Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes saját ágyba szoktatni egy 9 hónapos babát? fórum

Érdemes saját ágyba szoktatni egy 9 hónapos babát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. ápr. 6. 19:32
érdemes
35. Nyusszmusz (válaszként erre: 25. - GreenAngel)
2014. ápr. 5. 19:56

Azzal próbálkoztál már, hogy elaltatod, és a saját ágyába teszed le, ha már alszik?


Érdemesnek pedig mindenképp érdemes, ha titeket a pároddal zavar, hogy veletek alszik.

Később még nehezebb lesz a dolog.

34. zebracsikó (válaszként erre: 25. - GreenAngel)
2014. márc. 21. 16:25
Ezzel akarta anno távol tartani magától a férjét....s most ennek igazolására buzdt Benneteket is erre. Szerintem.
2014. márc. 21. 15:40
4 evesem pl: mostanaba csinalja h rosszat almodok cimszoval allando jelleggel ejjel atjon, de tudja h en ezt nem toleralom ezert mindig apjahoz megy aki most elegelte meg h 4 oran keresztul nemtudott aludni mert nem fer el a gyerektol, en mondtam neki h ne engedje, mostmar talan igy is lesz. Azert az erdekes ha apja nincs itthon nincs rossz alom es nem is jelenik meg a gyerek:-) tudjak ám kivel provalkozzanak:-)
32. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 25. - GreenAngel)
2014. márc. 21. 15:36
Es te alszol a gyerekkel vagy ő? Bocsáss meg, de anyósodnak mi köze hozzá, hogy hogyan alszotok. Nekem egy 4 évesem es egy 8,5 honaposom van soha el nemtudtam volna kepzelni h barmelyik is velunk aludjon.. Egyebkent egy kerdes: Rácsos kiságyból magyarazza mar el az anyós hogyan tud kimaszni a gyerek? Mert egy 9 honapos meg igen sokaig abba tud aludni.. Másik: ha megy a nyafi tűrni kell minden csoda 3 napig tart, ő is probalkozik mar de amikor latja h nem er celt vele, feladja es alszik, csak kitartas kell!
31. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 30. - Nbandus)
2014. márc. 21. 15:32
Igy van!
30. nbandus (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2014. márc. 21. 14:45
Én mondjuk nem tudom, hogy mi a jó az együttalvásban? De tényleg. Amíg szopik és kel éjszaka a baba, ok, érthető. De egy 1-2-3-6 éves gyerekkel együtt aludni szerintem már nem egészséges se a gyereknek, se a szülőknek. Összebújni lehet, du. együtt aludni ok, de egész éjjel? Ha csak arra gondolok, hogy mikor él nemi életet a szülő? Csönben a gyerek mellett? Azért amióta világ a világ, a gyereknek is megvan a maga ágya, helye, ha egy szobában a szülővel, ha külön, de nem egy ágyban. (Ok, az őskort nem veszem figyelembe)
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 27. - Nbandus)
2014. márc. 21. 14:38
Szerintem ez olyan édes:))
28. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - GreenAngel)
2014. márc. 21. 14:37
Ez a másik nézet, ennek is vannak követői. Nem tudom, hogy melyik a "jó" és melyik a "rossz", bár szerintem kategorikusan egyikre sem lehet kijelenteni, hogy az a jó. Nyilván mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is. A külön alvás valamivel pihentetőbb többek között:)
27. nbandus (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2014. márc. 21. 14:36
Az enyém ugyanezt csinálja. Éjjel 1 és reggel 7 között valamikor megjelenik, és bemászik közénk. De ő már 3éves. 9 hónaposan azért még ne tud kimászni olyan könnyen,és ha megteszi, akkor pár napig (hétig) következetesen vissza kell vinni az ágyába. Én sem hallgatnék az anyósra, sőt.
2014. márc. 21. 14:34
Meg lehet próbálni, de szerintem azoknak van igazuk,akik szerint nem sok az esély a sikerre. Egyébként - szerintem- tényleg a saját ágyában lenne a helye, és biztos, hogy ki is fog mászni. Enyém is kimászott, de általában reggelenként. Most, hogy már rendes ágya van, általában hajnalban átbotorkál, persze nem mindig:)
25. GreenAngel (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2014. márc. 21. 14:30
Anyosom szerint felesleges a kisagy. Az a legjobb a babanak, ha az anyjaval vagy az apjaval alszik evekig,,mint ahogyan ok is egyutt aludtak a gyerekeikkel...
2014. márc. 21. 14:05
Milyen kérdés ez? Nem érdemes hanem már születése óta ott lett volna a helye. Egy gyereknek a saját ágyába a helye!
23. Zebra25 (válaszként erre: 20. - GreenAngel)
2014. márc. 21. 13:22
Dehogy késtél el.
22. Vivvv
2014. márc. 21. 10:55

Úgy szoktassátok, ahogy Nektek és Neki is jól esik. :) A kéretlen megjegyzéseket ignorálni kell. :) Sajnos minden szülő kap belőlük. Egyesek külön altatják a picit, mások együtt alszanak... Nincs olyan, hogy "rossz" - ahogyan nincs két egyforma felnőtt és gyerek sem. :) Ezért tartom butaságnak, hogy a kettő közül bármelyik verzióra ráragasszuk a "rossz" jelzőt. Aki mégis megteszi, azzal ne foglalkozz.


(Én személy szerint ilyenkor bólogatok, -igen, igen, persze - de közben egyik fülemen be, a másikon ki.)

2014. márc. 21. 08:00
Szerintem ha nem szeretnél 4-5 éves koráig együtt aludni a gyermekeddel, most kezd el, már ne kiságyba, hanem esetleg egy junior ágyba. következetesen és ügyesen pár hét alatt menni fog.
2014. márc. 21. 07:50
Koszi a valaszokat, akkor mar elkestem :(
2014. márc. 20. 14:25
Ahogy jól esik nektek. Fiam már 2 éves elmúlt, Ő még szeretne velünk aludni, de nekem már nagyon nem kényelmes:( De most beteg, szóval még pár napot várunk a visszaszokással. Amíg szopizott velünk aludt, majd átszokott a saját ágyába, de amikor beteg, akkor folyton ott van nálunk és nehéz utána visszaszoktatni. Mire visszaszokik, újra beteg lesz(bölcsis).
2014. márc. 20. 14:10

Hát le kell tojni mit mond. Ha szeretnéd külön ágyba tenni, akkor meg kell próbálni. Csak azért nem tenni, mert azt mondta az anyós?! Te vagy az édesanyja.

Az ajánlások szerint 3-6 hónapos korban érdemes elkezdeni az átszoktatást, igaz ti már kicsúsztatok belőle. Viszont, meg lehet vele beszélni, hidd el már értenek sok mindent, mondd el neki többször, hogy ott leszel mellette, ha sír akkor mész rögtön! Nekem 8 hósan voltak alvásproblémák a kisfiamnál, volt hogy fél óránként keltünk, két éjszaka alatt megszűnt. Többek között ez is segített, hogy beszéltem hozzá.

Én nem gondolom, hogy lehetetlen küldetés, ráadasul egy szobában lesztek. Hajrá! Tervezd meg hogy szeretnéd, hányszor veszed ki szopizni majd stb... A többi esetben lehet, hogy elég lesz egy kis simi is, és visszaalszik magától. De bele fog telni pár éjszakába, nem fog az első éjszaka után minden megváltozni.

17. 66112ea05a (válaszként erre: 16. - GreenAngel)
2014. márc. 20. 13:40
A nagyik már csak ilyenek:D
16. GreenAngel (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2014. márc. 20. 13:38
Mindig o hozza fel a temat...kivancsiskodik. Igazad van, meg kellene mar tanulnim kezelni
2014. márc. 20. 13:38
Hát, ha azt se tudja, milyen a saját ágy, akkor nem lesz könnyű dolgod, de nem értek egyet anyóssal. Szerintem nem véletlenül találták ki a gyerekágy fogalmát. Mindenesetre drukkolok!
2014. márc. 20. 13:38

Nálunk úgy van, hogy 1 szobában van velem az első perctől kezdve. Az ágya az én ágyam mellett van közvetlen, így ha éjjel bármi volt csak átnyúltam hozzá, így még felállnom sem kellett éjjel, gyorsan vissza is tudtunk aludni.


Velünk csak pár alkalommal volt úgy, hogy az én ágyamban aludt velem, de ma már lehetetlen, mert nem alszik hanem játszik és röhögcsél, ugrál, meg csapkod. :D

Elaltatom sétával, vagy vacsi közben beájul és beteszem az ágyába, így alszik, velem csak pár alkalommal elszórtan aludt, de nem rég magam kényelmére magam mellé akartam tenni aludni, hát lehetetlen küldetés lett. Most 10 hónapos a lányom.

Ő szeret a saját ágyában aludni, legalább biztonságosabb is, meg engem is hagy aludni, de hogy egy szobában vagyunk nincs hiszti, nincs különösebb probléma. Hülyét is kapnék ha minden alkalommal egy másik szobába kellene átszaladgálnom miatta. Ez így kényelmes és én is jobban alszok.

Persze mások okoskodnak össze vissza nálunk is, de engem nem érdekelnek.

Én a saját és a gyerekem igényeit veszem alapul a jelenleg alkalmazható lehetőségekkel és pont.

Egyéni mindenkinél ki hogyan tudja megoldani ügyesebben, jobban az adott altatás és ágy kérdését.

Egy a fontos nektek legyen kényelmes, és a gyereknek is, aztán mindenki más csinálja ahogy gondolja ezen kívül. :))

13. 66112ea05a (válaszként erre: 12. - GreenAngel)
2014. márc. 20. 13:37
Őszintén? Nincs:DD A gyerek csak pici, de esze van, és tudja, hogy neki hol a legjobb:D
12. GreenAngel (válaszként erre: 9. - 66112ea05a)
2014. márc. 20. 13:36

:) nem zavarja.

Akkor szerinted mar nincs remeny? :)

11. szafaripók (válaszként erre: 8. - GreenAngel)
2014. márc. 20. 13:35

Minek foglalkozol egyáltalán vele? GOndolom ő nem alszik veletek, akkor meg mi köze hozzá, hogy mit csináltok éjszaka?

És ha kimászik? ezt nektek kell eldönteni a pároddal!!

2014. márc. 20. 13:34
Hallgasd meg anyóst és csináld úgy ahogy te akarod.
9. 66112ea05a (válaszként erre: 8. - GreenAngel)
2014. márc. 20. 13:33

Akkor már elkéstél, mert egy 9 hónapos gyereket te nem fogsz tudni visszaszoktatni:D Olyan közelhercot fog vívni a kis jól megszokott helyéért, hogy arról kódulsz:D


A férjed mit szól ehhez?:D

2014. márc. 20. 13:31

Nem. Velem alszik egy agyban, mert ejjel szopizott es igy oldottuk meg. Mostmar viszont szeretnem sajat agyaba szoktatni ( sajnos szinten a haloszobaban van, helyhiany miatt).

Anyosom szerint felesleges, ugyis csak majd kimaszik, sir, stb.

Szerinte mellettem a helye, mint ahogy o is egyutt aludt egeszen sokaig a fiaival...

Annyira idegesit ezekkel a beszolasaival :((

7. 66112ea05a (válaszként erre: 4. - Nbandus)
2014. márc. 20. 13:30
Nálunk mindig kimásztak:D De ez engem egy cseppet sem érdekelt:D Az éjszakát viszont normálisan aludva töltöttük, még ha reggel az összes kölök is nálunk landolt:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook