Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építkezett valaki közületek mostanában?(1-2éven belül) fórum

Építkezett valaki közületek mostanában?(1-2éven belül) (tudásbázis kérdés)


20. abarta
2010. máj. 12. 17:56
Szia, A mienk is nemreg lett kesz. 120 nm koruli es a telek nelkul cirka 20m volt, 3 szoba, garazs, hatalmas kulon konyha es nagy nappali, tancterem furdo. Tegra 38+8cm hungaro, ma mar 10cm alatt nem is raknank hungarot fel. Betongerendas fodem, ha esetleg raepitettnenk kesobb. Amit ajanlok: tervezzetek pincet mindenkepp, mosokonyha a gazkazannal kivalo (automata szellozes kotelezo) meleg, es 2 nap alatt szaraz a ruha, nem bamulja a szomszed a kiteregetett cuccaidat. Valamint amit mi banunk meg az, a kemenyt erdemes ugy csinalni hogy ha kesobb gondoljatok cserepkalyhat vagy vegyeskazant lehessen ra kotni. Nalunk falfutes van, melegen ajanlom mindenkinek, nagyobb hoerzet, kevesebb gazfogyasztas mint padlonal vagy radiatornal. Az ablakokon nem erdemes sporolni, jo ha nagyon szigetel, 3 uveges. A konyhaban nem ajanlom az amerikait, nalam nem jon be hogy korbeleng mindent az etelszag. Egyebkent olcsobban is meg lehet uszni, ha par dolgot bevallaltok. Pl az ajtokat mi magunk raktuk be vagy parkettat es lampakat, kapcsolokat a ferjem szerelt. Egyik sem nagy ordongosseg, csak hosszabb ido alatt keszul el. Interneten olcsobb venni mindent, illetve a kisebb dolgokhoz erdemes tuzeppel general kedvezmenyt kerni ha mindent toluk visztek. Tetocserepbol pedig csak betont, azt sohasem viszi le a szel. Nagyon erdemes az akciokat figyelni. Es sohasem kevertetsd kezileg a betont, mindenhez hozassatok keverovel. Eg es fold a minosegbeli kulonbseg. Hat roviden ennyi egy csokornyi jotanacs :-)
19. Nívea (válaszként erre: 18. - Macifül)
2009. okt. 11. 09:49

Hát így a logikus szerintem is. Később a hitel mellett nem nagyon tudnátok gyűjteni a javításokra. Hacsak nem vet szét a pénz :DDD de azt írtad, hogy nem :D

Hát minket sem. Ami nekem van megtakarítva az a kis pénz ennyi. Aztán a fizetés 80-100 között mind a kettőnknek :(( Anyáék sem tudnak támogatni, nekik is a felújítás miatt van még hitel. Na meg a páromnak is még 4 évig a kocsira :S

Ezért félek, hogy mi lesz. Emiatt gondolkodunk a könnyűszerkezetesben. Inkább a méreteket próbáljuk megfogni. Mi csak 1 gyereket szeretnénk, ezért elég a 2 háló. Inkább a lakószoba és a konyha(vagy minek nevezik ezekben az amerikai stílusúakban) kapjon kényelmes méretet. A hálóban úgyse sokat leszünk.

Olyan nehéz. De ha azt nézem, akkor kész házat sem éri meg venni. Ha 13 milla egy téglaház is. Abból tényleg építhetek egy kisebb egyéni tervezésűt.

18. Macifül (válaszként erre: 17. - Macifül)
2009. okt. 10. 20:50
és a kezdeti "mindenből a legolcsóbbat" tervből az lett, hogy ha már egyszer csináljuk és fizetjük majd egy életen át akkor legyen jó is, nem a legjobb, de azért legyen tartós.
17. Macifül (válaszként erre: 16. - Nívea)
2009. okt. 10. 20:49
Meg lehet oldani ezt sokkal olcsóbban is. És ezt nem úgy értem, hogy minket felvet a pénz, de szüleim támogattak anyagilag és segítettek is, emellett pedig felvettünk hitelt is.
16. Nívea (válaszként erre: 15. - Macifül)
2009. okt. 10. 10:42

Ó köszönöm :D Akkor nekem biztosan 20 felett lenne :D Annyi hitelt úgysem kapnánk :(

Olyan 2 millió önerőm van kb. De se telek, se semmi nincs még. Csak tervek. Nekünk elég lenne egy 80 nm-es házikó, 2 hálóval(10 nm körüli). A garázs az már nem is érdekel, csak lenne miben lakni. De ezekn szerint várnom kell még pár évet :(( és gyűjteni rendesen.

15. Macifül (válaszként erre: 13. - Nívea)
2009. okt. 10. 07:58

140 nm garázzsal együtt. 3 szoba, nappali-konyha-étkező egyben, kamra, wc, mosó-vasaló, fürdő, gardrob+fürdő, nagy terasz.

Édesapám építette és a vz-gáz fűtésszerelésen kívül mindent mi csináltunk, így olyan 18 millió körül van. Nincs még kerítésünk, kertünk.


A fűtést nagyon elszámoltuk, 4 m-ból jött ki, mert valami csúcstechnológia. Reméljük tényleg beválik. Padló+ a hálókba, fürdőkbe radiátor.

14. Macifül (válaszként erre: 10. - Kobagabi)
2009. okt. 10. 07:55
Köszi :)
13. Nívea (válaszként erre: 8. - Macifül)
2009. okt. 9. 23:14
A tiétek hány nm-es és mennyibe került? Ti is kulcsrakészen vettétek át? Ha megkérdezhetem ezeket?!
12. Nívea
2009. okt. 9. 23:13

Köszönöm a válaszokat.

Engem nem nagyon érdekelne a rádió. Ha csak ez lenne a legnagyobb gond. Nem igen hallgatom, ha mégis, akkor az interneten csak :)

Valami más esetleg, ami ellene szól?

11. kobagabi (válaszként erre: 9. - Kobagabi)
2009. okt. 9. 22:55
Ja! Garázzsal együtt 120 nm-es.
10. kobagabi (válaszként erre: 8. - Macifül)
2009. okt. 9. 22:55

Akkor ti is hasonlóképp építkeztetek, mint mi:)


Meglestem a kisfiadat! Gyönyörű:) Gratulálok hozzá.

9. kobagabi (válaszként erre: 7. - Nívea)
2009. okt. 9. 22:53

Köszi:) Tényleg szép lett:) Mi vállalkozóval készítettük, és teljesen kész állapotban vettük át. Igaz a belső szépítéseknél mi is ott voltunk, meg folyamatosan jártunk ellenőrizni a munkásokat, hogy minden rendben haladjon. 38-as téglából van, és cirka 18 milla volt:)

De ebbe benne volt a kerítés, járda is.

Még a bútorokra konyhára elment vagy 2 milla. Így olyan 20-ból jött ki minden. 10 milla a hitel, 3,8 milla a szocpol, a többi önerő.

2009. okt. 9. 22:36

Sziasztok!


Mi is most építkeztünk. 2007-2009. Most költöztünk 2 hónapja.

Téglaépítésű. 38-as porotherm+kőzetgyapot szigetelés. Sokat filóztunk miből legyen. Ez nyert.


Nívea! Az acélt nem ajánlom, ha rádiót akarsz pl hallgatni odabent! Lakáskiállításon hívták fel a figyelmünket erre is.

7. Nívea (válaszként erre: 5. - Kobagabi)
2009. okt. 9. 22:31

Ó, szép lett ám nagyon az a ház. És nektek ez hány nm-es? Megkérdezhetem, h mennyibe került és milyen állapotban vettétek át? Ez tégla? Vagy esetleg könnyűszerkezetes?

Mi az acélszerkezetesben gondolkozunk(félünk, hogy a fával problémák lennének).

2009. okt. 9. 22:28

:) És milyen anyagból építkeztetek. Inkább ez érdekelne jobban. Tégla vagy könnyűszerkezetes? Vagy vályog? Vagy pedig?

Az a baj, högy nagyon öreg vályogokat árulnak itt nálunk 7 milliókért, amit sokallok érte. 13 millióért árulna rgebbi téglaépítésűeket. Akkor inkább építkeznénk, és rászánnánk több időt és figyelmet. De legalább saját stílusunk és ízlésünk szerint alakítjuk.

2009. okt. 9. 22:11

Szia mi 2007-2008-ig építkeztünk. Amerikai stílusút (képek az adatlapomon). De mai eszemml nem vágnék bele, hacsak fel nem vet a pénz.

Tavaly júliusban költöztünk be.

2009. okt. 9. 21:53
2 éve akkor sem volt könnyü most pedig ha épitkezni akarsz őszinte részvétem :)
2009. okt. 9. 21:53
amerikai stilusut épittettünk
2009. okt. 9. 21:49
Sziasztok! Milyen házat építettetek?
2009. okt. 9. 21:49
Építkezett valaki közületek mostanában?(1-2éven belül)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook