Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építkezés 2009! fórum

Építkezés 2009! (beszélgetős fórum)


2010. máj. 26. 07:27
sziasztok.segítségeteket szeretném kérni,mert a párom építkezni akar és nem tudom lebeszélni róla sehogy sem.a telek adva van,mert az anyja háza mellett akarna építkezni.valami bontott téglát is szereztek már.azt szeretném megtudni hogy egy 80 nm -es ház valóban kijönne e 10 millióból? ő állítja hogy sokkal kevesebből is kijön.sosem építkezett még ,nincs tapasztalata.
21. Zenemanus (válaszként erre: 20. - HViki)
2009. máj. 24. 17:01

:-(, sajn arra nem tudok várni.

Dezért köszönöm.

20. HViki (válaszként erre: 19. - Zenemanus)
2009. máj. 24. 16:06
Annyit tudok, hogy szigetelésre (mint a megújulókra), ha beadod a pályázatot, amíg nincs döntés nem lehet nekikezdeni, mert megkezdett munkálatokra már nem adnak.
2009. máj. 24. 14:00

Hát valamikor mostanság max egy hónap.

Azt tudom hogy szocpol nincs azért gondoltam az állami támogatásokra hátha van itt valaki aki már igényelt és hogy lerhet-e vagy csak a megujjuló energiákra lehet stb...

Minden jó ötletre vevők vagyunk :)

18. HViki
2009. máj. 24. 13:37
Ezekre, sajnos szoc.pol. nincs. A szigetelésre az állami támogatás igénylése szerintem macerásabb, mint amennyit hoz és úgy tudom, hogy attól még, hogy be lett adva a pályázat, még nem biztos, hogy lesz belőle támogat. Kérdés még, hogy mikor akartok belefogni.
2009. máj. 24. 09:55

Sziasztok!


Én nem építkezni szeretnék csak felújítani és nem tudom milyen támogatásokat tudnék igénybe venni :S!

Tervezünk többek között gáz bekötést és ház szigetelést is.

Ha valaki tudna tanácsot adni annak nagyon örülnék :-)!

16. Ani2
2009. máj. 11. 15:24

Sziasztok!


Mi is úgy döntöttünk a párommal, h építkezni fogunk. sokat gondolkoztunk h egy régi családi ház vagy építkezés, de a végén az építkezés mellett döntöttünk. Bár még nagyon a elején vagyunk még csak magunknak számolgatunk meg házakat nézegetünk. 10M Ft- ból meddig lehet eljutni? Ennyi a spórolt pénz, de hitelt nem nagyon akarunk felvenni, majd apránként.

2009. márc. 26. 10:25

Kíváncsi lennék,ha újból kezdenétek az építkezést,mit csinálnátok másképp?/fűtés,belső tér elrendezése stb./

Mi gondolkodunk egy kisebb ház építésén és azért van egy-két dolog,amit biztosan máshogy fogunk megoldani,mint először.

Segítsünk egymásnak jó ötletekkel!


Kezdeném is azzal,hogy mégegyszer biztosan nem választanék ennyire világos színű kőburkolatot.Minden meglátszik rajta:(

14. 73a0408f97 (válaszként erre: 10. - Funky_b)
2009. jan. 25. 17:33

Hát nem egyszerúvelük az biztos:)

De először is tényleg azt gondoljátok át hogy mennyi pénzetek van,mit enged a pénztárcátok,mert sztem ez az elsődleges szempont.Mi 2évig gondolkoztunk majd nem hogy elkezdjük e az építkezést vagy vegyünk egy házat valahol,és most jutottunk el odáig hogy bele mertünk vágni.De most is csak úgy hogy egy kulcsrakészházakkal foglakozó céget találtunk akik itt a közelben több helyen is építettek most házat nagyon jó feltételekkel és megbízható módon.Ők maximálisan elvégeznek mindent a papír munkáktól kezdve azutolsó simitásokig.Nekünk csak anyni volt a dolgunk hogy bementünk az irodájukba elmondtuk hogy nagyjából mekkora házat szeretnénk és mit szeretnénk bele,elmondtuk hogy anyagilag hogy állunk,miylen önerővel rendelkezünk ők felmérték ezt az állapotot és kiválasztják majd a számunkra legkedvezőbb bankot ahol a hitelt feltudjuk venni majd.(mert hozzá teszem mi is hitel segítségével tudunk építkezni).

Szóval nézegessetek körbe esetleg ha régi házról van szó akkor nézzetek meg párat belül kérjetek árajánlatot,meg nézzetek körül építkezés ügyben is aztán hasonlítsátok össze a kettőt és utánna döntsetek!

13. csanda
2009. jan. 25. 15:14

sziasztok! Aki házépítést tervez, miből és mennyiből szeretné megvalósítani?

Nekünk vállakozó építi a házat, már fenn vannak a falak és a korona, most jönne a tető építése, de az esőtől nem halad.

12. HViki (válaszként erre: 10. - Funky_b)
2009. jan. 25. 14:48

Amikor mi kezdtük az építkezést én is nagyon tartottam a belső munkálatoktól. Biztos voltam benne, hogy rengeteget fogunk vitázni, hogy milyen legyen a csempe, stb. A végén meg úgy alakult, hogy amikor elmentünk nézelődni mindegyikünknek voltak olyanok amik tetszettek és olyanok amik nem, de minden esetben volt közös pont, sőt a legtöbbször ami nekem a leginkább tetszett az tetszett neki és és fordítva. Így minden vita nélkül sikerült megoldani ezt a feladatot. Pedig amikor én is nézegettem az újságokat, akkor én sem arattam osztatlan sikert az ötleteimmel.

Fel a fejjel, és bízz magatokban!

11. HViki
2009. jan. 25. 14:44

Sziasztok! Mi 10 éve kezdük el a hzáunk építését, és kb. 5 éve lakunk benne. Most jött el a tetőtér beépítés ideje. Nekünk most nem kellett a tervért fizetni, mert annakidején már eleve úgy terveztettük meg a házat, hogy tetőtérrel, csak engedélyeztetni nem adtuk be. Így kaptunk rá szoc.pol-t is, és a pénzünk is csak annyira futotta. Most viszont nagyon jól jártunk, mert a külső (ablakok) már az eredeti tervvel engedélyezve voltak és tavaly óta a belső átalakítás, tetőtérbeépítést nem kell engedélyeztetni, ha nem jár külső változtatással.

Ha új ház építésébe fogtok mindenképp alaposan gondoljatok át mindent. Mi most örülünk, mert a földszint építésénél sok mindent elő tudtunk készíteni a tetőtérhez, hiszen tudtuk mi, hol lesz, és így most nem kell annyit fúrni-faragni.

10. funky_b (válaszként erre: 9. - 73a0408f97)
2009. jan. 25. 13:56
Hát teljesen tanácstalan vagyok. Mutogatom neki újságban, hogy milyen stílusok tetszenek, pl. beltérben és leolt, hogy tök gáz ez a szekrény...én meg mondom neki, hogy nem a szekrényről van szó, hanem a stílusról.:) Sehol sem tartunk még:)
9. 73a0408f97 (válaszként erre: 6. - Funky_b)
2009. jan. 25. 13:45

Szerintem ez attól is fog hogy miylen házat sikerül kifognotok ha épp úgy vesztek egy régebbi típusút. Lehet hogy kifogtok egy olyat amin csak minimális újítást kell végezni de az is előfordulhat hogy belefogtok egy olyanba amire a gatyátok is rámegy és soha sem elsz olyan amilyet szeretnétek!

De mindneképp a ti ízléseteknek kell választani ha régi ha új és persze azt is nézni ekll a mai világban az embernek hogy a pénztárcája mit enged meg és mit nem!

2009. jan. 25. 13:43
jajj más hibám is van pl kapcoslatban = kapcsolatban és a enm = nem ..Jééézusom nem tudok írni:))
7. 73a0408f97 (válaszként erre: 4. - 73a0408f97)
2009. jan. 25. 13:42
i : MI:) (lemaradt az "m")bocsi
2009. jan. 25. 13:42
Úgy gondolom, hogy ma már ott tart egy új építése, mint egy régi felújítása. Szerintetek?
2009. jan. 25. 13:39
Nekünk augusztusban kell költöznünk. Párom még a szüleinél lakik, de eladják a tanyát és párom is kap egy házat. Nem tudjuk még merre, milyet, felújítani vagy építkezni. Én emlegetem neki, hogy el kéne kezdeni nézelődni, de szerinte még ráérünk. Augusztus után tudnánk lakni nálunk is egy pár hónapot, de ez már most nagyon macerás.
4. 73a0408f97 (válaszként erre: 2. - Pannita)
2009. jan. 25. 13:36

Szia!


i úgy építtejük a házikónkat és mindent a vállakozónk rendez a terv az pl ingyen van náluk ,de tavaly kértünk egy árajánlatot egy tervezőtől ő akkor 300e-ből hozta volna ki. Az engedélyekkel kapcoslatban még nem tudok mit mondnai mert azok most vannak folyamatban.

Ne haragudj hogy enm nagyon tudtam segíteni de még csak most kezdtük:)

2009. jan. 25. 13:36

Ebben a percben jutott eszembe, hogy a Polgármesteri Hivatalba kell mennem, megkérdezni, hogy milyen átalakítást csináltathatok a házamon. :)

Egy dolgon jár az agyunk?


Bővíteni szeretném a házamat, és ezt kezdem szervezni.

2009. jan. 25. 13:33

Szia.


Én nem építkezem, csak a bővítésen gondolkodunk...

Esetleg meg tudnád írni nekem, hogy az engedélyek és a tervek kb mennyibe kerülnek!?


Előre is köszönöm!


Üdv

Anita

2009. jan. 25. 13:31

Sziasztok!


Úgy gondoltam nyitok egy ilyen topicot ,bár lehet hogy már van és bevallom nem néztem utánna,de ettől függetlenül sok szeretettel várok mindnekit aki most kezdi,vagy kezdte az építkezést!

Biztos lesz miről beszélgetnünk:))


Üdv: Andy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook