Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építkezés, örökségvédelem várható költségeiről hol tudok információkat szerezni? fórum

Építkezés, örökségvédelem várható költségeiről hol tudok információkat szerezni? (tudásbázis kérdés)


11. d878fb6317 (válaszként erre: 10. - Jajjj)
2014. márc. 10. 10:57

Gondolom, sógórnőm is kikészült teljesen, mire egyáltalán hozzá tudtak fogni megépíteni azt a csepp kis istállót az egy szem lónak.

Aztán ugyanúgy használatbavételi engedély és minden... Hosszú procedúrák és rengeteg pénz...

10. jajjj
2014. márc. 10. 10:52
Értem. Köszönöm az infót, eddig ez segített legtöbbet! Remélem hamar válaszolnak, mert így várni, és nem tudni mire számíthatunk felőröl minket. Nem ez az egy dolog... csak már sok ilyenre vártunk az elmúlt évben :|
9. d878fb6317 (válaszként erre: 8. - Jajjj)
2014. márc. 10. 10:46

Sógórnőmék voltak ilyen helyzetben, és Ők csak egy kb. 30m2-es istállót építettek. És vidéken.

Pontos összeget nem tudok, de arra emlékszem, hogy szépen kéregettek Tőlük.

Náluk egyszer kellett kimenjenek, a kicsi alapterület miatt, de ilyen 40-50 ezerre emlékszem.

Aztán a földmintavétel szintén 50 ezer volt.

8. jajjj (válaszként erre: 7. - D878fb6317)
2014. márc. 10. 10:32
Igen, ezt én is láttam. Most várjuk a szerződést tőlük. Igazából az érekelne, hogy ha van esetleg tapasztalatod, akkor nálatok mennyibe került. Gyár esetében már hallottam példát 5m Ft-os szerződés javaslatra is, de mégis mire számíthatunk családi háznál. Ott is többmilliós nagyságrend?
7. d878fb6317 (válaszként erre: 6. - D878fb6317)
2014. márc. 10. 10:19
Jobb, ha előzetesen érdeklődsz, és imádkozol, hogy ne kerüljön elő semmi a földből.
2014. márc. 10. 10:15

Ez viszont a BTM:

[link]

2014. márc. 10. 10:12
Köszönöm :)
2014. márc. 10. 10:09

Ez nem az általad említett múzeum, de a nagyságrend szerintem hasonló:


"A Múzeum vállalja, hogy a régészeti megfigyelést, szakfelügyeletet a mélyüléssel járó földmunkák időtartamára biztosítja, és az ott esetlegesen jelentkező régészeti objektumokat, azok kibontása nélkül, dokumentálja.



Régészeti megfigyelés, szakfelügyelet (megfigyelés, dokumentálás egy régész részvételével)


50 000 Ft / kiszállás, alkalom


Amennyiben régészeti jelenség kerül elő vagy a mélyüléssel járó földmunkavégzés egymással párhuzamosan több helyszínen folyik kisegítő személyzet (ásatási technikus, ásatási bontómunkás) igénybevételére lehet szükség, ennek költségeiért külön díjat számolunk el.

Régészeti megfigyelés, szakfelügyelet családi lakóház kivitelezése esetén (megfigyelés, dokumentálás egy régész részvételével)


40 000 Ft / kiszállás, alkalom


Amennyiben régészeti jelenség kerül elő kisegítő személyzet (ásatási technikus, ásatási bontómunkás) igénybevételére lehet szükség, ennek költségeiért külön díjat számolunk el."

2014. márc. 10. 09:15
válaszokat.
2014. márc. 10. 09:15

Sziasztok Bp. területén építkeznénk, közepes méretű (100m2 alapter.) családi házat. Az építési engedélyben előírták, hogy régésznek kell jelen lennie az építkezésen, most készülünk szerződni a Budapesti Történeti Múzeummal. Ha van esetleg olyan, aki mostanában építkezett, és szintén szüksége volt ilyenre, tudna esetleg nagyságrendet mondani a várható költségekhez?

Előre is köszönöm a cálaszokat!

2014. márc. 10. 09:12
Építkezés, örökségvédelem várható költségekről info?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook