Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes 10 hónapos babának babakerítést venni? fórum

Érdemes 10 hónapos babának babakerítést venni? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 19. 12:46
szia! Mi is felpakoltunk mindent, tv magára rámthato lett volna de mindig rászóltunk , konyhába is ahová nem akartam hogy nyúljon rajtam gyerekzárat.volt járóka de sírt benne csak akkor raktam bele amikor kimentem beengedni a kapun valakit.de pár hét után megtanult kimászni belőle. A nagy fiam nagyon pakolós nyúlkálós rosszalkodós volt de úgy gondolom úgy tanulja meg ha rászól az ember.mert ha el van kerítve és odajut akkor nagyobb hülyeséget csinál.
16. szvarga (válaszként erre: 15. - Hnora)
2012. jan. 19. 10:35
Köszönöm a válaszokat. Egyelőre még nem tudom, mit tegyek. Nyilván nem akarom korlátozni és szeretném megtanítani, hogy különbséget tegyen a mit szabad és mit nem szabad dolgok között. Csak hát, néha főzni, mosni, takarítani is kell és éjszaka nem minden oldható meg:-) Ez utóbbi tekintetében pedig ráadásul azt gondolom, hogy jobb ha nem vagyok teljesen nyúzott napközben a kialvatlanságtól, mert akkor több a türelem. Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszát:-)
15. hnora (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2012. jan. 19. 09:54

Én is így gondolom, nekünk se karámunk, se járókánk :) És nem muszáj mindent feljebb pakolni, ami nem létszükséglet nektek, de mondjuk a babára nézve veszélyes, vagy épp tönkreteheti (törékeny holmik), azok nyugodtan ki is kerülhetnek a lakásból erre a pár hónapra.

Mi úgy oldottuk meg, hogy a könyvespolcok alsó két sora (amit elér) a férjem méregdrága vasútmodelljeivel és a törékeny dolgokkal együtt kint várja a fészerben, hogy végre beköltözhessen. Helyettük játékok vannak, amiket kedvére pakolhat. A hifit néha tekergeti, a tévét kapcsolgatja, minket nem zavar, nem tudja magára rántani. A konyhaszekrényben alul műanyag cuccok vannak, amit szintén pakolhat. De pl. anyuék vettek kis műanyag edényeket, a konyhaszekrényük egy részét lezárták, a másik részén meg pakolhat Janka. S mivel van hol pakolnia, nem is nagyon megy a tiltott területre. De ha minden tilos...

Úgy tapasztaltam egyébként, hogy ha nem mindent tiltasz, hanem csak pár dolgot, annak sokkal nagyobb a foganatja, például nálunk maradt egy polcnyi könyv elérhető helyen. Amikor megpróbálta lepakolni, mondtam, hogy nem szabad, álltunk ott mindketten, ő nyúlt volna hozzá, én rászóltam kedvesen, de határozottan, hogy nem szabad, végül amikor MAGÁTÓL elment onnan, nagyon megdicsértem, össze-vissza puszilgattam. A következő alkalommal csak azért piszkálta meg a könyveket, hogy dicséretet kapjon, azóta egy ujjal nem nyúlt hozzájuk. Igaz, van pár kisebb játéka a könyvek előtt, ha esetleg mégis arrafelé támadna kedve pakolni... Ugyanígy volt a narancsfával, amiről folyamatosan szüretelni, majd homokozni akart.

Most már járkál, szabadon a lakásban, csak két kicsi helységbe nem mehet, a spejzba, mert ott vannak a vegyszerek, valamint az előszobába, mert kertes ház lévén ott hideg van. És azt tudom mondani, hogy ha nem is zavartalanul, de le tudok tusolni mellette (igaz közben bekukucskál a zuhanyfüggönyön, és bedobálja a játékait a kádba), el tudok menni vécére, és egyszerűbb dolgokat meg tudok főzni (hússal nem szeretek foglalkozni, ha ő is ébren van). Akkor nem, ha rájön az anyázhatnék, de akkor gondolom a járókába se lehetne betenni.

2012. jan. 19. 09:47

Megnéztem, szerintem jó lehet... nekünk ugyan nem volt, de az én lányom nem volt pakolós-nyomkodós :)

Ajtórácsunk volt, és azzal néha elkerítettem, nyilván nem hosszú időre, de bizonyos esetekben jól jött. Később a konyhát zártam le vele amikor pl. ment a sütő.


Ez prktikusabbnak tűnik mint a járóka és a hely is nagyobb benne, mobilisabb, szerintem jó ötlet :)

2012. jan. 19. 08:45
Mi úgy oldottuk meg anno, hogy a férjem barkácsolt egy rácsos félajtót és a lányunknak kialakítottunk egy játszószobát. Sajna muszáj volt bezárni szegényt, mert megkezdte a folyosó tapétáját, ami albérletben ciki.
2012. jan. 19. 08:44

Nekünk járóka van, néha tényleg jól jön.

A kerítést lehet jobban tűrik, én a helyedben használtan vennék. (utána meg el is adnám, ha már nem kell)

11. szvarga (válaszként erre: 8. - Szvarga)
2012. jan. 19. 08:39
Természetesen százszor megbeszéljük, hogy nem szabad, de egyelőre nem sokat ér. De nem is ez a legnagyobb baj, hanem az, féltem, mikor mit ránt magára, mit nyel le, ha csak egy pillanatra lankad a figyelmem. Nagyon trükkös tud lenni a drágám:-)
10. Hoxa
2012. jan. 19. 08:38
Én anno a hifit kerítettem körbe :DDD
2012. jan. 19. 08:38

Nem borult fel. Hát, kijött volna belőle szívesen, de ha becsuktam, nem tudott. El volt ő benne nyitott ajtónál is.

Mondjuk egy zuhanyás erejéig, vagy amig lemész a postáért szerintem szuper. Mert helye van játszani és nem hisztizik mint egy járókában és biztonságban is tudod. 6 elemesünk volt. Azért abba 3 gyerek is vígan eljátszik.

8. szvarga (válaszként erre: 7. - Szvarga)
2012. jan. 19. 08:36
bocs, belenyúlt a gyerek:-) Szal nem tudok mindent feljebb tenni és persze, hogy azt nyomkodja egész nap:-)
7. szvarga (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2012. jan. 19. 08:35
Már nem győzök pakolni, a tévét, dvd-t
6. szvarga (válaszként erre: 3. - Marylu93)
2012. jan. 19. 08:35
Szia! Köszi, igen, arra gondolok. Nem borult fel, nem mászott kibelőle a babó?
5. Hoxa
2012. jan. 19. 08:34
Inkább a lakást kellene bababaráttá tenni. Nálunk is minden felkerült a szekrények magasabb polcaira. :)
2012. jan. 19. 08:34
Persze nyerni nem nyertem rajta :D
2012. jan. 19. 08:33

Szia

mi vettünk. Kb pont ilyen idős volt a fiam.

Kb fél évig használtuk. A babakarámra gondolsz ugye? El tudtam adni utána elég jól, szóval megérte.

2012. jan. 19. 08:28
A lakásunk arra kicsi, hogy fix járókát vegyünk, ez pedig variálható lenne, de nem tudom érdemes-e befektetni. Elég drága. A kisfiam egy örökmozgó, gyakorlatilag egy másodpercre nem lehet félrenézni sem, mert rögtön valami csintalanságot csinál:-)
2012. jan. 19. 08:26
Érdemes 10 hónapos babának babakerítést venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook