Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
4625. varbóc (válaszként erre: 4623. - Dogiz)
2019. jún. 25. 06:47
Vép Szombathely mellett
2019. jún. 24. 14:40

Sziasztok!

Itt kánikula, majd du. 4 körül szinte menetrend szerűen indul a zuhé.

Jó kis sűrű hétvégém volt. Már megint :D

Szombaton a Kalocsai színház vendégjátékában láthattuk a Hippoly, a lakáj-t itt nálunk, míg vasárnap a nagyváradi Szigligeti színház évadzáró előadására ültünk be, ahol az Olivér! című musicalt élvezhettük.

"A Charles Dickens regényéből született világhírű musicalt Romániában először a Szigligeti Színház és a Nagyváradi Magyar Diákszövetség együttműködésében, csaknem ötven szereplő előadásában láthatta a közönség."

4623. dogiz
2019. jún. 24. 06:41

Jó reggelt! Szilvásváradon vagyunk az unokákkal. Tegnap érkeztünk, délután itt is esett. Este 6 után tudtunk kimenni egy órát sétálni mikor elállt az eső. Most még alszanak. Ma kis-vonat, Fátyol vízesés és barangolás az erdőben, a program, míg bírják. Szépen süt a nap. Jó idő ígérkezik. A nagyobbik unokám, nagyítót, kis növény és állatmeghatározót is hozott magával, most hogy már tud olvasni (másodikos lesz) Kicsi korától érdekelték a fák-virágok-tücskök-bogarak :D

Hol vannak táborban az unokáid? Balázs is fog menni 3-4 hét múlva.

Kellemes időtöltést mindenkinek !

4622. varbóc
2019. jún. 24. 06:14

Minden nap esik, sokszor a vihar dühöng.

Ma unokás nap lenne, de nem jöttek még haza az erdei táborból...

Puszi mindenkinek

4621. varbóc
2019. jún. 21. 14:05
Úr napja nálunk nagy ünnep volt. Összejött a család Még emlékszem rá: anyám mindig halat főzött...
4620. dogiz
2019. jún. 20. 13:17

Sziasztok! Itt is kicsit hűvösebb van.

Vasárnap utazunk 4 napra az unokákkal Szilvásváradra. Már alig várom, nem lesz egyszerű de akkor is :D Utána jönnek hozzánk, vasárnap csatlakozik a lányom egy hétre, de akkor már mi dolgozunk. Késő délután azért kicsit még foglalkozhatok velük.

Szép napot mindenkinek. Ma ünnep van, Úr napja, a nagymamám azt mondta, hogy ilyenkor nagy vihar, dörgés, villámlás szokott lenni.

4619. gurzau.maria (válaszként erre: 4618. - Varbóc)
2019. jún. 20. 10:12

Kellemes pihenést!

Tegnap késő délután megjött az enyhülés. Jó nagy zuhé volt, meg csattogott is rendesen. Este már kimondottan kellemes volt az udvaron üldögélni.

4618. varbóc
2019. jún. 20. 06:35

Éjjel nem esett esaő, de most reggel már esőre áll. Nincs sok változás. Az unokák készülnek a nyári táborba, a családok augusztus elején mennek üdülni.

Én jövő héttől Varbócra megyek legalább két hétre. Rám férne egy kis pihenés, és főleg jó idő.

Puszi mindenkinek !

2019. jún. 19. 11:38
Sziasztok. Itt még nem jött enyhülés, pedig nagyon jól esne. Egyre fáradtabb vagyok, mivel alig alszom a melegtől.
4616. varbóc
2019. jún. 19. 05:30

Éjjel nagy vihar volt, sok a tennivaló az erkélyen

Puszi !

4615. varbóc
2019. jún. 17. 06:04

Szép kellemes időt !

Este és éjjel nagy eső volt a városban, de itt egy szem sem esett. Ugynakkor kellemes a hajnal.

Úgy határoztunk, hogy a "bográcsos" hétvégéket elhalasztjuk, mert ebben a nagy melegben senkinek sincs kedve hozzá. Remélem, hogy a jövő hétre mindent elintézek és végre kiszabadulok a városból. Alig városm...

Szép napot mindenkinek !

4614. dogiz
2019. jún. 16. 21:22
Dörög, villámlik, szakad az eső. Igazi égiháború !
4613. dogiz (válaszként erre: 4612. - Varbóc)
2019. jún. 15. 14:48

Sok sikert a gyerkőcöknek továbbra is. Legyen részed még sok ilyen megható, együtt töltött vidám összejövetelben.

A hőség tovább folytatódik. Kint árnyékban 35-36 fok, bent a lakásban 10 fokkal kevesebb.

Marcsi ti is jó időt választottatok betonozásra, sokat kell locsolni.... a betont is ;)

Ma csorbát főztem, és sóskával savanyítottam, jó sok lestyánt tettem bele, ebben a melegben jól esett a kis savanykás étel.

Bírjátok ki még ezt a pár napot aztán hátha enyhül egy csöppet. Puszi mindenkinek.

4612. varbóc
2019. jún. 15. 06:49
Szép volt a ballagási ünnepség.Összejött a nagy család is a vacsorára. Jó volt látni AZ UNOKÁKAT, GYEREKEIMET, ÉS A SOK VIDÁN ARCOT...
2019. jún. 14. 11:11

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Nálunk holnap betonozás, a férjem természetesen bográcsos babgulyást rendelt tőlem. Nem fogunk fázni :DDD

4610. varbóc
2019. jún. 14. 08:54

Itt szintén nyitva ajtó-ablak erkély ajtó. Hajnalban + 14 fok volt. Ekkor mindent becsuktam. A Légkondit mindig délelőtt 10 körül kapcsolom be délután 15-16 óráig. A java még hátra van ahogy megírta nyíregyházi ismerősöm.

Puszi mindenkinek

4609. gurzau.maria (válaszként erre: 4608. - Dogiz)
2019. jún. 13. 09:52

Nálam ma reggel 7:10-kor 25,4 míg az udvaron 24,5 fok volt.

Éjjel nem járatjuk a légkondit, de nyitva az összes ablak kereszbe-kasba...

4608. dogiz
2019. jún. 13. 09:27
Sziasztok! A munkahelyen és is be-bekapcsolom a klímát, pedig nagyon nem szeretem. Otthon 24-25 fok van délutánra, az kibírható !
2019. jún. 12. 14:09
Nálam is megy a légkondi, épp úgy a melóban, mint otthon. Csak így birom ki ezt a meleget.
4606. varbóc (válaszként erre: 4604. - Gurzau.maria)
2019. jún. 12. 05:23

Jó reggelt !

Tegnap 35 fok volt árnyékban.Első dolgom volt, hogy hívtam egy szerelőt és kitisztította a klímát, amit tavaly óta nem használtam. Én télen is szoktam használni, ha kissé hideg van. Nos elkészült... jó sok pénzt tett zsebre a szerelő, de nem sajnálom...

Mától működni fog minden, de ez egy újfajta fogság lesz nekem... Reménykedve a jobb időben szép hetet mindenkinek

4605. margareta51 (válaszként erre: 4601. - Varbóc)
2019. jún. 11. 16:10
Leanyom es vejem volt Csiksomlyon reggel 5 orakor beszeltem vele akkor mentek fel a nyeregbe nem esett az eso utolag mondta hirtelem kezdodott a zuhej esokabatal borig aztak.A punkosdi bucsura a vejem a fiuunokak mentek na egyuttal a mamanal is voltak Szovatan.
2019. jún. 11. 12:30

Sziasztok, szép új hetet kívánok!

Itt van, múlt pénteken megjött a kánikula. 32-36 fok van árnyékban, ezt nem nekem találták ki.

Tudom, tudom... Mindig van valami bajunk. Eddig a rengeteg eső, most meg ez. Őszintén szólva, nem hiszem, hogy én lennék az egyettlen, akit ez ennyire megvisel.

4603. dogiz
2019. jún. 10. 06:26

Jó reggelt! Lassan a pünkösd is eltelik. Szombat, vasárnap mind a 4 unoka itt volt, meg a lányom a férjével. A fiamék elmentek Hajdúszoboszlóra, ők ma jönnek, de a kicsi lány nem akart velük menni, inkább az unokatestvérekkel akart lenni. Jó volt, délelőtt elmentünk templomba, jól viselkedek a gyerekek.

Az este későn indultak haza, nem akartak ma a nagy forgalomba menni.

Jó egészséget mindenkinek !

4602. varbóc
2019. jún. 9. 18:32
Szép napot!
4601. varbóc
2019. jún. 5. 14:15

Végignéztem a csiksomlyói búcsúról az Erdélyi Magyar Televízió közvetítését.

Sajnos az időjárás nem volt kegyes.

2019. jún. 3. 12:05

Szép új hetet mindenkinek!

Úgy emlékszem, van egy íratlan szabályunk: Nincs politika. Én csak érdekességként osztottam meg a hírt, nem kívántam senki kedélyeit felborzolni.

4599. Dodi44 (válaszként erre: 4596. - Varbóc)
2019. jún. 3. 07:11

Errol jut eszembe egy falunk beli suszter, aki egy nagy terkepet tett fel a muhelye falara, amely az egyik szobaja volt az ONCSA hazaban, es ahogy a nemetek haladtak elore a teruleteken a WWII. haboruban, mindig gombostukkel jelolte es nagy buzgalommal meselte az informaciojait a nemet hadsereg elorehaladasarol.

Egyszercsak megfordult a kocka, amikor a vorosok haladtak elore meg a yenkik! Ekkor a gombostuk es a beszede mar a vorosok voltak a hosei.

Errol csak az jut eszembe, hogy a

"suszter, maradjon a kaptafaja mellett?


Mas: Az erem masik oldala, a csangok ugya a ostereich csaszari seregek kegyetlensegei elol elmenekult szekelyek, akik mar nem allhattak a rajuk mert kegyetlensegeiket a csaszar seregenek. Igen nem alltakmeg "elcsamborgasukban" hamar, de jol el is szigetelodtek a magyar-szekely nyelv haladasatol is, mert az o szokincsukban nem ismeretes a "haboru" (azt a nagy verekedes fogalma szavaval fejezik ki) es a "vonat" szavak sem, biztos vannak meg alltaluk nem ismert es hasznalt szavak is a magyar nyelvbol.

4598. varbóc
2019. jún. 3. 06:49
Csak a mondás közelít az igazsághoz, de itt nacionalista nemzetépítés" folyik
4597. dogiz (válaszként erre: 4596. - Varbóc)
2019. jún. 1. 14:05
Azért a remény hal meg utoljára.
4596. varbóc
2019. jún. 1. 05:17

Nem várok a pápától semmilyen javulást a moldvai csángók ügyében, de másban sem.Az egyház inkább politikus, semmint az igazság bajnoka lenne.

Szép napot

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook