Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdes, sötét könyökbőr fórum

Érdes, sötét könyökbőr (beszélgetős fórum)


19. alexis1 (válaszként erre: 18. - Andober)
2010. nov. 29. 12:53
elképzelhető hogy igaza lehet a dokinak. utána is nézek egy lúgosító kúrának, ártani biztos nem árt. kösz!
18. andober (válaszként erre: 17. - E7ca9879d9)
2010. okt. 26. 20:37
Szia. Most hallottam egy dokitól, hogy a száraz könyék azt jelenti, hogy el van savasodva a szervezet és ráférne az emberre egy lúgosító kúra. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de egy idős doki bácsi mondta.
17. e7ca9879d9 (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2010. okt. 25. 17:42

Pikkelysömör....odaköltözött... mondta nekem a bőrgyógyász, mivel van az is...

Szerintem nem az, de kíváncsi volnék, hogy hányótoknak van pikkelysömöre azok közül, akinek barna száraz a könyöke ? Összefügghet?

2010. júl. 21. 20:44

sziasztok

kössz a válaszokat

holnap megyek bőrgyógyászhoz

15. Anita2. (válaszként erre: 1. - Alexis1)
2010. júl. 20. 10:42

Szia!


Nekem is volt sötét foltos, érdes elváltozás, ami még hámlott és viszketett is, elég csúnya volt. Egy hónapja rászántam magam és elmentem a bőrgyógyászatra, ahol kiderült, hogy valami gombás fertőzés volt. Írt ki rá krémet, amit a gyógyszertárban kevernek össze, naponta kétszer kentem és próbáltam kevesebbek könyökölni. Mára se híre-se hamva a dolognak, nagyon örülök neki.

14. manul (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2010. júl. 20. 09:47

Nekem fekete a nyakam a nyaklánc alatt,olyan mintha koszos lenne de nem az!:DDD

Évek óta ilyen,azóta nagyon sok vizsgálaton vettem részt.Két bőrgyógyász látott és mindkettő azt mondta,hogy hajlamos vagyok erre az elváltozásra és a túlsúly sem segít.Valóban nem volt amikor vékony voltam.

2010. júl. 20. 09:44
Nem pikkelysömör?
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - Manul)
2010. júl. 20. 09:35

ez más is lehet, erre figyelj oda :(


igaz a férjemnek bepirosodott a nyaka körbe, senki nem tudta miért, aztán mikor megműtötték a strumájával, hát nem elmúlt? :(


esetleg figyelj oda, hogy nem parfüm, kölni okozza-e, vagy nem szed olyan gyógyszert amitől lehet, az viszont rajta lesz a papírján :)

2010. júl. 20. 09:31
Ha a bőrt állandóan dörzsölöd, magától értetődően újra megvastagszik,hiszen felsérted. Ahogy mások is ajánlják, krémezni kell, elég fürdés előtt, lemosni, szárazra törölni. A citromos halványítás is jó.Nem egyik napról a másikra múlik el, nem kell feladni. S oda kell figyleni, ne koszos helyen könyököljünk. Könnyen gombás fertőződés is lehet belőle.
10. manul (válaszként erre: 5. - Lully)
2010. júl. 20. 09:22
Nekem a nyakam ilyen.Több bőrgyógyásznál is jártam már de mindenki azt mondja,hogy genetikai sajátosság,nem tudnak semmit sem tenni.Ez van.Zavar,főleg nyáron,mert látszik,de nem járhatok örökké garbóban!:DDDD
2010. júl. 20. 09:22

jaaa, gyerekkoromban lettem izűletes, ezért az ujjaim is barnák, arra fogták rá, hogy attól :)


szóval lehet mégis betegség? :(

2010. júl. 20. 09:22
Nem betegség, a sok könyökléstől alakult ki. Nekem pl. a jobb kezemen semmi nincs, mert azzal az egeret kezelem, és nem bönyöklök, de a ballal szoktam, azon meg is látszik. Finom reszelővel szoktam megreszelni, hogy a felszín lejöjjön, fél héjjas citrommal (ami már ki van nyomva) kell dörzsölgetni, hagyni, hogy rászáradjon, majd az esti fürdésnél lemosni.
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Lisa65)
2010. júl. 20. 09:21

a bőrgyógyász, mivel nekem puha, csak barna, azért mégis vazelint ajánlott :)

nekem jó a sima kézkrém, bár minden este és reggel bekenem.

Tehát puha, de barna, és most már húzódik lefelé :(

ami azt illeti,mind a két könyököm olyan volt.

De a kezemet műtötték és az egyiket emiatt bekenték valami fertőtlenítővel és azóta csak egészen picit barna az a kezem.

6. lisa65 (válaszként erre: 1. - Alexis1)
2010. júl. 20. 09:12
Lehet betegség miatt is, de ezt bőrgyógyász megmondja!
2010. júl. 20. 09:10

Sziasztok!

Sajna én is szenvedek ettől. A száraz érdességet még csak csak tudom karbantartani, de a barnaságot nem tudom eltüntetni. Olyan mintha állandóan koszos lenne. Tiszta ciki. Ennek az eltüntetésére van valami tippetek?

2010. júl. 20. 09:05
a citromos kenegetést nagyon meghálálja, és a paraffinos kezelést is:-)
2010. júl. 20. 08:54
Szia! Nem betegség, a könyökléstől, vagy egyszerűen a kórtól alakul ki. Magas zsírtartalmú krémmel szoktam kenni, volt, hogy sarokreszelővel is megdőrzsőltem. Nagyon jó rá az orifl... univerzális balzsama rá.
2010. júl. 20. 08:52

szerintem nem betegség... egyszerűen megvastagodott ott a bőr... mosd naponta többször és kenegesd pl vazelinnel ;)


nekem ez bevált

2010. júl. 20. 08:51

ez egy betegség? ha valakinek van ilyen bőrelváltozás hogyan kezeli?

sok mindent kipróbáltam eredmény=nulla.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook