Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes-e együtt élni valakivel, akivel már csak a gyerek köt össze? fórum

Érdemes-e együtt élni valakivel, akivel már csak a gyerek köt össze? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. szept. 5. 12:30
nem, sőt ennek még a gyerek is megissza a levét. A kölkök nem hülyék, jobban érzékelnek dolgokat, mint a felnőttek maguk.
2008. szept. 5. 12:27
nem
2008. szept. 5. 11:35
nem
2008. jún. 25. 22:14
semmi értelme mert a gyereket is tönkre tesszükagyerek is megérzi,hogy milyen lett az életünk.ezzel őt is tönkretesszük.egy idő után ugy is válás lesz a vége
98. Szanka
2008. febr. 17. 16:20

Nem érdemes, a mi esetünkben éppen a gyerek érdekében is történt a szétválás.

Mi ketten kétfelé neveltük, mióta nincs velünk az édesapja, a gyerek sokkal nyugodtabb.

97. Laryan
2008. febr. 17. 15:50
Egyideig talán müködik,de sokáig nem hiszem,mert nagy a feszültség meg minden a családban :(
2008. jan. 22. 18:10
Hát, én a második "asszonyka"vagyok,és a férjem ott hagyott 2 gyereket,a kisebb 15,a nagyobb 18 éves.Most azt mondom,ezért felesleges volt elválnia,mert többet van azokkal,mint velem,és 8 éve csak nyelek és nyelek,mert ezeknek a gyerekeknek aztán épp csak a fenekük nincs kinyalva.Azt mondom,ezért?Hát minek elválni?Hogy a gyerek már azt se tudja,hogy kell felülni egy buszra és iskolába menni?Érdekes,én hetente 4*100km-t utaztam busszal-vonattal-átszállással,és életben maradtam.A lelkiismeretfurdalás nem jogosít fel senkit,hogy más életét vakvágányra vigye.Csúnya,de igaz:egy fenékkel 2 lovat nem lehet megülni.
2008. jan. 21. 09:44

A gyerek nem lehet összetartó erő.

Én aszondom, ha egy kapcsolat romlófélben!!! van,

(még időben) meg kell látogatni, egy házassági tanácsadót.

A válások 60%a így elkerülhető lenne.

Ne a gyereket használjuk saját sebeink gyógyítására,azzal a felhanggal,

...csak a gyerekek miatt..."

2008. jan. 21. 09:34
Nagymamam mindig azt mondja, minden ferfi egyforma. Ezt nem tudom, nem volt meg annyi, hogy ezt en is levonhatnam. Abban viszont egyetretek, hogy ha a baj velem van, es en nem valtoztatok a hozzaallasomon, az a kovetkezovel is elojon majd. Ha en nem teszek semmit, kitol varom a megoldast? A masiktol? Miert? Nem hiszem, hogy attol jobb lesz, ha tovabballok (felteve, ha nincs elviselhetetlennek tuno indok, veres stb). Most ugy elunk, tipikus fogyasztoi tarsadalom: nem mukodik? egy ev alatt oda a garancia? lokjed el, vegyel masikat, csereld ki, itt az ujabb, ami tobbet ad, szebb, modernebb!!! Nagyieknak meg megvannak az eskuvos cuccaik, mert azok sokat birnak, jo minoseguek. Talan ezert tartanak a 62. hazassagi evukben. :))
93. Donyta
2008. jan. 21. 09:22
Biztosan semmi értelme, de ha nincs más lehetőség...?
2008. jan. 21. 09:19
nincs értelme!!!
2008. jan. 21. 08:38

vegigolvastam, a turest ertem.

Most mi tortenik? Hogy dontottel?

90. 0260f21e84 (válaszként erre: 1. - Tündibündi)
2008. jan. 21. 08:32

ha nincs/nem volt semmi problema koztetek, nincs 3. 4., vagy csak elhidegultetek egymastol, akkor azon lehet valtoztatni. Ismet meg kell probalni "egyutt" lenni. Mindenhol vannak hullamvolgyek, nincs sirigtarto langolas, ha nem teszunk erte.

Mi az, hogy turni? Mit? O meg szeret, nem? A gyereknek meg az nem jo, hogy 3 havonta cuccoltok.

Ha komoly oka van, ha tenyleg nincs mar kozos jovo, semmi, ami osszekotne, akkor csak a valas marad.

(szamomra nem derult ki, hogy komoly gond van, vagy csak elfaradt a kapcsolat)

2008. jan. 21. 08:24
Szerintem nem érdemes csak a gyerek miatt. Előbb-utóbb úgyis a gyerek sínyli meg az egészet.
88. petka
2007. dec. 8. 22:23
Csak a gyerek miatt együtt élni valakivel nem érdemes. Hallottam egyszer egy történetet, hogy 3 gyermekes anyuka csak a gyerekek miatt nem hagyta el a férjét. Később kiderült, hogy a gyerekeknek is jobb lett volna ha elhagyja. Csak nem kérdezte meg a gyerekeket. Nem tudom pontosan hogy nálatok mi a helyzet, úgyhogy beleszólni nem akarok.
2007. dec. 8. 22:20
Sziasztok!Nagyon aranyosak vagytok,hogy ennyien válaszoltatok!Köszönöm mindenki figyelmét,nagyon jól esik!Megint szomorú vagyok,megint ugyanazért.Nem látom a kiutat.Elhagyni sajnálom,meg a kisfiamnak sem ilyen családot ígértem,amikor újszülöttként a karomban tartottam.Úgy még nem volt,hogy valahogy ne lett volna,igaz?majdcsk lesz valami....
2007. dec. 6. 23:35
Nem! A gyerek megérzi ezt, észereveszi,hogy nem úgy működnek a dolgok ahogyan kéne. Jobb ilyenkor elválni, és tartsa a gyerek a kapcsolatot rendszeresen mindkét szülőjével, de ne egy fedél alatt éljen a család! A válásnál is sérül a gyerek de ennél is jobban ha csak miatta vannak együtt! A szülőknek is szenvedés csak, élje az életét mindenki külön, új partnerrel!
2007. nov. 23. 22:05
Ez igaz! Sajnálom ha nálatok ez nem működne. Hátha a párod belátja, hogy így mindenkit csak boldogtalanná tesz, még magát is.
84. tündibündi (válaszként erre: 83. - 84f91d7aa9)
2007. nov. 23. 22:03
én is így szerettem volna de ehhez is ketten kellenek.
2007. nov. 23. 22:01

Én már láttam olyat, hogy a házasfelek, amíg nagyon kicsik voltak a gyerekek 'kihúzták' egymás mellett, de úgy mint 2 barát, és közben elkezdték építgetni az új életüket.

Így a gyerekek nem sérültek semmilyen gyűlölködős válás miatt, a szülők pedig máig nagyon jóban vannak.

82. tündibündi (válaszként erre: 77. - A9752c112e)
2007. nov. 23. 22:00
nagyon sajnálom hogy így élsz,de tudjad ez csak roszabb lesz.szerintem nincs azaz orvos aki ezen segíteni tudna.neked kell magadon mint ahogyan nekem is.nálunk is volt már minden.ill.mostmár kezdődnek a féltékenységi jelenetek.egyre rosszabb.de én olyan hülye lelkis vagyok hogy azért nem mentem elmostanában mert itt a karácsony.nem akarok a gyereknek rossz ünnepet és az apja is egyedül lenne.és rám mondja hogy önző vagyok és csak magamra gondolok , amikor emlékeztetem hogy nem vagyok hajlandó így élni tovább és eldöntöttem elhagyom.hát ilyen az én párom.szerintem mindkettőnknek változtatni kell!
81. Castellina (válaszként erre: 78. - A9752c112e)
2007. nov. 23. 21:48
Hát neked nincs szerencséd! A férjedet jobban meg kellett volna ismerned, mielőtt hozzákötötted volna az életedet.
80. tündibündi (válaszként erre: 74. - A9752c112e)
2007. nov. 23. 21:42
szia! ha vissza nézed az elejét leírtam több helyen , mivel én indítottam el ezt a témát.remélem megoldódnak a gondjaink én már dolgozom rajta.minden jót szia!
79. Fish (válaszként erre: 77. - A9752c112e)
2007. nov. 23. 21:39

sztem semmi baj sincs vele anno sztem a nagy igazi szerelem ami nem mukodott es feltel egyedul talan, vagy menekultel mert megserultel belul, es talan ugy gondoltad hogy egy telejsen mas fiu megment..

nekem volt egy volegenyem 19-24 eves koromig, nem irom le miken mentuk keresztul de o a vegen kisit szado mazo volt es nem birtam ezt a banasmodot, amikor elhagytam eltunt es ket hetig a rendorseg kereste...

aztutan megismertem az elso ferjemet akibe beleszerettem es azt gondoltam minden tokeletes de nem volt, talan menekultem en sem tudom de nem mukodott

nagyon nehez tanacsot adni barkinek is mert mindenki mas es mindenki maskent eli meg a dolgokat, van aki nem boldog es batran szakit van aki nem...

minden kapcsolatban vannak melypontok kerdes hogy megeri e? van egy pont amit ha atlepnek vajon kepesek vagyunk e feldolgozni utana a dolgokat, foleg gyerekkel nem egyszeru...

remelem megtalalod a helyes utat

2007. nov. 22. 10:32
Még vmi a tisztánlátás kedvéért.Nem vagyunk gazdagok,sőt.De,ha valami kell nekem soha nem mondja,hogy ne vegyem meg.Nem szól abba bele,hogy mire költök.Tehát ezen a téren mindent megkapok tőle.De mérlegre téve a dolgokat,ez elég?
2007. nov. 22. 10:28

Sziasztok!

Tanácsokat kérekszépen!Nem tudom,hogy csak a gyerek köt-e össze.4 éve "ismerjük" egymást,de vannak időszakok,amikor azt gondolom egyáltalán nem ismerem.Ért már meglepetés.Mondjuk ez annak is köszönhető volt,hogy nem beszélgettünk eleget a jegygyűrűá megvásárlása előtt.100%-ig biztos voltam abban ,hogy ő a leendő tökéletes férj,(már amennyire egy férfi tökéletes lehet),apa,szerető,barát,egyszóval társ.Lényeges az,hogy nem ahhoz mentem hozzá akit a legjobban szerettem az életem során.Ő volt az aki mindíg megvigasztalt,mellettem volt,ha bajom akadt.És akadt bőven.Az előző párom,életem szerelme,nem lehet leírni mennyire féltékeny volt,sokszor tetlegességig fajult a dolog,pedig oka semmi nem volt rá.Én csak őt láttam.Ma is beleremeg a szívem,ha az elvesztett szerelmemre gondolok.Kényszerűségből kellett feladnom a harcot,3 éven át küzdöttem azért,hogy higgyen nekem,s közben ott volt a drog-neki.Gyengébb halucinogének,na meg a fű.Ő nem vette el tőlem a nehéz táskát,nem tessékelt előre az ajtón,nem hozott meleg teát,ha lázas volta,megmagyarázhatatlan,már-már beteges vonzalom,egyfajta függőség volt a miénk.Megszámolni sem tudom hány alkalommal szakítottunk,de sosem bírtuk 1 hétnél tovább egymás nélkül.Volt az utolsó szakításunk után egy hosszú intervallum,amikor ugyan azt mondtuk,hogy nem vagyunk együtt,mégis az éjszaka közepén gyakorta megcsörrent a telefonom,hogy hol vagyok,mert ő az ajtóm előtt.Pedig tőlem 55 km-re lakott.Bármikor,ha hívtam autóba ült,előtte buszra,és jött.Ő sem mondott soha nemet.Mégsem működött békésen a kapcsolatunk.Azt mondta"nem tudok úgy melletted élni,hogy nem lehetek veled"-Ezért felköltözött Pestre,jó messze tőlem.Semmit nem segített.Amikor hazaköltözött ,hosszú idő után megéreztem.Felhívott,az volt hozzá az első kérdésem,hogy otthon vagy ,ugye?És igen,úgy volt.Szóval évekig tartó sem veled,sem nélküled.

Mindezt a férjemnek,aki akkor még csak egy jóbarát volt,az egyetlen szinte,módja volt végig követni.A sokáig tartó huza-vona után,mivel szerettem volna végre nyugodtan élni,vagy csak egyáltalán életben maradni,s közben mély depresszióba estem,csak ment az életem....

Végül úgy döntöttem,hogy elfogadom a kedves,mindíg tettre kész segítő és lelkitámasz közeledését.Igaziból nem is eldöntöttem jött magától,nehezen ,de jött.hogy hol és hogyan ,talán az mellékes.Egy kollégánk esküvőjén...

1 héten belül megvettük a jeggyűrűt,s 3 hónap múlva megvolt az esküvő.Akkor úgy éreztem vége a sok megaláztatásnak szenvedésnek,lelki gyötrelemnek,itt a béke szigete,amit nem cserélnék el száz másik férfiért sem.Pedi kezdetben még külsőleg sem volt a zsánerem.Nem tartott túl soká.Azon a napon ,amikor az ujjamra húzta a jegygyűrűt,este tervezgettük az esküvőt,beszélgettünk.És,hát felvetett egy ötletet,hogy ki lehetne a koszorúslányom.Egy lány,egy volt jkolléganő(biztonsági őrök voltunk),aki állítólag csak szavakkal,őt vigasztalta,amikor kivolt amiatt,hogy én nem fogadom el az ő közeledését.Vagy 10-szer elmondta,hogy mennyire jó fej,kiváltképp csinos,és én is biztosan nagyon bírnám.Hát annyira biztosan nem bírtam volna,mint ő.Amikor meghívott és nem mentem el vele moziba őt hívta.Meg kávézni,meg stb.Szóval marha szerelmes volt belém,de azért közben őutána kapart.Azon az estén azt állította,hogy tőle aztán sosem akart semmit,csak azt felejtette el,hogy régóta barátok voltunk és korábban meséltz róla nekem.Egyszóval hazudni próbált nekem.Nagyon elszomorodtam.Máig sem tudom ezt megbocsájtani.Napokig letargiás voltam,sírtam.Majd 7 hónapra rá végre tudott választ adni,hogy miért akarta,hogy életem egyik legfontosabb napján ez a lány vigye az uszályomat.:össze akarta hozni valakivel.Válaz 7 hónap után?!!!!!!!!Nem ez volt az egyetlen,csupán az első.Őt én egy vissz

afogott,zárkózott fiúnak ismeretem meg,azt hittem az.Ehhez képest már a házasságunk ideje alatt tudtam meg,hogy boldog-boldogtalanon átment,minden bokorban,szó szerint bokorban,búzatáblában,szőlősben,padon stb..Még gruppen partiról is hallottam,amit ő ugyan tagad,hogy tudott volna arról,milyen buliba megy,végül hős lovagként kimentette a lányt az egyik fiú karjából,s mivel az ő helyiségükben került megrendezésre ez a party,kiparancsolt mindenkit,majd egymaga bulizott tovább a mindenki kedvesével.Haza csak olyan lányt vitt,állítólag aki számított,vagyis soha senkit.Kezdetben azt is tagadta,hogy ezt a lányt hazavitte volna,az öccse,és a nagymamája által állított tényeket cáfolta.Végül nagy nehezen vallomást tett,igen hazavitte,s a szőlős után otthon folytatták a mókát.Nem askarta,hogy bárki lássa vele a faluban,ezzért állítólag kerülőúton vitte a buszmegállóba a lányt reggel,ám a nagyi és a testvére azt állítja,hogy a nagyit megkérte had maradjon nála a lány pár napot.-tudhatott valamit.Ő ezt is tagadta.Az öccse azt állítja,hogy profikhoz is járt,ő azt mondja,hogy csak azért mondta neki ezt,hogy nagyfiúnak lássék a szemében.Azért emelett azt megjegyezném,hogy az öccsét ő vitte az első alkalmára,beavatásra a z első kurvához,miközben a testvér állítása szerint ő addig a másik szobában foglalatoskodott.Ő választott a 2 lány közül először,ezt is csak a feljebbvalósága fitoktatására.Ő azt mondja nem volt a másik szobában,fizetett a lánynak,hogy tartsa fenn a látszatot a testvére előtt,és lement az ujságoshoz.Később a testvére rendelkezésemre bocsájtott egy telefonszámos listát,az ő régi kártyája tartalmával.Tele volt kurvák-profik számaival,végighívtam őket.Az állítás,mindet a testvérének tartotta,sőt a testvére készítette azut a listát,hogy őt rossz színmban tüntesse fel.Ez néhány a megbizhatóságát bizonyító dolgok közül.És ,ha bármit később megkérdezek tőle ,2-szer ugyanúgy soha nem mondja el,végül lezárjuk egy nem tudom-mal.-..Van egy gyönyörű kisfiunk aki véletlenül fogant,még az elején,mert a szexuális életünk nulla,ennek sok más oka is van.A kicsit nagyon szereti,bár ráhagyni hosszan nem merném,mert volt,hogy az egyetemre mentem(levelezős vok)És elaludt,a gyerek meg egyedül volt,szerencsére a járókában.Volt ,hogy leesett mellőle a z ágyról,volt lil.i folt a kicsi fején,mert olyan aktívan figyelt rá,szóval önállóság semmi-ja volt,hogy elfelejtette megetetni.Házimunka semmi,a konyhában 2 hete nincs villany,az autó,mint a szeméttelep.Nekem egyetem,gyerek és itthon minden..Tudom,hogy a maga módján szeret engem is,már gondoltam arra,hogy nem direkt csinálja,hogy mindíg másképp adja elő a dolgokat,múlét és jelen történéseit egyaránt.talán szeméklyiségzavaros.Nehéz gyerekkora volt-alkoholista anyát verő apa,akivel már gyerekként szembe kellett állnia,és nemrég 1 éve meghalt az édesanyja,rákban,azóta még rosszabb.De nem lehet mindent erre fogni.Érdemes vajon pszihológussal próbálkozni?Milliószor ígérte már,hogy megváltozik,de....A vizsgáim előtt 2 nappal,amikor még volt 600 oldal tanulnivalóm,neki pedig lett volna ideje segíteni,mert délutánra ment,12-ig aludt,aztán elment.Van hogy megszállja a szentlélek,és hoz nekem ágyba kávét,vagy gyógyszert,ha beteg vok,mondhatnám,hogy a másik ezt nem tette.Hosszas viták során mindíg úgy tesz,mint aki hülye,mint aki semmit nem ért,van hogy kitalál olyan dolgokat 10 perccel azelőttre,amit én soha nem mondtam.Kezdek komolyan megijedni!Aztán a hosszas vita és kiabálás után,amikor a szokásos hagyjuk-kal befejezzük,1-2 órára rá jön a sajnálom a megbánás,de akkor már arra sem emlékszik,hogy mit is bán,a megváltozik minden.....És igen,kb. 3 napra meg is változik.Mit tegyek?Én is állandó feszültségben élek,a gyerek is ezáltal.Érdemes orvoshoz menni vele?Ez lehet szzemélyiségzavar,vagy csak férfi?Hosszan tudnék még írni,de egyenlőre ennyi....

76. Fish
2007. nov. 21. 22:32
sztem minden kapcsolatban van melypont elobb vagy utobb kerdes hogy ezen at lehet e , erdemes e atlendulni vagy keresni ujat, kepesek vagyunk e ra, nekem 5 evente van ilyen en is felrakom magamban neha a kerdest hogy en pl tudok e parkapcsolatban elni de ha nem abban elnek akkor meg az lenne a bajom..en mindig um felfele buktam tehat ha kiszalltam akkor az nekem jobb lett es magasabb szintre jutottam vele erzelmileg, es soha nem bantam meg meg eddig, sztem ezek baromi nehez dontesek es amikor meg mar van gyerek iszonyatosan nehez
2007. nov. 21. 22:11
Az én férjem most az emeleten van a gyerekkel,így nem tudom leírni mi is a gondom,konkrétan.De szeretnék tanéácsokat,hogy ezek valódi problémák-e,vagy csak én csinálok a bolhából elefántot!Rövidesen leírok mindent részletesen,addig is ,ha kérhetem,aki megtenné,legyenszives írja le nekem,hogy mi okozta a házassága megromlását!Előre is nagyon kösuzönöm!Segítsetek,báánatos,és reményvesztett vok.
2007. nov. 21. 22:08

Sziasztok!

Tündibündi,leírnád konkrétabban,hogy mi okozta a kapcsolatotok megromlását?Hátha magamra ismerek,s végre ésszerűbben gondolkozom!Azt hiszem itt az ideje nekem is!Köszi!

2007. nov. 21. 13:38

Nem érdemes!!!!!!!!

Minden kapcsolat után van egy uj!!!-

Egy uj lehetöség a boldogságra,a jobb életre!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook