Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? fórum

Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2009. márc. 16. 22:10
Az oltásnak is lehetnek szövődményei, nem csak magának a bárányhimlőnek.Ráadásul nállunk most tombolt a bárányhimlő az ovodában, és mind a 6 gyerek a csoportból akik oltva voltak ellene megkapta. Sőt az egyik, ( egy nagyon vékonyka kislány) kapott oltást, és tavaj is, és idén is beleesett. Pedig ez elvileg képtelenség lene. Az én lányom most 5 éves, jelenleg bárányhimlős, de se láza nincs, sem semmi durva. Viszont mostmár tényleg életreszóló a védetsége.
73. oalmao
2009. márc. 10. 14:33

A nagyobik lányomat beoltattuk, a kicsit elfelejtettük. Most a kicsi hazahozta a bölcsiböl. Mégis úgy tűnik nála a gyengébb lefolyású, és a beoltott (koraszülötten világra jött), nagy lányom szenvedi meg inkább.

Szerintem alkat és immunrendszer kérdése is, ha azt vesszük alapul hogy mindennek van fokozata kérdem én: mi lett volna ha nem oltattjuk be egyáltalán?

Én az oltás híve vagyok!

2009. febr. 24. 14:40
Szerintem nem majd ha nem kapja el 14éves korig akkor mert onnan már veszélyes és nem védi élete végéig.Inkább kapja el mig kicsike!
2009. febr. 24. 12:04
Nekem a védőnő javasolta,mégsem adattam be,mertaddigra már volt az az oviban himlő.Mindig vártam,hogy elkapja a fiam,de Ő kapta el legutoljára.Jól megúsztuk 40-50 pöttye volt csak.
2009. febr. 11. 13:32

Én beadattam, és gyorsabban átesett a gyerek az egészen, sokkal kevesebb pöttyel.

Láttam már csúnya bőröket, és nem akartam, hogy később sebhelyek tarkítsák a gyereket.

Nem hiszem, hogy pénzkidobás volt.

2009. febr. 11. 13:03
Igen elkaphatja annak ellenére, hogy megkapta az oltást, de sokkal gyengébb lefolyású
2009. febr. 6. 14:06
Én nem adtanám be. Mi is elkaptuk mégis itt vagyunk, csak pénzkidobás
2009. febr. 6. 12:26
Erre én is szeretném tudni a választ, mert a fiamnak beadattuk az oltást. Jó drága volt, több, mint 7 ezer ft. De megfogadtam, hogyha mégis elkapja a himlőt, a kötelező oltásokon kívül semmit nem fogok neki többet beadatni.
2009. febr. 6. 12:22

Dehogynem létezik, felnőttkorban aki nem volt még, főleg, ha nő és gyereket is szeretne, és nem akarja végigparázni a terhességet, különösen ajánlott. Két oltás kell 6 hét különbséggel. Háziorvos felírja, kb 6000 Ft darabja.

A súlyos bárányhimlőt kivédi, felnőttkorban pedig a bárányhimlő általában súlyos. Szerintem gyerekkorban sem egy lányálom.

65. Marmar
2009. febr. 6. 11:45
26 evesen meg nem voltam baranyhimlos. Munkatarsam most fekszik vele otthon, o 30. A kislanyatol kapta el. Nem lehet sehogy elkerulni? Oltas sem letezik meg ellene?
64. hotyka (válaszként erre: 59. - Feriberni)
2009. febr. 6. 11:45
Igen, úgy is el lehet kapni, csak kisebb a kockázata a szövődményeknek!!
63. Sirga
2009. febr. 6. 11:45
Van, de szerintem értelemetlen.
2009. febr. 6. 11:44
2009. febr. 6. 11:44

bizony van és minél hamarabb meg kell kapja a drága, mert annál hamarabb ad védettséget.

Gonosz mellékhatásai vannak, főleg felnőtt korban.

2009. febr. 6. 11:44
Van 7 ezer kerekitve
2009. febr. 6. 11:44
Igen van! (szerintem elég drága! ) De ismerek olyat, aki beoltatta a gyerekét, és úgy is elkapta!!!!
2009. febr. 6. 11:43
van
57. pemete
2009. febr. 6. 11:43
Igen, van.
56. Marmar
2009. febr. 6. 11:42
Van e baranyhimlo ellen vedooltas?
2008. okt. 1. 00:47
Szerintem érdemesebb beadatni.
54. vikasz
2008. jún. 10. 22:17
Mi gyermekorvosunk kifejezetten javasolta.
53. sodrak
2008. márc. 22. 10:42
Én mindkét gyermekemnek beadattam, mert volt az ismerősök között nagyon csúnya eset-pl. még a szájában is hólyagok voltak, nagyon magas lázzal járt a bárányhimlő, illetve elkapart hólyagok-, hogy úgy döntöttem,miért gyengítsem le gyermekem immunrendszerét egy olyan betegséggel, mely csúnya szövődményekkel jár/hat, illetve van ellene megfelelő védekezés. Már elavult a régi mondás: "Jobb, ha átesik rajta!" De bővebben, illetve a súlyos szövödményekről a "bárányhimlő" saját oldalán is lehetv olvasni
2008. jan. 24. 23:27

Kedves Anyukák! Én mint gyakorló háziorvos azt mondom az oltást mindenképp érdemes beadatni.

Igaza van annak, aki azt mondja, hogy nem ad 100% védettséget, hiszen van, aki annak ellenére elkapja a betegséget, hogy be van oltva.

Fontos viszont azt tudni, hogy ezeknek a gyerekeknek a bárányhimlője sosem lesz olyan súlyos, mint oltás nélkül lett volna.

A bárányhimlős betegek 10%-a szenved valamilyen szövődmény miatt. Jobb elkerülni ezt a kockázatot, az oltással pedig a szövődmény mindig elkerülhető.

Ajánlom figyelmükbe a www.gyermekbetegsegek.hu oldalt, ott lehet szembesülni vele, miért jobb elkerülni a bárányhimlőt.

2008. jan. 18. 12:30

hát majd még mélyebben is beleásom magam ebbe a témába ugy látszik. aztán majd kiderül.ha nem lenne ennyi eltérő vélemény könyebb lenne.

de az a baj hogy az ismerősök között is megoszlik.

a gyerekdoki meg annyit mondott döntsem el én

50. lily3 (válaszként erre: 49. - 14775640c4)
2008. jan. 18. 10:34
Persze hogy elkaphatja.Az én férjem decemberben esett át rajta(nem tudtuk hogy nem volt,különben tuti hogy beoltatjuk)Nagyon megviselte 39.5 volt a láza 2 napig,rengeteg kiütés volt rajta el se tudod képzelni mennyi.Nem mehetett ki,a gyógyszerek 10000 ft-ba kerültek(az oltás pedig 14000 lett volna,mert felnőtteknek 2 kell)Szóval a különbség nem sok árban, és legalább nem szenved.A szövődményekről nem is beszélve(mi megúsztuk,de lehetett volna tüdőgyulladás,here gyulladás).A másik :igen,túlesnének kérdés hogy,hogyan.Na persze én nem akarlak rábeszélni.Tényleg megoszlanak a vélemények.
49. 14775640c4 (válaszként erre: 48. - Lily3)
2008. jan. 18. 10:13

okés az jó lesz.

én örülnék ha mielőbb túlesnének rajta, pláne hogy még nem dolgozom. addig nyugodtabban itthon tudnék lenni velük.

a párom nem volt bárányhimlős csak kanyarós. akkor elkaphatja?

48. lily3 (válaszként erre: 47. - 14775640c4)
2008. jan. 18. 09:46
Ezt neked kell eldöntened!Amint olvastad én beoltattam.Nálunk nem sokára 28-án szülői lesz az oviban és hívtak egy szakértőt a bárányhímlő miatt vagyis ez lesz a téma,mert itt nagy járvány volt.Én megfogom kérdezni hogy az oltás meddig ad védettséget vagy egyáltalán hogy van ez?Ha gondolod leírom milyen választ kaptam.
2008. jan. 18. 09:16

mondjuk most én is hezitálok hogy oltás vgay sem.

néztem itt a fórumon voltak mellette és ellene szólók, de még mindig tanácstalan vagyok én is. a a nagy ovis a kicsi meg bölcsis.ezerszer volt már mindkét helyen bárányhimlős de egyszerüen nem kapták el. volt akinek a gyereke könnyen vielte pár nap alatt átesett volt aki nem.- én csak attól tartok ha most nem kapják el később rosszabb lesz. most oltsam vagy ne?

46. krizsanevi (válaszként erre: 42. - Lily3)
2008. jan. 9. 12:08
Ha valakinek nem ép az immunrendszere, akkor többször is lehet bárányhimlős!
45. kenzol
2008. jan. 9. 12:04

A mi gyerekorvosunk nem ajánlotta, de biztos orvosa válogatja. A fiam megúszta 8 pöttyel a bárányhimlőt, a lányomnak minden porcikája pöttyös volt, még a szemében is volt :( Nagyon jól viselte, nem volt lázas se.

A patikusunk és a másik gyerekorvos ( a mienk épp szabin volt) tanácsára nem kentük semmivel, csak zyrtec vagy fenistil cseppet ajánlottak.Kiderült, hogy a rázókeverékben a cink, ha belekerül a kifakadt hólyagba ott nem tud lebomlani vagy valami ilyesmi és hiába nem vakarta ki a gyerek mégis hegesedést okoz!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook