Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? fórum

Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2009. szept. 23. 08:35
Megkapta mind a kettö,semmi gond nem volt.A maradandó hegek akkor lehetnek ha kikaparja magát.Az örökre megmarad,tapasztalatból írom.A gyerekeim is ekcémásak és a nagyobbik volt bárányhimlös és maradtak neki vissza efféle hegek.
2009. szept. 23. 08:34
A középső lányomnak Annának beadtuk, mert a kicsi és a nagy elkapta. ők megszenvedték, de Annának semmi baja nem volt
102. cynnia
2009. szept. 23. 08:31
Én beadattam,nem volt semmi mellékhatása.
2009. szept. 23. 08:30
Sziasztok, a húgom most vinné bárányhimlő elleni védőoltásra a kislányát, mert ekcémás, és az orvosok szerint ha elkapja, maradandó hegei lehetnek. Viszont nagyon fél bármilyen oltást beadatni a gyereknek. Van valaki aki adatott be bárányhimlő elleni oltást a gyereknek? Hogy reagált rá a kicsi? Köszi a választ!
2009. aug. 28. 22:14
Én nem adattam be egyik gyerekemnek sem. A Mindketten tavaly lettek bárányhimlősök, a lányom 6 és fél éves volt, a fiam pedig féléves. Mindketten jól viselték, lázasok csak 1x volttak, és kicsin több pötty lett, mint a nagyon, de nem volt semmi probléma.
99. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 98. - Lily3)
2009. aug. 28. 21:18
Ilyen esetre szokták mondani, ha az ember tudja, hogy el fog esni, leül...sajnos ez kiszámíthatatlan. Szerencsére, túléltétek!:)
98. lily3 (válaszként erre: 96. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 25. 21:35

Én tudok írni a felnőttkori himlőről.

A férjem tavaly decemberben esett át rajta.Iszonyú volt,41 fokos láz napokig ;ingázott a láza fel-le míg tombolt benne a vírus.Az egész testét ellepte a hólyag,főleg a fején,hátán és arcán,nem lehetett megszámolni annyi volt.Nagyon levert volt napokig feküdt.Szerencsére szövődménymentesen gyógyult.

Ha tudtuk volna hogy nem volt himlős,beoltattuk volna.NEM SZENVEDETT VOLNA ENNYIT ÉS LEGALÁBB ANNYIT KÖLTÖTTÜNK VÍRUSÖLŐRE ÉS KÜLÖNBÖZŐ SZEREKRE,MINT AMENNYIBE AZ OLTÁS KERÜLT VOLNA

97. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 93. - 97e35043a4)
2009. aug. 25. 15:12
Tavaly 3 kisgyerek halt meg a bárányhimlő szövődményei miatt.:((((
96. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 92. - 31bc25d879)
2009. aug. 25. 15:11

Persze, hogy jelennek, sajnos!

A felnőttkori bárányhimlőről nem tudok mit írni, én 4 évesen estem át rajta. Nem igazán emlékszem, milyen volt...

Az oltás ellenére is megkapja a legtöbb gyerek a betegséget, csak enyhébb lefolyású és ennek ellenére ugyanúgy védettséget biztosít egy életre.

95. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 94. - Mimmo33)
2009. aug. 25. 15:09
Én is ezért oltattam be a lányaimat. Nem bánom, ha megkapják a bárányhimlőt, de nem mindegy, hogy viselik, hogy vészelik át. Ha már így zajlik, ahogy leírtad, megérte!
94. mimmo33 (válaszként erre: 89. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 25. 13:34

Mi beadattuk, de megkapta a betegséget.1 hetet voltunk otthon, kb.10 db pöttyel, láz, levertség nélkül, vidáman, jó étvággyal;)

A kis csoporttársai, akik nem kapták meg az oltást, 3 hétig, magas lázzal. Volt olyan gyerek, akinek még a talpán is pötty volt:(

A bárányhimlőn átesett embernek az immunrendszere, „emlékszik” az antitestekre, és még egyszer nem kapja el a betegséget. Elvileg.

93. 97e35043a4 (válaszként erre: 89. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 25. 13:19

Igen, a védőnőm is pont ugyan ezt mondta.

A védőoltás ellenére is megkapja a gyerek a bárányhimlőt, de enyhébb lefolyású.

Állítólag volt már olyan gyerek, akinél olyan súlyos volt a bárányhimlő (nem volt beoltva), hogy meghalt...

92. 31bc25d879 (válaszként erre: 91. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 25. 07:33
Új törzsek mindig jelennek meg, sőt!!!! - egyre több! De azért lássuk be, hogy gyermekkorban nem viseli olyan "nehezen" az ember mint felnőtt korban. És az sem vitatható, hogy sokkal több a szövődmény felnőttkorban.
91. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 90. - 31bc25d879)
2009. aug. 24. 16:47
Nem azzal van a gond, hogy megkapja-e, hanem év elején megjelent egy új hepatitis törzs, ami súlyos szövődményeket okoz. Ezek gyerekkorban is kialakulhatnak, nem csak felnőtt korban, vagyis nem korfüggő, kinek lesznek, vagy nem lesznek szövődményei.
2009. aug. 24. 16:41
A bárányhímlő gyermekkori fertőző betegség... kvázi had kapja már meg az a kölyök és ne felnőtt korában legyenek szővődményei a fertőzés után.
2009. aug. 24. 16:31

Egy babás oldalon az orvos válaszol rovatban olvastam, hogy az oltás ellenére is a gyerekek nagy része megkapja a bárányhimlőt, viszont az oltás hatására sokkal enyébb lefolyású, szinte meg sem érzi a gyerkőc. 3 napig max enyhe hőemelkedésük van és 50 pötty jelenhet meg rajtuk.

Szövődmény nincs!

2009. aug. 19. 18:33

Sziasztok!

Nagymamám védőnő és az ő tanácsára ne adatom be!

Ha jobban belegondolok akkor azért jobb is, ha gyerekkorban átesik rajta az ember! Én 10 éves voltam kb. amikor bárányhimlős lettem, viszonylag kevés himlő volt rajtam és gyorsan túl is estem az egészen, ugyanakkor voltak a tesóim is, ők ketten is hamar túl estek rajta, pedig akkor öcsém még csak másfél éves volt!

Tavaly barátnőm felnőtt korába kapta el és valami iszonyúan nézett ki, a szája, a torka mindene tele volt nyelni nem bírt, szegény nagyon oda volt és sokáig is tartott neki! Ilyen betegségek, mint pl. a bárányhimlő és társain jobb túlesni gyermekkorba, mert később csak nehezebben lehet belőle kigyógyulni és nagyobb a kockázata a szövödményeknek is! Nem hiába szokták a gyerekkori betegségek közé sorolni....

Hangsúlyozom ez csak az én álláspontom!

2009. aug. 19. 18:20
Én beadattam mindkét gyereknek. Nem volt semmi gond. Tavasszal volt erre járvány. Mindenkin végigment az oviban. Elég durva kórházi eset is volt egy két esetben. Csak mi nem kaptuk el, nekem megérte. A lányom barátnőjénél a 3 gyereken sorba ment végig. Nem irigyeltem őket.
2009. aug. 19. 18:15

Sziasztok!

Azért vetettem föl ezt a témát,mert szeretném tudni kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban.

Köszi a hozzászólásokat!

2009. jún. 21. 19:19
A gyerekdoki azt mondta, hogy az oltás végleges, elméletileg (kivételek mindig vannak) nem kaphatja el. Viszont az új törzs megjelenésével már egy oltás nem elég, kell 3-6 hónapon belül egy ismétlő is.:(
84. Hexike
2009. jún. 21. 19:02
Szerintem inkább kapja el a gyerek a bárányhimlőt, túl esik rajta és később nem kell félni, hogy valami rosszabb betegséget kap el. Arról nem is beszélve h a védőoltások általában 1 évig vagy fél évig tartanak. Én nem oltatnám be a gyerekemet. :)
2009. jún. 21. 19:02

Annyi rosszat olvasni a bárányhimlő szövődményeiről, főleg pár hónapja, amikor is egy új hepatitis törzs jelent meg.

Érdemes ellene oltással védekezni, főleg kisgyermekeknél, vagy inkább kapja el? Attól félek, amíg kicsik nem tudom megmagyarázni nekik, hogy ne kaparják el, és heg marad a helyén.

2009. jún. 16. 15:07
Engem az érdekelne,ha beadatjuk,felnőtt korban nem kapja meg ismét övsömörként? Mert ugye azt mindenki tudja,hogy a bárányhimlő és az övsömör az ugyan az.Nektek milyen felvilágosítást adott a gyerekorvos.Van rá esély? Mert végül is a védőoltásban egy legyengített törzs van,ami elméletileg nem biztosít 100%-os védelmet,azt meg végképp nem szeretném,hogy 1x majd a lányomon felnőttkorban pl.várandósan övsömörként ismét fellépjen.
2009. jún. 16. 14:13
Én is beadattam a gyereknek és 3nap alatt átesett rajta,4-5 pettye volt összesen,nem viszketett neki,sőt még hőemelkedése,rossz közérzete sem volt,mint nekem hajdanában...megéri nagyon,én ajánlom mindenkinek.
80. Vakani
2009. jún. 16. 13:25

Érdemes beoltatni!!!!!

Az oltás ellenére ha mégis elkapja a gyerek a bárányhimlőt, nem lesznek annyira súlyos tünetei, nem beszélve a szövődményekről, amik az oltással teljesen kizárhatóak. Én egy percig nem gondolkodtam rajta, hogy beadassam-e a gyerekeimnek. Nekem ennyit megér, hogy a gyerekeim ne szenvedjenek!!!!!!!!

2009. ápr. 4. 12:51
Szerintem felesleges. Mi is átestünk a gyermekbetegségeken és túléltük!Én nem oltatom be a fiamat.Kapja csak el,legalább később nem lesz gond.Csak az a baj,hogy 8 éves és még mindíg nem kapta el .
78. Kolibri (válaszként erre: 74. - Dézi20)
2009. ápr. 3. 21:31
Ez az oltas nem feltetlenul a betegsegtol ved meg, hanem a durva lefolyastol, meg a szovodmenyektol, amik manapsag mar sokkal komolyabbak, mint amikor meg en voltam gyerek.
2009. ápr. 3. 21:13

Sziasztok!

Okosságot kérek tőletek.Kedves anyósom övsömörös lett,amit a herpes zoster nevű vírus okoz.Én úgy tudom, hogy az én oltatlan csemetém bárányhimlőt kaphat el tőle.Nekem a dokink nem is említette, hogy adathatnék neki ellene szurit.3 napig voltunk össze zárva vele, vajon elkaphatja a fiókánk?Mit csináljak?Sztem már nincs értelme a szurinak sem.Móni

76. lily3 (válaszként erre: 74. - Dézi20)
2009. márc. 24. 19:00

Én erre azt tudom mondani,hogy nektek szerencsétek volt,mert mi van akkor ha....

Nálunk az oviban egy kislány kórházba került,testén alig volt ép felület,a nyálkahártyákat is érintette a himlő,láza is volt és van amelyiknek a helye is megmaradt.

75. maya80
2009. márc. 24. 12:58
Tőlem a gyermekorvos meg sem kérdezte, hogy akarom-e a kislányomnak az oltást vagy sem, hanem automatikusan felírta a receptet és beadta neki. Én bízom az orvosban; biztosan jobban meg tudja ítélni, mint én.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook