Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes-e téliesített üdülőt vásárolni lakóháznak? Kaphatok-e rá hitelt? fórum

Érdemes-e téliesített üdülőt vásárolni lakóháznak? Kaphatok-e rá hitelt? (tudásbázis kérdés)


10. csanda (válaszként erre: 9. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 1. 20:17
az a baj, hogy nekem saját magamat kell győzködnöm ebben a kérdésben. le kell most mát válnom a köldökzsinórról és próbálok valami hibát keresni vagy akadályt vagy bármit (persze mindezt tudatalatt, és most is a tudatalattim beszél). nehéz ilyen helyzetben jó döntést hozni, és hajalamos vagyok nagyon korán és komolyan belekesülni, aztán meg jó pofára esni... ezen csak én tudok változtani, ami lassan megy
9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 8. - Csanda)
2008. jún. 1. 19:27

Oké. Én nem foglak győzködni. Ha hitetetlen, akkor ne hidd el :)).

Aki nekem segített, az 18 bank ajánlatát ismerte. Valóban nem tudom, létezik-e olyan, aki 25-öt ismer :)))


Nem félelmetes, figyelni kell, kérdezni, a válaszokból meg tudod ítélni, hiteles-e, tud-e vagy csak összevissza dumál. De a nagy ingatlanügynökségek hitelközvetítői profik.

2008. jún. 1. 19:21

szia! valóban így van, a szakember azért szakember, mert profi abban a témában, amihez ért. csak egyszerűen hihetetlen, hogy egyvalaki pl. 25 bank ajánlatát tudja és elmagyarázza emberi nyelven, hogy melyik a legjobb. persze minden ügyfél más és más.

az is félelmetes, hogy nem lehet tudni, melyik az a hitelközvetítő cég, aki megbítható.

7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Csanda)
2008. jún. 1. 19:01

Szia!

Nem azért írtam, hogy "helyre tegyelek". Attól kérsz infót, akitől akarsz, de pontosan azért mert nem kicsi a felelősség, azt gondoltam, a szakembertől a legjobb.


Létezik ilyen bankfüggetlen szakember, és ne aggódj, minden banktól egyforma szintű jutalékot kap, nem érdeke, hogy valamelyik ajánlja. Ráadásul mindent el is intéz helyetted miután a papírokat megkapja tőled. Neked egyszer kell a bankba menni, a szerződést aláíírni.

6. csanda (válaszként erre: 4. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 1. 18:55
létezik egyáltalán bankfüggetlen hiteltanácsadó? számomra ez olyan hihetetlen!
2008. jún. 1. 18:54
tisztában vagyok vele, hogy nem itt fogom kapni a legpontosabb információkat (bocsánat :-) ), de szeretném ha olyanokkal tudnék erről információt váltani, akik már megjárták ezt az utat. szerintem több millió forintot elkölteni egy ingatalnra egy életre szóló felelőség és befektetés - a kisembereknek - éppen ezért vagyok kíváncsi a véleményekre.
4. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - Csanda)
2008. jún. 1. 18:48

Azzal semmire sem fogsz menni, ha ezer "szerintem.." kezdetű tanácsot kapsz. Korrekt információt egy bankfüggetlen hiteltanácsadó tud adni, ráadásul több bank ajánlatát össze tudja neked hasonlítani, nem kell mindegyiket végigjárnod.


A nagy ingatlanügynökségek mindegyikénél van ilyen szolgáltatás, akkor is ingyenes a számodra, ha nem a segítségükkel vásárolsz ingatlant.

2008. jún. 1. 18:45
persze kaphat is ra hitelt
2008. jún. 1. 17:58
szóval, ott kezdem, hogy szeretnénk saját ingatlanba költözni, most a szüleimnél lakunk a felső szinten, de már nem annyira "kellemes". a faluban nagyon sokba kerülnek a házak és öregek is, sokat kellene rájuk költeni. az üdülőterületen rengeteg eladó üdülő van, elég jutányos áron, csak az illeték a vásárláskor nagyon magas rá. persze hitelt sem olyan könnyü felvenni üdülőre, mint lakásra. elesünk az állami támogatásoktól és a szocpoltól is. bizonytalan vagyok...
2008. jún. 1. 17:53
Érdemes-e téliesített üdülőt vásárolni lakóháznak? Kaphatok-e rá hitelt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook