is.
19. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Kolett1980)
2013. nov. 14. 13:01
És miért nem vizsgálta meg, hogy polip-e?
18. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 12. - Kolett1980)
2013. nov. 14. 13:00
Húhh nah ezt meg csak most olvasom!!! Nem esel teherbe, durvák a vérzéseid és a dokid csak legyint???? :O Vááááá keress másik dokit!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook