Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
4454. gurzau.maria (válaszként erre: 4453. - Varbóc)
2019. febr. 14. 12:31
Mára pont ezt tervezem! ;) ♥
4453. varbóc (válaszként erre: 4452. - Gurzau.maria)
2019. febr. 14. 08:37

Forró boros tea, pihenés, olvasás, tv és zene. De a legfontosabb az alvás még nappal is. Persze egy kis séta sem árt.

Puszi.

2019. febr. 13. 14:27

Sziasztok! Itt is kisütött a nap, de hideg van.

Nyüglődök, nem tudom mi bajom van, fáradt vagyok és kedvetlen.

4451. varbóc
2019. febr. 13. 10:56

Jó reggelt !

Tegnap a nyaki ultrahangot készítették el. Jó hír, hogy nincs változás a tavalyi eredményhez képest. A rossz hír: hogy az ortopédián megállapították izületeim elég jelentős kopásáz a jobb térdemben.

Ma pihenek, csak a főzés van hátra. Káposztaleves lesz, sok füstölt hússal és kolbásszal. Ma pihenő nap van. Előveszem Romsics Ignác akadémikus nekem is dedikált könyvét: Erdély elvesztése a címe. A vele való találkozást jövő hétre terveztük.

Unokáim most nincsenek"betervezve" s így lehet, hogy kijutok Varbócra pár napra.

Itt szép tavaszias most az idő....

Szép napot mindenkinek !

2019. febr. 12. 11:37

Sziasztok! Nálunk is elég furcsa az időjárás, de hó az már nincs.

Pénteken beállt a derekem, azóta sem akar kiengedni, ráadásul a műtétem helye is egyre jobban fáj.

Savanyú káposztából lehet még kolozsvári rakottkáposzta, káposztás sztrapacska (kis finom füstöltszalonnával), disznótoros agyasleves tejfölösen, vagy pirospaprikás disznótoros leves...

4449. ibolyka43
2019. febr. 12. 06:15

Szervusztok

Csak 1 fok van,de nagy ho hullott az ejjel,ezert vokt nagy fajdalmam az ejjel a terdemben.

Sajnos ebben a havas idoben kell mennem temetesre, a ferjem ifjukori baratja hunyt el,.

Legyen szep,vidam napotok.

4448. varbóc
2019. febr. 11. 11:45
Dinsztelt savanyú káposzta és sült sertéstarja jó fokhagymásan, meg egy kis kenyér és borocska....
4447. varbóc
2019. febr. 10. 08:42

Tegnap jó napom volt. Sikerült jó káposztát vennem és kő lével is megöntözte az eladó. Még nem döntöttem, hogy mi lesz belőúle, de mindenképpen főzni szeretnék ma.

A hírek szerint igen kemény hideg napok várhatók ónos eső, hó, és minden ami csak szél a közepes erősségűtől a viharosik napokon keresztül. Kérdeztem a barátomat, hogy mit szól ehhez? A válasz: "Bolond világban az időjárás is megbolondul..."

Szép napot mindenkinek !

4446. ibolyka43
2019. febr. 10. 06:00

Szervusztok

-5fok.van nálunk.

Én a savanyukaposztat,csak toltelekesnek használom.

Tegnap színházban voltam,egy krimit néztem,nem kedveltem,csak benne van a bérleti eloadasokban

4445. dogiz (válaszként erre: 4444. - Varbóc)
2019. febr. 9. 12:52
Ma toroskáposztát készítettem másodiknak és egy kis adag székelykáposztát, azt én szeretem. Ezt simán hagyományosan készítem, semmi különleges nincs benne.
4444. varbóc
2019. febr. 9. 09:24

Ma unokás napom van és ráérek.

Kinek van jó ötlete egy igazi savanyú káposztás erdélyi ételrecept küldésére?

4443. varbóc (válaszként erre: 4442. - Dogiz)
2019. febr. 9. 09:22

Jó reggelt !

A vasút átépítése miatt aszód és Budapest között csak autóbuszos közlekedés van március 1-től. Igy három átszállás lehetséges Miskolcig. Budapest -Pécel

Pécel- Aszód és Aszód-Miskolc vonat, majd Miskolc-Perkupa vonat. Hát lett belőle 4 óra helyett 5 és fél óra oda, majd onnan vossza. SZóval heti érkező és látogató leszek közel egy évig.

A legnagyobb baj itt is a metrő, amit március 15-én kellene átadni, de most már junius 1 a határidő.

4442. dogiz
2019. febr. 9. 06:10

Jó reggelt ! Ma enyhébb a reggel, most nem fagyott kb.- 1 fok van. Itthon vagyok, folytatom a házi teendőket.

Vonattal közlekedsz Gyula bácsi, vagy busszal ill. vegyesen? Mi az oka a változásnak?

Jó hétvégét mindenkinek !Puszi

4441. varbóc
2019. febr. 6. 13:14

Nagyon szép napos idő van. Inkább tavasziasnak mondanám.

A mai nap orvos, patika, bevásárlás és menetrend böngészek mivel tíz hónapig csak 3 átszállással tudom megközelíteni Miskolcot. No ez "betett" nekem a tavaszi kiruccanáshoz...

Puszi mindenkinek !

4440. ibolyka43
2019. febr. 6. 04:52

Szervusztok

Dogiz

Koszonom,hogy irtal a sorozatrol.Szeretem ezt a kis konnyu filmet,csaladias.

A tegnap nagyon szep,napos ido volt,bevasarolni voltam gyalog.most csak 2 km -t mentem.

Legyen szep napotok jo egeszseggel.

4439. dogiz (válaszként erre: 4438. - Ibolyka43)
2019. febr. 5. 21:47

Valami évad zárás volt, ahogy olvastam, de azt gondoltam ki maradtak részek, mert mint írtam nem követem állandóan, csak ha véletlenül bekapcsolom a TV-t. Így, hogy írtad utána olvastam és ezt találtam: "Marléne haláláról egy mondatban tájékoztatták a nézõket : már 3 éve, hogy balesetben meghalt. De Johannes haláláról nem volt egy szó sem. A családi sír fejrészén a két dátum 1946-2010 és 1967-2010. Vagyis egy évben haltak meg, Johannes 64, Marléne 43 évesen. Johannes sem volt még olyan öreg, hogy az ember azt mondja, szép kort élt meg. Talán egyszerre haltak meg, ugyanabban a balesetben? De akkor errõl miért nem ejtettek egy szót sem? " Ezeket egy hozzászóló írta valami fórumon.

Megyek lassan elteszem magam holnapra, mert nehéz hetem/ hónapom volt és még pár hétig nem lesz sokkal könnyebb. Sok változás a munkahelyen, új program és nem sok segítséget kapok hozzá, törzsadatokat feltölteni, munkaügyi előzményeket (belefáradtam) Lassan csak a végére érek.

Jó éjt mindenkinek.

4438. ibolyka43
2019. febr. 5. 19:32

Elég sok részt láttam.

Volt családban egy idős férfi,akinek szív átültetése volt.mostanaban nem látom,talán meghalt?A -félesége egy cukrászdát vezet.

4437. dogiz (válaszként erre: 4435. - Ibolyka43)
2019. febr. 5. 17:44
Sziasztok! Néha szoktam nézni, van hogy csak felét látom, van hogy semmit, de kérdezz nyugodtan hátha tudom. Szép estét!
2019. febr. 5. 11:33

Sziasztok!

Szombaton még nálunk is volt hó megmaradva, de a vasárnapi 12 fok megadta neki a kegyelemdöfést! :D Tegnap aztán megint 3 fok, ma pedig 4 és esik az eső is :(

4435. ibolyka43
2019. febr. 4. 20:41

Szervusztok

Ma 11 fok meleg volt a delben,tobb mint 3km -t gyalogoltam,igaz nagyon lassan a terdeim miatt.

Valaki kozuletek nezi a "kisvarosi dr",szeretnek kerdezni egy szereplorol.

Legyen szep estetek.

4434. varbóc
2019. febr. 4. 14:54

Süt a nap, de nagy szél van és igen hideg.

Ma gyógyszerekért szaladgáltam patikáról patikára.Mindenhol a készletek feltöltését várják.

Remélem senki sincs már a legutóbbi influenzának mondott -- de valójában vírusos -betegségeben....

Szép napot mindenkinek !

4433. dogiz (válaszként erre: 4432. - Varbóc)
2019. febr. 2. 15:09
Nálunk hideg van 2-3 fok szinte egész nap itt volt a leghidegebb az országban az időképen néztem. Nálunk még van hó, az udvaron, utcán kb 5 cm ahol nem volt ellapátolva, eltolva ( vagyis a füves részeken ).
4432. varbóc
2019. febr. 2. 14:53

Ma itt borult az ég és +11 fok van. A hó már mindenhol elolvadt, csak a hegyekben van. Az időjárás előre jelzése szerint hétfőtől három - azaz 3 - héten keresztül hóesésre lehet számítani Ha ez igaz lesz, akkor olyan helyzet alakulhat ki, ami nagy tavaszi áradással jár. Kisebbik fiamék most jöttek haza Ausztriából, ahol a sítábor mellett 6 méteres hó volt.

Szép napot mindenkinek !

4431. ibolyka43
2019. febr. 2. 08:05
Jelezem=melegem
4430. ibolyka43
2019. febr. 2. 08:04

Szervusztok

Jöttem a kisebb bevásárlásból,nekem jelezem volt melegkabatban 0 fok van előveszem a vékonyabb kabátomat.

Mara húslevest készítek növendék húsból,jól bezoldsegelem.es lesz sóhajtott, krumplipüré és paradicsom szósz.

4429. dogiz (válaszként erre: 4427. - Varbóc)
2019. febr. 2. 07:57

A kollégám kislánya is 49 %-os lett, ő volt amit nem tudott magyarból befejezni :( De nem sokkal lettek jobbak 45 - 55 % nál szinte sehol.

Ma egyedül vagyok itthon, a férjem dolgozik, egy nagy meghibásodás van a gyárban és ma is menni kellett, aki él és mozog és műszakis annak ott kell lenni, mert nem állhat le a gyártósor. Így kihasználom az időt, takarítok, mosok és főzök :D - nem unatkozok !

Jó hétvégét !

4428. varbóc
2019. febr. 1. 14:10
A borostea jó, de csak forrón ! Szép hétvégét mindenkinek !
4427. varbóc
2019. febr. 1. 14:09

Mi már megtudtuk a pontszámokat is, amik nem fényersek. De a tanteremben helyet foglaló gyerekek több mint a fele sírva jött ki az idő leteltével.A mienik kb 50-55%-os írásbelit csináltak-

Megnéztük a kiadott másolatokat és javitást kéretünk négy esetben is. Várjuk a döntést.

2019. febr. 1. 10:51
Pihentető hétvégét kívánok mindenkinek!
4425. dogiz
2019. febr. 1. 06:08

Jó reggelt! Kicsit ködös idő van, szitálás, 0 fok körül. Sajnos a héten ismét temetésen voltunk mi is. Az öcsém anyósa halt meg. A megfázásból egyelőre kilábaltunk. Gyula bácsi a felvételit mondták a kollegáim is, kettőnek is írt a gyereke központit és kb. ugyan ez volt a vélemény. Egyik Nyíregyházán másik Debrecenben írt erős iskolákban és nem lettek fényesek a pontszámok :(

Jó egészséget mindenkinek !!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook