Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdekes rosszullét, ájulás fórum

Érdekes rosszullét, ájulás (beszélgetős fórum)


20. zsanci79 (válaszként erre: 19. - Border05)
2012. nov. 26. 13:18

Hát ezt nem is értem. Mikor nálatok van, volt már rohamod? Akkor Ő már látta, nem?

Gyanítom, azért nem az édesanyja társaságában leszel egész hétvégén:)

Szerintem ezt beszéljétek át a kedveseddel, és az lenne az igazi, ha Ő Neked segítene, nem pedig arra koncentrálna, hogy anyukám mit szól.....gondolom felnőtt ember, csak meg tudjátok beszélni. És az anyukájával is gondolom.

Elég okos lehet, már bocs, ha azt mondja fél tőled....miért, mire számít? Hogy majd bántod őt, vagy mi? A látvány? Igen, az biztosan nem szép. Nekem volt egy osztálytársam akinek egyszer lett órán rohama, de az nagyon durva volt.....

Mindenesetre sajnálnám, ha ez állna a boldogságotok útjába. Mármint hogy anyuka mit szól.

Egyébként neked ilyen sűrűn vannak rohamaid? Gyógyszer nem segít?

19. border05 (válaszként erre: 18. - Zsanci79)
2012. nov. 26. 00:55

3 hónapja van egy új kapcsolatom

a hétvégéket szokta itt tölteni a barátom,aki 50 kilométerre lakik tőlem, és válása után az édesanyjával lakik

ő már egy csomószor hívott magához hétvégére,de én tartok tőle,pont az epi miatt

és most,mire végre rászántam magam,elmondta,hogy az anyukája fél tőlem

így,szó szerint

egész este bőgtem

18. zsanci79 (válaszként erre: 17. - Border05)
2012. nov. 20. 12:04

Igen. Igazad lehet. Én nem vettem semmit észre ebből igazából, hiszen én tünetmentes vagyok. És valahogy akkor sem fogtam fel olyan tragikusan.

A jogosítvány hosszabbításkor szembesültem vele, hogy m,ég a szakorvos is úgy beszélt velem, mintha leprás lennék. Hogy szabaduljak meg ettől a gyógyszertől, saját érdekemben, mert örök életemben megbélyegzett leszek.....igazán jó hozzáállás.

Viszont az új főorvosunk, egy prof. akinek epilepszia is a szakterülete, eszméletlen rendes, intelligens orvos. Gondolom ő ezerszer tájékozottab, szakmailag sokkalta jobban a toppon van, mint egy mezei szakorvos, és ezért viselkedett ő másképp. Ő "nem félt" tőlem, hogy így fogalmazzak....meg nem kérdőjeleződött benne, hogy ne kaphatnék jogsi hosszabbítást. Az csak egy másik kéréds, hogy a háziprvosom elég cinikusan mondta, hogy nagy merészség volt nekem jogsit adni, de érdekes, ő anno nem vonta be a jogosítványomat, csak azt mondta, egy évig nem vezethetek......hmm....valószínű már nagyon szigorú szabályok vannak, mint kis országunkban minden területen, ezért van ez a para.

Én bízom az orvosomban, és szerencse hogy az ő véleményére adok, nem holmi laikusok hozzászólásaira.

Te egyébként hogy vagy a betegségeddel? Mennyi idős vagy?

17. border05 (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2012. nov. 20. 00:04

zsanci, az episek a legmebélyegzettebbek a világon

és ez a legszomorúbb dolog a világon

16. border05 (válaszként erre: 11. - 39dbe380da)
2012. nov. 20. 00:01

az epi gyógyszereknek az első hetekben vannak mellékhatásik

ha később is, akkor váltani kell

Zsanci 3 éve szedi a bogyóját, nyiván nem úgy,hogy mellékhatásokkal kínlódik

és amúgy igaza van, nézz utána a témának,mielőtt az episeket diszkriminálnád

15. zsanci79 (válaszként erre: 12. - 39dbe380da)
2012. nov. 14. 15:38

Akkor lehten negatív véleményed a hozzáállásomról, ha azt mondom, nem kell a gyógyszer, de vezetek.

Nem véletlenül van meg ennek a protokollja is, amit nem te vagy én találtunk ki, hanem hozzáértő szakemberek. Ha nekem nem hiszel, talán higyj nekik, és véleményezd őket! :) Vagy áss bele mélyebben ebbe a témába, betegségbe, és a jogosítványhoz kapcsolódó protokollba.

14. zsanci79 (válaszként erre: 11. - 39dbe380da)
2012. nov. 14. 15:33

Bakker Te szeded, vagy én? Te vagy az orvosom?

Köszi hogy tudni véled, hogy mellékhatási vannak nálam.

Általánosítani mindenki nagyon tud.....


Egyébként én a tapasztalataimat mondtam el, mint érintett, nem a levegőbe beszélek.

De itt általában nem ez a mérvadó, hanem a laikusok hozzáértése. Hoxa betegség :)

13. zsanci79 (válaszként erre: 12. - 39dbe380da)
2012. nov. 14. 15:31

Meglehet.

Biztosan okosabb vagy, mint a professzor (igen, prof, aki a tetejébe még villamosmérnök is, (tehát elég nagy koponya) nem mezei szakorvos) aki kiadta az engedélyt.

Vissza kell vonnom a megállapításom. Diszkrimináltak nagyon is az epilepsziások. Jobban, mint bármely betegség.

12. 39dbe380da (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2012. nov. 14. 14:51
Erről a vezetek és semmi bajom hozzáállásról is megvan a véleményem.
11. 39dbe380da (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2012. nov. 14. 14:46
Azért az epilepszia gyógyszer nem csak egy kis vitaminbogyó,a központi idegrendszerrehat, esetlegesen járhat komoly mellékhatásokkal.
10. zsanci79 (válaszként erre: 9. - Eb2870e056)
2012. nov. 14. 13:43

Persze.

Én mondjuk nem közöltem. Egyrészt irodai munkát végzek, másrészt ez gyes-em alatt történt, és mire visszajöttem dolgozni, már gyógyszert szedtem, amivel semmi bajom.

Persze nem buzdítalak arra, hogy ne közöld, sőt!

De az én lelkiismeretem tiszta :) Kárt senkinek nem okoznék, ha lefordulnék a székről :)

De ilyen nincs, és nem is lesz, hisz több mint 3 éve tünetmentes vagyok. Nem véletlenül kaptam jogsit sem....

Ez egy jól kezelhető betegség, ha így alakul ki. Fejedben az él, hogy most ezért diszkriminálni fognak. Nem így lesz! Olvasgass utána. Nem is gondolnád, hányan élnek így. Nem is tudsz róla, hiszen semmi bajuk, mert gyógyszert szednek.

Ez olyan mint pl. a vérnyomáscsökkentő. Mármint hogy gyógyszert kell szedni minden nap.

Én már letehetném, de mivel felelősségteljes ember vagyok, és minden nap vezetek, nem tudom nélkülözni 2 évre a jogosítványomat, hogy kapjak "normálisan" 10 évre. A gyógyszer biztonságot ad, és kész! :) Nem leszel kevesebb ember tőle, nyugi!

9. eb2870e056 (válaszként erre: 8. - Zsanci79)
2012. nov. 14. 13:37
És mi a helyzet pl a jelenlegi munkahelyemmel?? Ha beigazolódik ez a fajta betegség, közölnöm kell az üzemorvosommal?
8. zsanci79 (válaszként erre: 5. - C1e9612cd3)
2012. nov. 14. 13:35

Az ismeretlen eredetű epilepszia esetében nem mutat ki az EEG semmit.

Általában ilyen esetekben, mikor felnőtt korban csak úgy jön egy roham, ott minden eredmény negatív szokott lenni. Mint esetemben is, mind az EEG, mind az alvásmegvonásos EEg, a CT és MR is!


A kérdezőnek: Ne légy lehangolva, mindenképp említsd meg a korábbi kisebb fajta rossszulléteid, mert lehet hogy most kapsz is már gyógyszert ezért. Mert elsőre nem szoktak adni.


teljes életet lehet élni, nekem 3 éves semmi bajom, annyi hogy reggel és este beveszek egy-egy szem gyógyszert. Ennyi. A normál adag felét szedem, tehát nagyon kis dózis.

90%-os támogatásra adják, tehát nekem másfél havi adag 702 Ft.

Ne aggódj! :)

A vezetéssel lesz gond, 1 évig nem vezethetsz.

Nekem most járt le a jogsim, volt egy tortúrám egy orvossal, de ez más tészta. Jogsimat is meghosszabbították.

7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - Eb2870e056)
2012. nov. 14. 13:34
ne legyél lehangolódva! Nagyon sokan élnek, virulnak epilepsziával! Teljes életet élnek vele!
2012. nov. 14. 13:27

Van itt olyan, aki epis??

Lehet élni ezzel a betegséggel együtt? Amióta ez történt velem, teljesen le vagyok hangolódva...

5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2012. nov. 14. 13:10
hát, én is epilepsziára gondoltam egyből a leírtak alapján.... valszeg most volt először nagy rohamod, az ez előttiek pedig kis rohamok voltak csak..... de majd az EEG megmondja a valót...
2012. nov. 14. 12:08
Ez tényleg epilepszia-gyanús. Anyukámnak volt egyszer egy hasonló rohama ő utána sokáig (tán még ma is) gyógyszert szedett emiatt, és soha nem ismétlődött meg az eset
2012. nov. 14. 12:00
Oksi, irtam privit :-)
2012. nov. 14. 11:48

Szia! Sajnalom, ami tortent veled :-(

Velem meg nem fordult elo ilyesmi, de emlitetted, hogy vashianyos es verszegeny vagy - ezzel kapcs.tudok segiteni, ha infora van szukseged.

2012. nov. 14. 11:45

Sziasztok!

Leírom, mi történt velem két nappal ezelőtt, kíváncsi vagyok, valaki járt e már hasonlóan, mint én.

Szoval, ez tegnapelőtt történt velem, délutános műszakban. Egyszer csak érdekes érzést éreztem a fejemben, mintha hallucináltam volna, a füleim is zúgni kezdtek, nagyon rémisztő volt (Ilyen érzésem, csak nem ilyen nagy mértékben már ezekelőtt is voltak, de minden további nélkül el is múltak). Majd ránéztem a kollegámra, és onnantól se kép, se hang.. Elmondása szerint összeestem, 1-2 percig rángatóztam is, majd magamhoz tértem. Semmire nem emlékszem ebből. Mentővel vittek a kórház sürgősségi osztályára. Másnap CT-n és neurológusnál voltam, mindent rendben találtak. A véreredményem szerint vashiányos vérszegény vagyok. Elküldtek EEG-re, oda még csak későbbre kaptam időpontot, epilepsziára gyanakodnak. Volt valakinek hasonló rosszulléte?? 24 éves lány vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook