Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdekes (világra) érkezések I. fórum

Érdekes (világra) érkezések I. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Érdekes (világra) érkezések I.

2011. febr. 23. 14:28

Kedves Amiras!


Most találtam erre a fórumra és elolvastam a cikkeidet. Nagyon szépen megírtad, nagyon tetszett! Nekem is be kellett feküdnöm a kórházba, igaz én szerencsére csak nagyon rövid időt töltöttem bent a szülésig. A szüléstörténetemet meg is írtam a Petikénk születése című naplómban (első bejegyzés), ha van kedved és időd olvasd el.

Megnéztem a képeidet is, nagyon tündéri fiacskáid vannak! Jó egészséget és sok örömöt kívánok Nektek!

27. dalya (válaszként erre: 26. - Csáboska)
2011. febr. 4. 21:41

Kedves Csáboska! Nem adom fel a fogyást mert az egészségem az ami dominál abban, hogy folytassam. Köszönöm a kedves szavakat, és a jó kívánságokat.

A történetet nem én hanem Amiras írta.

Néztem az adat lapodat, és láttam hogy Maglódon élsz.Én Szentmártonkátán nőttem fel félig meddig. Pontosabban 10 éves koromig, 80-ban költöztünk fel Pestre. Nem gondoltam volna de nagyon hiányzik, szívesen vissza forgatnám az időt.Üdvözlettel dalya.

2011. febr. 3. 12:37

Kedves DALYA!

Ha már sikerűlt valamennyit fogynod NE add fel.Mikor elindúl a fogyás és továbbra is diétázol a legjobb eredményre számíthatsz.Amit az idő múlásával az egészséged meghálál NEKED!!

Majdan,(ha eljön az ideje) kívánom,hogy TE is gyarapítsd a boldog NAGYMAMÁK SORÁT!!!!

Tiszta szívből,jó egészséget, hosszú boldog életet kiván: (a történeted köszönöm,hogy olvashattam.) Egy dédmama (most16. hónapos a dédunokám)

2011.febr.3.

25. dalya (válaszként erre: 22. - 3d777cc6a1)
2011. jan. 28. 13:55
Jó is lenne ha annyi lenék mint a képen a szülés után 83 kg voltam, de rápakoltam úgy hogy decemberben ütöttem a 100 kg, azóta valamennyit fogytam.
2011. jan. 28. 09:33

Kedves Tóth0816! Köszönöm a jó kívánságot! Én is hasonló jókat kívánok Nektek!:)

Így visszagondolva már nem rossz emlék az a PIC-en töltött pár nap és úgy gondolom, bőven megérte...:) Neked is köszönöm, hogy elolvastad a cikkemet!

2011. jan. 28. 07:37

Szia!

Tudom mit éreztél,az én kicsi fiam is bekerült a PIC-re,Ő is az alacsony vércukor miatt,borzasztó volt.....Nehéz volt erősnek maradnom, akkor 15 hónapos fiamat egyedül hagyni a kicsit meg látni szenvedni:-(((

Kívánok nagyon sok erőt egészséget és boldogságot a szép családod részére:-)

2011. jan. 27. 21:43

Mancika, bármikor elfogadom az egyik kicsi lányodat, de az én pöcsöseimet nem adom.;)) Nem írtam le a cikkemben, mert így utólag már lényegtelennek tartom, de én világ életemben arra készültem, hogy lányom/lányaim lesznek! Mikor az első terhességemnél a doki a 16. héten közölte, hogy fiam lesz, teljesen transzba estem. Hetekig azzal hitegettem magam, hogy a doki félrenézett valamit és csak a köldökzsinórt látta.;) Aztán megszületett az én kis szumóm és szerelem volt első látásra. A világ összes kislányáért nem adnám oda.:)) Persze a második terhességemnél is kislányt vártam, de megint megkukacosodott a pocaklakó. Majd talán a harmadik...:))

Köszönöm szépen a gratulációt, jól esett!!:)


Dálya, köszönöm szépen, hogy azt írtad, tündériek a fiúk, bár a Bálint természetre inkább egy kis ördögre hasonlít.;)

Mindkettő karácsony környéki, a nagyobbik decemberben, a kicsi novemberben született.

A képed alapján Neked nem is kell aggódni a terhesség alatti súlygyarapodás miatt!

21. dalya (válaszként erre: 19. - 3d777cc6a1)
2011. jan. 27. 20:45
Köszi, a gyors választ! Néztem a képeket a gyerkőcökről.Hát nagyon, nagyon tündérek. Mind a kettő karácsony környéki baba? Én is abba bízom ha megint sikerülne a baba hogy nem híznék sokat.
2011. jan. 27. 20:01

Húúúúúúúú most néztem meg neked két fiad van nekem meg két lányom.na cseréljünk???egy fiú egy lány???

ne a viccet félretéve,gyönyörűek a kicsi fiaid,gratulálok hozzájuk.

2011. jan. 27. 15:38

Kedves Mancika! Először is köszönöm a gratulációt, nagyon jól esett!:) Most vettem észre, hogy Hoxa előrehozta vasárnapra a következő cikkem megjelenésének az időpontját. Remélem az is tetszeni fog!!:) Gyönyörűek a kicsi lányok, nem győzök irígykedni (a cikkem folytatásának legvégén kiderül, hogy miért)!;)


Kedves Dálya! Köszönöm a gratulációt, ami Neked is jár a kis tündéred miatt! Nagyon szép!:)

Az első szülés és a második baba megfoganása között 1 év és 3 hónap telt el. A második terhességemet is ugyanolyan nagy felesleggel indítottam, viszont a 9 hónap alatt csak 5-6 kg-ot híztam (igaz, annyit sem kellett volna), ami még másik tízzel együtt távozott a szülést követő kb. 2-3 héten belül. Most gőzerővel azon dolgozom, hogy megszabaduljak a maradék felesleges kilóktól is (de sajnos ők nagggyon ragaszkodnak hozzám).

Szerencsére a dokim soha nem tett semmilyen megjegyzést a súlyfeleslegem miatt, sőt...amikor a vastag hasfalammal próbáltam poénkodni az UH-oknál, akkor a nagy hasamat mindig csak "pocika" jelzővel illette. Szóval az én példámból kiindulva nem akadálya egy terhességnek sem a súlyfelesleg. Persze ezzel nem azt akartam mondani, hogy jó a plusz kilók mellé egy növekvő pocakot is bevállalni, de ha valaki olyan akaratgyenge, mint én, annak is lehet babócája.:)

Örülök, hogy Te is várod a történetem folytatását, remélem Neked is tetszik majd!


Továbbra is köszönöm szépen a jeleket, nagyon örülök nekik!!!

18. dalya
2011. jan. 27. 15:02

Szia! Gratulálok a cikkhez, nagyon jól sikerült.

Írtad hogy túl s súllyal kezdted,meg hogy már meg van a második baba is.Kérdések:Mennyi idő telt el a szülés és a második terhesség között? A második babánál, mennyi túl súllyal kezdted a terhességet?

Azért kérdem mert nekem is császáros volt a babám, és rajtam is van legalább annyi, ha nem több súly felesleg.És még egy babát szeretnék szülni, de sok a kg rajtam.Nagyon várom a második cikket.Üdv Dálya.

2011. jan. 27. 14:41

Gratulálok nagyon jó cikket írtál!

Én is az utolsó 3 hetet a kórházban töltöttem,nekem 3500g-ra saccolták a kislányomat és 4030g lett 58 cm-rel.Én is magas vérnyomásos voltam.

Várom a következő cikket!!!!!!!!!

2011. jan. 27. 10:14

Kedves Rencsilány és Moncsika! Köszönöm a gratulációt és hogy várjátok a folytatást!

Szépek a gyerkőceitek, gratulálok!

Moncsika, a képeidet nézegetve...huhhhh, nem semmi ez a fogyás! Nagyon ügyes vagy!!!!

2011. jan. 26. 22:44
Nagyon tetszett a cikked! Én is nagyon várom a folytatást!!! Jó egészséget és sok-sok örömöt kívánok Nektek!
2011. jan. 26. 21:28
Nagy gartula,szuper cikk!Várom a folytatást!!:)
2011. jan. 26. 15:48

Kedves Szilvaaa, Rheia, nemeskata, vojnicsmoni és maya!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, nagyon jól estek! Örülök, hogy tetszett a cikk, annak meg mégjobban, hogy várjátok a folytatást!:) Hétfőn lesz aktív a cikkem második fele, örülnék, ha elolvasnátok!:)


Szilvaaa, írd csak meg a két porontyod megszületésének történetét, én biztosan el fogom olvasni!:)


A jelek is folyamatosan érkeznek, azokat is köszönöm szépen! A jelek és a hozzászólások küldőinek adatlapjait nézegetve rengeteg szép babát, kis manót láttam. Gratulálok Nektek hozzájuk!!

12. maya80
2011. jan. 26. 15:27
Gratulálok az "óriásbébidhez", és várom a folytatást!
2011. jan. 26. 14:50
Nagyon jo a cikk, es a hozzaszolasok is! Sok jo info egy babatervezonek!! :)
10. nemeskata (válaszként erre: 9. - Nemeskata)
2011. jan. 26. 13:54
Szóval ezért kell epiurális császár után feküdni, mert ugyanúgy nem bírsz megmozdulni, mint spinál után :-D
9. nemeskata (válaszként erre: 5. - Homern)
2011. jan. 26. 13:53

Nekem 2 gyermekem született, mindkettő császárral, egyik epidurálisan, másik spinálisan !!!

Az első epidurális volt, mert természetes szülésnek indult és bevezették az edát a gerincembem és igen egy ideig tudod mozgatni a végtagjaid, de amint kiderült, hogy sürgősségi császár, nagy dózist kaptam a kanülbe és már meg se bírtam mozdítani a lábam ujját. 2. gyermekem kiírt császár volt, nála csak spinált kaptam. Epidurálisan van "kivezetés" a gerincedből, a spinálnálcsak egy szuri :-)


Egyébbként a cikk nagyon jó, remek írás :-))

2011. jan. 26. 13:44

Nekem is nagyon tetszett!:)

Nagy gratula Nektek!!

Várom a folytatást.:)

2011. jan. 26. 13:34

Nagyon jó cikk!!! Kicsit megríkattál a végén... Várom a folytatást és egyszer talán én is ráveszem magam, hogy 2 porontyom érkezését (külön-külön) leírjam.

Jó egészséget Nektek:)

2011. jan. 26. 13:14
Homern, köszi a választ! Ezek szerint spinális érzéstelenítést kaptam.:) A lényegen ugyan nem változtat, de jó tudni!:)
2011. jan. 26. 12:44

Ezt találtam :


"Az epidurális érzéstelenítést nem alkalmazzák császárnál, mert csak a fájdalmat csökkenti, hüvelyi szülésnél használják fájdalomcsillapításra. Tudsz közben mozogni, pisilni (bár van aki katéterezni kell), nyomni, egyszóval mindent, csak nem fáj annyira.


Spinális érzéstelenítés teljesen lebénít deréktől lefelé, katéter kell és a kislábujjadat sem tudod mozgatni, nem érzel semmit, ezt használják császármetszésnél. "


Én epidurálisat kaptam,a gátmetszést,varrást nem éreztem,de mindenemet tudtam mozgatni,nem kellett egy helyben feküdnöm.Szülés után wc-re is magamtól kellett volna elmennem(csak nem jött össze,mert annyi vért vesztettem,hogy alig voltam magamnál :S)

2011. jan. 26. 11:37

Kedves Vercsaszy! Köszönöm szépen a dícséretet és a jó kívánságot!:) Hasonló jókat kívánok Nektek! Mivel túl hosszúra sikeredett a történetem, Hoxa 2 részre szedte. A folytatás 31-én lesz aktív. Örülnék, ha azt is elolvasnád!:)


Kedves Homern! Neked is köszönöm a gratulációt!Tényleg sok a hasonlóság.:) Én úgy tudom, epidurális érzételenítést kaptam, ami után azért nem szabadott felkelnem és fejemet mozgatnom, hogy ne legyen az utóhatása migrénes fejfájás. A második császáromnál is ezt mondták, de akkor már nem törődtem vele.;) Egyébként mi a különbség az epidurális és a spinális érzéstelenítés között? Csak azért kérdezem, mert lehet, hogy így utólag tényleg kiderül, spinálist kaptam.:)


Köszönöm a sok jelet a küldőjüknek!:)

2011. jan. 26. 10:46

Gratulálok!

Felfedeztem pár hasonlóságot :)

Én kereken 1 hónapot(az utolsót) feküdtem kórházban magas vérnyomás miatt.Érdekes,de gyorsan eltelt az az idő..

Nekem is indítottak,és a súlyt is benézték kicsit.

Szülés előtti nap 3300g-ot mondtak a fiamra.Mikor hozták a "rendbetétel"-ről vissza hozzám a szülőszobára,akkor mondták,hogy 4010 g 60cm -el született végül.A doki császározott volna ha tudja,hogy ekkora lesz,de ugye az uh szerint nem volt nagy baba,így természetesen született.

Epidurális után miért kellett feküdnöd?Nekem egy pillanatig sem kellett.Nem spinálist kaptál inkább?

2011. jan. 26. 10:34
Nagyon jó a cikked,gratulálok!Élmény volt olvasni!Jó egészséget kívánok Nektek,és várom a következő történetedet!
2011. jan. 26. 10:08
A szüléssel kapcsolatos élményeitekről szóló cikkeket olvasva én is kedvet kaptam arra, hogy megosszam Veletek a történetemet. Vagyis ez a történet nem csak rólam, hanem (most már) négyünkről szól...
Egyik szülésem sem volt egyszerű, de úgy érzem, nagyon megérte és bármikor újra csinálnám!

Ugrás a teljes írásra: Érdekes (világra) érkezések I.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook