Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erkélyen lehet vagy tilos grillezni? fórum

Erkélyen lehet vagy tilos grillezni? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. bianna
2021. szept. 12. 09:19
Nem szabad
2013. jún. 17. 15:31
Nem tudom, hogy tilos-e vagy sem, de nem árt kicsit tekintettel lenni a szomszédokra. Ha lehet úgy grillezzni, hogy azzal nem füstölsz a szomszéd orra alá, akkor hajrá.
29. 20a5495f4f (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2013. jún. 17. 15:17
erről van szó :)
28. emagdi
2013. jún. 17. 14:20

gyakorlatilag van olyan hely, ahol lehet,

elméletileg sehol.

csak akkor ciki, ha esetleg valaki feljelent, vagy ha valami baleset történik, akkor nem fog fizetni a biztosító.

27. 2104cc91e8 (válaszként erre: 24. - 425031217d)
2013. jún. 17. 13:29

"Tűzvédelem"

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet, azt gondolom, ha már -kb. 20 éve!!- az erkélyen grillezünk, akkor talán érdekel engem is a biztonság, és urambocsá valahogy sikerül is

megtartani!


Hülyék, idióták, nem gondolkodó emberek mindíg voltak, vannak, de azért nem kéne mindenkit egy kalap alá hozni!!


Érdeklődöm, ha mondjuk valaki az alattam, fölöttem vagy mellettem lévő lakásban a gázt akár véletlenül, vagy készakarva nyitvahagyja, akkor én nem robbanhatok fel??

Volt már ilyenre példa, lehetne keresni erre is cikkeket!


Ilyen tevékenységet nyilvánvalóan fokozott figyelemmel kell végezni, ezt csak a cikkben szereplő félrészeg, idióta fiatalok nem tudják:(

Jaa, és nem a város közepén, meg ilyen tipusú erkélyen :((


Azért köszönöm a kedves figyelmeztetést!

Szép napot!

26. michelle.r (válaszként erre: 25. - 20a5495f4f)
2013. jún. 17. 12:14
Nyáron szinte minden este a teraszon vacsorázunk - öt lakásos társasház felső szintje - a grillsütő elektromos és gázos. Még soha senkit nem zavart.
2013. jún. 17. 10:56
szombaton későn délután éppen egy olyan buliban voltunk, ahol az erkélyen grilleztünk. Simán lehet :)
24. 425031217d (válaszként erre: 19. - 2104cc91e8)
2013. jún. 17. 10:51

Nem az empátián múlik!

Tűzvédelem!

Képek egy grill-partyról: [link]

23. kszb (válaszként erre: 22. - Susika2009)
2013. jún. 16. 17:24
:DDDDDDDDDD
22. Susika2009 (válaszként erre: 21. - E32d76b828)
2013. jún. 16. 17:13
na ezt mégegyszer kedves piri néne .....
2013. jún. 16. 10:22
te erkelye?ki is tudsz menni ra nem csak egy csicsas racs?.nos lehet ha cak!nem egy felhokarcolosban lakozol...
2013. jún. 16. 09:22
Egyetlen társas házban sem engedélyezik, tűzvédelmi szempontból!
19. 2104cc91e8 (válaszként erre: 18. - Susika2009)
2013. jún. 15. 18:58

Egészségetekre a finom vacsorát!


Biztosan nem engedélyezik, mert nálunk sem

engedélyezi a Működési szabályzat, de ez szerintem a kedves lakók megértésén, empátiáján múlik!

2013. jún. 15. 18:15
köszönöm a válaszokat,becsengettem mindenhova senki nem volt ithon,igy grilleztünk,fellátni nem lát senki a harmadikra,és oldalról nincs lakó:-) jót vacsoráztunk,nemrég értek haza a lakók,lekiabáltam érezni e füstszagot vagy bármit,az volt a válasz semmit nem érezni:-) szóval nem volt belőle gáz :-) De azért elolvasom majd a tüzvédelmi papirt ami a lakásra vonatkozik,engedélyezik e a grillezést vagy sem :-)
2013. jún. 15. 16:21

Erre én is kíváncsi voltam és ezt találtam:


[link]

óvári tűzoltóparancsnok a Kisalföld érdeklődésére elmondta: az érvényes jogszabály szerint az épületben nem szabad éghető anyagot olyan mennyiségben és módon tárolni, illetve azzal olyan tevékenységet folytatni, továbbá olyan tűzveszélyes cselekményt végezni, amely az épület rendeltetésszerű használatától eltér, tüzet vagy robbanást okozhat. A grillező használata tűzveszélyes tevékenységnek minősül, mert nyílt lánggal, esetleg szikrázással és parázslással jár. Az erkély rendeltetéséből adódóan grillező használatára nem alkalmas, így ilyen tevékenység során tűzveszélyes. Többemeletes lakóépületekben és azok erkélyén tilos grillezni.

16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2013. jún. 15. 16:19

Azt javaslom, hogy a sütni való husokat ne közvetlenül a rácsra tedd, hanem egy erre a célra használatos alutálcára!

Így nem csöpög a faszénre a pác, ill húsból kisülő zsír ami okozhatja a rossz, füstös illatot!!

Én is szoktam az erkélyen sütögetni :)

Lávaköves grillen, amire egy öntöttvas lapot helyeztünk, ill. még tárcsán is sütünk.

Eddig még nem szóltak a szomszédok, de itt

-az erkélyen- még egy fal is elválaszt egymástól,

így semmit nem látnak, csak finom illatokat éreznek :)

2013. jún. 15. 16:07
Este kérdezz rá szerintem az otthon lévő szomszédoktól. Én bármennyire nem szerettem, nem mertem volna mondani, hogy ugrott a vacsi,mert engem zavar.:D Ha szerencséd van, ők sem merik.:-)
2013. jún. 15. 16:04
Hasonló szitu...Nálunk csinálták gyakran,(én az elsőn laktam, ők a tetőtérben) hatalmas tetőteraszon. Bevallom én utáltam és hiába próbálkoztam bármivel, akkor is bejött a hús és egyéb szag teljesen a lakásba. :-(
2013. jún. 15. 15:52
Kar, hogy elkoltozott mellolem a tuzolto parancsnok, kulonben megkerdeznem; bar ok csaladostul mindig az udvaron csinaltak hetvegenkent :D Lehet, o tudott valamit, amit mi nem.
12. a78c2ff918 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2013. jún. 15. 15:44

Úgy látszik a Femina az élet egyetlen területén sem megbízható forrás.Íme egy hozzászólás a cikk alatt:


"Nem szoktam cikkekhez hozzászólni, de emellett nem tudok elmenni szó nélkül...


"ne grillezz az erkélyeden, mert azzal megsérted a tűzvédelmi szabályokat. A nyílt láng használata még a saját élettereden belül is tilos, hiszen az fokozottan balesetveszélyes."


Egyrészt semmilyen tűzvédelmi szabály nem tiltja, hogy az erkélyünkön grillezzünk, másrészt ha az életterünkben nem használhatnánk nyílt lángot, akkor nem főzhetnénk gáztűzhelyen, nem gyújthatnánk gyertyát, még szülinapon sem, vagy épp nem dohányozhatnánk. Nincsenek ilyen tűzvédelmi szabályok!!!!


"Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII.28.) Kormányrendelet 20.§ alapján tűzvédelmi szabálysértést követ el, aki az említett tevékenységet végzi."


Ez a jogszabály nincs hatályban, és a jelenleg szabálysértési szabályozás már nem tartalmazza a tűzvédelmi szabálysértés fogalmát. Ilyen sem létezik már, ezért a cikk címében szereplő 30 ezer forintos szabálysértési bírság sincs!!!

A hatóság senkinek nem fog kiszabni szabálysértési bírságot a cikkben szereplő problémák előfordulásakor.

Az más kérdés, hogy ha valaki úgy grillez, hogy azzal tüzet okoz, mert akkor magas összegű tűzvédelmi bírság kiszabására számíthat, de ez egy teljesen más szankció...


Ha egy társasház nem szeretné, ha a lakások erkélyén grilleznének a lakók, akkor foglalja ezt a tűzvédelmi szabályrendszerébe, tehát csak "helyi" szabályokkal tiltható meg. Az más kérdés, hogy ha valaki nem tartja be a "helyi" szabályokat, az milyen büntetéssel súlytható. Szerintem nem sok lehetősége van a társasháznak fellépni ellene."


És egy másik:


"Amúgy meg ritkán olvastam ekkora baromságot:


Mivel az erkélyen való grillezés tűzveszélyesnek számít, azt szabálysértési vagy birtokvédelmi eljárás keretében vizsgálhatják meg a hatóságok. Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII.28.) Kormányrendelet 20.§ alapján tűzvédelmi szabálysértést követ el, aki az említett tevékenységet végzi.


Szerzőnek javaslom frissítse a tudását, és ne akarjon jogot értelmezni jogi tudás nélkül Ha meg ilyet tesz, akkor legalább nézzen utánna, hogy jelenleg melyek a hatályos törvények. eljárási szabályok."


ÚGY LÁTSZIK NEM CSAK A TUDOMÁNY TÉREN ÓRIÁSI SÖTÉTSÉG EZ AZ OLDAL.GUSZTUSTALANOK.

2013. jún. 15. 15:36
Ha az erkélyen nevelted fel az alapanyagot, akkor a grillezés már smafu.
2013. jún. 15. 15:19
Nem orulnek az etel-olaj-fustszagnak; es ebben a melegben meg en csukjam be az ablakot?
2013. jún. 15. 15:17
lényeg, hogy "Mivel az erkélyen való grillezés tűzveszélyesnek számít, azt szabálysértési vagy birtokvédelmi eljárás keretében vizsgálhatják meg a hatóságok. Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII.28.) Kormányrendelet 20.§ alapján tűzvédelmi szabálysértést követ el, aki az említett tevékenységet végzi."
2013. jún. 15. 15:15
7. Susika2009 (válaszként erre: 6. - Kszb)
2013. jún. 15. 14:57
nincsenek itthon :-)
6. kszb (válaszként erre: 5. - Susika2009)
2013. jún. 15. 14:50
beszéld meg a szomszédokkal! Ha ők azt mondják ok, akkor semmi akadálya! :)
2013. jún. 15. 14:31
2m-szer kb 10 méteres,az egász lakást vévigéri hosszábban az erkély,legfelső emeleten lakunk..hétvégén a földszintiek nincsenek itthon,a középső lakók éjjel vannak csak itthon,de nincs kiteregetve nálluk semmi..
2013. jún. 15. 14:29
Nem tudom. Szerintem ez elég furcsa. Szerinted a szomszédok mit szólnának hozzá? De biztos kivitelezhető, ha elég nagy az erkélyetek. :)
3. kszb
2013. jún. 15. 14:28

én tutira nem vállalnám be.... még ha elektromos grill lenne, ok, na de a faszenes, füstös.... nem gondolom, h őszinte mosolyra számíthattok a szomszédoktól, ha meglépitek. Pláne, h meleg van, az ablakok is nyitva vannak éjszakára is, és sokan teregetésre használják a teraszt.

Miért nem mentek le egy közeli parkba, vagy máshova?

2013. jún. 15. 14:27

szerintem nem, mert nyílt lángnak számít, de konkrétan nem tudom, ez csak sejtés


ha hatalmas tetőteraszotok van, lehet, hogy nem zavartok vele senkit, de ha csak kicsi, kétszemélyes erkélyetek, s alul-felül-balra-jobbra szomszédok, akkor lehet, hogy nem fognak neki örülni....pláne, ha kiteregettek az erkélyen...


én megbeszélném a szomszédokkal.


Más lenne, ha elektromos grillről lenne szó, de a faszenes füstöl.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook