Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érettségi - Diszkalkulia fórum

Érettségi - Diszkalkulia (beszélgetős fórum)

9. Puncska (válaszként erre: 8. - Nyuff)
2014. márc. 5. 18:45
Én a matek érettségiről beszéltem, mivel az volt a téma.
2014. márc. 5. 17:51

Nem igaz, hogy nem tud leérettségizni. Én is dis-es vagyok és mégis van érettségim! És nem kettesekkel tele....

A felmentést két évente meg kell újítani! Mentesd fel magad matekból én helyette biológiából érettségiztem, a választottam pedig informatika volt! :) Hajrá! :)

7. Puncska (válaszként erre: 6. - Minus)
2014. márc. 5. 11:20
Ez esetben mindenképpen használd ki a lehetőségedet, hogy másik tárgyazt válassz matek helyett. Én ezt tanácsolom.
2014. márc. 5. 10:11
Utoljára ötödikben vagy hatodikban nehezen megvolt a hármas.Hatodikban vagy ehtedikben kezdődött. Hiába jártam heti kétszer magántanárhoz egy éven át nem segített. Hetedik körül küldtek el vizsgálatra.
5. Puncska (válaszként erre: 4. - Minus)
2014. márc. 5. 09:23
Nem. Attól függ, milyen jellegű a diszkalkuliád.Van, aki felcserél számokat, egyáltlalán nem tud elvégezni műveleteket, van, aki pedig csak logikai porblémákkal kűzd. Gondolkojd azon, hogy mi volt, melyik osztály, amikor utoljára még értetted az anyagot, mik azok, amik nehézséget okoznak. De az én véleményem az, hogy ha diszkalkuliás vagy, akkor nem tudsz leérettségizni, mert az érettségi nagy százaléka összetett szöveges feladatokból áll, amihez sok ismeret szükséges, de ugyanakkor, ha egy erős kettest mindig össze tudtál szedni a diszkalkuliád ellenére, akkor át fogsz menni az érettségin is. De egyébként ha van diszkalkulia papírod, én használnám a helyedben!
2014. márc. 4. 17:44
Köszönöm, de sajnos nem olyan az anyagi hátterem hogy egyetemre mehessek vagy ilyesmi és nem is tartom magam olyan okosnak. Ha már szóbakerült, mennyire kell tartanom az érettségitől? Nagyon nehéz?
3. Puncska (válaszként erre: 2. - Molyka)
2014. márc. 4. 15:29
Így van! Ha van szakvéleményed, a matematika helyett választhatsz egy tetszőleges tárgyat, amiből levizsgázol helyette. Ugyan egy életre szól, de sehol nem kizáró ok, ha tovább akarsz tanulni. Ha képes vagy megírni felvételiket, tudod tartani a tempót különböző sulikban, akkor senkit nem érdekel, hogy diszkalkuliás vagy-e vagy sem. Ahogy Molyka is írta, dipolmát is szerezhetsz.
2014. márc. 4. 00:01

Semmi teendőd nincs. :) Jelentkezel, megkapod matematikából a felmentést, és szerintem idegen nyelvből is, és ezek helyett a tárgyak helyett választasz másikat.


A papírod egy életre szól, főleg hogy ha orvosszakértői állította ki, ettől még diplomát is tudsz szerezni!

2014. márc. 3. 23:35
A következő a gondom. 18 éves múltam, mozgáskorlátozott vagyok és diszkalkuliás. Különböző okok miatt halasztanom kellett a tanulásban, de most szeretném letenni az érettségit hogy szerezhessek egy szakmát és dolgozni mehessek. A gondom, vagyis a gondjaim a következőek.: Esti gimbáziumban szeretném le tenni az érettségit és az a félelmem van hogy a diszkalkulia miatt nem fog sikerülni az érettségi mivel nem hiszem hogy ott már elfogadnak ilyen dolgokat - mármint az esti gimnáziumban. Már évek óta nem volt megujítva de mikor legutóbb jelentkeztem - 1 éve -, egy iskolába, az igazgató azt mondta, ezt nem kell megújítani mert orvosi szakvélemény Budapestről onnan ahol, ilyesmivel foglalkoznak, így ez mindig életben van. Röviden tudni szeretném hogy mire számítsak. Előre köszönök minden produktív választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook