Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes Olaszországba kaját vinni? Tapasztalatok... fórum

Érdemes Olaszországba kaját vinni? Tapasztalatok... (tudásbázis kérdés)


1 2
16. szanád (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2008. júl. 16. 15:04

Mi Bibionéban , és Lignánóban voltunk...mivel mindkettő felkapott üdülőhely ezért drágább is, olyan mint nálunk a Balayton...minél távolabb mész tőle annál olcsóbb minden...

Pölö: 4 tagú családnak egy -egy pizza, 3 üdítő ,apukának 1 sör 40 euró volt,.....a fagyi 60-70 cent egy lapáttal stb....

még egy példa : egy másfél literes kóla 400 ft fölött volt...

15. MelisUK (válaszként erre: 12. - 2577cdcc12)
2008. júl. 16. 15:01

Én azt hittem, h csak a húsokra írja, h "iszonyat drágák", a leírása alapján tényleg nem drága a tej és a pékáru. :)

Szerintem se vészesek az árak. Én olyankor lepődöm meg, mikor hazamegyek Magyarországra és ott veszek bármit is... Nekem Mo. a legdrágább mindenféle téren.

14. szanád (válaszként erre: 11. - Szanád)
2008. júl. 16. 15:01

A kérdésre válaszolva ha kocsival mentek és van hely akkor vigyetek amiket szerettek, mi vittünk zacskós leveseket , üveges kajákat..májkrémet stb....egyszer egy évben meg lehet őket enni....


Az üdülőhelyeken angolul nem nagyon , de németül mindenképpen értenek ,beszélnek...

Ha látják hogy külföldi a rendszámod akkor nagyon segítőkészek is , magyarul türelmesek , nemúgy mint nálunk....

13. MelisUK (válaszként erre: 11. - Szanád)
2008. júl. 16. 14:58

Lehet, h nekünk azért volt olcsó, mert Salernoban voltunk? Ekkora különbségek lennének? Salerno nem olyan felkapott turista paradicsom, nem hallani úgy róla, mint pl Milanoról vagy Velencéről, de ott is hotel hotel hátán volt. :)

Mi akkor egy hosszú utazáson voltunk, Skóciából indultunk Ciprusig, voltunk Angliában, Franciaországban, Olaszországban, majd komppal megálltunk Görögországban, Törökországban, az egész utazás egy hónap volt, de az a véleményünk, hogy mindenhol olcsóbb volt vásárolni, mint Magyarországon.

12. 2577cdcc12 (válaszként erre: 11. - Szanád)
2008. júl. 16. 14:57

60 cent az kb 150 forint, az nem olyan sok 10 zsemléért. Az 1 euró tejre sem, hisz ha csak nem valami olcsót veszel, akkor itthon is kb annyi.

Én tuti nem vinnék semmit, főleg azért, mert ott minden más ízű, még a joghurtok is, kenyerek, felvágottak. Ha már elmegy az ember, legalább próbálja ki az ottani kajákat. Szerintem nem olyan vészesek az árak, hacsak nem valami extra helyre mész...

2008. júl. 16. 14:53

mi 3x voltunk Olaszba , kocsival...

itthonról vittünk amit csak tudtunk ,meg ami elfért a kocsiban..

de persze azért meglátogattunk pár éttermet is....

Az árak az üdölőhelyeken iszonyat magas...tej kb 1 eu-tól fölfelé, zsömlét kilóra adják általában 10 zsömleféleség súlytól függöen 60-70 cent volt, a husok iszonyat drágák, az üdítők is ...szóval minden drága...hozzánk képest...

de azért nekem Olaszország a szivem csücske...

2008. júl. 16. 14:39
Nekünk a hotel 150 euró volt egy éjszakára, fantasztikus minőségi hotel volt és extra nagy választék volt reggelire. Spórolás végett másnap átmentünk egy másik hotelba, az 99 euró volt egy éjszakára, az is fantasztikus volt, és ott is nagyon be lehetett reggelizni. Bármennyit lehetett enni, benne volt a szoba árában a reggeli. Mi tavaly voltunk ott. Nekem az a véleményem, hogy nehéz olyan országot találni, ahol az árak magasabbak lennének, mint Magyarországon. Csak minden országban más ételek a szokásosak, ha kenyeret szeretnél felvágottal enni, az drágább lesz, mint ha beülsz pizzázni valahová, mert ott nem szokás se a kenyér, se a felvágott... De a kenyér nem olyan drága, lehet hogy régebben drágább volt, mint otthon, de most nem. :) Szerencsére. Én pl. Skóciában élek, itt egy kenyér kb 120 forint, olcsóbb, mint otthon...
2008. júl. 16. 14:31

Szia!Mi úgy mentünk,hogy nem vittünk kajára való költőpénzt,mondván ott is van Hipremarketek,boltok..

Majd az lett a vége,hogy a kényelmes szállóról lemondva,egy eldugott kis helyen letanyáztunk és a kocsiban aludtunk!Még jó,hogy nem vagyunk magasak :)Mert a szállás árát étkezésre költöttük.1fő/éj/ha jól emlékszem,hogy 11eFt volt,tehát minden duplája,mint itthon!Kihagyhatatlan élményben volt részünk,viszont eléggé mélyen a pénztárcába kell nyúlni.04'-ben voltunk,akkor már ott egy 10dkg vákomos felvágott 500Ft-ba került,1kg kenyér 1000Ft...kis májkrém konzerv 150Ft,iszonyat árakra kell számolni!Venezia-ba elmentünk,a parkolásért fizettünk 1nap/5000Ft-ot,20euro.Minden drága ott!Mi kocsival utaztunk odáig és már akkor 300Ft-ért tankoltunk.De viszont ha vissza mennék újra így csinálnám,mert gyönyőrű szép hely,így egy kicsit kalandosabb volt,izgalmasabb :)!

Egy jó tanács,ha kocsival megy valaki:Figyeljünk oda a körforgalomban,mert Olaszországban,annak a vezetőnek van elsőbsége,aki be akar menni a körforgalomba.Tehát ellenkezőleg,mint Magyarországon!

Kívánok Nagyon jó útat és élményekben gazdag kirándulást!

Üdvözlettel: Zsuzsa

2008. júl. 16. 14:20

Mi is ettünk többször a McDonaldsban, még extra adag fagyit is adtak. :)

Viszont az árak úgy működnek éttermekben és pizzériázókban, hogy az áron felül felszámolnak felszolgálási díjat is, de az minimális. És számlát is adnak róla.

Akkora fürt szőlőt vettünk ott, hogy még életemben nem láttam olyat! Fantasztikus volt.

Mi csak átutazóban voltunk ott, 5 napig maradtunk, de gyönyörű volt - leszámítva az irdatlan meleget. :)

2008. júl. 16. 14:16
Szia. Mi Milánóban voltunk idén. Reggelit vásároltunk közeli boltban,nagyon finom a cibatta,bagett. Ebédelni is lehet rengeteg étterem van. Érdemes megkóstolni a "milánóit" és a Lassagnet is,a pizzák nagyon finomak. Egyébként nagyon sok helyen láttunk McDonaldsot,hasonló árakkal. Én nem bánom,h nem vittünk semmit. Hova utazol?
2008. júl. 16. 14:15

És készüljetek föl az állandó dudálásra, kicsit temperamentumosabb emberek, mint a magyarok. De gyönyörű, szívesen élnék ott.

Angolul szinte bárhol megértenek.

2008. júl. 16. 14:12
Azért kérdezem a kocsit, mert azzal nem érdemes menni, mert kicsi az esélyed arra, h épségben jutsz vele haza. Máshogy vezetnek és parkolnak. Divat a faltól falig ütközős parkolás és ha nagyon kicsi a hely, akkor arrébb tolják a kocsijukkal a másik kocsit, h beférjenek.
2008. júl. 16. 14:11

Egyébként mi Salernoban voltunk, ez egy kikötőváros, csodálatos.

Kocsival vagy repcsivel mentek?

2008. júl. 16. 14:11

Nem. Eleve, ha repcsivel mentek, nem is lehet kajcsit vinni.

Egyébként olasz pizzériákba nagyon érdemes elmenni, jóval olcsóbb, mint otthon és ezerszer finomabb. Sőt, az igazi pizza, nem tesznek rá paradicsomszószt, szerintük az az első dolog, amivel egy pizzát el lehet rontani.

Az ételek nem drágábbak a boltokban, mint Magyarországon, sőt, van ami olcsóbb.

Ha hotelban szálltok meg, akkor érdemes legalább reggelit kérni, bár általában benne is van a szállás árában, ennek fejében annyit ehetsz, amennyit csak bírsz.

2008. júl. 16. 14:08
Drágább, ha ott veszem meg?
2008. júl. 16. 14:08
Érdemes Olaszországba kaját vinni? Tapasztalatok...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook