Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Erdekelne A TAI CHI, tudtok rola bovebben v.mit? fórum

Erdekelne A TAI CHI, tudtok rola bovebben v.mit? (tudásbázis kérdés)


4. csuby (válaszként erre: 2. - Tina68)
2008. jan. 6. 11:54
A kedvesem is a tao tai-chit gyakorolta csak jókat tudok a hatásairol mondani. Kiegyensujozotabb lett teljesen kisimultak az idegei a foglalkozások után!!!
2007. okt. 24. 21:26

én régebben jártam tai chizni, de nem sokáig, csak kb 2 évig.

nagyon szerettem, de aztán olyan időpontba és helyszínre kerültek a foglalkozások, hogy sajnos abba kellett hagynom.

mostanában gondolkodtam rajta, hogy újra kellene kezdeni.


amúgy elég sok válfaja, irányzata van, és azon belül is olyan oktatót érdemes választani, akinek a tanítási stílusa szimpatikus. (általában van rá lehetőség, hogy benézz egy órára, próbaképp)


szerintem érdemes belevágni,ha érdekel, szerintem élvezni fogod!

2007. okt. 24. 19:04

Ezt találtam:

A tai chi relaxációs rendszer, meditációs mozgás és harci mûvészet. Noha Európában viszonylag újnak számít, Kínában évszázadok óta mûvelik, s feltehetõen egy taoista remete dolgozta ki a XII. században, aki a taoista meditáció elveit vitte be a mozdulatokba.

A tai chi 108 lassú, könnyed és kecses mozdulatból áll, ezek együttesen adják ki a "tai chi sorozatot". A hagyományos kínai orvostudomány szerint a tai chi lassú nyújtó és forduló mozgásai ellazítják az izületeket, a gerincet és a test feszültséggócait, helyreállítva a szabad mozgás belsõ energiáját, azaz a chi-t, melynek megfelelõ keringése nélkülözhetetlen az egészségben.

Több tai chi iskola és stílus létezik, a tai chi taoista változata az egészség helyreállítására helyezi a hangsúlyt.

Könnyed és nem verseny orientált jellege miatt a taoista tai chi bármilyen korú ember számára alkalmas, végezhetik az idõsebbek és az egészségügyi problémákkal küzdõk is, míg a jó fizikai állapotban lévõ emberek egy kihívásokkal teli, teljes testedzés örömeit találhatják meg benne.

A Magyarországi Taoista Tai Chi Társaság egy non-profit világszervezet része, amelyet az 1970-es években, Torontóban alapított Moy Lin-shin mester, taoista szerzetes.

Társaságunknak jelenleg hat városban - Budapesten, Egerben, Gyõrött, Miskolcon, Sárváron és Sopronban - van klubja.

2007. okt. 24. 18:59
Erdekelne A TAI CHI, tudtok rola bovebben v.mit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook