Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes-e együtt élni valakivel, akivel már csak a gyerek köt össze? fórum

Érdemes-e együtt élni valakivel, akivel már csak a gyerek köt össze? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
72. Donyta
2007. nov. 21. 13:15
Én sajna eléggé birka türelmű voltam, mert 17 évet kinlódtam le! Már réges régen végét kellett volna vetnem, márcsak a gyerekem miatt is. Igy nem érte volna ez a tavalyi tragédia átélése őt sem! Totálisan kivolt szegény, hónapokig nem lehetett szóra bírni, és csak aludt és aludt. Az iskolából is fel kellett őt mentetnem egy évre e miatt. Anyagi téren semmi hátterünk nincs, ez is a párom miatt. De bízom még abban, hogy lesz ujra lelkierőm megint kezdeni!!!
2007. nov. 21. 11:52
Nekem is az a véleményem, hogy amíg kicsi a gyerek, akkor jobb, ha mielőbb szakítol a pároddal, persze, ha az anyagi lehetőségeid ezt engedik. Később, te is, és a gyerek is jobban megsinylitek a válást, mert közben kikészülhettek idegileg. És akkor már egy új kapcsolat is másképpen, nehezebben jön létre.
70. Donyta (válaszként erre: 69. - Castellina)
2007. nov. 21. 09:52
Köszönöm a bíztatásod, de most már én is véglegesen döntöttem. Rosszabb ennél már nem lehet ez tény, csak már lenne jobb!!!
69. Castellina (válaszként erre: 68. - Donyta)
2007. nov. 21. 09:40
Hidd el, csak eleinte lesz rossz, aztán minden jobbra fordul. Sok nőismerősöm tette meg ezt a lépést, aztán mindegyik azt mondta, hogy bánja nem előbb lépett. Én szurkolok neked, fel a fejjel! Ennél már csak jobb lehet.
68. Donyta
2007. nov. 21. 07:08
Lenti hozzászólásaim után végre döntöttem. Elhagyom a párom, és majd csak lesz valami, ha nagyon szeretném. remélem a jövőképem jobb lesz mint ami eddig volt!!!
2007. nov. 21. 06:56

Tündibündi lépj.Tudom,hogy fontos a gyerek érdeke is,de te csak egy kiszolgáló valaki vagy a párod számára,és neki ez igy nagyon kényelmes.Számolj csak utánna hány éve dolgozol,neki?Háztartás,

takaritás stb.Bejelentett munkahelyed nincs,bármi betegség jöhet,mit csinálsz? Miböl lesz nyugdijad? Tőle nem.Igy csak belebetegszel ebbe a helyzetbe.Enged a gyereked ha találkozni akar vele az apja,de költözz el,és élj nyugodtan.Még egyedül is jobb mint igy élni.

2007. okt. 27. 21:24
Meg még az sem, de muszáj.
65. adri25
2007. okt. 27. 21:12
nem,sajnos az egyik ismerősöm ilyen cipőben van
64. Kalmár Edit (válaszként erre: 54. - Tündibündi)
2007. okt. 24. 21:24

Szia!

tündibündi legyen eszed! Múlnak az évek és egy olyan férfire pazarolod az éveidet, akit már nem szeretsz. Nem szabad várnod. Hidd el meg fogsz könnyebbülni. Ez még lemaradt. pusz Edit

2007. okt. 24. 21:20
Szerintem nem!
2007. okt. 24. 19:27
Pont a gyerek érdek érdekei miatt!!!!!!!Szerintem!
2007. okt. 24. 19:26
NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. okt. 24. 18:18
Nem érdemes!!!!
2007. okt. 24. 18:08
Szerintem semmi értelme.A gyereke is látja,érzi ha valami nincs rendben a szülök közt.
2007. okt. 24. 15:50

Nem érdemes, szerintem.

Én is próbáltam, csak rosszabb lett, a gyerek állandó feszültségben élt: jogod van kiegyensúlyozottnak és boldognak lenni és a gyereknek is joga van egy kiegyensúlyozott boldog szülőhöz, élethez, amire így esélyetek sincs.

2007. okt. 24. 15:38

A férjem 17 évig élt együtt a volt feleségével a gyerek miatt. Aztán egyszer besokallt, fájó szívvel felállt, hogy inkább "elhagyja" a gyereket és elköltözik. S láss csodát: Az akkor 14 éves gyermek felállt vele és otthagyta az anyját.

Tudom itt fordított a helyzet, mert az apa lépett ki a kapcsolatból, de utóbb, felnőttebb fejjel (ma már 22 éves a gyerkőc) belátta, hogy rosszabb az örökös cirkuszban élni, mint elvált szülők gyermekeként...

Én azt mondom: Az a házasság, ami nem működik, az a gyereknek sem jó!!!

56. b59d693a46 (válaszként erre: 55. - Tündibündi)
2007. okt. 24. 12:45
Jól teszed, csak legyél határozott! Sok sikert! :-))
55. tündibündi (válaszként erre: 48. - B59d693a46)
2007. okt. 24. 12:36
Nagyon köszönöm nem sértődtem meg.Sajnos én is így látom a helyzetem és elhatároztam változtatok.Az elmúlt pár hónapban ugyanis az ígéretekből megint semmi nem valósult meg.Több esélye nincs. puszi és köszi
54. tündibündi (válaszként erre: 49. - Kalmár Edit)
2007. okt. 24. 12:33
Igen tudom igazad van és már rájöttem az elmúlt 11 év alatt. Lépni fogok ez már biztos. Köszönöm Neked! puszi
53. tündibündi (válaszként erre: 51. - Donyta)
2007. okt. 24. 12:30
Köszi mikor megnéztem az adatlapod és láttam a képeket rájöttem , már olvastam.Hát neked sem könnyű mit mondjak. Együtt érzek hidd el! Majd lesz valahogy ! puszi szia
52. Droma
2007. okt. 22. 11:54
Ha elég idősek a gyerekek,akkor meg lehet velük beszélni,megértik.Fáj,ez természetes,de biztosan megértik,és mindkettőtöknek jobb lesz.
51. Donyta (válaszként erre: 45. - Tündibündi)
2007. okt. 22. 10:53
Itt olvashatod már a 22-estől felfelé....
50. LoLiNa
2007. okt. 22. 07:26
mi is húztuk az exemmel a gyerek miatt, de aztán besokalltam.. mért kéne leéljem vele az életemet, ha nem is vagyok boldog vele?! én is vagyok, nem csak a gyermekem.. pláne , hogy az apja születésétől kezdve tojt rá.. :( és sajnos a mai napig is ez a heéyzet vele..
2007. okt. 21. 22:38

Én 12 évig éltem együtt a férjemmel a gyerek érdekei miatt. Aztán nem birtam és elváltam akkor a lányom 9 éves volt. Visszagondolva a falba verem a fejem, hogy miért vártam annyi évet. A lányom is örült, amikor elváltunk. Nem hallja az állandó veszekedésünket. Viszont Ő szereti az apját, tehát elmegy hozzá hetente 1x, 2x. Annak idején vállaltam, hogy egyik albérletből a másikba vándoroltunk a gyerekkel. Aztán megismerkedtem egy férfivel, aki szintén albérletben lakott, összeköltöztünk, mi mentünk hozzá. Ennek már ll éve. Kb. 5 éve vettünk egy lakást közösen igaz otp-re, mégsem a tulajt gazdagítjuk, a hitel meg egyszer letelik.


Azt tudom Neked javasolni, ha már nem szereted a gyerek miatt egy percigsem legyél Vele. Hidd el nem éri meg. Te is majd annó visszagondolsz és rá jössz, hogy de buta voltam, hogy nem léptem időben.

2007. okt. 21. 22:19
Tündibündi, ahogy olvastam a hozzászólásidat, az a kérdés merült fel bennem, hogy vajon miért könyörgött a párod, hogy menj vissza hozzá. A gyerek miatt? Őt nem akarta "elveszíteni"? Mert hogy te nem vagy számára túlságosan fontos, az belátható. Ne haragudj, hogy ezt írom, de nem becsül meg téged, nem érdekli, hogy boldog vagy-e. Ha ennyire nem fontos számára, hogy te mit szeretnél, ő irányítja teljesen az életeteket, akkor jobban teszed, ha megpróbálsz nélküle boldogulni és boldog lenni. A gyerek tényleg fontos kapocs, de ne áldozd fel magad miatta. Vagy legyél nagyon határozott és adj neki kompromisszumot, hogy miben kell megváltoznia és változtatnia, ha meg akar téged tartani. Vagy lépj ki ebből a kapcsolatból. Remélem, nem bántottalak meg, de nekem ez a véleményem.
2007. okt. 21. 22:11
Lehet hogy igen, lehet hogy nem, ki tudja?
46. coline
2007. okt. 21. 21:52
Látom már egy páran leírták már,hogy nem.Én is csatlakozom NEM és NEM. Mellé nyultál nem Ő az igazi de meglesz azis csak keresni kell.
45. tündibündi (válaszként erre: 44. - Donyta)
2007. okt. 21. 21:45
Írdd le kérlek! Hátha tudunk egymásnak segíteni.Várom. szia
44. Donyta (válaszként erre: 39. - Tündibündi)
2007. okt. 21. 09:48
Na most totál veled érzek. Nagyon hasonló cipőnk van!!!! Egyben járunk?
2007. okt. 21. 09:36
NEM erdemes. nekem meg nincs gyermekem. de ha valaha ilyen helyzetbe kerulok, a gyermekem nem fog abban megallitani, hogy boldog legyek, hogy azzal eljek, akivel igazan szeretnek. es ne mondjatok, hogy onzo vagyok.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook