Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érettségi-Érvelés fórum

Érettségi-Érvelés (beszélgetős fórum)

26. Angellesmera (válaszként erre: 21. - Fisica)
2011. máj. 2. 23:55

Nekem nyelvvizsga pontszám dobott volna rajta...és bár két nyelvből érettségiztem nem foglalkoztam velük jobban, sajnos, de utólag okosabb az ember. :)reméljük sikerül itt befejeznem a sulit és lesz nyelvvizsgám :) csak azt meg honosítani kell...

Igen mindenféleképpen valamit tenni kellene, a felvételi írás és elbeszélgetés jó ötlet, de ez a pontrendszer...

2011. máj. 2. 20:44
én is most érettségiztem magyarból de elkövettem egy nagy hibát,csak korstílusra mentem rá nagyon,főleg a 20.századra,remélem az nem gáz annyira
2011. máj. 2. 20:32
Nekem szimpatikus volt a mostani:)
23. Fisica
2011. máj. 2. 19:33

nevetséges? miért mit vártál?:)

Nem mondom, hogy nehéz volt, csak azt hogy mikor én irtam az könnyebb volt vagy inkább egyszerűbb.

22. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 20. - Fisica)
2011. máj. 2. 16:52
hát nem tudom, szerintem meg nevetséges volt ez a mosatni...:S jó tudom, könnyen beszél az aki már túl van rajta... de nehéznek akkor se mondanám.. Szerintem. Aztán persze, kinek hogy :))
21. Fisica (válaszként erre: 14. - Angellesmera)
2011. máj. 2. 15:41

Sajnos én is abba a hibába estem hogy 11. és 12 év végén nem lett túl jó a bizonyitványom, mivel nem szerettem tanulni és most így nincs elég pontom egy államilag támogatott képzésre. Viszont amire jelentkeznék az meg megy, mert az akkreditált képzéseken azokat tanultam, gondolok itt a pénzügy számviel dolgokra, viszont ez után nem kapok plusz pontot és igy marad a fizetős:(

Jó lenne ha esetleg felvételi alapján dőlne el hogy kit vesznek fel, igyazából egy érettségi alapján senki nem tudja eldönteni hogy az a gyerek el is tudja e végezni azt amire jelentkezett.

20. Fisica (válaszként erre: 10. - 3a8f3f8f11)
2011. máj. 2. 15:34

azért ne ettől tegyék függővé a fizetésüket, a mai diákok nem szeretnek tanulni, hiába jó a tanár a diák nem biztos hogy átmegy a vizsgán:)


Én 2006ban érettségiztem és is az érvelést választottam és azt kell mondjam nem volt nehéz csak sajnos a figyelmetlenség nagy úr így a helyesírási hibák miatt, mint pl a vesszők elhagyása:) csak 4es lett (2%on múlt az 5ös:S ), de ahogy a mostanit néztem lehet ez nem volt annyira könnyű, mint akkor az.

2011. máj. 2. 11:41
Nahm, ez is megvolt. :D Összehasonlítót választottam.. remélem 2es megvan.
18. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2011. máj. 1. 21:00
Hát igen, ezt sajnos el tudom hinni. Nekem először ez megdöbbentő volt, mert én tényleg nem ilyen tanárokhoz szoktam a középiskola végéig.. Persze mindig sírnak, hogy alul vannak fizetve, pedig sokan még így is a semmire veszik fel a fizetést.. És tényleg tisztelet a kivételnek, senkit nem akarok megbántani!
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 3a8f3f8f11)
2011. máj. 1. 20:47

A tanár röhejes volt, mert amikor először a fiam rákérdezett, akkor azt mondta neki, hogy majd a szóbelinél beszéljünk róla, hogy mit lehetne tenni. Az érettségin rákérdeztem és közölte, hogy már késő.

Na mindegy, ez volt, már a múlté.


Ez a tanár pont ilyen volt egyébként. A lényeg az volt, hogy ő szigorúnak tűnjön és megkérdőjelezhetetlennek. Azt sem tudta, hogy mit várnak el az érettségin és megkockáztatom, hogy az ő tudásának hiánya miatt nem sikerült a dolgozata a fiamnak, aki egyébként sosem irt 4-esnél rosszabbat azelőtt...

16. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2011. máj. 1. 20:40

Hát akkor fellebbeznie kellett volna, de ha annyira nagyon jó lett volna ennyire nem hiszem hogy lehúzzák.. Mert még ha pár ponttal le is pontozzák.. De egy szuper dolgozattal nem buktatnak meg vkit.. Főként, hogy a tartalom kisebb része a pontoknak ezen felül még több részből tevődik össze.

De abban igen egyet értünk hogy sajnos sok tanár nem tudja miről van szó, és ahelyett hogy foglalkozna vele és tanítaná, inkább homokba dugja a fejét, és azt mondja a diákoknak ne azt írják.. Hát milyen hozzáállás ez??

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - 3a8f3f8f11)
2011. máj. 1. 20:10

Igen, igazad van, de hidd el a tanárok nem tudják, hogy mit kell csinálni épp ezért lehúzzák az amúgy nem buták jegyeit. És utána azt mondják, hogy nem rossz, nem rossz de nem pontozhatja jobbra, mert ha ellenőrzik, akkor neki lesz belőle gondja.

A fiam 3 éve érettségizett. 4 oldalas dolgozatot irt, nagyon jót. És amikor a tanárt megkérdeztem, hogy lehet, hogy nem érte el a 10%-ot sem, ezt válaszolta.

Az osztályban a fiam olvasott egyedül könyveket. Sosem volt gondja a magyarral, stb. Ő volt az egyetlen, aki pótérettségizett magyarból az osztályból, mert ugye igy nem mehetett szóbelizni.

2011. máj. 1. 19:43

Hihetetlenül igazságtalan... interjú, személyes elbeszélgetés miért akarod, mit tudsz hozzárakni, mit tudnál hozni az évfolyamon stb. de most, hogy vaktában valakit felvesznek, mert a temérdek pluszponttal bejutott hát... Nem túl meggyőző, de lehet, hogy elég hogy bejusson, de bent maradni nem fog. Engem sem vettek fel tavaly, csak költségtérítésesre, idén már elindulok levelezőn, mellette munka és fizetek. Nincs más megoldás.

Mellékes megjegyzés. Most Angliában vagyok, College-n tanulok angolt, mint idegen nyelvet. Most kaptam vissza a tandíjamat, mondván látták a fejlődést, a szorgalmat, az akaratot, de nem előre egy felmutatott "menő" érettségivel vagy akármivel, nem, hanem bizonyítsd be, hogy mit tudsz alapon. Otthon ezt mikor kapom meg? Pedig eddig is mindig így tanultam, de a pontokhoz ezeket nem lehet hozzáírni otthon. Tény a magyar felsőoktatás rangos, de kegyetlen és igazságtalan is egyben.

13. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 12. - Angellesmera)
2011. máj. 1. 19:28

Igen igazad lehet, a diákok is nagyon lazán veszik.. Én is utáltam tanulni, de mindeközben nagyon parázós is voltam, készültem mert féltem a bukástól.. Meg tényleg nagyon jó tanáraim is voltak :)


És a pontrendszer.. hát na igen... iszonyat aránytalan, és igazságtalan.. Engem anno szín 5ös érettségivel nem vettek fel sehova, mert mindenhova kellett volna még vagy 20 pluszpont.. ez még a régi rendszerben volt (140 volt akkor a max) nem a mostaniba, de ez se jobb semmivel se:S Így maradt nekem a pótfelvételi és a költségtérítés, persze úgy már felvettek. Mondjuk fél év után átvettek államira, mert jó átlagom volt.. De akkor se hiszem, hogy ezt érdemeltem :))

12. Angellesmera (válaszként erre: 10. - 3a8f3f8f11)
2011. máj. 1. 19:19

Én estig ültem bent a tanárommal és gyakoroltunk, átvettük még azt is, ami nem volt tananyag. Du 2-5 plusz a rakat nulladik óra, az írásbeli és a szóbeli között is bejártam az iskolába,(de nem csak magyarból, idegennyelvekből is.)Szerencsése voltam, nagyon lelkiismeretes tanárom volt. Nekem az összes tételem ki volt dolgozva, nem összecsapva, nem fénymásolva, hanem szépen leírva, mindennek utána nézve, közösen elemezve, a legtöbb dolog, mert persze egyedül is kellett dolgoznom. Minden könyvet elolvastam. Emlékszem nekem volt Conan Doyle Sharlock Holmes történetei, nahát én mindet szépen szemfolyásig olvastam. Azt hiszem 6 db emelt érettségiző volt magyarból a nem túl kicsi városkánkban, két héttel az érettségi előtt kaptak észbe, megvették a kiadott könyvet a vázlatot a tételekről. Ennyi volt a felkészülés, se őket se a tanárt nem érdekelte...

Nálunk voltak, külön órák, amiket a tanárnak nem fizettek ki, a középszinteseknek tartott órát kidolgozták a tételt, egy csomóan nem jártak be, mondván minek...na szerintem nem csak a tanár a hibás, a diákok egyre többet akarnak, úgy, hogy maguktól egy könyvet ki nem nyitnának, azután az utolsó pillanatban pánikolnak. Amire én haragszom az átkozott pontrendszer...

2011. máj. 1. 19:03
Én sem javasolnám az érvelést. nagyon érvelés párti voltam az érettségi előtt aztán a tanár megíratott velünk egy érvelést és (előző évit) hát, letettem róla. Pontosan megvannak adva minek és, hogy kell benne lenni, egyszóval kötöttebb. Összehasonlító elmézésnél fenn áll a "veszély", hogy csak az egyik verset ismered a másikról halovány fogalmad sincs, de az egy mű elemzésénél ott mindenkinek van egyéni véleménye, ott is számít a felépítés és a logikus gondolat menet.
10. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 4. - Angellesmera)
2011. máj. 1. 19:00

igen és ez a szégyen, hogy évek óta ezek az érettségi feladattípusok, és még van olyan most érettségiző aki még nem írt ilyet. Ennyit a tanárokról, szégyenletesek.. Nekem szerencsére a legjobb tanárom volt, és mindamellett, hogy abban az évben volt a váltás, senki nem tudta mire számítson, nem csak mi, a tanárok se, mégis én év végén nem egy ilyen érvelést írtam.


Komolyan ettől kéne függővé tenni a tanárok fizetését, hogy mennyire képesek felkészíteni 1-1 vizsgára.. Nagyon haragszok rájuk:D habár én tényleg a város egyik legjobb sulijába jártam, nálunk nem volt gond, de amiket azóta látok.. Szégyen és gyalázat amit művelnek, persze itt is tisztelet a kivételnek. És bocsi, hogy elkanyarodtam, tudom, nem ez a téma, de nagyon papi vagyok rájuk, és fel is mérgelem magam ha eszembe jut :D

9. klenca (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2011. máj. 1. 18:57
puska.hu
8. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2011. máj. 1. 18:54

nem, ez pontosan nem így van. mindegy mi a véleményed, nem azt pontozzák, hanem azt hogy alá tudod e támasztani és mennyire éretten gondolkodsz, hogyan építed fel a gondolatmenetedet.

Míg pontosan a vers elemzésnél jöhet elő az a baki, ha nem azt gondolod Te mint a költő, vagy másképp értelmezed..

2011. máj. 1. 18:52

pedig kár nem ezt választani, hiszen ezzel egy potya 5-ös szerezhető.. Aki eljut az érettségiig, már kell hogy annyira értelmes véleménye legyen a feltett témáról, hogy a véleményét meg tudja fogalmazni. Az érvelés pedig ez esetben nem más mint irodalmi példákon keresztül bemutatja valaki, hogy miért azt gondolja amit, kvázi érvel. Gyakorlatilag nincs rossz válasz, és ha logikusan építi fel az ember a gondolatmenetét, 4-5 példát belesző garantált az 5-ös.

Én abban az évben érettségiztem mikor bejött a kétszintű, mi voltunk az első évfolyam. Mégis a legtöbben érvelést irtuk az osztályban, és nagyon szép eredmények születtek.


De azóta már én is hallottam több helyről, hogy a tanárok nem javasolják, de -és nem akarok ezzel senkit megbántani- az én véleményem szerint ezek a tanárok maguk nincsenek tisztában a feladattal. És sok diák is fél tőle, ennek köszönhetően. Pedig a másik két feladat mindkettő vers elemzés, azért valljuk be ott sokkal felkészültebbnek kell lenni és sokkal inkább mellé lehet nyúlni.

2011. máj. 1. 18:42
Köszönöm! Drukkoljatok kérlek. :)
2011. máj. 1. 18:40
Én is a vers vagy egyéb elemzésre voksolnék. Főleg, hogy még nem irtál ilyet. Az a rossz ebben a "műfajban", hogy lehet szuper az érvelésed, ha a tanárnak nem tetszik.
2011. máj. 1. 18:37
az utolsó pillanatban :) jobb későn mint soha :) egy tanács ha most írnál először ilyet, ami valószínű, már elnézést, könnyen belebukhatsz, amúgy sem könnyű. Maradj az egy mű értelmezésénél. ;)
2011. máj. 1. 18:35
Annak idején én sem találtam ilyet, segíteni sajnos nem tudok, csak elmondom, hogy nálunk ez nem volt kötelező, csak választható, és tanári javaslatra senki nem választhatta :)
2011. máj. 1. 18:34
előző évi érettségi sorokban találsz...a www.om.hu-n
2011. máj. 1. 18:31

Sziasztok!

Tudom, hogyan épül fel egy érvelés, de sehol sem találtam rá egy konkrét példát, egy kész érvelést, érvelés részletet, így könnyebb lenne elgondolni. Tudnátok ebben segíteni?


Köszönettel:ditu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook