Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdekelne hogyan mérik be a műsorok nézettségét.Én idáig máshogy tudtam, de olvastam ma egy cikket ami ennek ellentmond.Hogy működik? fórum

Érdekelne hogyan mérik be a műsorok nézettségét.Én idáig máshogy tudtam, de olvastam ma egy cikket ami ennek ellentmond.Hogy működik? (tudásbázis kérdés)


10. Marjann (válaszként erre: 8. - 3929bc0f41)
2010. aug. 26. 12:18
A szolgáltatók lehet, hogy tudják mérni, hogy melyik műsort hányan nézik épp, de szerintem azt nem tudják megmondani, hogy épp melyik család nézni. Azt meg végképp nem, hogy az a család milyen jellemzőkkel rendelkezik (egyedülálló valaki, sok kisgyerek, kor, nem stb), pedig a statisztikákhoz ez is kell. Arról nem beszélve, hogy rengeteg szolgáltató van (helyiek is), valamint ott vannak azok, akik szobaantennát használnak.
2010. aug. 26. 12:06
Csak KOlosi Péter cikkjét olcastam,aki óráról órára megmondta egy nap nézettségét,ezért gondolkodtam el.
8. 3929bc0f41 (válaszként erre: 7. - Catbond)
2010. aug. 26. 12:04
Én is erre gondolok,úgy értem,ha ez lenne a megoldás,akkor ez egy hiteles adatnak minősülne.De az előtted szólók véleményei szerint(és köszönöm nekik is a h.szólásokat :) ), tudtam a dolgokat én is.Vagy legalábbis hasonlóan.
2010. aug. 26. 11:57

Én nem tudok róla,hogy lenne a tv-mbe valami kütyü! :):)

Szerintem amúgy meg úgy csinálják,hogy a szolgáltatóktól kérik ki az adatot. Mivel dekóderen keresztül lehet már csak fognia az adásokat,gondolom én a szolgáltatók látják,hogy éppen melyik csatornán hány százalékos a nézettség!

6. Vardia (válaszként erre: 3. - Marjann)
2010. aug. 26. 11:52
Így pontosabb, igen.
5. 40435425ba (válaszként erre: 1. - 3929bc0f41)
2010. aug. 26. 11:51
gondolom amelyik csatorna több pénzt ad DDD
2010. aug. 26. 11:51
Ja és ettől az X számú embertől vett adatokból csinálnak egy statisztikát, szóval véleményem alapján nem igazán tükrözi vissza a dolog a valóságot.
2010. aug. 26. 11:50
Elvileg reprezentatív mintán (azaz olyan háztartásokban, amelyek arányai azonosak az országoséval) elhelyeznek ilyen kis kütyüket a tvben, amik mérik, hogy melyik adót mikor és mennyi ideig néznek.
2010. aug. 26. 11:49

Szia!

Én azt hallottam, hogy X számú ember(családok, különböző kiválasztások után(nemek aránya, kor)kapnak a háztartásba egy szerkentyűt, amit rá kell kötni a dobozra és aztán csak annyi a dolguk, hogy nézzék az adást, plusz fel kell jegyezni mindig, hogy ki mikor mit és mennyit nézett.

Nem tudom, mennyire van így, de akitől hallottam, az ezzel kapcsolatban oktatja a népet, szóval lehet alapja:)

2010. aug. 26. 11:39
Érdekelne hogyan mérik be a műsorok nézettségét.Én idáig máshogy tudtam, de olvastam ma egy cikket ami ennek ellentmond.Hogy működik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook