Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? fórum

Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2007. febr. 19. 10:27
jobb ha átesnek a gyerekek rajta nem kell semmilyen védőoltás
2007. febr. 18. 11:12

Szerintem sem.

Én egyik gyermekemet sem oltatom be.

2007. febr. 17. 21:05

Kis gyermekek,előbb,utóbb,átesnek a bárányhimlőn,

de ha már korosabb az ember,nagyon veszélyes.

Aki kiskorában nem volt bárányhimlős,jobb ha beoltatja magát.

11. talian (válaszként erre: 10. - F4fff01065)
2007. febr. 5. 06:49
Sajnos egyáltalán nem vagyunk körültekintőek oltásügyben és nem utolsósorban rosszul és hiányosan informálnak minket oltásügyben (is). A cikk amit belinkeltem, többek között arról (is) szól, hogy sokszor hazudnak nekünk ami a teszteléseket és mellékhatásokat illeti, elhallgatnak fontos dolgokat. Pl. egy "érdekesség": a polio oltás összetevői között az sv4o-t hol találták még meg? Ráktumorban. Érdekes, nem? Csak nehogy kiderüljön sok év múlva, hogy a védőoltástól van ennyi rákos, mert sajnos nem úgy viselkedett az immunrendszer ahogy gondolták.
2007. febr. 5. 00:38

A nagyanyámnak beadattuk az influenza elleni védőoltást. Néhány nap múlva bedagadt a karja tőle, majd 2 hétre rá tüdőgyulladást kapott és el is temettük szegénykémet.

Azóta is furdall a lelkiismeret, pedig csak a legjobbat szerettük volna neki. Ha tudtam volna hogy ennyire veszélyes az oltás, nem adatjuk be neki, és talán még ma is köztünk lenne.

2007. febr. 4. 23:23

Védőoltás ügyben találtam egy iszonyú megdöbbentő - sajnos német nyelvű - interjút, mely egy oltáskutatóval készült (anonym). Érdemes lefordittatni, vagy aki érti, elgondolkodni - én SOHA többet egy oltást sem! Több a veszélye, mint a haszna, de a pénz beszél, és hát persze meggyőznek hogy szükségünk van rá - NINCS!

[link]

2006. dec. 30. 17:36

Szerintem nem.Vannak bizonyos betegségek, mint pl. a bárányhimlő is,amin jobb ha átesik a gyerek.

egyébként apósom minden évben beoltatja magát influenza ellen, és minden évben az oltást követő héten kitör rajta az influenza.

Ennyit arról az oltásról.De akkor megkérdőjelezem a többi "újdonsült" oltást is.Persze egyén függő is.

2006. dec. 29. 21:58

Sziasztok!

Valószinüleg maga a himlö ki fog jönni azon a gyereken is aki megkapta a védöoltást.Ezek az oltások mind egyformák.NEM megvéd,hanem egy kicsit ellenállóbb lesz az immunrendszerük.A fiam 5 éves volt nyáron amikor himlös lett,rá 4 hétre a 4.5 hónapos lányom is elkapta.Akkor nagyon megijedtem,de mostmár örülök,hogy tul van rajta mind a kettő.

2006. dec. 19. 13:11
Nos,válaszolt a dr.nő és azt írta,hogy enyhe .lefolyású fertőzése az oltás ellenére is lehet.Tehát akkor fizessek ki 16000ft-ot és ennek ellenére elkaphatja a gyerek.Hát mit mondjak jó üzlet.
2006. dec. 18. 15:58
igen
4. 12667dcac6 (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. dec. 18. 15:15
Köszi a válaszod.Mivel a védőnőnk és aháziorvos nincs egy véleményen ezért is vacilálok.Most tettem fel pár kérdést a bárányhimlő honlapján egy doktor nőhöz.kiváncsi vagyokmit ír vissza.
2006. dec. 18. 14:43
Kata, a mi gyerekorvosunk azt mondta nem ajanlja, mert kb. 10 eves multja van csak, es nem ad elethosszig tarto vedettseget, mint az ha atesik a gyerek a betegsegen. Nekem azt mondta semmivel sem komolyabbak most a szovodmenyek mint a mi gyerekkorunkban es az a biztos ha gyerekkorban tul van rajta valaki. Inkabb mint hogy 20 evesen kapja el, mert a vedooltas nem tudni meddig nyujt vedettseget. Az koztudott hogy felnott korban a baranyhimlo sokkal veszelyesebb mint gyerekkorban. En vegul nem adattam be.
2006. dec. 18. 14:14
Csajok várom a hozzászólásokat.Van egy 5 és egy 1.5 éves kislányom,szeretném beadatni nekik a bárányhimlő elleni oltást,de voltak akik lebeszéltek róla,merthogy sok gyermek így is elkapta.Mivel a két oltás közel 16000 ft lenne nemtudom mit tegyek.Ráadásul a kissebik most kapta a 18 hónapos szurit így ő 2 hónapig nem kaphat más oltást.
2006. dec. 18. 14:10
Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook