Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
4445. dogiz (válaszként erre: 4444. - Varbóc)
2019. febr. 9. 12:52
Ma toroskáposztát készítettem másodiknak és egy kis adag székelykáposztát, azt én szeretem. Ezt simán hagyományosan készítem, semmi különleges nincs benne.
4444. varbóc
2019. febr. 9. 09:24

Ma unokás napom van és ráérek.

Kinek van jó ötlete egy igazi savanyú káposztás erdélyi ételrecept küldésére?

4443. varbóc (válaszként erre: 4442. - Dogiz)
2019. febr. 9. 09:22

Jó reggelt !

A vasút átépítése miatt aszód és Budapest között csak autóbuszos közlekedés van március 1-től. Igy három átszállás lehetséges Miskolcig. Budapest -Pécel

Pécel- Aszód és Aszód-Miskolc vonat, majd Miskolc-Perkupa vonat. Hát lett belőle 4 óra helyett 5 és fél óra oda, majd onnan vossza. SZóval heti érkező és látogató leszek közel egy évig.

A legnagyobb baj itt is a metrő, amit március 15-én kellene átadni, de most már junius 1 a határidő.

4442. dogiz
2019. febr. 9. 06:10

Jó reggelt ! Ma enyhébb a reggel, most nem fagyott kb.- 1 fok van. Itthon vagyok, folytatom a házi teendőket.

Vonattal közlekedsz Gyula bácsi, vagy busszal ill. vegyesen? Mi az oka a változásnak?

Jó hétvégét mindenkinek !Puszi

4441. varbóc
2019. febr. 6. 13:14

Nagyon szép napos idő van. Inkább tavasziasnak mondanám.

A mai nap orvos, patika, bevásárlás és menetrend böngészek mivel tíz hónapig csak 3 átszállással tudom megközelíteni Miskolcot. No ez "betett" nekem a tavaszi kiruccanáshoz...

Puszi mindenkinek !

4440. ibolyka43
2019. febr. 6. 04:52

Szervusztok

Dogiz

Koszonom,hogy irtal a sorozatrol.Szeretem ezt a kis konnyu filmet,csaladias.

A tegnap nagyon szep,napos ido volt,bevasarolni voltam gyalog.most csak 2 km -t mentem.

Legyen szep napotok jo egeszseggel.

4439. dogiz (válaszként erre: 4438. - Ibolyka43)
2019. febr. 5. 21:47

Valami évad zárás volt, ahogy olvastam, de azt gondoltam ki maradtak részek, mert mint írtam nem követem állandóan, csak ha véletlenül bekapcsolom a TV-t. Így, hogy írtad utána olvastam és ezt találtam: "Marléne haláláról egy mondatban tájékoztatták a nézõket : már 3 éve, hogy balesetben meghalt. De Johannes haláláról nem volt egy szó sem. A családi sír fejrészén a két dátum 1946-2010 és 1967-2010. Vagyis egy évben haltak meg, Johannes 64, Marléne 43 évesen. Johannes sem volt még olyan öreg, hogy az ember azt mondja, szép kort élt meg. Talán egyszerre haltak meg, ugyanabban a balesetben? De akkor errõl miért nem ejtettek egy szót sem? " Ezeket egy hozzászóló írta valami fórumon.

Megyek lassan elteszem magam holnapra, mert nehéz hetem/ hónapom volt és még pár hétig nem lesz sokkal könnyebb. Sok változás a munkahelyen, új program és nem sok segítséget kapok hozzá, törzsadatokat feltölteni, munkaügyi előzményeket (belefáradtam) Lassan csak a végére érek.

Jó éjt mindenkinek.

4438. ibolyka43
2019. febr. 5. 19:32

Elég sok részt láttam.

Volt családban egy idős férfi,akinek szív átültetése volt.mostanaban nem látom,talán meghalt?A -félesége egy cukrászdát vezet.

4437. dogiz (válaszként erre: 4435. - Ibolyka43)
2019. febr. 5. 17:44
Sziasztok! Néha szoktam nézni, van hogy csak felét látom, van hogy semmit, de kérdezz nyugodtan hátha tudom. Szép estét!
2019. febr. 5. 11:33

Sziasztok!

Szombaton még nálunk is volt hó megmaradva, de a vasárnapi 12 fok megadta neki a kegyelemdöfést! :D Tegnap aztán megint 3 fok, ma pedig 4 és esik az eső is :(

4435. ibolyka43
2019. febr. 4. 20:41

Szervusztok

Ma 11 fok meleg volt a delben,tobb mint 3km -t gyalogoltam,igaz nagyon lassan a terdeim miatt.

Valaki kozuletek nezi a "kisvarosi dr",szeretnek kerdezni egy szereplorol.

Legyen szep estetek.

4434. varbóc
2019. febr. 4. 14:54

Süt a nap, de nagy szél van és igen hideg.

Ma gyógyszerekért szaladgáltam patikáról patikára.Mindenhol a készletek feltöltését várják.

Remélem senki sincs már a legutóbbi influenzának mondott -- de valójában vírusos -betegségeben....

Szép napot mindenkinek !

4433. dogiz (válaszként erre: 4432. - Varbóc)
2019. febr. 2. 15:09
Nálunk hideg van 2-3 fok szinte egész nap itt volt a leghidegebb az országban az időképen néztem. Nálunk még van hó, az udvaron, utcán kb 5 cm ahol nem volt ellapátolva, eltolva ( vagyis a füves részeken ).
4432. varbóc
2019. febr. 2. 14:53

Ma itt borult az ég és +11 fok van. A hó már mindenhol elolvadt, csak a hegyekben van. Az időjárás előre jelzése szerint hétfőtől három - azaz 3 - héten keresztül hóesésre lehet számítani Ha ez igaz lesz, akkor olyan helyzet alakulhat ki, ami nagy tavaszi áradással jár. Kisebbik fiamék most jöttek haza Ausztriából, ahol a sítábor mellett 6 méteres hó volt.

Szép napot mindenkinek !

4431. ibolyka43
2019. febr. 2. 08:05
Jelezem=melegem
4430. ibolyka43
2019. febr. 2. 08:04

Szervusztok

Jöttem a kisebb bevásárlásból,nekem jelezem volt melegkabatban 0 fok van előveszem a vékonyabb kabátomat.

Mara húslevest készítek növendék húsból,jól bezoldsegelem.es lesz sóhajtott, krumplipüré és paradicsom szósz.

4429. dogiz (válaszként erre: 4427. - Varbóc)
2019. febr. 2. 07:57

A kollégám kislánya is 49 %-os lett, ő volt amit nem tudott magyarból befejezni :( De nem sokkal lettek jobbak 45 - 55 % nál szinte sehol.

Ma egyedül vagyok itthon, a férjem dolgozik, egy nagy meghibásodás van a gyárban és ma is menni kellett, aki él és mozog és műszakis annak ott kell lenni, mert nem állhat le a gyártósor. Így kihasználom az időt, takarítok, mosok és főzök :D - nem unatkozok !

Jó hétvégét !

4428. varbóc
2019. febr. 1. 14:10
A borostea jó, de csak forrón ! Szép hétvégét mindenkinek !
4427. varbóc
2019. febr. 1. 14:09

Mi már megtudtuk a pontszámokat is, amik nem fényersek. De a tanteremben helyet foglaló gyerekek több mint a fele sírva jött ki az idő leteltével.A mienik kb 50-55%-os írásbelit csináltak-

Megnéztük a kiadott másolatokat és javitást kéretünk négy esetben is. Várjuk a döntést.

2019. febr. 1. 10:51
Pihentető hétvégét kívánok mindenkinek!
4425. dogiz
2019. febr. 1. 06:08

Jó reggelt! Kicsit ködös idő van, szitálás, 0 fok körül. Sajnos a héten ismét temetésen voltunk mi is. Az öcsém anyósa halt meg. A megfázásból egyelőre kilábaltunk. Gyula bácsi a felvételit mondták a kollegáim is, kettőnek is írt a gyereke központit és kb. ugyan ez volt a vélemény. Egyik Nyíregyházán másik Debrecenben írt erős iskolákban és nem lettek fényesek a pontszámok :(

Jó egészséget mindenkinek !!

4424. gurzau.maria (válaszként erre: 4420. - Varbóc)
2019. jan. 30. 12:51

Köszönöm Gyula bácsi! ♥

A citromot én ki szoktam hagyni a teából, mert nem bírom, olyan gyomorsavat csinál, hogy egyből végem van. Na de a bor! Ezen a télen nem csak hogy forraltbort nem, de még boros teát sem ittam :o Azt hiszem eljött az ideje! :) Ma délutánra 2 kör mosást terveztem, mellécsatolom a borosteát is ;) :DD

4423. gurzau.maria (válaszként erre: 4419. - Varbóc)
2019. jan. 30. 12:47
Részvétem az egész családnak! :(
4422. varbóc
2019. jan. 30. 11:07
Itt eső esik és + 4 fok van. Úgy látszik, hogy gyorsan elfogy a hó is....
4421. ibolyka43
2019. jan. 29. 19:03

Varboc

Koszonom,hogy visszatertel a csorbara

En sosem voltam fesztivalon,de gondoltam,hogy szinte azonos Erdely szerte,csak a neve mas.

En ritkan fozok csorbat,nem kedvelem.

A betegeknek gyogyulast kivanok.

4420. varbóc (válaszként erre: 4417. - Gurzau.maria)
2019. jan. 29. 18:17

Kedves Mária !

Sajnos ez a járvány nem egyszerú influenza. A barátom december 27-én elkezdett köhögni, és azóta is visszaesett már három alkalommal is. Az orvosdok sok citromot ajánlanak, de antibiotikumot nem.

Gyógyulást és jó forró boros teákat ! (Persze a tea elmaradhat de a bor nem !)

4419. varbóc
2019. jan. 29. 18:14

Nálunk az élet nagyon bonyolultan alakul. Két unokám is felvételit írt magyarból és matematikából. Nagyon keserves képet vágtak amikor hazajöttek, mert nagyon nehéz volt mindkettő.

Kisebbik fiamék Ausztriába utaztak sielni egy hétre, de két nap múlva haza kellett jönniük mert a feleség nagymamája váratlanul meghalt. Nagy veszteség mindkettő.

4418. varbóc (válaszként erre: 4415. - Ibolyka43)
2019. jan. 29. 18:10

Kedves Ibolyka !

Utána néztem a dolognak. Ugyanaz, mint az erdélyi csorba, amit a gyergyószentmiklósiak már többször is főztek a fesztiválokon. A különbség: papné asszony csak kibédi csirkét és kibédi hagymát használ.

Szóval a füstje nagyobb nem a lángja....

4417. gurzau.maria (válaszként erre: 4416. - Dogiz)
2019. jan. 29. 12:36

Sziasztok!

Sajnos még nem másztam ki belőle. 2-3 naponta, mire azt hiszem rendbejövök, mindig visszacsúszok :(

Isten éltessen minden szüli- és névnapost! ♥

4416. dogiz
2019. jan. 28. 06:07

Jó reggelt! Szombaton voltunk Dunakeszin, Adélnak volt a napokban a 4 éves szülinapja és holnap a névnapja. Ábelnek jan.02.án névnap febr.7-én szülinap, és Balázs nap is most lesz a hétvégén. Így mos egyszerre köszöntöttünk mindenkit. A szülinaposok kaptak tortát és a perselybe kis ajándékpénzt. Adél eddig Balázzsal volt egy szobában miután a kicsi megszületett. Most szeretnék a kiságyat kitenni, a két fiút egy szobába most már, és a lányszobában nincs csak kiságy ezért Adél ágyra "gyűjt" ahogy ő mondta. Annyi játékuk van, hogy már nem férnek tőle. Könyvekkel tele vannak a polcok és társassal. Az az igazság, hogy nem szeretem a sok felesleges kacatot, ezért tőlem nem túl sok játékot kapnak. Inkább a hasznosabb dolgokat szeretem megvenni nekik, mikor mire van szükségük (bicikli, korcsolya..)

Jó hosszúra sikeredett. Marcsikám meggyógyultál már?

Mindenkinek jó egészséget, kellemes szép hetet.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook