Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdaganat, haemangioma fórum

Érdaganat, haemangioma (beszélgetős fórum)


2018. jan. 11. 22:02
Mind a két fiamnak az arcán alakult ki hemangióma. Kisebbik fiamnak orr alatt, ami karácsonykor gondolt egyet, és vérezni kezdett. Nem is ecsetelem tovább, a gyereksebész megműtötte. Nagyobbik fiamnak az orrán keletkezett, szintén leműttettük.
9. borcsika (válaszként erre: 8. - Novehaki)
2008. dec. 12. 23:42

Köszi!

Tóbiásnál ez nem kialakult, hanem hozta magával. Veleszületett, magzatkori fejlődési rendellenesség. De születéskor még nem látszott, csak 1 éves korában vettük észre, mikor elkezdett járni...

2008. dec. 12. 22:53

szia


nem a tasnádi ő azt mondta, a nyálkahártyát nem tudja a faagyasztással kezelni, mi győrbe járunk egy nagyon aranyos dokihoz aki már 15 éve fogalkozik a szeroidos kezeléssel.


a te gyermekeid is nagyon aranyosak


nálatok hogy alakult az a betegség?

2008. dec. 12. 22:35

Amúgy nagyon helyes csajszikáid vannak! Gratula!

Nem is olyan feltűnő a hemangioma... Ha vidám, barátkozós természetű kislány, az egyéniségével ellensúlyozni fogja ezt a kis szépséghibát és nem fogják csúfolni. Biztosan nagyon szeretetreméltó...

2008. dec. 12. 22:31

Tasnádi Géza tanár úr az orvosotok a Heim Pál Kórházban?

Mi hozzá járunk. Nemzetközileg elismert, a legjobb gyermekérsebész.


Tavaly műtötte az akkor 3 éves kisfiamat a lábával. Vénás keringési rendellenéssége van, ami úgy néz ki, mint egy komoly visszér - végighúzódik az egész bal lábán hátul. Több ér is meg van vastagodva, kidudorodva. Kontrasztanyagot fecskendezett be, ami fokozatosan összehúzza az ereket, amíg el nem halnak. De ez egy nagyon lassú folyamat, a változás szemmel alig látható. Göbösödött is, úgyhogy márciusban szükség lesz még egy műtétre...

Nekünk más problémánk van, mint nektek, de ha van valami kérdésed, nyugodtan kérdezz...

5. novehaki (válaszként erre: 3. - C066a749d7)
2008. dec. 12. 22:25
szia nme velük megy mert falun lakunk és megszünt itt az sikola és városra kell vinnünk iskolába
2008. dec. 12. 22:14
sógornőm kislányának a száján van nagyon szembetűnő és dudoros is! nem tudom pontosan milyen kezelésre járnak vele,már évek óta (most 4,5 éves) de sajnos nem az igazi... nem is tudom ellehet-e igazán tüntetni... halványodott neki az igaz, de dudoros és a méret sem csökkent,sajnos! bízom benne,hogy nektek elmúlik majd mire suliba kerül a kicsilány :)
2008. dec. 12. 22:06
Nem az ovistársaival megy majd suliba?
2. lehotaine (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2008. dec. 12. 22:00

Szia!


Mindkét gyerkőcömnek volt haemangiomaja.


A lányomnak a hasán a lapos változat, mely kezelés nélkül 2,5 éves korára felszívódott.


A kisfiamnak a nyaka alatt volt a púposodó változat (kb. 1 cm*0,7cm), amit Szegeden a Bőrklinikán Dr. Morvay Márta lézerezett összesen 2 alkalommal 7 és 8 hónapos korában. A második kezelés után 8-10 nappal teljesen eltűnt szerencsére.

(Engem nagyon zavart, s én is attól féltem, mi lesz akkor ha bölcsibe megy majd. Ma már csak egy alig látható halványabb bőrfelület emlékeztet arra, hogy ott volt a szépségpöttye!)


Üdv:

Móni

2008. dec. 12. 21:36

kislányom most 3.5 éves és a száján meg az arcán érdaganat találahtó, nekünk szteroidos injekcióval kezelték, most stagnál.


másfajta kezelési módszerről tudtok? fagyasztani nem leht mert a nyálkahártya nem fagyasztható.


félek hogy mi lesz vele ha közösségbe kerül, az ovi jól indult mert itt ismerték már a gyerkek, de az iskolában már nem lesz ilyen szerencséje.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook