Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Erőnlét, egészség, jó fazon - föleg gabona alapú receptek, írj te is! fórum

Erőnlét, egészség, jó fazon - föleg gabona alapú receptek, írj te is! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. ápr. 9. 12:57

....de Betty igen segítőkész,és ezt köszönöm:))



(a savikápis sztarapcsát ismerem,azt viszont szokta anyám is csinálni...no meg a túrós változatát is:))

2009. ápr. 9. 12:56
sincs*
12. 40163fd81d (válaszként erre: 11. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 9. 12:55

Nem dehogy:))

Csak lövésem sint az ilyen egyszerű étkek elkészítéséhez!:))


Komolyan.

Anyám istenien főz, sok mindent tudok a magyar konyháról,általa,de Pesti leány lévén igazán nem nagyon csinált efféle újra felfedezett ,ámde ősi magyar étkeket,mint a köles,a zab ,és a társaik.

Szóval mivel nem láttam tőle ,ezért lövésem sincs ,ha vennék ,mit kezdjek velük??:))

11. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - 40163fd81d)
2009. ápr. 9. 12:45

Szégyelld magad! :)))

Odaírta, hogy majd jön és ontja a recepteket, várj türelemmel. Vagy ennyire ki vagy éhezve a makrobiotikára? ;)

2009. ápr. 9. 12:35

Zöldséges köles egytál


egy csésze köles tisztítva, megmosva

egy szál sárgarépa, karikára vágva

egy szál fehérrépa, karikára vágva

két evőkanál hidegen sajtolt olaj

egy csipetnyi tengeri só

két evőkanál petrezselyem zöldje, apróra vágva


A kölest az olajon megpirítjuk, hozzáadjuk a zöldségeket, sózzuk, majd ötszörös mennyiségű vízzel felöntjük. Puhára főzzük.

Tálaláskor megszórjuk petrezselyem zöldjével.

2009. ápr. 9. 08:11

Savanyú káposztás sztrapacska


öt csésze nyers burgonya, reszelve

öt csésze tk. rozsliszt

fél kiló savanyú káposzta, összevágva

egy fej vöröshagyma, apróra vágva

egy kiskanál őrölt köménymag

két kiskanál hidegen sajtolt olaj

két pohár kefir

két csipet tengeri só


A reszelt burgonyából a liszttel, kevés vízzel sűrű galuskatésztát készítünk. Ízlés szerint sózzuk. Forró, sós vízben a galuskát kifőzzük. A vöröshagymát olajon megpirítjuk, beletesszük a köménymagot és a savanyú káposztát. Kiolajozott tepsibe tesszük a galuskát, ráterítjük a káposztát és a tetejére ismét galuska kerül. Meglocsoljuk kefirrel, és a sütőben szép pirosra sütjük.



Rizses lencse


egy csésze barnarizs tisztítva, megmosva

egy csésze lencse tisztítva, megmosva

egy fej vöröshagyma karikára vágva

2-3 babérlevél

2 evőkanál hidegen sajtolt olaj

két csipet tengeri só


A rizst két csésze vízben feltesszük főzni, enyhén sózzuk. A lencsét külön edényben négy csésze vízben, a babérlevéllel együtt megfőzzük. Amikor a rizs már majdnem kész, a lencsével összekeverjük, és együtt készre főzzük. A hagymakarikákat olajban megpirítjuk, és tálaláskor a tetejére rakjuk.



Savanyú káposzta gombával


fél kiló savanyú káposzta, megvágva

fél kiló gomba megmosva, aprítva

három fej vöröshagyma, apróra vágva

négy evőkanál hidegen sajtolt olaj

fél csésze árpagyöngy

egy csipet tengeri só

bors, pirospaprika


A vöröshagymát és a gombát az olajon megpároljuk, megszórjuk pirospaprikával. Hozzátesszük a savanyú káposztát és vízzel felöntjük. Az árpagyöngyöt beletesszük, sózzuk, borsozzuk. Fedő alatt készre főzzük.



Köleskrokett


egy csésze köles tisztítva, megmosva

egy fej vöröshagyma, apróra vágva

négy gerezd fokhagyma, zúzva

négy szelet barna kenyér áztatva, kinyomkodva

két evőkanál teljes kiőrlésű liszt

egy csipet őrölt bors

két csipet tengeri só

hidegen sajtolt olaj a sütéshez


A kölest ötszörös mennyiségű vízben pici sóval megfőzzük. Hozzáadjuk a hagymát és a fokhagymát, a kenyeret, a fűszereket, a sót, meghintjük a liszttel és jól összegyúrjuk. Kis golyókat formálunk belőle, és bő, forró olajban mindkét oldalát megsütjük. Savanyú káposztát adunk hozzá, vagy főzelékre feltétként tálaljuk.



Majd délután még írok.

8. 40163fd81d (válaszként erre: 7. - A9e1c02a7b)
2009. ápr. 8. 20:07
De jó,köszönöm:))
7. a9e1c02a7b (válaszként erre: 6. - 40163fd81d)
2009. ápr. 8. 13:41

Keress rá a nevére, és a receptjeire. Én találtam egy párat.


Amúgy megjött a könyvem is, átnézegettem. Majd írok ki belőle néhány jónak tűnő receptet.

6. 40163fd81d (válaszként erre: 4. - Apokrif)
2009. ápr. 8. 13:26
Nem jó a link,én csak egyet találtam a köleskásáét,de azért köszönöm,ez is valami:)
5. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - 362f169ace)
2009. ápr. 8. 13:23
Mi lenne ,ha hegyi beszéd helyett konkrét receptekkel árasztanál el minket?:)))))
2009. ápr. 8. 07:30

Ajánlom szíves figyelmekbe az alábbi linken található receptjeimet, szerintem megfelel a várt követelményeknek:

[link]


Pl.: [link] - konkrétan a Köles kása készítését ismerteti.


De található itt Köles-egytál (zöldséggel), Köleskrém-leves, sőt Köles-vaj is.


Váljék egészségetekre!

3. 2104cc91e8 (válaszként erre: 2. - A9e1c02a7b)
2009. ápr. 8. 07:09
Mi is kiváncsian várjuk :) Ilyet még nem olvastam Én sem, csak hallottam, hogy jót tesz!
2009. ápr. 8. 06:55
Erre én is kíváncsi vagyok, most szeretnék változtatni a táplálkozásunkon. Megrendeltem egy makrobiotikus szakácskönyvet, amit magyar szerzők írtak, talán magyar gyomornak is fogyasztható ételek vannak benne. Majd leírom, milyen, ha megérkezett.
2009. ápr. 8. 06:51

Sziasztok,

Tudom, hogy van sok-sok receptes, sőt, diétás topik itt, de én olyan "aszkétákra" gondolok, akik VALÓBAN EGYSZERŰ, EHETŐ ÉS OPTIMÁLIS ENERGIASZINTET BIZTOSÍTÓ ÉTKEKRŐL SZERETNÉNEK KONZULTÁLNI.

Megmondom: én az indiai makrobiotika híve vagyok.

Mi is ez? Egyszerű: gabona-zöldség-gyümölcs.

Tudd: ha pl. beteg valaki, akkor a leggyógyítóbb étek a "laza barnarizskása" (majd leírom, hogy hogyan készül).

A gabonák, amit használj amikor csak tudsz: BARNARIZS és KÖLES.

Csoda ételek ezek!!

Zöldség, gyümölcs, amit és amennyit akarsz.

Üdv: Travels

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook