Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes beadatni a Prevenar nevű oltást? fórum

Érdemes beadatni a Prevenar nevű oltást? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 22. 17:31

Az én lányom megkapta. Nos nem tudok nyilatkozni, hogy érdemes volt-e, hiszen nem tudom, mi lett volna ha nem kapja meg;)

De semmi baja nem volt tőle és nem szokott beteg lenni.

2012. nov. 22. 16:41
Bocs! 2 szer írtam az agyhártyát! Másodszorra agyvelőt akartam írni. Ezeket még megfejelte egy agyi infarktus is... Csoda hogy él szegénykém, az meg pláne hogy az elméje ép maradt...
2012. nov. 22. 16:39
A húgom kislánya is meg kapta a Prevenar13 oltásokat(3.5 éves),kb 1 éve. Ennek ellenére agyhártya,-középfül-és agyhártya gyulladást kapott, pont az a baci okozta ami ellen a Prevenar13-nak védeni kellett volna. Ma a 46. napon jöttek ki a kórházból, de hagy ne mondjam miken ment keresztül a gyerek ...
36. verosz
2011. márc. 9. 08:00
Mi beadattuk a kislányommal,igaz ő egyet kapott mert elmúlt már 2 éves.
35. Pen80 (válaszként erre: 34. - Vitaminkirály)
2011. márc. 8. 21:51
Úristen, mennyire szélsőséges! Hihetetlen.
34. Vitaminkirály (válaszként erre: 32. - Mimmo33)
2011. márc. 8. 18:43
A japán ANTSz oldalát nézted? A miénk csak akkor függeszti fel, ha itthon hal meg tőle 4 gyerek. Vagy akkor sem: [link]
33. Pen80 (válaszként erre: 29. - Lytta)
2011. márc. 8. 14:54
Szokásos pánikkeltés. Nem fogyott az influenza vakcina, úgyhogy kellett egy agyhártyagyuli-járvány, ezek a gyártók meg gondolom ráléptek valakinek a tyúkszemére.
32. mimmo33 (válaszként erre: 29. - Lytta)
2011. márc. 8. 11:50

Ezt már cáfolták.És az ÁNTSZ honlapján sincs fent, hogy felfüggesztették az oltóanyagot.

A média megint dolgozik...:(

2011. márc. 8. 11:48

A fiam csak 1-et kapott, mert 3 éves elmúlt amikor kapta, akkor nem kell ismétlő. A lányom a 2 és a 4. hós kötelező melé kapta és a a 18 hónapossal jövő hónapban kapja a 3.at. Semmi bajuk sem lett....

Szerintem adasd be...

30. gigianyu (válaszként erre: 29. - Lytta)
2011. márc. 8. 11:36
na erről beszéltem. Emiatt inoktam meg
29. Lytta
2011. márc. 8. 11:26

ezt ajánlom figyelmetekbe:


[link]

2011. márc. 8. 11:14

Nálunk szinte kötelező. Az orvos nagyon javasolja. A középfülgyulladások drasztikus csökkenését hozta, amióta ez ingyenes.


A lányom anno nem kapott semmi oltást, már ilyen nem kötelezőket. Vele otthon is voltam 2 hetente. (jó, ez azért is volt, mert első gyerek). Főleg középfülgyulladása volt, aztán műtét, meg szövődmények, meg minden. Ő végül utólag kapta meg a prevenart sok másik oltással együtt, még jó sok ezerért.


A másik kettő már megkata ezeket, és nem volt fülgyulladásuk. (persze ez alkatfüggő is). A veszélyesebb változata az agyvelőgyulladás (asszem) egy fajtája. Ezért érdemes még a Neisvac-ot is beadatni, bár az ritkább állítólag.


A rotát a kicsinek beadattam volna, csak a nagyok nem kapták meg. A kicsi meg üríti ki az oltás után, amit elkaphatnak a nagyok. Azt meg nem akartam, hogy kifizetem a pénzt, és még el is kapják a nagyok...

Azon kívül a szájon át adandókban én annyira nem bízok, az vagy hat, vagy nem... (ezt az orvos és a védőnő is mondta)

És sokszor azért oltva is elkapják a gyerekek a betegségeket, csak nem olyan súlyos a lefolyása..

Mi így voltunk a bárányhimlővel. Bár utólag nem bánom, hogy a lányom ténylegesen is átesett rajta.

2011. márc. 8. 11:02

Sziasztok!

Nekem 3 alkalommal kapta meg a fiam a Prevenar-t. Először: 7 hónapos korában, utána: 9 hónapos korában, majd: 15 hónapos korában kapott egy emlékeztetőt belőle. Semmi baja nem lett az oltásoktól (a szuri miatti síráson kívül). Ja és ingyenes volt.

Mi beadattuk neki a Rota vírus elleni oltást is, na az jó drága volt. Nem emlékszem már, hogy pontosan mennyibe került, de kb. 36.000 Ft-ba kerülhetett a 2 oltás összesen. Attól se lett semmi baja, és azt szájon át kapta, nem szuriként.

26. EpresKrisz (válaszként erre: 25. - 7d6d76a2fa)
2011. márc. 8. 11:02
Igen,két éven aluliaknak finanszírozza az állam és elég egy oltás,én is most fogom beadatni a kisfiamnak.Nekem azt mondta a dokinéni,hogy érdemes beadatni,és a barátnőm is aki gyerekorvos ő is ajánlotta.
2011. márc. 8. 10:48

Én azt hallottam,kötelezővéakarják tenni.

Gyerekorvos mellett dolgoztam, szinte mindenki beadatta, nem volt probléma.

Az én gyerekeim babakorában nem volt még ez az oltás.

2 éven aluliaknak finanszírozza az állam,egyébként 17000 Ft az oltóanyag.

Egy éves kor felett elég egy db oltás

24. Pen80 (válaszként erre: 15. - Gigianyu)
2011. márc. 8. 10:37
Ez nem pontosan így van - most utánaolvastam. Ráadásul nemcsak erről az oltásról van szó és még tartanak a vizsgálatok. Fura, hogy eddig nem volt semmi, most meg hirtelen 4 baba is, nem?
2011. márc. 8. 10:33
Szia! Mi is beadattuk most 18 hós a kisfiam most volt az ismétlő oltása, de semmi baja nem volt.
2011. márc. 8. 10:31

Értem .Hát én még holnap megkérdezem a dokinak erről .De az az igazság ő azt mondta hogy kisfiamnak nagyon bekéne adnni mert nagyobb fiam oviból mindent hazahoz.

És előzzük meg amit meglehet.

2011. márc. 8. 10:30
Nálunk is megkapta mind a két gyerek egyiknek sem lett semmi baja hálistennek. A kisebbik fiam az elsőt már a legelső kötelező védő oltással egyszerre megkapta, a másodikat meg rá két hónapra.
20. mimmo33 (válaszként erre: 15. - Gigianyu)
2011. márc. 8. 10:30

Igen Japánban, és ott nem azt az oltóanyagot használják, mint Mo.-on...

Kár pánik hangulatot kelteni!

2011. márc. 8. 10:28
Mi is beadattuk. Nem volt semmi.
18. Tina87
2011. márc. 8. 10:24
Nekünk se lett bajunk, kétszer kaptunk.
17. Pen80 (válaszként erre: 15. - Gigianyu)
2011. márc. 8. 10:22
Az oltás miatt?! Hol? Én nem hallottam, igaz, nem nézek híradót. Mindig csak paráztatják az embert.
16. Pen80 (válaszként erre: 12. - Gigianyu)
2011. márc. 8. 10:20
Mi is beadattuk, nálunk szinte meg sem kérdezik, már adják is be. :)
2011. márc. 8. 10:20
Tegnap volt a híradóba erről egy hir hogy 4 kisgyerek hallt meg nemsokkal hogy beadatták ezt az oltást.És kicsi meginoktam.De doktornénink holna nagyon beakarja adatni a 4 hónapos kisfiamnak.
14. titu (válaszként erre: 12. - Gigianyu)
2011. márc. 8. 10:11
Mi beadattuk, itt Nemetorszagban kötelezö!
2011. márc. 8. 10:11
Mi beadattuk, és nem is bántam meg:-)
2011. márc. 8. 10:09

Mi a véleményetek erről az oltásról??

Esetleg beadatta valaki vagy gondolkozik rajta hogy beadatja?

11. lily3
2008. aug. 19. 08:46
Köszi a válaszokat.Nem tudom lehet buta kérdés,de az arcüreggyulladást esetleg nem lehet ezzel megelőzni.Tudom ez a nátha szövődménye,de nem lehet hogy kevesebbszer lenne beteg?
10. Silver1 (válaszként erre: 4. - Lily3)
2008. aug. 18. 13:47
Ja, egyébként fontos oltás, mi biztos beadatjuk, csak annak járok utána, mikor érdemes. Hallottam olyanról, hogy olyan agyhártyagyulladást okozott a betegség, ami agykárosodással járt. És annyira nagyon nem ritka maga a betegség, ráadásul csúnya dolgokat tud csinálni, még ha nem is maradandó károsodást okoz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook