Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes gőztisztítót venni? Ha igen, melyiket? fórum

Érdemes gőztisztítót venni? Ha igen, melyiket? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. dec. 15. 17:04

Aki LUX-ot vesz az egy madár!! Valóban szépen tisztít, de nem üti a karchert és pofátlanul drága, míg a minőségi IPARI karcher is legalább olyan jó és nem fél milla, hanem 35 ezer. Amíg viszont van lószar addig van ostoba veréb is! Nekem senki ne mondja, hogy fél millás DÖG NEHÉZ gépeket megéri venni. Még annak sem aki kő gazdag,

mert sehol nem ér annyit mint az ára: ÉS IGEN, ismerem/használtam a porszívót is -ami mellesleg atkátalanítós de akinek van az ismerőseim közül még mindig allergiás pfff - és a gőzgépet is.

2012. dec. 12. 10:00

Szeretném azzal kezdeni, hogy nekem Lux gőzösöm van!


A gőztisztítóknál sok szempontot kell figyelembe venni.

Milyen hőmérsékletű gőzt állít elő? A hagyományos eszközök 110 fok körül működnek, a Lux tudomásom szerint 130-140 fok körül dolgozik. Ez azért fontos, mert ha visszahűl a víz, akkor már nem gőz formájában távozik. Nem mindegy mennyi energiát tárolunk!

Milyen víz kell bele? Általában desztillált vizet kellene használni, mert a vízkő eltömíti a fúvókákat, és hamar tönkre megy. A Luxban van egy speciális vízkő leválasztó rendszer, mely egy ülepítő tartályban gyűjti össze, ezért csapvizet is lehet használni. Sok géphez adnak tablettát, folyadékot a víz lágyítására, de ez költség, és később is lehet e kapni, a hatékonysága nagyon függ a víz keménységétől.

Mennyi víz fér bele? 4-5 dl. vízzel nagyon keveset lehet takarítani, a Luxnak 2,4 literes tartálya van.

Lehet-e melegen után tölteni? Fontos kérdés, mert ha kifogy és várni kell a kihűlésre akkor ezt nem fogjuk használni! A Luxot lehet meleg vízzel után tölteni, megfelelő feltételekkel!

Súly? Fontos kérdés! A Luxnál a tartály a földön van, és egy 10dkg. súlyú pisztollyal dolgozunk. A kézi eszközök vízzel 3-4 kg.-t nyomnak, hosszú távon nehéz!

Tartály, és csatlakozók! Nem mindegy az anyagok minősége! A nagy hőtágulás miatt szivárgások keletkeznek, és össze vissza fújkál mindent.

A Lux gép anyagminőségei nagyon jók, ezért itt ilyen nem nagyon fordul elő!(5 év gari)

Teljesítmény! Itt nem a kis teljesítmény a jó választás! Ha lassan melegszik nem fogjuk szeretni, és hamar vissza is hűl!

Fenntartási költségek! Nem mindegy, hogy milyen kendőket használunk. A mikroszálas kendők nagyon jók, de drágák, és kérdés, hogy mennyi ideig van utánpótlás. A Lux hagyományos frottír(nem biztos, hogy jól írtam)törlőket használ ráadásul szabvány méretűt. (az IKEA ban 60 Ft.) A kefék a Luxnál 1200 Ft. körül vannak, és mindig kapható! A hagyományos gépeknél egy típusváltás után nem biztos hogy lesz a boltokban!


Hogy miért van ennyi eladó gép?

Mert a bemutatón 20 perc alatt megmutatják azt a 20-30 funkciót amit a gép tud! Nincs ember aki ezt megtanulná ilyen rövid idő alatt készség szinten!

Nem mindenkinek van hozzá megfelelő ügyessége, ezért a sikertelenség miatt inkább feladják!(az helyett, hogy hívnának egy Luxost, aki megmutatja)

Aki használtat vesz, hasonló hibába eshet, mert nem fogja tudni használni! Ez nem az a termék, amit egy használati utasításból meg lehet tanulni.


Összefoglalva: a technológia kiváló, ezen belül vannak jó, és rossz minőségű gépek, mint mindenhol!

Én a Luxot ajánlom, mert ugyan drágább, de örök darab, alacsony fenntartási költséggel!

Egy biztos! A vegyszermentesség valahol megtérül!

A környezeti tényezőket is érdemes figyelembe venni.(víz, energia használat, a vegyszeres hulladék eldobása, kiöntése, stb.)

44. globus (válaszként erre: 43. - _zsuzsip_)
2012. dec. 2. 21:26
Szerintem igen, mert a gőztisztító maga is nedvességet csinál. Van a fejekhez egy nedvszívó kendő feltét, ez elbánik a gépből kiáramló gőzzel, de plusszal nem nagyon.
2012. dec. 2. 21:21

Sziasztok!


Van esetleg valakinek Shark Gőztisztító Mop-ja? (Más néven Shark Steam Pocket mop gőztisztító).

Tapasztalatok? Az ilyen gőztisztítók használata előtt a folyadékot a padlóról nem kell felmosni, ugye? Ha odapisil a gyerkőc a szőnyegre, akkor elég egy ilyen gőztisztítóval átmosni? Köszi előre is!

42. hamyka (válaszként erre: 41. - SzánI.)
2012. ápr. 9. 22:07

Nem tudom mi az igazság...


nah de én már megse merek mukkanii...

2012. ápr. 9. 19:05

A Lux-os tisztítót miért adják el olyan sokan? Haszontalan? Vagy csak a tudásához képest drága?


[link]

2012. ápr. 9. 19:03

[link]


És a Top Shopos gőztisztító? Van valakinek ilyen? Mennyire lehet erős? Van olyan jó, mint a márkásabb termék?

39. hamyka
2012. ápr. 9. 07:29

ui: azért irom/mondom a betont mert nálam minden le van betonozva, tehát nem parketta meg padlo van nálam hanem le van betonozva....


remélem tudtok segiteni!!


Bár lehet hülyének néztek hogy mindent ezzel a kis géppel akarok csinálni :D


Láttam a neten a topsop vagy ki forgalmaz hasonlot mint a Karcher majdnem megvettem,aztán mégsem vettem meg elbizanytalanodtam...

38. hamyka
2012. ápr. 9. 07:26

Sziasztoook!!!


Jaaj de joo hogy van ilyen forum rész is :D


Rövid leszek és tömör ime:


ezekre keresek megoldást:



tehát: tudjam használni kisebb/nagyobb szönyegeken is ill linoleumon és betonon is, ill tudjam használni ablak pucolásra/ajtok takaritására/ágynemü huzat/takarok-párnák takaritására/ágy takaritására/ ruhák felfrisitésére/butorok tisztán tartására/ fal felfrisitése/takaritása/pok hálora is/hütöszekrény kitakaritására/ meg esetleg a ház körül is lehessen használni...


gáztüzhely/gáz sütö tisztitása/szedje össze a morzsát ill minden szennnyezödést/wc-n is tudjam használni :D/ normál wc-m van nem az angol wc :D


én ezzel szemezek: Karcher sc 1020


használ valaki ilyet? tapasztalatok? vélemények??


Tehát: én ezzel a masinával csinálnék mindet, de olvastam olyat is a neten hogyha a gáztüzhely sütö részét takaritsuk eldugulhat, ez tényleg igaz??


remélem tudtok nekem segiteni!!


vagy vegyek száraz-nedves tisztitogépet??


nehéz a döntés, remélem tudtok segiteni!!


Irjatok és üdv: hamyka :D :D

2009. szept. 25. 14:58

Egyszer volt nálam egy porszívóügynök aki gőztiztítót is árult LUX márkájut. Na az olyan fehérre tisztította a fugát, hogy csillogott szinte. Teljesen belelkesültem és meg akartam venni,300000 ft volt...........azért azt már mégsem.

Viszont kölcsönözni sem lehet ilyet, ezért vettem egy kisebbet de erőset. Ez is jó és töredékáráért, mint a LUX. Ez egy Solac előző hsz.-ben ott a link. Ezt tudom ajánlani.

36. Szirtaki (válaszként erre: 35. - Tereteri)
2009. szept. 25. 14:42

nekem van, de vízkőre nem alkalmas, fugatisztításra viszont igen.


[link]

2009. jún. 22. 11:29
A solac gőztisztítóját próbálta valaki? ha igen milyen? Nekem vízkőre és fugatisztításra kellene! Köszi
2009. jún. 21. 22:41
De jó, hogy rátaláltam a fórumra4 Én is pont ma gondoltam rá, h utánanézek ennek a szerkentyűnek. :)
2009. jún. 13. 15:26
most pont láttam az egyik reklámújságban egyet, annak másfél literes a tartája, de majdnem 24ezer forint....annyit nem adnék érte, úgyhogy lehet én is nézek valamelyik vásároldalon...
32. vandancsi (válaszként erre: 24. - D0b7178f40)
2009. jún. 12. 10:10

Szia!


én is a vaterán vettem, aigger a neve, vagy mi, és anno 6000 volt, most olyan 7ezer körül árulják. pont olyan, mint a Tiád, fél literes kapacitás, olyan, mint egy kis porszívó, ablakot is lehet vele tisztítani, meg fugát is, felmosni is. Ja, ugyanez a készülék a Quellében 22 ezer forint. Ott lehet hozzá kapni plusz felmosót is, a 3 darab kerül 3990 ft-ba.

Én mindenkinek csak ajánlani tudom, ha másért nem, ablakot pucolni és felmosni. Bár én is azt hallottam, hogy laminát padlóra nem ajánlják, ezért arra mást használok.

31. d0b7178f40 (válaszként erre: 28. - Guti73)
2009. jún. 12. 10:06
igen csak mielőtt nekiállsz felmosni akkor a kád felett nyomatni kell az enyámen,mert egy kisebb adag vizet nyom ki mi a csőben az előző mosásból maradt.És azt a melegvíz kilőki.És gondolom nem akarod,hogy álljon rajta.
2009. jún. 12. 10:04

igenpl:obi.

Bár gőztisztítót ott még nem láttam de magasnyomásút igen.Nézz utána a neten.Lehet,hogy a postás is meghpzza.Vagy a vaterán teszveszen!!!

Elektronikus piactereket is nézhetsz.

29. 318512f90e (válaszként erre: 27. - D0b7178f40)
2009. jún. 12. 09:29
kercher??? és ezt lehet műszaki áruházban kapni?
28. guti73 (válaszként erre: 24. - D0b7178f40)
2009. jún. 12. 09:28

Szia!

még én is a venni kellene táborhoz tartozom.Laminált padlón is használható?

27. d0b7178f40 (válaszként erre: 26. - 318512f90e)
2009. jún. 12. 09:15

nem.csak arra kell vigyázni,hogy nehogy a szemebdbe vágja a festéket meg a glettet.Mert a mi ablakaink is 28 évesek.És nem a legjobbak.

Én a vaterán vette.

Újonnan.majdnem olyan mint egy miniporszívó.0,5l víz kell hozzá.Semmi vegyszer.a lgjobb indokom az volt,hogy miért kell,hogy itt a kicsifiam és néha még mászik.bár nagy.És fertőtlenít is.A réstisztítóval kiöltem a penészt a mosógépemből.a mit vegyszerrel nem sikerült.

nem bántam meg.

a topshopposról hallottam jót is rosszta is.A legjobba kercher.igaz mérg drága.De az tutijó.

26. 318512f90e (válaszként erre: 24. - D0b7178f40)
2009. jún. 12. 09:08
én is agyalok egy ilyen kis masinán...de az ablakpucolásnál nem tesz nagy kárt a fában??? nálunk eléggé rozogák az ablakok.
2009. jún. 12. 09:01
ja einhell típus
2009. jún. 12. 09:00

nekem van.Én leginkább felmosásra használom,.e nagyon jó volt az ablakpucolásnál isGyors és tényleg minden retket eltávolít.

Van rajta sarokpucoló is meg fugatisztító.De én nem bántam meg,hogy megvettem.Csak rongyot nem tudom honnét lehetne beszerezni.Lehet,hogy neten típus alapján utánanézek.Mert akitől vettem az már nem foglalkozik ennek a forgalmazásával.Nem volt drága.8 e ft.

De megérte.Csak jót tudok mondani róla.Német.

2009. jún. 12. 08:57
Sziasztok! Ki melyen gőztisztítót tudna ajánlani? Szeretnék venni egyet, de nem tudom milyet vegyek. Nem szeretnék nagyon drágát. Tapasztalatokat is szívesen veszek. Köszönöm a segítségeteket.
22. kisfüles (válaszként erre: 10. - Sarolta1954)
2009. ápr. 17. 17:03

Kedves Sarolta 1954


Nagyon Szépen Kérlek,hogy minden alapvető tudnivalót,írjál le nekem,ezzel a gőztisztítóval kapcsolatban.Például azt,hogy hány bár nyomással dolgozik,mi a neve,hol kapható?és milyen kiegészítők vannak hozzá.Nagyon Szépen Köszönöm

Szia:Farkas Kriszti

E-mail cím:Bundika71@freemail.hu

Nagyon megköszönném,ha esetleg fotó(ka)t is küldenél,de természetesen,ha ez nem lehetséges,azt is tudomásul veszem.

2009. ápr. 13. 03:02
Én Luxos gőztisztítót használok. A pontos neve Lux Ökolux 8000. Ez a legújabb tipus. Van hozzá akár vasaló és inhaláló kiegészítő is. Profin tisztítja a fugákat, de van hozzá rengeteg kiegészítő, ablak mosó is. Az a lényege hogy nem kell hozzá semmilyen vegyszer, 160 fokos gőzzel tisztít. Ez az egyik legjobb gép, a teljes rendszer 400000 Ft körül van, de használtan akár harmad áron is be lehet szerezni. Apronet.com on tessék rákeresni hogy Ökolux és vannak találatok, lehet válogatni.
20. 711217 (válaszként erre: 16. - Sirga)
2008. júl. 2. 13:11

kérlek írd meg, hogy melyik fugatisztító gép jött be nektek

köszi

niki

2008. márc. 15. 11:40
NINCS, DE SZERETNÉK
18. 0148b688d6 (válaszként erre: 16. - Sirga)
2008. febr. 18. 19:35
Nekem is főleg arra kellett volna. Köszi, h megírad.
2008. febr. 18. 19:35
Na, úgy látszik, mást is érdekel a fugatisztítás. Sirga! Vízkőre jó volt a Dyras?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook