Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Éreztétek az éjjeli földrengést? fórum

Éreztétek az éjjeli földrengést? (beszélgetős fórum)

30. grizus
2013. ápr. 27. 05:28
Én éreztem, mert fent voltam. Mintha valaki felemelte és megrázta volna a szobámat. Nem nagyon, de megcsörrentek a tárgyak a szekrényben. Anyám aki rádiózott a szobájában, nem vett észre semmit.
29. galleon (válaszként erre: 1. - Boyocka)
2013. ápr. 25. 09:37

Heves megyében, 50km-re lakunk Erdőtelektől Pest felé. Még ébren voltam a földrengés idején. 1 szintes társasház felső szintjén elég erőteljesen lehetett érezni. Morajlást is hallottam, ránéztem az órára 00:29 volt, azt hittem, hogy valami nagy vas megy el előttünk (pl kamion),aztán egyre erősödött a rengés, mozogni kezdett minden és akkor leesett, hogy mi történik. Pár másodperc lehetett az egész, a végére (a vitrinben a poharak csörgése miatt) felébredt a párom is. Lementem a füldszintre megkérdezni a szüleim, hogy érezték-e, de ők átaludták az egészet :o :D


Nem volt pedig gyenge rengés. Nem ijedtem meg, inkább úgy fogalmaznék, hogy nagyon nagy adrenalin löketet éreztem (nekem olyan volt, mint először ülni motoron, majd leszállni bizsergő kézzel/lábbal) :D

28. mongi
2013. ápr. 24. 08:45
Szegeden lakunk.Én aludtam már,a férjem ébren volt,s azon kívül,hogy a táskám lehuppant a polcról,semmi mást nem vett észre.Érdekes!:D
27. f64f0d9a69 (válaszként erre: 26. - Cicakaktusz)
2013. ápr. 23. 20:53
Simán!
2013. ápr. 23. 19:48
Reggel mondta a férjem, hogy éjjel jó alaposan szemen vágtam, felébredtem, és visszatettem a fejem, folytattam az alvást. Na, én ebből semmire nem emlékszem. Ráfoghatom a "verekedést" a földrengésre? Jó lenne...!
2013. ápr. 23. 12:57
Sziasztok é csepeli vagyok 4 éve lakom egy társasház 4 . emelét...3 éltem itt már át földrengést nekem ez tünt a legerősebbnek...az elsőnél viszon sokkal jobban féltem:( Mert előtte sosem volt benne részem:(....a 2. pici volt a mostanit kb 0:30 körül éreztük nálunk volt zörgés arra ébredtem majd szó szerint mozgott a ház:(...
24. 26c9a8950c (válaszként erre: 1. - Boyocka)
2013. ápr. 23. 11:35
Gyerekkoromban átéltem két földrengést is. Nem tudom, hogy milyen erősek voltak, de több hónapig rettegve ültem le a Wc-re (mert az egyik pont ott ért utol) és mindig úgy éreztem, hogy remeg alattam. Mai napig is nagyon tartok tőle. Pedig mi családi házban lakunk. Emeletes házban még rosszabb.
2013. ápr. 23. 11:08

Éjjel én is éreztem-kb.0.22-kor-be is tojtam rendesen.Gyerekeim aludtak mint a tök!

Nálunk a könyvespolc akart feldőlni,úgy rezgett.

Helyileg:Heves megye-Vámosgyörk.

22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 21. - F64f0d9a69)
2013. ápr. 23. 10:10

Kispesten lakunk.

Majdnem lemaradt.

2013. ápr. 23. 10:09

Felébredtem és nagyon rossz érzésem volt. Nem voltam benne teljesen biztos, hogy reng a föld. Reggel hallottam a hírekben.

A 11. emeleten általában érezni lehet. :((

2013. ápr. 23. 10:06
Sziasztok!Én Gyöngyösön lakom,hát itt nagyon is lehetett érezni.Arra ébredtem,hogy a gyerekem szobájában rázkodik a szekrény,s alattam mintha valaki rázná az ágyat.Persze a gyerek is felébredt,megijedt nagyon,ő is.A macskák ide-oda rohangáltak nyávogva a lakásban.Elég ilyesztő volt.
19. angica0901 (válaszként erre: 17. - Boyocka)
2013. ápr. 23. 09:52
Ijesztő az egész, ami mostanában otthon történik. Én 30 évig éltem otthon, de nem volt tornádó, nem volt földrengés (vagyis érezhető nem volt). Most meg csak lesek sokszor, amikor a Híradóban magyarországi tornádókról számolnak be.
18. angica0901 (válaszként erre: 16. - Angica0901)
2013. ápr. 23. 09:49
bocsánat: 0,6 volt a különbség (vagyis nagyjából ekörül)
17. Boyocka (válaszként erre: 16. - Angica0901)
2013. ápr. 23. 09:46
Ez tényleg rettenetes érzés... Mi a 7-ik emeleten lakunk... Itt ha elindul a föld nincs hova menekülni...De hála Istennek, nem történt sehol komolyabb baj... Legalábbis Magyarországon...:)
2013. ápr. 23. 09:42

Életem első földrengését 6 évvel ezelőtt éltem át. Morajlással kezdődött, aztán egyszer csak megmozdult alattunk az ágy. Ezt követően, minden órában, szinte percre pontosan jöttek az utórengések reggelig. Nagyon megijedtem, pedig állítólag nem is volt nagy. Egészen kezdtem megszokni, hogy itt időnként bizony meg-megmozdul a Föld alattunk, de igazából nem voltak túl nagyok (2,5-3,5 közöttiek kb.) Aztán tavaly, valamikor február-március környékén (azért emlékszek rá így, mert 8-9 hetes állapotos voltam), éjjel egy teljesen másfajta rengés, olyan folyamatos fajta, nem csak egyet huppanós (ahogy én megkülönböztetem őket), 5,4-es ébresztette a falut, ahol élek. Félelmetes volt. Minden mozgott alattam, tudtam, hogy ki kellene szaladnom az utcára (ilyenkor nem szabad a házban maradni), de a földbe gyökereztek a lábaim, és csak fogtam a hasam, nyugtatgattam magam, nehogy baja legyen a rég várt babánknak.

Bocsánat a némileg off-ért, de az egésszel végül is azt szerettem volna mondani, hogy ez egy iszonyatosan megszokhatatlan, félelmetes érzés. Igaz, a tegnap előtti, hajnali 2,6-osra csak átfordultam a másik oldalamra, de a morajlás, az, ahogy megmozdul alattam a föld... nagyon rossz érzés, és itt elég sűrűn van.

Biztos láttátok a tv-ben tavaly az olaszországi földrengést. A barátnőm az epicentrumtól nem túl messze él. Az 6-os körüli volt, és házak, gyárak dőltek össze. "Csak" 0,4 volt a miénk és az övék közti különbség, de az nagyon sok.

15. Ageeca
2013. ápr. 23. 09:41
Nyíregyházán ÉN spec semmmit sem vettem észre... Aludtam mint a bunda...
2013. ápr. 23. 09:36
Nem is kicsit....
2013. ápr. 23. 09:35
Akkor nem vagyok egyedül, az ijedtségemmel.Átélni piszok kemény volt... Örülök, hogy nem mi voltunk az epicentruma, mert ha itt éreztük, Erdőtelken még borzalmasabb lehetett...
2013. ápr. 23. 09:30
Mi is éreztük Cegléden, először morajlást hallottunk majd megmozdult a társasház ....nagyon ijesztő volt.
2013. ápr. 23. 09:27
Komárom-Esztergom megyében lakom, de semmit nem éreztem...
2013. ápr. 23. 09:24
Én Budapesten éreztem valamit, de a férjem kinevetett. Most reggel hallom a rádióban, hogy valóban volt földrengés.
2013. ápr. 23. 09:22
Sziasztok! Én Tiszaföldváron lakok,s 00:30 -kor kelt a babám enni.Miközben etettem,az egyik szekrény üvege megremegett.Én is megijedtem hirtelen mi ez,nem tudtam hova tenni a dolgot.Aztán reggel olvastam,hogy földrengés volt az országban.
8. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Boyocka)
2013. ápr. 23. 09:22
Győr Moson Sopronban m, élek itt nem észleltem semmit.
2013. ápr. 23. 09:04

Erdőtelek volt a központja.

Én reggel hallottam a Kossuth rádióban.

Heves megyében van, ettőé 30 km-re a szüleimtől örökölt házam, én is hívtam az ismerősöm, aki ott lakik, hogy mi a helyzet.

Ő is mondta, hogy kevéssel éjfél után felébredt, de nem tudta miért, azt hitte, a vihar készül kitörni- de nem volt szél se- nyugodtan visszafeküdt.

A neten olvastam, 4,6-os erősségű volt, a központban kémények dőltek le, falak repedtek meg.

2013. ápr. 23. 09:03

én pesten nem észleltems semmit,pedig én is voltam fent a lányomnál..nem is bánom..

hát elhiszem, h nem lehetett kellemes élmény..

2013. ápr. 23. 08:59
Mi a XXIII.kerben lakunk és én pont fél 1kor keltem a kisbabámhoz megetetni de nálunk semmi nem volt..most meg hüledezem h néhol miket éreztek... azért örülök h mi megúsztuk...:)
2013. ápr. 23. 08:56
Heves megyében volt a földrengés, de az ország több pontján, köztük pl Budapesten is érezni lehetett
2013. ápr. 23. 08:48
mikor és hol?
2013. ápr. 23. 08:45
Elnézést a káromkodásért:)) Kicsit elragadtattam magam, bocsánat:))
2013. ápr. 23. 08:43
Este én naivan lefeküdtem aludni... Álommanó alig akarta lecsukni a szemem, és álomba ringatni... Mégis rövidesen sikerült mély álomba szenderülnöm... Pár perc múlva mégis felébredtem... Úgy éreztem átgázolt rajtam egy úthenger, tuti mindenki érzett már ilyet, hogy sajog minden porcikája... Nembaj kezemmel kitapogatva elértem a vizes flakont, amit este trehányságomnak köszönhetően otthagytam az ágy mellett, így nem kellett kimennem inni... Ittam, ránéztem a telefonomra... mindjárt fél 1... Nah átfordultam a másik oldalamra... Lecsuktam a szemem... És egyszerre csak elkezdte veszettül rázni valami az ágyamat, és az ablakot... Nem tartott tovább pár pillanatnál, de életem egyik legpocsékabb élményébe volt részem...:D Nem tudom ki hisz ebben vagy ki nem... Nem is érdekel... Kb egy tonnás az ágyam... És valami kurvára elkezdte rázni... Nah, nekem sem kellett több... Egy szempillantás alatt eltűnt a szememből a kezdeti tunyaság, és fáradság, életem leggyorsabb sprintjével rohantam ám anyámékhoz:DD. Visszagondolva... Eléggé úgy tűnhettem mint egy kiscsoportos óvodás... Miután megnyugtatták a lelkemet, és rájöttem, hogy nem a kedvenc sorozatomba csöppentem bele, kb még úgy 2,5 órát reszketve összekuporodva az ágyamba töltöttem... Telefonom kijelzőjét fél órásra állítva, hogy legyen fény a szobába, hogy eltudjak aludni:DD, és ahányszor elsötétedett, megint az infarktus kerülgetett, és gyorsan visszakapcsoltam..:D Noh, de semmi pánik, különösebb megpróbáltatások nélkül telt az est további része... Legalábbis ilyen szempontból... Reggel anyu hív... Sikerült felállítania a diagnózist, nem őrültem meg... Földrengés volt az éjjel... Ezt érezhettem... Leírva talán nem tűnik neccesnek a történet... Mégis éjjel felkelni...Fáradtabban mint, ahogy lefeküdtem, majd egyszer csak elkezd rázódni az ágyam... Keményebb volt, mint a háztömb amibe lakom:DD Ahelyett, hogy sokat nézek odaátot legooglézhattam volna, mi a fene volt ez...:DD De álomból felriadva arra, hogy rezeg az ágy, és a redőny:DD Beteg volt... :D. Akik fent voltak ebben az időpontban, mit tapasztaltatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook